Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema GB port već 100MBit
 
Poslednja izmena:
EON box je samo za TV. Potpuno je nebitno jeli je 100Mbit ili 1Gbps. Ruter je gigabitni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
EON box je samo za TV. Potpuno je nebitno jeli je 100Mbit ili 1Gbps. Ruter je gigabitni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Upravo obrnuto, jako je bitno koju brzinu kablom može povući box sa rutera. KODI, Seren addon recimo, pa imaš one velike 4K fajlove od 80 GB. Tu je itekako bitno jel gigiabit ili nije. Ne pričam napamet. Kod mene tek preko 100 mbps ova kombinacija radi tečno jer je to stream sa ogromnim bitrate
 
kako sa daljinskim od eon boxa kontrolisati tv tj kako gasiti tv
 
Еон бокс може се контролисати преко ир, старим д3 даљинским или ако се нови распари тј не упари са еон боксом.

Ideja je EON daljinskim kontrolisati box, a pojačavati i smanjivati zvuk na TVu. To je radilo bez problema sa d3, mogli bi da ubace kodove kao što su i obećali na EON daljinac.
 
Pa ako je box 100mbit onda ne moze da povuce 200mbita koliki mu je protok. Zato pita jel 1gbit

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Aha. Razumem. Meni je brzina 300mb i vuce 300mb. Zbog toga sam pitao.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Aha. Razumem. Meni je brzina 300mb i vuce 300mb. Zbog toga sam pitao.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

vrlo jednostavno probaj brzinu iz box-a i videces koliko iscitava
 
Povezao sam daljinski od EON boxa na GT1 box i super radi, mnogo mi je brzi odziv ova preko BT nego preko IC sa njegovim originalnim daljincem. Samo mu ne rade funksije search, EON, radio i onaj coveculjak ispod OK dugmeta, prebacivanje kanala preko brojeva na EON daljncu radi bez problema (to mi nije radilo u pocetku sa originalnim daljincem od GT1 boxa) i sija daljinac kada se uspravi :D

PS: napisem post i zaboravim da napisem da mi se tv pali i gasi sa EON daljincem preko GT1 boxa, zbog toga sam i pisao post ...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, uzeh EON 150mb, presao sa MTSa.
Do sada nisma imao problema prilikom igranja online igara preko telefona i WIFI. Od kada sam stavio SBB, igra mi puca svaki cas i diskonekcije.
Dobio sam onu kutijencinu Tehnicolor od njih, sumnjam da to nesto nije bas kako treba.
Daljinac citam da svetli, ovaj moj samo zatreperi kad kliknem nesto, ali daleko od toga da moze bilo sta moze da se razazna u mraku.

Da li sam dobio krs od opreme ili je citava mreza krs?
Lokacija je Novi Beograd.

Hvala unapred na odgovorima i iskustvima.

Pozdrav,
Milos
 
Upravo obrnuto, jako je bitno koju brzinu kablom može povući box sa rutera. KODI, Seren addon recimo, pa imaš one velike 4K fajlove od 80 GB. Tu je itekako bitno jel gigiabit ili nije. Ne pričam napamet. Kod mene tek preko 100 mbps ova kombinacija radi tečno jer je to stream sa ogromnim bitrate

Koliki je tačno bitrate?
Netflix 4k filmovi su mi radili odlično i dok sam imao net brzine 30Mbit/s.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Well Netflix loses bitrate in the transcoding.
There is no truth in saying that you only need 25Mbits for uhd. Uhd Blu-ray discs can have 128Mbits and so 100Mbits is not enough
 
Ako gledaš filmove koji su teški ~60GB za 1.5h trajanja... Ok malo je.

Edit: Da, Netflix umanji rezoluciju odnosno kvlitet slike kada nema dovoljno brz net. Ali to se svakako primeti na TV-u.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, uzeh EON 150mb, presao sa MTSa.
Do sada nisma imao problema prilikom igranja online igara preko telefona i WIFI. Od kada sam stavio SBB, igra mi puca svaki cas i diskonekcije.
Dobio sam onu kutijencinu Tehnicolor od njih, sumnjam da to nesto nije bas kako treba.
Daljinac citam da svetli, ovaj moj samo zatreperi kad kliknem nesto, ali daleko od toga da moze bilo sta moze da se razazna u mraku.

Da li sam dobio krs od opreme ili je citava mreza krs?
Lokacija je Novi Beograd.

Hvala unapred na odgovorima i iskustvima.

Pozdrav,
Milos

Cao Milose,

Dok sam bio na odmoru koristio sam 2 meseca SBB internet u iznajmljenom stanu i probao da se igram ovo je sve bilo u Prvomajskoj ulici u Zemunu ali verujem da im je usluga jednako losa kao i tebi.
Veza im konstantno puca kao staklo, tehnicar kog su inicijalno poslali mi je pricao gadosti o prethodnoj musteriji, onda pokusao da me prevesla pricom da je to sve ok, kada sam doticnom napomenuo cime se bavim za zivot onda je odjednom krenuo zvati kolege, mislio sam da ce to resiti stvar ali tek je tada pocelo da se odmotava klupko.

Danima sam ih zvao i dolazili su i odlazili razni ljudi iz SBB, na kraju je tek resio jedan mladji momak cijeg se imena ne secam, navodno je pojacivac signala u zgradi bio pred crkavanjem i nije najbolje radio posao. Nakon sto je ovo zamenio konacno je proradio net i prestao sam da gubim pakete non stop.

Takodje bitna stvar u ovom slucaju je da je to ranije bila zgrada koju je u svojoj mrezi imao Ikom a SBB nasledio kupovinom istog. Tehnicar mi je rekao da ako je ranije zgrada bila na Ikomu, dobre su sanse da oprema nije bas kompatibilna ili da je u losem stanju posto nisu bas svaku zgradu proverili od kupovine, ali navodno rade malo po malo.

Moj ti je savet da ih zoves non stop, meni su vec zapamtili ime u korisnickom servisu koliko sam ih zvao, sva ova muka sa njima je trajala oko 3 nedelje pre nego sto je problem bio resen.
 
Jeli iko zna zbog čega mi 4K slika non stop prekida iako imam 4K TV i iako sam HDMI podesio na Enhanced. Prekidanje ne prestaje.1080p nema problem
 
Stigao mi je EON. U osnovi sasvim ok uređaj, moj primerak je dosta kvalitetno odrađen, tj. ne škripi daljinski i sam uređaj ne secka i ne zaglavljuje se. Videćemo. Sviđa mi se Android TV, samim tim mi je već isplativo što sam ga uzeo.
 
Stigao mi je EON. U osnovi sasvim ok uređaj, moj primerak je dosta kvalitetno odrađen, tj. ne škripi daljinski i sam uređaj ne secka i ne zaglavljuje se. Videćemo. Sviđa mi se Android TV, samim tim mi je već isplativo što sam ga uzeo.

Pa ne skripi i nema problema ni moj. Uglavnom su svi odradjeni kako treba ali se nadju pojedinci kojima zapadne nesto malo vise korisceno.
 
Treba mi opcija zaključavanja aplikacija ako neko moze savet?

Odradio sam opciju ograničenog profila ali se uredjaj previse zaglupljuje a u vlasnik profilu ima problem da kad skinem app za zaključavanje udje u neki landscape mod I ne mogu da aktiviram aplikaciju.

Hvala

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno