Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
jel ce ti izvlaciti toliko dok je ne modujes i klokujes
 
Pa verovatno, ali poenta je u tome da je modujem i clockujem. A upravo zbog toga pokusavam i da nadjem nekog ko ima/zna.
 
Ide ovo do 129-137-150$
 
Ti ne znas?
 
Bit će zombi Apokalipsa, jedino će ljudi koji imaju ETH u walletu postati imuni... neće vam pomoći ni Rick Grimes
 
Jer postoji neko da koristi Sapphire RX 580 Nitro+ 8gb with Hynix memory ili da mi pomogne gde mogu da nadjem OC bios za nju. Evo posle 24h i dalje mi izvlaci 22.6 MH/s na ETH.

Treba ti costum strap, karte sa tom memorijom su u rangu samsunga (ocaj sa default biosom, ali kad se prepravi radi extra). 30+mhs svaka koja mi je pala pod ruke.
 
Da li je neko racunao, ako nastavi diff ovako, koliko je jos ostalo?
 
Treba ti costum strap, karte sa tom memorijom su u rangu samsunga (ocaj sa default biosom, ali kad se prepravi radi extra). 30+mhs svaka koja mi je pala pod ruke.

Jel ima negde tut za pravljenje custom strap-ova? :)
 
A na Anorak.tech oni memshift biosi, jel su to klasično kopirani strapovi sa nižih frekvencija na više ili su custom strapovi?[emoji4]

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala burazeru, svestan sam i ja toga, ali problem mi je sto nigde nemogu da nadjem proveren custom strap za nju. Na Anorex-u sam probao svaki, ni jedan nije dao ni 0.00001 vecu vrednost a 2 su mi ubila karticu da sam jedva uspeo da ih vratim posle loseg flasha, jer odma pobrljavi i win10. Za samsung memory im strap ali za Hynix nema iako Hyinix ima CC limit do 2250mh/z a za samsung do 2200. Razlika je u tome sto ocigledno ili niko jos nije napravio flash za nju ili sam ja tolki baksuz da nemogu da ga nadjem. Ako znas ko/gde/kako mogu da dodjem do istog vodim i u kafanu ako treba burazeru.
 
el ide na 2 ili na 0,1 (cega) :-devil-:
 
400-500$ do kraja godine, tad bi i trebao da presisa BTC po market capu.
 
ok ako znamo da se svi altovi pumpaju uz pomoc BTC koju pride i ima upotrebu, bas me interesuje kako ce takva ******stina da se odrzi bez zesceg drmanja :)

ovo se ne odnosi samo na ETH vec na celu alt coin scenu
 
Poslednja izmena:
A bre covece, ti kao da nemas internet. Pogledaj malo sta se desava, ne grabe se za njega bez razloga. BTC je tata ali ne mora imati najvecu vrednost ako postoje bolji. Tehnologija mora napred a ljudi daju pare tamo gde ima napretka.
 
Molim te prosvetli me cemu sluzi ETH i gde se koristi, i bez tih sinonima tata, mama, itd, ipak je ovo "ozbiljan" forum ili je bio..... :mad:

inace ja ponavljam cash ulazak je pre svega u BTC pa u ostale altove... tako da desavanja po pitanju istih dolaze u fazu zestokog balona, za neke altove vise za neke manje, ETH je u toj listi pri vrhu mada ih ima tona debelo gorih
 
Bosch koristi za kontrolu kilometraze
U Nemackoj su na ETH mrezi pumpe za elektricno punjenje automobila
Skupa alkoholan pica, njihova proizvodja i distribucija su na ETH mrezi
Vlada Ukrajne i mislim Estonije prebacuje sve tekuce poslove na privatni ETH blockchain
Ujedinjene nacije grade platformu za pomoc ljudima u Africi na ETH
Microsoft, Intel, JP morgan, Cisco, mnoge vodece banke i farmaceutske kompanije grade privatni ETH blockchain kako bi poslovali izmedju sebe
Gomila novih platformi i tokena na ETH mrezi iskace svakodnevno ima ih gomila medju prvih 100 ca coinmarketcap
Nista ja ne velicam, samo cinjenice bato (bata valjda mogu da koristim?)
 
Jedno da razgranicis sta je privatan blockchain a sta koristi ETH ili ce koristiti

Takodje razgraniciti projekte koji su realni oni koji sluze da bi se tehnika rada ETH ispitala u koju spada 99% sadasnjih projekata

Ja ne kazem da nista od ETH nece biti, samo verujem da su 99% teske gluposti bez ikakve upotrebne vrednosti za mase

Isto kao i sto je ripple pumpan jer se banke interesuju da unutar svog sistema koriste ripple network (privatan), isto su ranije bila nagdjanja za ETH ali ispada da je bankama potrebna veca centralizacija i kontrola i da im je ripple prigodniji od ETH-a
 
Poslednja izmena:
Pa polako, u samo zadnjih godinu dana mnogo toga se promenilo. Ljudi tesko prihvataju promene i naravno da je vecina projekata tastna ali ako pogledas potencijal on je neverovatan.
Privatne blockchaine mogu da imaju na bilo kojoj platformi, ali pametne ugovore za sad samo na ETH, zasto su i usli u igru. Ako su svi oni pali na ETH ponzi semu onda nije sramota da i ja ispadnem ovca.
 
ETH nije ponzi shema ali the DAO je bio 100%, Augar je slican ali je sad sve uvijeno u 3 oblande da obican glupi investitor ne razume cemo tu sluzi i kako radi, jer isti nema volje da se raspita i cita....

Moj problem sa ETH je 70M premine koji je kao rasprodat preko ICO ( ICO prodaje jos nisu regilisane zakonski ni u kom smislu, pa tako i da jesu bilo bi muljanja a ovako je 80% ICO namesteno)

Takodje ne verujem u POS sistem na kome ETH tek moze da profunkcionise kao, POW kod ETH je skroz nerantabilan i mreza je prespora tako da bi za ove prilike da isti funkcionisu bilo ih nemoguce vrteti.... ne treba zaboravit da je snaga smart contracta pa POW jednaka snazi digitrona ali sve te nedostatke svi ignorisu, jer eto ide hype a isti se ne koristi..... POS to treba da resi jer je POS za mene centralizovan racunar, ali videt cemo

Napominjem ETH token nije predvidjen da bude sredtvo placanja a danas se jedino za to koristi! (mislim oko minera i trgovaca)
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno