Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
ok na ezilu pise ukucati gwei max je 100,
a dole pise Confirm rig public IP address sta tu treba da se napise ,znam guglao sam al nisam siguran pa mi treba potvrda...da li mora ip da se upisuje nije mi to do sada trazio?
hvala

 
Da, idi na rig, i sa njega iz browsera ukucaj whatismyip.com i to je to, prepisi ip adresu koju dobijes.
 
Jutros sam n Ethermine dostigao treshold 0.1 ETH, ali nije prebacen jer mi je gas fee setovan na 40 Gwei-a, Obzirom da je trenutno gas fee na mrezi vecije veci, samo je nastavio da kopa i izbacio uredno obavestenje. Vidim da mogu u bilo kom momentu da povecam gas fee ako hocu da mi prebace ETH, a ako necu, ostavim ovako pa kada padne gas fee na mrezi na 40 Gwei-a prebacice se. Vrlo jednostavno i nista komplikovano.
Vidim da ima i opcija Auto-update. Pretpostavljam da kada je ona ukljucena da onda prebacuju ETH u momentu kada dostignete treshold po trenutnom gas fee.
Problem je sto Ethermine prikazuje nerealan gas fee na mrezi.
Iako je padao vec par puta ispod 40, kod njih nije i nije prebaceno.
 
E pa to sam i ja primetio, ali sam mislio da mozda ne gledam dobro i da ima neka fora.
A fora je izgleda da hoce da nadomeste to sto nam daju 100 MEV-a 🙂
 
Poslednja izmena:
Nanopool - минимална количина за исплату је 0.2 ETH-a,
с тим што се може подесити на најмање 0.05 ETH-a, али се за износе испод 0.2 плаћа трансакција.



Ја нећу ништа да дирам, оставићу на 0.2 ETH-a. До сада ми је било 0.1, и по стану (пошто ми је за сваки стан са риговима други новчаник / ETH адреса) сам добијао исплату на свака 3 до 4 дана. Сада ће бити на 6 до 8, али нема везе. Једино да ригове из свих станова објединим на један налог па да иде брже, али ко ће све то да подешава, ако већ раде, нећу ништа да пипам, а и сигурније ми је да се копа на више новчаника него да ми све стоји на један.
 
Evo malopre je prosla isplata od 0.11150 ETH sa Ethermine, gas fee je setovan na 40 Gwei.
Fee je 0.00063 ETH sto je skoro 2 usd i to je ok.
Ali ono sto meni nije jasno je sledece:
0.00063 ETH je 630000 Gwei, a ne 40 koliko je setovano na Ethermine. Cisto iz radoznalosti ako moze neko da mi objasni sta je fora? 🙂
 

Prilozi

  • Screenshot_20210808-070609_Chrome.jpg
    Screenshot_20210808-070609_Chrome.jpg
    20.8 KB · Pregleda: 72
  • Screenshot_20210808-070938_Chrome.jpg
    Screenshot_20210808-070938_Chrome.jpg
    146.9 KB · Pregleda: 73
Treba mi pomoc, posto sam do sada koristio samo NiceHash.

Sad sam skinuo Team Red Miner, podesio da kopa na Ethermine pool-u, i stavio svoju ETH adresu sa Trust walleta.
Sve ok, radi lepo vec dva dana..

Nasao sam i na Ethermine poolu payout opcije, vidim da moze da se podesi da li ce isplata da bude kad se skupi 0,01 ETH ili vise (stavio sam 0,1). Podesio sam gas fee itd..

Pitanje je :
Da li kad skupim neku kolicinu EtH-a mogu da uradim isplatu direktno na svoj Ledger cold wallet, ili mogu iskljucivo na Trust wallet pa tek onda sa njega na cold wallet ?

Ako ima jos ljudi koji koriste Ledger ili Trezor zanima me kako vi radite?
 
Mozes isplatit direktno u cold wallet, zasto nebi mogao.
Samo uvijek pet puta provjeri adresu na koju saljes 👍
 
Ok, iskreno nisam nasao tu opciju, moram da vidim gde se nalazi.
 
Pozdrav ljudi,relativno sam nov u svetu rudarenja, napravio sam pre mesec dana rig i kopam ETH, par drugara mi je pomoglo oko osnovnih stvari,malo sam se sam edukovao i to sad manje vise ide ok.
Moje pitanje je vezano sad za ovo sto pisete unazad par stranica, do ove promene koja se desila 5-og ja sam imao jednu isplati od ethermine-a na novcanik,(27 jula), oko 12 dana sam majnovao i prebacilo se nesto oko 0.14).
Sve se uredno pojavilo na novcaniku,prodao sam tu kolicinu cisto da opipam da su pare prave, od tada sve normalno majnuje ali se promenilo to prebacinje,pa sad vidim ima neki Gwei,pa gas fee...
To nemam pojma sta sta znaci, da li mi moze neko pomoci sta da radimo da se to npr mesecno prebacuje na novcanik (grubo po proracunu na sajtu pise da iskopam 0,36 eth mesecno).
Sta i gde i kako podesiti da sve bude ok.
Novcanik mi je na MEW ako to nesto znaci.
 
Na ethermine udjes u "Settings", pa izaberes karticu "Payment Method" i dole gde ti pise "Daily automatic payouts" sa desne strane imas text u zagradi koliki je trenutno Gwei (ako ti je podeseno NPR. na 40 Gwei, a potrebno je 46) kliknes na "Gas Price Limit & Threshold" i tu promenis na 46 Gwei i prebacice ti. Mada mislim da ne moras nista da diras, jer Gwei nekad bude NPR. 49, pa 36 i ako je tebi podeseno na 40 cim padne na tu vrednost ili manje, prebacice ti na novcanik.
 
