Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Coinotron mi je izašao u susret posle par sati prijave problema i isključili su mi Google Authenticator tako da je, što se njih tiče, stvar rešena.
Čekam Poloniex da mi se obrati zarad rešenja.
 
Uzmi onaj strap sa 580 nitro+ hynix sto sam ti radio isti je strap i za taj powercolor 580 8Gb hynix, samo ga copy/paste na 2000 i na 2250.
Je li se isti moze iskoristiti i za Sapphire RX580 nitro+ 4GB sa hynix memorijom?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imate hardware temu. Cemu ovolika diskusija o strapovima na eth temi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel postoji šansa da RX570 4GB kartice postanu neupotrebljive ili neisplative uskoro za kopanje ETH? Zbog 4GB memorije naravno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nijedna kartica nece moci kopati eth kad ode u pos. Tako da ce 4 gb najverovatnije kopati do kraja normalno.

Jel neko zna kako da resim problem sa average hash rate na ethermine stalno pada. Restart privremeno pomogne krene gore i kad dostigne trenutni krene da pada. Probao sam port 14444 umesto 4444 i opet isto. Dal da menjam pool il ima neko resenje?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sto veca snaga to stabilni average hasrate nista ne pomaze svima je tako.
 
Samo da zahvalim likvidatoru i goldiju na informaciji za strapove za Sapphire RX580 nitro 4GB (hynix). Kopiran 1500 strap i kartice bacaju 29,18 Mhs na 1140 / 2025 -96. RX580 nitro 8GB (micron) 30 Mhs sa strapom 1750 na 1214 / 2150 -96. RX 580 nitro 8GB (hynix) sa biosom koji sam nasao u ovoj temi daju 30 Mhs na 1214 / 2150 ali pretpostavljam da je i napon radjen jer baguje ako napon stavim nize od -60.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da, isprobano na par rigova


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni nisu hteli da "vrate", instaliram probam ne vracaju, win7, skinuo sam sa amd sajta

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
to je zato sto imaju dil sa majkrosoftom pa oce da nas terajui da predjemo na win10, tamo radi besprekorno
 
Da oni sto ja imam od kraja jula rade i na win 7 i na win 10.

Driveri koji su na AMD sajtu meni samo rade na win 10.
 
Ja nisam dirao preliminarne zato igracu se kao ode diff u nebo.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Kakvo je vase misljenje u odnosu na kopanje direktno ETH u odnosu na kopanje preko nicehash ..po kalkulatoru direktno ETH bi trebao da dobijem vise ali uvek dobijem dosta nize nego prema kalkulatoru tj whattomine sajtu dok nicehash dobijem uvek tacno koliko i pise da cu da dobijemi po sajtu whattomine i po onom sto pise u majneru
 
Koristi kalkulator na mycryptobuddy.com i coinotron sa rbpps workerima i sve će ti se poklapati

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zdravo svima,
Ako neko ima da proda ETH, ja bi otkupio.
Kolicina ne ispod 2 komada, detalji na pp.

Izvinjavam se ako sam na pogresnom mestu postavio poruku.
 
Pozdrav svima,

Nov sam u svetu mininga pa ne zamerite ako sam postavio vec postavljeno pitanje ili ako je na pogresnom mestu.
Uzeo sam Sapphire rx 580 nitro+ 4gb, bez ikakvih podesavanja sam dobio 21.5 hashrate. Nakon modovanja biosa (iskopirao strapove sa 1500 na dalje), downclock core na 1255, overclock memoriju na 2030mhz, spustio voltazu za 120mv, power -20%, temperatura kartice je 55c i kopa 28MH/s pri potrosnji od 100w i tako radi vec 5 sati bez problema, fan na 40-45%. Drajver je Crimson 17.8.2.
Da li su ovo ok podesavanja? Mogao sam da je poteram i do 29MH/s ali voleo bih i da mi kartica potraje koliko toliko malo duze.
 
1255 gpu clock je overkill, spustaj to jos nize.

Sent from my S6 Edge
 
1140/1950 spusti voltaze preko afterburnera ili biosa.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Nov sam u svetu mininga pa ne zamerite ako sam postavio vec postavljeno pitanje ili ako je na pogresnom mestu.
Uzeo sam Sapphire rx 580 nitro+ 4gb, bez ikakvih podesavanja sam dobio 21.5 hashrate. Nakon modovanja biosa (iskopirao strapove sa 1500 na dalje), downclock core na 1255, overclock memoriju na 2030mhz, spustio voltazu za 120mv, power -20%, temperatura kartice je 55c i kopa 28MH/s pri potrosnji od 100w i tako radi vec 5 sati bez problema, fan na 40-45%. Drajver je Crimson 17.8.2.
Da li su ovo ok podesavanja? Mogao sam da je poteram i do 29MH/s ali voleo bih i da mi kartica potraje koliko toliko malo duze.

To je skroz ok, sem clocka koji moze na 1120-1140 (testiraj hashrate).

I ja te od 4gb uvek probam sa 1250 i 1375 strapom prekopiranim na vece vrednosti, pa tek ako je nestabilno stavim 1500.

Jer sto nizi strap, to su zategnutije latencije, pa mi tako sa 1250 strapom na 1950 baca isto kao 2020 mhz sa 1500 strapom. Dakle stedim nekih 60-70mhz na nizem strapu, samim tim cuvam karticu i smanjujem potrosnju.

I kako si izmerio potrosnju? Kod 4gb verzija, dodas nekih 38-39w na gpu-z potrosnju. Prizam za eth single mining gde je memorija u torturi a gpu ladi yaya.
 
Kad jos smanjim core clock obori mi dosta hashrate. A potrosnju sam video u Trixx-u, istu mi prikazuje i Gpu-z. Inace sva podesavanja sam stelovao u Trixx-u jer iz nekog razloga Afterburner mi ne dozvoljava da pomeram voltaze. Pokusacu sa nizim strapovima.
Hvala svima na odgovoru :)
 
Jesi li uradio blockhain drivere? sa memorijom na 2030mhz trebao bi da imas oko 30mhs
 
pozdrav ljudi, i ja sam novi na forumu i novi majner pa imam neki problema sa kopanjem... imam dva riga jedan sa 5 drugi sa 2 grafike s mi je 194 a uglavnom kopa sa neki 145, 150... pa me zanima gde se gubi ostali 50 hs i da li to moze da bude do rejtinga mozda posto je taj drugi rig poceo pre par dana da radi a onaj drugi pre nekih dva meseca? pomozite mi placam pivo :D:wave::D
 
Kad stavim blokchain driver ne mogu da editujem nista ni u Trixx-u ni u Afterburneru.
 
Vrh Dno