Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
risim, vidimo svi sem njih par :) bacaju se neke teme, upotrebna vrednost, centralizacija, softcor(k), hardcor(k)... oni verovatno koriste btc zbog ideje, a ne da zarade. Slazem se da je btc bio i verovatno ce da ostane glavni ali verovatno ce da ima neki koji ce mu parirati...
 
Zar je moguce da nakon toliko vremena ima jos nekih koji veruju u primenjivost, decentralizaciju, "ulozene pare", razvoj...Shvatite ljudi, samo BTC se racuna, sve ostalo je magla i prasina koju vam bacaju u oci dok pokusavaju da vam istovremeno uguraju ruku u dzep. Manite se odbrane bilo kog novcica, dizanja u nebesa i idealizacije. Eth je bio i jos uvek je sjajna prilika za rudare da zarade, bio je i sjajna prilika da se uzmu pare trgovinom, bice i dalje neko vreme, ali proci ce i ta moda kao sto je prosao litecoin, doge, dash, dark, xmr, leo i da ne nabrajam dalje. Cim postane dosadan velikim mesetarima cao zdravo, kopaj nesto drugo. A za "investitore", uvek ce biti zabave :)
+1

Sent from my MX4 using Tapatalk
 
Osim kada jednom neki novčić (ne mora biti ETH) ne skine BTC ;)
Naravno, o tome odlučuju ljudi koji imaju mnogooooo novca.
 
Naravno, ljudi su isto govorili i da BTC nikada neće imati vrijednost.
Na početku je bilo lakše otvoriti google nalog nego zaraditi 1 BTC :)
 
Nece to nikad da se desi :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

To moze da se desi kad zazive kvantni racunari, i ako se tada pokaze da postojeci sha-256 algoritam a verovatno i bilo koji danas koristen u kriptosvetu, moze da se razbudzi za veoma kratko vreme, sto bi znacilo mogucnost 51% napada i hard fork po zelji napadaca...Sto bi moglo prelaskom na novi blockchain da ucini neupotrebljivim i bezvrednim sve novcice koji su ostali na starom, odnosno "pravom" lancu. A do tada, sa sadasnjom generacijom algoritama, nema sanse da neko skine BTC sa trona. Dakle, tek kada se pojavi kripto druge generacije.
 
Ono što je u "opipljivom" svetu zlato, u digatalnom je bitcoin. Vrednost će im se stalno menjati, ali će biti i ostati reper.
 
Litecoin je trenutno aluminijum. Ono, izgazene limenke, sekundarna sirovina... :d

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Dobra opaska...nije ovde nista u metalima rekao bih...samo plastika osim btc

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Za druge ne znam ali za ovaj pricaju da je bronza. ;)

dogecoin-logo-2A9D141D45-seeklogo.com.gif
 
To je sapun. Njega su sinteri resili i samo ga se jos ti secas :d

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Dobra opaska...nije ovde nista u metalima rekao bih...samo plastika osim btc

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
Plastika se odavno koristi kao sredstvo placanja sigurnije, jednostavnije... dosta plastike se koristi umesto metala jer je jaca i dugotrajnija ;)
 
Već dosta dugo kopam na dwarf. Sada bi mi odgovarao coinotron zbog sistema izvještavanja kada mašina prestane sa radom.
Kako coinotron funkcioniše ovih dana?
 
Već dosta dugo kopam na dwarf. Sada bi mi odgovarao coinotron zbog sistema izvještavanja kada mašina prestane sa radom.
Kako coinotron funkcioniše ovih dana?
Sistem izvestavanja ne radi, odnosno radi ali stizu mail notifikacije na svaka 3 minuta bez obzira radi li ili ne worker.
 
To bi trebalo da se može podesiti namještanjem praga na 50 ili 25%, bar je tako bilo kada sam tamo rudario.
Mene zanima kakav im je realni fee?
 
To bi trebalo da se može podesiti namještanjem praga na 50 ili 25%, bar je tako bilo kada sam tamo rudario.
Mene zanima kakav im je realni fee?
Rade odlicno, niko se ne zali. To moze da se namesti sto si rekao i radi ko sat. Kada je namesteno na visu vrednost stalno salje mailove jer hash varira dosta, tripuje se. Smetace ti mozda to sto ti nikada nece pokazivati realan hash vec moze da bude i dosta veci i dosta manji. Ali za isplatu ne brini, tacni su i ne zakidaju nikada.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
:D

Nisam znao da je github, zapravo neki pool. :D

Uglavnom, link ti vodi do starog repo-a.

Napisao sam koji je novi.
 
Mislim da te ne razumem, moj link vodi do pool-a kao sto je coinotron :) ali sa dosta više kontrole od istog. Koristis ethminer -G -S europe1.ethereum.miningpoolhub.com:20535 -O a kao miner koristis ethminer-0.9.41-genoil-1.1.7 nista lakse.
 
Ok.

Na stranici, čiji si link ostavio:

2zs1zqv.png


sadrži link ka starom repo-u:

2e4hp1x.png


Mora se promeniti branch, odnosno grana, da bi se dobio repo sa poslednjim verzijama:

2nkl35w.png


Kada se to promeni, dobijemo sledeće:

2ymh8w6.png


tj, zadnju verziju genoil miner-a.
 
Vrh Dno