Aha,ako bi stavio da mi bude npr 0.5 eth po vama koliko bi normalno bilo gwei-a da se stavi za naplatu?
Kontam da mi je to negde mesec ipo dana rada pa taman da tada prebaci na novcanik.
Vidim da kad udjem u podesavanja moram i uneti ip adresu od riga(ja imam dva riga po 4 grafike sa istog mesta)
 
Ukratko. Da bi izvršio ETH transakciju treba ti 21000 jedinica gasa. Cena gasa se izražava u gwei jedinicama. 1gwei=0.000000001 ETH.
Da bi transakcija prošla moraš da platiš realnu gwei cenu koja zavisi od zagušenja mreže a možeš je pratiti na ovom linku: https://www.gasnow.org/
Npr: 21000x57x0.000000001=0.001197ETH. Toliko bi koštala transakcija da je sad pošalješ.
 
Ok,sta ti je 57 u ovoj racunici?
Da li je isto ako stavim 0.5 eth ili npr 1eth sto se tice gwei-a?
Izvini sto ovako pitam ali mi je sve ovo novo
 
57 sam naveo kao primer. To je cena gasa izražena u gwei jedinicama. Ona varira. Imaš na https://www.gasnow.org/ uživo praćenje.
Da bi ti transakcija prošla moraš platiti odgovrajuću cenu gasa. Znači prati na sajtu i kad si spreman da prebaciš ti upiši cenu.
Nebitno je da li šalješ 0.5ETH i li 105ETH. Transakcija će te koštati 21000 gasa x cena gasa u trenutku transakcije.
Slobodno pitaj ako nisi razumeo.
 
Ok,za sada ovo shvatam,lepo objasnjeno,hvala puno,ako zapne negde pred kraj meseca pisem opet.
Uzdravlje
 
Dali neko koristi Payment Method L2 Polygon (Matic) na ethermine.org kakva su iskustva. Može odgovor i na PP da opterećujem temu. Zahvaljujem unapred.
 
ako nije bilo sredjeno da LHR kartice bacaju oko 70% non LHR modela(sto je ipak bolje od 50%)
 

Prilozi

  • LHR.jpg
    LHR.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 60
treba ovo isprobati na 3070ti i 3080ti kartama, verovatno ce rezultati biti odlicni
 
Moze li objasnjenje sta i kako ce se desiti kad eth predje na 2.0?
Npr sad imam 1 eth i necu da prodam dok jos moze da se majnuje,majnovanju gpu-om dodje kraj i krene prelazak na 2.0(ako sam dobro skontao neko vreme nece moci da se kupi/proda dok bude trajala ta tranzicija)
On zvanicno bude na 2.0 da li cu onda moci najnormalnije kao i do sada da prodam ili ne i da li ce cena biti drasticno drugacija ili ne?
 
Moci ces da prodas najnormalnije, nema tu promena oko toga.
E sad za cenu, to niko ne zna.. vecina je ubedjena da ce skociti, ali ne moze niko 100% da zna.

Ja sam podelio tako da sa polovinom kopam i cuvam ETH, a druga polovina kopa na NiceHash i cuvam BTC..

Nekako mi je to lepse i sigurnije nego da sam skroz u jednom novcicu.

Sve zavisi da li prodajes odmah cim iskopas, planiras da cuvas 6 meseci, godinu, pet, deset...

Po meni je za dugogodisnji hold ipak BTC najjaci novcic, i jedini decentralizovan.
ETH ipak ima taj mali rizik da nekako cela prica postane kompromitovana (ipak se zna ko su devovi, uvek mogu da im nameste nesto).

Ne kazem da sam u pravu, nov sam u ovome, ali mislim da je BTC-ETH 50-50% pametnije za cuvanje nego sve u ETH
 
Aha,ok hvala na odgovoru,ja sam nov u ovom svetu pa moram pitati,trenutno majnujem ETH dok ga ima pa kad se zavrsi videcu sta cu a ne prodajem jer nemam potrebe za tim sada vec cekam neko vreme da vidim hoce li jos skociti pa onda prodavati deo deo cuvati.
 
Moci ces da prodas najnormalnije, nema tu promena oko toga.
E sad za cenu, to niko ne zna.. vecina je ubedjena da ce skociti, ali ne moze niko 100% da zna.

Ja sam podelio tako da sa polovinom kopam i cuvam ETH, a druga polovina kopa na NiceHash i cuvam BTC..

Nekako mi je to lepse i sigurnije nego da sam skroz u jednom novcicu.

Sve zavisi da li prodajes odmah cim iskopas, planiras da cuvas 6 meseci, godinu, pet, deset...

Po meni je za dugogodisnji hold ipak BTC najjaci novcic, i jedini decentralizovan.
ETH ipak ima taj mali rizik da nekako cela prica postane kompromitovana (ipak se zna ko su devovi, uvek mogu da im nameste nesto).

Ne kazem da sam u pravu, nov sam u ovome, ali mislim da je BTC-ETH 50-50% pametnije za cuvanje nego sve u ETH
Ja sam do pre 5,-6 meseci kopao preko NiceHash-a, ali svima bih savetovao da kopaju ETH preko nekog minera NPR. Feniks minera i da menjate za BTC koliko vam treba. Na NiceHash-u nikada ne znate na cemu ste, koliko i sta kopa.
Edit:
+ uzimaju veliku proviziju. Izracunajte, pa cete sami videti koliko je to na mesecnom nivou.
 
Nazad
Vrh Dno