Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ljudi, spakovao sam jos jedan rig sa 5x RX 480 8gb Asus dual oc i ne znam tacno sta se desava. Imam napajanje Chieftec GPM-1000C, ploca je GA-970a-D3 (ne pitajte me zasto), usb risere i sve ostalo standardno. Nisam jos modovao kartice a vec mi se javljaju ozbiljni problemi. Kada na stock clocku pusti da majnuje u Claymoru, nakon par minuta puca jedan driver i onda ili plavi ekran ili crni ekran...u svakom slucaju ne potraje duze od 5 minuta a u tih 5 min baca oko 24mhs. Sta god sam radio opet se isto desava, cak i kad skinem jednu karticu potraje par minuta i pukne (sigurno 30 varijacija sam probao i nekad malo vise potraje ali opet pukne). Jedino sta sam uspeo da stabilno radi celu noc je da mu spustim clock na 750/1700 i onda baca oko 20mhs na svih 5 kartica. Pomagajte.
Unapred hvala
 
Trenutno koristim windows 7 ultimate. Kada mi kopaju na ovim nizim klokovima stabilno (npr 750/1750) onda onda Afterburn prijavljuje da trose 60-65W, a svih 5 kartica i cela konfiguracija iz zida vuce 600w. Na stok kloku 1300/2000 AB pise da trosi 100W a cela konfiguracija iz zida vuce 850W.
 
@milicic
Koji drajveri, koji win, kako se ponasaju karte da li opada hs moras malo bolje da opises niko ti ne moze pomoci kad napises e meni ne radi pomagajte....da li ti puca stalno na istoj karti drajver ili na istom slotu....pogledaj kako izgledaju konektori na extenderima...iz licnog iskustva znam da nekad i oni znaju da zezaju pa ih treba malo presmirglati nekom blagom smirglom ili sa nekim sredstvom tipa razredjivac...lutam sa pomoci bas iz razloga sto si dao jako sture informacije...meni se slicno desavalo sa rigom gde su 470 znaci miner radi max 5 min ali hs opada na jednoj karti konstantno i onda pukne drajver, reseno tako sto sam podigao vlotazu i spustio klok memorije(tipa drzano na 1125/2100 -144mV stavljeno na 1130/2000 -135mV)...ali sam prilicno siguran da je problem u winu/drajverima posto je sve radilo kako treba pa sam nesto menjao pa nisu drajveri radili pa je bilo instal/uninstal jedno 10x pa radi ali ko zna kakav je haos u reg fajlovima pa bi trebalo sve to pregaziti ali nemam bas vremena za to i ne diram kad radi ovako 1mhs na jednoj karti manje nista mi ne znaci....Mozda ce neko od iskusnijih reci da pricam gluposti ali ovo su moja iskustva....
 
@milicic
Koji drajveri, koji win, kako se ponasaju karte da li opada hs moras malo bolje da opises niko ti ne moze pomoci kad napises e meni ne radi pomagajte....da li ti puca stalno na istoj karti drajver ili na istom slotu....pogledaj kako izgledaju konektori na extenderima...iz licnog iskustva znam da nekad i oni znaju da zezaju pa ih treba malo presmirglati nekom blagom smirglom ili sa nekim sredstvom tipa razredjivac...lutam sa pomoci bas iz razloga sto si dao jako sture informacije...meni se slicno desavalo sa rigom gde su 470 znaci miner radi max 5 min ali hs opada na jednoj karti konstantno i onda pukne drajver, reseno tako sto sam podigao vlotazu i spustio klok memorije(tipa drzano na 1125/2100 -144mV stavljeno na 1130/2000 -135mV)...ali sam prilicno siguran da je problem u winu/drajverima posto je sve radilo kako treba pa sam nesto menjao pa nisu drajveri radili pa je bilo instal/uninstal jedno 10x pa radi ali ko zna kakav je haos u reg fajlovima pa bi trebalo sve to pregaziti ali nemam bas vremena za to i ne diram kad radi ovako 1mhs na jednoj karti manje nista mi ne znaci....Mozda ce neko od iskusnijih reci da pricam gluposti ali ovo su moja iskustva....

Sorry, nisam ekspert pa sam mislio da je ovo dovoljno (pomislih da cete nesto eliminisati time sto je na nizem kloku radio celu noc bez problema, ja sam mislio da je mozda napajanje i bas me je zbunilo posto je to kao ekstra kvalitetno novo napajanje). Vise i ne pamtim tacno sta se sve desavalo, ali deluje mi da uvek pucaju driveri na dve poslednje kartice, one pocnu da hashuju 0mhs i onda nakon minut se freez-uje rig. Trenutno majnuje na Claymore 8 samo eth i drajveri su Crimson 16.10.2, WIN 7 ultimate. Sad mi je majnovao sat vremena na fabrickom kloku 1300/2000 i cim sam mu podigao memoriju na 2100 odmah je freez-ovao i nije mi nista izbacio i morao sam da ga resetujem. Voltaze su isto stok a probao sam bio i da spustam -50 i nista se ne menja...
Sad cu da probam jos neke varijante i da proverim i ekstendere pa javlam...
 
Poslednja izmena:
Ne moze preko Windows-a 7 da ti majnuje kako treba sa 5 karti ako ne instaliras ovaj program....

https://lbr.id.lv/6xgpu_mod/6xGPU.html

Eto link gde je sve je detaljno objasnjeno cemu sluzi i kako ga koristiti....

U kratkim crtama taj program ti omogucava da majnujes sa vise karti bez ikakvih pucanja drajvera ili gresaka tako sto dodaje neke stvari u sam registar windows-a.

A i to napajanje od 1000w ne znam koliko je pametno na njega kaciti 5 kartica i plus posto koristis tu plocu sigurno imas neki fx procesor koji dosta trosi struje?

I cime meris potrosnju iz zida imas onaj uredjaj za merenje vati?
 
Poslednja izmena:
Nije do 5 kartica, zato sto i sa 4 i sa 3 ispada odmah. Sto se tice procesora, to je neki matori atlon koji jedva vuce nesto malo struje, a ovo napajanje bi kao trebalo da bude ekstra. Potrosnju iz zida merim tim uredjajem/meracem potrosnje struje.
 
Poslednja izmena:
nije to do napajanja, ja imam na jednom rigu chieftec aps 1000cb koje je nesto losije od tog tvog pa tera 4x470 i 1x380 na eth+pasc bez problema, za win7 kao sto je kolega napisao mora 6gpu mod jer bez toga vise od 4 kartice nece da rade i u device manageru ce ti prijaviti error 43 za neku od kartica
 
nemam 480 pa nisam puno od pomoci, ali kod mene 380/470 rade na 16.9.2 drajverima i to sam bas imao problema sa novijim drajverima ( pricam za 470 ), probaj malo da experimentises i sa njima ili jednostavno procesljaj temu HW i ETH 100% je pisano setovanje u fulu za 480!
 
Ja drzim drajvere 16.11.3 i sve je stabilno ovi 17 drajveri ne valjaju za rudarenje probao sam ih i imao problema.

Ostaje ti samo da stavis najnoviji bios na maticnu plocu ne vidim sta bi drugo moglo da bude ako su sve graficke ispravni svi ekstenderi i napajanje i procesor onda ti ostaje samo maticna ploca....

Pre nego sto cackas sa biosem na maticnoj ploci isprobaj 16.11.3 drajver.

A ovaj 6 gpu mod instaliraj i probaj i sa 3 i sa 4 karte nista nece da steti ako ga instaliras.

A evo i zanimljive teme za tvoj problem....

http://forum.ethereum.org/discussion/comment/27675
 
-Instaliraj drajvere iz device managera, zaboravi one dodatne profile kad AMD raspakuje instalaciju. Znaci iskljuci autoinstal, nakon raspakovavanja .... idi na device manager, desni na display drivers, browse folders, trazi AMD/bin/packages (tako nesto) i nadji samo instalacioni folder "drivers".
Izbegavaj te aplication profile i ostala nepotrebna sranja za posao.
-Ekstendere ocisti od moguce prljavstine na oba kraja, ne mogu docarati koliko puta to bude problem.

Predlazem da sve odradis nakon ciste reinstalacije sistema.


Uzgred pitanje. Jel za ETH ringispil cekamo nas 11.03. ili americki ... :)
 
Poslednja izmena:
-Instaliraj drajvere iz device managera, zaboravi one dodatne profile kad AMD raspakuje instalaciju. Znaci iskljuci autoinstal, nakon raspakovavanja .... idi na device manager, desni na display drivers, browse folders, trazi AMD/bin/packages (tako nesto) i nadji samo instalacioni folder "drivers".
Izbegavaj te aplication profile i ostala nepotrebna sranja za posao.
-Ekstendere ocisti od moguce prljavstine na oba kraja, ne mogu docarati koliko puta to bude problem.

Predlazem da sve odradis nakon ciste reinstalacije sistema.


Uzgred pitanje. Jel za ETH ringispil cekamo nas 11.03. ili americki ... :)

Radio sve to...
Sad uzeo jednu po jednu graficku da kacim na desktop kao drugu grafiku sve preko istih ekstendera i kablova (da eliminisem grafike a uzeo sam ekstender koji pouzdano znam da radi). Prva savrseno radi i majnuje u calymoru najnormalnije sat vremena, druga cim upalim claymore na default stocku odmah puca, plavi ekran, reset i opet tako minimum 5 puta probao...Treca grafika isto radi normalno sat vremena i kad podignem klok na 1100/2200 i dalje sve najnormalnije radi. Cetvrta grafika isto baguje, za nijansu manje od druge, ali stalno pucaju drajveri, nemam bas plavi ekran, ali nakon minut pocne da daje 0mhs, ponovo palim claymore, krene normalno oko 24mhs i opet nakon minut zatreperi slika i opet 0mhs. Peta najnormalnije radi sve... Sve su iste grafike kupljene isti dan Asus RX 480 Dual OC 8gb, ni jedna trenutno nije modovana, sve sam prvo probao na default clock, onda pomalo spustao i podizao i dosao do ovih rezultata gore...Ove koje rade, u sustini rade na svim klokovima a ove koje ne rade, pucaju odmah na visim a malo duze izdrze na nizim klokovima tipa 800/1750 i na kraju opet 0mhs, pucaju driveri, resetuje se Claymore... Jel imate sad predstavu sta bi moglo biti? Jel moguce da su te dve kartice bagovite...gledao sam u GPUZ pise da je isto samsung memorija za sve (ne znam ni da li moze za isti model kupljen u isto vreme da bude druga memorija...).
Unapred hvala
 
Jos jedna preporuka, stavi opet novi win prvo po iskljucuj sleep i ostale gluposti, win firewol.. namesti virualnu mem na 16g pa pocni sa drajverima. Ja licno nikad nisam imao problem kad sam ih instslirso direkno kad ih otpakuje
 
Jos jedna preporuka, stavi opet novi win prvo po iskljucuj sleep i ostale gluposti, win firewol.. namesti virualnu mem na 16g pa pocni sa drajverima. Ja licno nikad nisam imao problem kad sam ih instslirso direkno kad ih otpakuje

sve to uradio... :-(

Napisao sam gore tacno sta se desava... Koje je tacno objasnjenje kad na istom riseru jedna grafika pravi one gore probleme a druga savrseno radi? Sto puta resetovao, instalirao drajvere... Izvinjavam se ako sam naporan, ali ovo me bas buni...
 
Ja imao slican problem sa asus kartama ali ne znam iz kog razloga samo mi now win pomogao, ajdd probaj te grafe sto ti pucaju sa drugim extenderom
 
Probao i sa drugim extenderima...imajte na umu da sam u sustini probao i na drugoj ploci, sa drugim napajanjem, kablovima itd, posto mi je ceo rig pravio problem pa sam krenuo da prebacujem jednu po jednu grafiku na desktop...
 
Ljudi, spakovao sam jos jedan rig sa 5x RX 480 8gb Asus dual oc i ne znam tacno sta se desava. Imam napajanje Chieftec GPM-1000C, ploca je GA-970a-D3 (ne pitajte me zasto), usb risere i sve ostalo standardno. Nisam jos modovao kartice a vec mi se javljaju ozbiljni problemi. Kada na stock clocku pusti da majnuje u Claymoru, nakon par minuta puca jedan driver i onda ili plavi ekran ili crni ekran...u svakom slucaju ne potraje duze od 5 minuta a u tih 5 min baca oko 24mhs. Sta god sam radio opet se isto desava, cak i kad skinem jednu karticu potraje par minuta i pukne (sigurno 30 varijacija sam probao i nekad malo vise potraje ali opet pukne). Jedino sta sam uspeo da stabilno radi celu noc je da mu spustim clock na 750/1700 i onda baca oko 20mhs na svih 5 kartica. Pomagajte.
Unapred hvala

Imao sam slican problem sa jednom karticom. Cim dignem klok 2200 krene da pada has ili pukne posle par minuta. Pa sam joj naso manji gde radi dobro. Radi ona i na 2200 ali kad dignem fan na 70-80 kad je hladi extra onda se ne buni :D . Probaj i ti digni fanove na 80 radi testa .
 
Meni ovo sve liči na onaj problem, naravno da su tu gremlini bili u pitanju, nije bilo logičnog objašnjenja, a i dalje ga nema.
Naime, 4 x RX 470 nitro +, sa običnim powered extenderima, na H61 btc pro ploči nikako nije htelo da radi, slični simptomi kao prethodno navedeni, menjao extendere, menjao mesta grafama i extenderima, stavljao više rama, testirao memoriju, reinstalirao drajvere x puta, na kraju reinstalirao i windows, ma nikako da proradi.
Kad sam ceo kompet grafi sa sve extenderima koji su zezali, prebacio na FM2 ploču, proradelo sve iz prve, i dalje sve radi.
Naravno, kasnije sam testirao H61 btc pro ploču sa drugim grafama i radila je normalno.
 
Poslednja izmena:
Ma fan na 100% je najbolje :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Objasnite mi samo koja je fora sa undervoltom, posto nisam ekspert. Gde god citam nigde ne vidim da to moze da osteti karticu, samo ako se pretera moze da bude nestabilno? A, grafa je hladnija i potrosnja se smanji a performanse ostanu iste?
 
Objasnite mi samo koja je fora sa undervoltom, posto nisam ekspert. Gde god citam nigde ne vidim da to moze da osteti karticu, samo ako se pretera moze da bude nestabilno? A, grafa je hladnija i potrosnja se smanji a performanse ostanu iste?

Upravo to i jeste poenta ...za manje para (potrošnja) + manje habanja (temp. i brzina venta) = ista zarada (hash)
 
Mana je u tome što nisu sve karte sa istim asic kvalitetom pa recimo na "istim" kartama ne može da ide jednak undervolt sa istim klokovima...

edit:
ne znam jel' neko prati ali na polo pojeden sell wall od 275BTC u sekundi :whip:
 
Poslednja izmena:
Znam, al ne moze da bude perpetuum mobile, mora da ima neka mana :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Pa brate ne rade proizvodjaci kartica primarno za "kopace".
Mainstream publika su i dalje gejmeri, a undervolt i downclock nisu bas popularne metode ako hoces vise FPS-a ...
Takodje, sljakanje na koinima koji su vise "memory" intezivni, potpomaze celoj prici, oko potrosnje W :)

E sad nekad nije zgoreg imati dual bios, ujutru vratis sve na stock ....obaris jaja za dorucak, pa nazad na posao po starom.
 
Pa brate ne rade proizvodjaci kartica primarno za "kopace".
Mainstream publika su i dalje gejmeri, a undervolt i downclock nisu bas popularne metode ako hoces vise FPS-a ...
Takodje, sljakanje na koinima koji su vise "memory" intezivni, potpomaze celoj prici, oko potrosnje W :)

E sad nekad nije zgoreg imati dual bios, ujutru vratis sve na stock ....obaris jaja za dorucak, pa nazad na posao po starom.
A to sa dual biosom mislis da na sapphire nitro+ fizički pomeris onu kovačicu i odmah si na stock biosu? Šta se dešava sa ovim drugim biosom, je on sad neupotrebljiv ili mozes opet da ga modujes ili tako nesto?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da na kvacicu/switch (po staro-srpski :D) mislim. Prosto imas dva biosa stock/silent. Modujes jedan onako kako tebi za posao odgovara, tipa za neki koin ... undervolt, klokovanje, zatezanje latencija. Prestanes da kopas taj, hoces da predjes na neki drugi, koji bolje radi recimo sa stock podesavanjima, i umesto ponovnog flesovanja jednog te istog biosa, ti sam gurnes "kvacicu" na drugu stranu :D

Naravno sve je upotrebljivo, to i jeste poenta dual biosa


Dajte malo navijanja i za brata ETH-a, sve zajednice(ZEC, DASH) hvale svog konja samo se ovde cuti ... :)

Probismo 20eur ove godine.
 
Ma, nema potrebe za neka preterana odusevljenja...ide ETH na 70 ;-)

A, hoce li mi neko objasniti koja je fora sa dual miningom npr pascal ili dcr. Ja na mom rigu 6x rx 470 saphire nitro furam lagano 29mhs eth + 450mhs dcr po kartici na 1080/2050 fan 60% temp 50'. po rigu mi to po sadasnjim cenama da jos 40$ mesecno a trosi npr 100w vise ceo rig... Zasto svi ne rade to?
 
Nazad
Vrh Dno