Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Nego što je loše odrađen deinterlace sportskih kanala na Eon stream. Još ako ti za bonus držiš HDMI out sa boxa na 60 HZ?? eto najlepše kombinacije 😂😂😂
Na 50Hz mi je. Al kako onda radi dobro kad pustim sportske kanale sa kompjutera i povežem kablom na tv? Tad radi odlično. Ili kad sa iPhone-a pustim preko AirPlay na Apple Tv, radi odlično tih minut-dva dok me ne izbaci.
 
E to već ne bih znao, po meni nije dobro nigde i nikako od kad su ukinuli interlaced stream-ove za Eon SmartTV app.

A ako se dobro sećam i dalje samo za "fabričku" Eon SmartTV app na Eon boxevima server deo kanala šalje HEVC encode umesto AVC... dakle za Play Store verziju Eon SmartTV app bi trebalo da bude isti AVC encode kao i na Eon sajtu, i samim tim da nema razlike.

Plus koliko se sećam od sportskih kanala samo su Eurosport 1, Eurosport 2 i oba 4K kanala koristili HEVC kodek.


Vidi na TV-u podešavanja HDMI portova da li ima nešto na tu temu "PC mode" vs "STB"... pa sa TV koristi niži latency za kad detektuje PC?
 
Moguće da je do tog boxa... mada se ne sećam da se iko drugi žalio na taj Ćomi model...
Jesu se žalili na Mi Box (dakle ne S, nego prethodni model) pre sto godina dok je bio na Android 8 a Eon aplikacije imala interlaced stream-ove jer je tad box bio taj koji je radio deinterlace (sad to (loše) odradi SjBB na serveru =više ne postoji interlaced stream samo progressive) a zbog bug-a na toj verziji AndroidTV OS to nije radilo kako treba. Pa je to rešeno kad je Mi Box dobio update na Android 9.

Verovatno najidealnije bi bilo ako možeš da pozajmiš od nekoga neki drugi box da povežeš na taj isti TV da potvrdiš da radi ok, da nije TV problem..
 
Ako si iz NS dam ti da probas gen 2, ako radi da znaš probaj dan dva.
 
Ako si iz NS dam ti da probas gen 2, ako radi da znaš probaj dan dva.
Nisam, iz Bg sam. Je l na 2nd gen rade lepo sportski kanali? Mada sam sad na TV-u promenio HDMI Signal Format sa Enhanced na Standard i za sada dobro radi. Mada se i ranije dešavalo da radi dobro, pa odjednom krene da secka.
 
Nazad
Vrh Dno