Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
stiglo u wallet

meni na pool-u pod payments stoji da je poslato i ima Txhash ali kad kliknem na to baci me na etherchain koji kaze error: transaction not found :(

sad je promenio u payment pending

sad se pojavila transakcija i vidi se kroz blockchain ali kad u ethconsole probam sa web3.eth.getBalance(coinbase) izbaci mi '0'
 
Poslednja izmena:

Kakav sad linux u priči?

344b8yo.png


Ako je toliko teško dvokliknuti na fajl-dva na kraju krajeva, onda ok.

Nemam ništa protiv. Ali imam protiv da pišeš o nečemu što nisi ni probao, garant. Probao sam CLI i GUI, i zaista kod CLI, nema tolikog "okretanja" glave, kao kod GUI rešenja.
 
Stiglo i meni u wallet jos pre dva sata... Bio na put, sad vidim, nego samo menjacnice da prorade...
 
Stiglo i meni u wallet jos pre dva sata... Bio na put, sad vidim, nego samo menjacnice da prorade...

Menjacnica radi ali verifikacija transakcije traje 6000 blokova ili ti ~24-28 sati

Samo ko ima bisniss nalog njemu je verifikacija trenutna, kitovi na krakenu :(

Iako sam uspeo daposaljem tri transakcije i da primim jednu sa drugog naloga, jos mi nije jasno sta se desava sa gas i price gas, zasto nece automatcki da podesi prilikom slanja na prihvatljive vrednosti za minere... zato moram rucno da ih forsiram

takodje Paradigma ako skontas kako napraviti eth++ wallet screen da ne pokazuje toliko djubreta i informacije o blokovima, vec samo ono sto je vazno a to je zasto transakcije nije prihvacena ili je u backlog-u ako isti postoji i kako radi......
 
Poslednja izmena:
potpuno sam batalio ovu pricu jer ne mogu da sinhronizujem wallet tj. danima to radi i kad ga ugasim moram sve ponovo. Pool mi je prebacio neku sicu kopanje na njemu je katastrofalno mozda ja ne znam da podesim, ne bih vise sa ovim da se zezam ako mogu instrukcije kako da prebacim na menjacnicu iskopane coine i savet na koju?
 
Mora wallet da bude sihronizovan za prebacivanje... menjacnice za sad radi kraken
 
Menjacnica radi ali verifikacija transakcije traje 6000 blokova ili ti ~24-28 sati

Samo ko ima bisniss nalog njemu je verifikacija trenutna, kitovi na krakenu :(

Iako sam uspeo daposaljem tri transakcije i da primim jednu sa drugog naloga, jos mi nije jasno sta se desava sa gas i price gas, zasto nece automatcki da podesi prilikom slanja na prihvatljive vrednosti za minere... zato moram rucno da ih forsiram

takodje Paradigma ako skontas kako napraviti eth++ wallet screen da ne pokazuje toliko djubreta i informacije o blokovima, vec samo ono sto je vazno a to je zasto transakcije nije prihvacena ili je u backlog-u ako isti postoji i kako radi......

kakva je ovo sprdacina sa 6000 blokova verifikacije???
sta samo oni sa bisnis statusom mogu da rade odnosno povlasceni su oni krupni da mogu da budu jos veci a ostali ...

utopija za male...
 
kakva je ovo sprdacina sa 6000 blokova verifikacije???
sta samo oni sa bisnis statusom mogu da rade odnosno povlasceni su oni krupni da mogu da budu jos veci a ostali ...

utopija za male...

ovo nije kopija blockchain tehnologije gde je sve 99.9% sigurno.... vec su rekli dev ethereum-a da u startu zadrzavaju parvo da urade rollback blockchaina za 24h ako dodje da provblema
menjacnica se samo stiti ovim, jer ovi veci sigurno imaju i depozit u BTC sa kojim garantuju ako dodje do problema kraken ce im uzet iste BTC-e

jedino sto nisu zvanicno napisali da tier 4 mogu dobiti depozit odma pod uslovom da stave BTC na menjacnicu, a tier 4 su jedino bisniz nalozi koji su dodsli do tog nivoa
 
ja poslao preko ovog GUI klijenta 2 ETH na menjacnicu, aj da vidimo kad ce i dal ce da legnu, odmah ih je skinuo sa stanja...

i ovaj ****ni pool prikazuje pola od ukupne snage u zadnje vreme... :mad:
 
Poslednja izmena:
Mora wallet da bude sihronizovan za prebacivanje... menjacnice za sad radi kraken

i dobro ako se danas sinhronizuje sta treba da stisnem NEW TRANSACTION? I sta je ovaj gas? Imam 14998 finneya a pise 23300 gas u transakciji...isplativost nikakva za 15 kom na krakenu trazi 4 dolara smesno, ovde je jedino sasa nesto ucario
 
i dobro ako se danas sinhronizuje sta treba da stisnem NEW TRANSACTION? I sta je ovaj gas? Imam 14998 finneya a pise 23300 gas u transakciji...isplativost nikakva za 15 kom na krakenu trazi 4 dolara smesno, ovde je jedino sasa nesto ucario

ja sam na new transaction kliknuo i onda uneses adresu, nakon toga uneses broj eth-a i u padajucem meniju promenis na ETH... sam odredi on te gasove...
 

ne vredi nista probao sam u connect peer

@bojan

da li mogu da ostavim u finney da bude ne pise ETH nego ether i Eether i sta treba u ovom drugom meniju stoji wei gwei tako nesto da li i tu treba ether da se stavi a gasovi ostave kako jeste? i u ono to create contact da ubacim adresu Pola npr.?

Sto se tice poola od prvog momenta je tako prvu kartu je registrovao ok pa sam samo nju ostavio od 106 mh/s video je najvise 54mh/s nvidie nisu mogle da rade kako treba prepolovio je snagu u konzoli dok je na solo sve radilo u punoj snazi no i to ko zna da li video kako treba...

@paradigma gde ovo da ubacim startujem samo alethzero klikom da li da ga startujem sa ovom komandom zajedno?
 
Poslednja izmena:
takodje Paradigma ako skontas kako napraviti eth++ wallet screen da ne pokazuje toliko djubreta i informacije o blokovima, vec samo ono sto je vazno a to je zasto transakcije nije prihvacena ili je u backlog-u ako isti postoji i kako radi......

Za manje đubreta smanjiti verbosity.

Dodas parametar -v 1

Parametar ide od 0 do 9. 0 je verovatno isključeno logovanje u konzoli.
 
Poslednja izmena:
ne vredi nista probao sam u connect peer

@bojan

da li mogu da ostavim u finney da bude ne pise ETH nego ether i Eether i sta treba u ovom drugom meniju stoji wei gwei tako nesto da li i tu treba ether da se stavi a gasovi ostave kako jeste? i u ono to create contact da ubacim adresu Pola npr.?

logikom 1 slika 1000 reci :
transakcija.jpg

stim sto obrisete create contact i samo unesete adresu gde saljete ... nisam obratio paznju...
 
Poslednja izmena:
Malo cudno, al meni jos nista nije stiglo sa poola.
Kako mogu da proverim dal mi je blokchain ok?
 
Onda probaj otkucati dole, ono što sam ti predložio.
 
Pa ako sutra bude ta cena kad prorade transakcije ja cu odma da prodam... SVE...
 
Samo da ne bude kao harddisk sa gomilom BTC-a na otpadu. :D
 
Predložio sam to, misleći da je to GUI za eth ili geth, izgleda da sam pogrešio.

Možda ti nije poslednja verzija alethzero-a?

Nemam ideja, osim da možda probaš neku drugu internet vezu.

Geth odma radi sve lepo, sinhronizuje se, stiglo je sa pool-a danas, doduše transakcije još nisam probao.

Za one, koji ne žele "brlju" na ekranu, može se upotrebiti:
 
Evo kako šaljete, preferiram one-liner mada može da se razloži:

HTML:
web3.eth.sendTransaction({from: adresa_sa_koje_šaljete, to: adresa_na_koju_šaljete, value: web3.toWei(iznos_u_etherima_koji_želite_da_pošaljete, "ether")})

konkretno u mom slučaju to izgleda ovako, vi naravno stavite svoje adrese:

HTML:
web3.eth.sendTransaction({from: '0x743d4bec153584bfa955305c168a1435ec883049', to: '0x3175a28cf6105466923f11bffabd279f162aa2f8', value: web3.toWei(0.1, "ether")})
 
@Paradigma
Jel ti prolaze transferi bez gasPrice i gas limita?, meni jok, moram da forisam u transakciji veci gasprice od zadnjeg blok-a... tada prodje ovako jok, dobijem TX ID ali ga nema na blockchainu ako je transakcija bez forsiranih gas parametra

https://etherchain.org/account/0x664b099b945b899aac84da69dd6d4eeb3d03c8a3

evo sve cetiri transakcija ja sam forsirao gasprice i gas limit
 
Poslednja izmena:
Predložio sam to, misleći da je to GUI za eth ili geth, izgleda da sam pogrešio.

Možda ti nije poslednja verzija alethzero-a?

Nemam ideja, osim da možda probaš neku drugu internet vezu.

Geth odma radi sve lepo, sinhronizuje se, stiglo je sa pool-a danas, doduše transakcije još nisam probao.

Za one, koji ne žele "brlju" na ekranu, može se upotrebiti:

pa skinuo sam taj najnoviji eth 0.9.39 nema razlike...
 
Prolaze transferi ali me šiša sa oko 0.3 ethera po transferu.

Evo poloniex naloga na koje, završavaju svi transferi koji su njima upućeni. Pratio sam svoju adresu koju su mi dodelili pa sam primetio da počiste račun veoma brzo i prebace na ovu koju navodim.

https://etherchain.org/account/0x32be343b94f860124dc4fee278fdcbd38c102d88

Šta kažete na spremnih 200K ethera za dump?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno