Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Želeo bih da uzmem dodatni EON box, pa me interesuje da li su kod nas krenuli da se dele ovde pominjani SDMC hibrid modeli?
Devojčica u call centru ne zna ništa o tome.
 
Da li je moguće da kada slušam na tv-u radio preko eona bude aktivan neki screensaver? Nervira me ona jednolična slika a sve što sam probao ne funkcioniše. Ako pokrenem neki instaliran ss radio se odmah prekida.
Ako misliš na radio kanale iz ponude mislim da ne može. Ja pustim ponekad muziku preko Spotify aplikacije i tu mi SS radi, čak je i veoma poželjan pošto je plazma tv.
 
ja imam na LG plazmi, u opcijama za ustedu energije, mogucnost da se skroz iskljuci ekran (a ostane zvuk.)

u krajnjoj liniji mozes potpuno da ga zatamnis kroz opcije za kontrast i sl.
 
Pozdrav.
Imam EonTV od Telemach, box je CHOTT0102 Android 9, verzija FW 2.6112.
Zanima me postoji li način da se nadogradi Android verzija, ili da se flasha neki custom ROM novije verzije?
Frapantno mi je da je uređaj kupljen ove godine još uvijek na Android 9.
Ukoliko je moguće izvršiti nadogradnju ili custom ROM, utječe li to na rad EonTV aplikacije? Hoće li i dalje sve normalno raditi?
 
@Locke Šta bi ti tačno dobio time? Ne znam šta to ATV 10 donosi osim "bolje performanse", "sigurnosne ispravke" bla bla. Neka me prosvetli neko. Svakako verovatno gledaš EON TV na tom Box-u? Sve je dobro optimizovano, šibni još samo SmartTube, Kodi, SN/iris/Orion/Cloud/štagod eventualno imaš od Telekomovih servisa i uživaj. Ne bih se zamarao do te mere sa ovim uređajem nikako.
 
Postoji li neki nacin da instalitam VPN na Eon box-u zbog gledanja Mts-ovog Iris-a?
Edit
Nadjoh na prethodnoj strani..
 
Poslednja izmena:
crn ekran, mrljava slika i sl. na par sec se i dalje javlja na optici od kad je instalirano. probano sve abr/cbr,rezolucija menjali eon box, kablove, vracali fabricka podesavanja na eonu. danas dolaze popodne, ostalo koliko vidim da se proverio nokia i signal optickog kabla. saga se nastavlja, javljam ishod.
 
Bili, stavili 720p50hz i isključili hdmi cec. Opet se malopre pojavilo.
 
Nista. Sad je ostalo da tehnicka podrska za optiku na daljinu proveri sve i zove ako iz stana treba neka akcija s moje strane. Svakako javljam ishod. Ocigledno da optika zadaje dosta muke i da je novina za njih sto se tice problema.
 
Ma baguju im "unapređenja" u vezi funkcionisanja aplikacije, garant :D Kad problemi magično nestaju čim instaliraš matoriju verziju aplikacije na isti uređaj.
 
ako je risiver eon box onda verovatno nije do njega, vec jednom su ga menjali. inace od jutros ne znam jel neko nesto radio remote, nisam puno gledao tv al nije bilo crnog ekrana. svakako moram danas vise da vidim oce li se pojavljivati. jedino sta sam primetio je da posto su mi obrisali eon na fabricka, morao ponovo sve app da instaliram, sljakalo je sve sem kodija. kad krenem u podesavanja i kucam https://repo.drycloth.org/kodibalkan dobijam svaki put i sa raznim verzijama prazan folder. nema greena da se instalira sa zip fajla. e sad sam probao i na mobu i na poslu ista stvar. ne znam je l bas moguce da je kodi nesto zvekno svima?
 
Da li je moguce instalirati jos jednu eon aplikaciju na eon uredjaju?
Imam jos jedan eon nalog gde imam HBO, ali nemam vise slobodnih slotova za smart tv, pa bi mi trebalo kao za mobilnu aplikaciju, ako je to uopste izvodljivo.
 
Cao svima, jel ima neke razlike u opremi koju SBB daje za optiku u odnosu na pre ~3 godijne? Ako da (vidim da se spominju neke Nokije, pretpostavljam ONT) - da li na bolje ili na gore?

Imam Calix ONT i Kaon eon box, imam mozda opciju tj novi ugovor, da li da jurim to tj da li dobijam (ili cak gubim?) nesto sa tim?
Box je KSTB6060, app 4.31.15020, OS 1.1.7, platforma stb_kaon / 9 / 28.
 
izgleda da su daljinski resili problem. nema vise crne slike i ostalo. niko se nije doduse oglasavao iz sbba al cini mi se da je reseno, bar se nije pojavljivalo dok sam gledao juce.
kodi resen takodje.
 
Cao svima, jel ima neke razlike u opremi koju SBB daje za optiku u odnosu na pre ~3 godijne? Ako da (vidim da se spominju neke Nokije, pretpostavljam ONT) - da li na bolje ili na gore?

Imam Calix ONT i Kaon eon box, imam mozda opciju tj novi ugovor, da li da jurim to tj da li dobijam (ili cak gubim?) nesto sa tim?
Box je KSTB6060, app 4.31.15020, OS 1.1.7, platforma stb_kaon / 9 / 28.

Neki komentar, jel ima poente juriti novu/noviju opremu ili da zadrzim svoj calix i kaon?
@shamanNS @akki mozda? :)

i da se ispravim, model je, naravno, 6020

Jesu poceli da dele ovaj SDMC box, jel ima neke opipljive razlike u kvalitetu slike, ili da ne diram ovo sto mi radi?

Malo mi se zuri da zavrsim tu pricu sledece nedelje, hvala unapred.
 
Ako ih ima vredi uzeti naravno, a da li ih ima na stanju to stvarno ne znam, sigurno je Shaman upuceniji...
 
Neki komentar, jel ima poente juriti novu/noviju opremu ili da zadrzim svoj calix i kaon?
@shamanNS @akki mozda? :)

i da se ispravim, model je, naravno, 6020

Jesu poceli da dele ovaj SDMC box, jel ima neke opipljive razlike u kvalitetu slike, ili da ne diram ovo sto mi radi?

Malo mi se zuri da zavrsim tu pricu sledece nedelje, hvala unapred.
Mislim da su ljudi pisali da SBB menja opremu tek ako je postojeća koju si zadužio u kvaru.
A ni tada ne možeš da biraš model nego šta ti daju.
 
Zar nisu i u Bugarskoj? :ROFLMAO:
 
Hvala na odgovorima, u medjuvremenu sam ipak uspeo da ubodem dobar keyword da nadjem postove iz avgusta, a vidim da se situacija nije menjala. :D

Nista, zadrzavam svoju opremu, za ovo znam da radi 100% kako treba vec skoro 3god.. dok jednom ne crkne. :D

@Čika_Kure prebacujem vlasnika, tj menja se vlasnik/stanar, tako da imam opciju da prebacim postojeci ugovor ili potpisem novi.. ako prenesem postojeci zadrzavam opremu, jelte. a uz novi ugovor na stanara => nova oprema. :)
 
Obratite pažnju ako imate EON Smart Box i HDR TV. Moguće da ova greška postoji i za televizore koji nisu HDR. Naime, ako u meniju uključite 4K, televizor dobija isporučene BT2020 boje. Problem je što te boje ima samo SK 4K ili jednostavno ostali kanali nemaju adekvatan "prevod" boja jer ostali kanali imaju Rec 709. Dakle prelaz sa 709 na 2020 nije napravljen ili je jednostavno nemoguć na ovaj način. Ukoliko je 4K uključen svi kanali osim SK 4K će imati pogrešne boje. Ukoliko se uključi 1080p setovanje, svi kanali će imati ispravne boje, uključujući i SK 4K koji će možda izgubiti nešto, ali teško vidljivo za oko. Naravno i rezoluciju. Problem ovog setovanja je ako neko hoće da strimuje 4K preko EON Boxa jer onda stalno mora da prebacuje sa 4K na 1080p i nazad.

Da li je moguće da ovo i dalje nije sređeno? :)
Vidim ja nešto mi nije slika kako treba...
Znači i u podešavanjima uređaja (bajati KAON KSTB6020) za prikaz i u EON TV aplikaciji staviti 1080p (50Hz), takođe HDR uključiti i opseg boja: potpun?
 
A uz novu opremu gratis CG-NAT, ako već nisi imao isti? Ne srećam se jel SBB to daruje svim "optičarima" kao Supernova i Yettel?
Good point, skidanje sa CG-NATa sam izboksovao uz dosta cimanja i pretnji odlaskom - kao eon premium korisnik, bilo je lufta za pregovaranje, bar pre ~3 godine.
 
У јануару сам узео ЕОН спорт пакет ван мреже без уговорне обавезе уз који сам купио ЕОН смарт бокс који је везан за тај уговор.

Да ли постоји могућност да ја тај ЕОН смарт бокс дам оцу и пребацим на његов уговор који он има са СББ, како би на том боксу могао да се активира ЕОН са смарт тв кодом од његовог налога?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno