Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ma i to je Ok. Ove r9 380 koje ja imam su oko 180e a daju oko 20 mhz tako da je odnos cene i onoga sto se dobije na strani 7950. Jedino nisam siguran za ovih 3GB. Znam da je bilo govora da karte sa 2GB nesto kilave sa majnovanjem.Tako da se bojim da ce uskoro i ove od 3GB doci za otpisivanje
 
Ne kilave sa minovanjem čak štaviše brže su. Zbog rasta DAG fajle neće moći da se koriste na eth/etc od decembra otprilike.
 
Evo, zalece...pun gas je stisnut, samo da naglo pusti kvacilo, da krene da pisee :p :) :D
 
problem DAG fajla je resen odavno samo niko ne cita u pitanju je tzv chunk eth miner koji deli dag na 2 dela i sve radi :)
sta reci sve sami strucnjaci i to veoma svezi i upoznati sa svime, ALI kobajagi ;)
 
Poslednja izmena:
problem DAG fajla je resen odavno samo niko ne cita u pitanju je tzv chunk eth miner koji deli dag na 2 dela i sve radi :)
sta reci sve sami strucnjaci i to veoma svezi i upoznati sa svime, ALI kobajagi ;)
Znači kartice s 2gb rama će i dalje da kopaju ili

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Nisam znao za taj grafikon koliko vidim vise se isplati kopati sa r9 290x nego sa rx 480 iako r9 290x ima samo 4gb memorije u odnosu na 8 kod rx 480 nije mi jasno zasto je takva situacija...Ispada da prosla generacija karti tipa r9 390x i r9 290 x bolje kopa...
 
Pa zato sto su i u igrama R9 290X 390X iste ili bolje karte, konkrentno kod etheruma ulogu igra brzina memorije i sirina magistrale... generalno Hawai Xt je jaci chip na papiru od Polarisa 10. Mada treba uzet u obzir potrosnju koja je duplo manje kod Rx 480 kad se fino karta nastima.
 
Ok ne cudi me sto r9 390x ima bolji rezultat ali r9 290x da ima bolji rezultat to me je bas cudilo,jeste da rx 480 malo trosi i mnogo znaci rudarima koji planiraju da povezu dve ili vise kartica u crossfire sa druge strane ko planira da rudari sa jednom kartom bolje mu je onda da uzme r9 290x a ima i takvih rudara sto su slucajno postali rudari kupili r9 290x za gejming pa uz to im u isto vreme karta pravi novac.
 
Nisam znao za taj grafikon koliko vidim vise se isplati kopati sa r9 290x nego sa rx 480 iako r9 290x ima samo 4gb memorije u odnosu na 8 kod rx 480 nije mi jasno zasto je takva situacija...Ispada da prosla generacija karti tipa r9 390x i r9 290 x bolje kopa...

Ima dve boje na grafikonu ako nisi primetio :) jedna je mh/s druga je potrosnja struje....razmisli jos jednom
 
Ok ne cudi me sto r9 390x ima bolji rezultat ali r9 290x da ima bolji rezultat to me je bas cudilo,jeste da rx 480 malo trosi i mnogo znaci rudarima koji planiraju da povezu dve ili vise kartica u crossfire sa druge strane ko planira da rudari sa jednom kartom bolje mu je onda da uzme r9 290x a ima i takvih rudara sto su slucajno postali rudari kupili r9 290x za gejming pa uz to im u isto vreme karta pravi novac.

Pa 290X i 390X su ti iste karte isti chip, samo razliciti taktovi sto moze jedna moze i druga:
290X 1000/1250
390X 1050/1500

kad su na istim taktovima kopaju isto zato sto su isti chip ;)
 
Niza potrosnja je jaaaako bitna stavka u danasnje vreme a 480-ka tu bas otkida i to poprilicno. A realno, ne kopa nista toliko posebno sporije. Jedini problem po meni je trenutna cena koja je poprilicno visoka... mozda i nije, bem li ga, zavisi kako se uzme.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Rx 480 ima jedan drugi problem (ja ne bi uopste razmisljao o cjeni to je najmanji problem) a to su driveri.

Rx 480 uzasno kopa druge algoritme /coine zbog AMD drivera dok se to ne sredi ne treba uopste razmisljati o kupovini karte za mining, eth moze da pukne ujutro i sta sa kartom ili kartama, da li ce AMD ikad izbaciti driver s kojim ce karta kopati i druge coine ostaje pitanje do tada za izbjegavat tj. nije u mojom planovima.
 
Za etherum nikako postoji ogroman problem karte na windowsu doslovno se pate ni struju ne mogu zaraditi, dok recimo druge algoritme kopaju savrseno za LBC savrsenstvo predobro kopaju. Posto je LBC mnogo isplativiji od eth-a trenunto svi koji imaju Pascal karte tamo su ih uposlili.
 
Odlicno ali su preskupi. Jeste, njima ce manje padati cena ali mnogo para za tu igranku, roi je veliki.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Vrh Dno