Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je malo neta za to,pogotovu ako svakodnevno gledas televiziju.
 
Pa da... A nemaju druge tv pakete (d3)...

Huawei P10
 
Ako se uzme eon tv light u kombinaciji sa telenor home netom (100gb) mesecno, koje su cake u toj kombinaciji? Nisam bas upucen, a drugar ne bi da placa dva neta (vec ima UO kod telenora)...

Huawei P10

Najbolje da ti drugar iskoristi sad priliku zbog promene uslova da raskine bez penala UO kod telenora.I da onda za tu količinu para za koju bi dao za eon tv light u kombinaciji sa telenor home netom ako već ima mogućnost za SBB kablovsku uzme EON LIGHT DUO.
 
Ljudi pomoć, imam eon box od januara. Inače sam sbb korisnik 12+ godina, D3 sam koristio 4-5 godina. Dakle za 12 godina ih nisam zbog bilo kakvog problema nisam zvao možda 3 puta, a onda je došao EON BOX i od tada kreće katastrofa. Zvao sam ih preko 20x , majstori dolazili 4-5 puta, svaki nešto novo smisli... I niko ne reši problem. Dakle da krenem:
1) Ujutru se prvo pali i gasi sneg na TV-u, nikako da proradi. Pali se i gasi sneg, na kraju moram da ga ugasim na ono dugme iza i kreće eon iznova. Čak sam i TV nosio u servis jer sam mislio da je do njega a u garanciji je. Kada su čuli da izbacuje sneg, kažu da je to nemoguće, jer HDMI ne izbacuje sneg. Posle par dana me zvali da kažu da je sa tv-om sve ok. 
2) Baguje, ne baš često ali zna da u sred gledanja se ugasi pa kreće onaj eon logo...
3) Glasovne komande skoro pa mrtav konj...
Nikako da mi zamene uređaj, sve neka pros.eravanja...kao sa uređajem je sve ok. Polako se smaram i počinjrm da dižem ruke i mirim se sa sranj.em od uređaja. (izvinite na rečniku ali sam toliko se smorio da ne znam šta dalje).
Ostala mi je još jedna nada, čuo sam na poslu da ima neka fora neki factory reset. Jel možete da mi pomognete jer su mi kolege rekle da dođem ovde i ako ovde nema odgovora, nigde nema. Hvala vam.
 
Udjes u podesavanja pa nadjes tamo opciju da vratis na fabricka. Kao i na svakom androidu. Ne znam da li box ima negde pozadi neko dugme/rupicu za restore. Pogledaj,u svakom slucaju iz podesavanja mozes to da uradis.
 
Nema rupica gledao sam. Da li može da zeza i to ako sam instalirao dve tri igrice na boxu + puffin pretraživač?
 
Odradi factory reset kao i na svakom android telefonu što se radi. Pa ako i daljexne radi lepo zovi SBB i budi neprijatan, drčan i zahtevaj da ti reše pod odmah, pod ugovorom ste, ti im plaćaš i zahtevaj da to za šta im plaćaš lepe pare svaki mesec omoguće da radi. Tako sam se i ja mučio sa njima 2-3 meseca kada mi je zezao wifi, i dok sam bio fin nisu uradili ništa. A kada sam ih pozvao i dizao glas, zahtevao da mi namesete odmah to što im plaćam, ne zanima me kako će da reše ali moraju da reše u roku od odmah. Onda su sutradan poslali ekipu, zamenili sve kablove, razdelnike, umesto starog Cisca doneli novi Ubee, onda su namestili da sve radi kako treba.
Ako ideš lepo i fino nećeš uraditi ništa, u ovoj zemlji samo dreka i bezobrazluk mogu da reše problem.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ja ne mogu da nađem hbo go na eon boxu. Nisam probao da instaliram preki usb ili preko aptoida.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Skini Puffin tv browser.
Sa njim skini Aptoide Tv (ne obican Aptoide vec Aptoide TV)
Na Aptoide TV trazi "Hbo Go Android TV" trenutna verzija 5.10.6.
To ti je za nase podrucje verzija za Android Tv OS.
 
Skini Puffin tv browser.
Sa njim skini Aptoide Tv (ne obican Aptoide vec Aptoide TV)
Na Aptoide TV trazi "Hbo Go Android TV" trenutna verzija 5.10.6.
To ti je za nase podrucje verzija za Android Tv OS.
Mislim da je ova verzija dobra
 
Odradi factory reset kao i na svakom android telefonu što se radi.
Udjes u podesavanja pa nadjes tamo opciju da vratis na fabricka. Kao i na svakom androidu.
Može detaljniji info gde u podešavanjima? Ja sam tražio i nisam uspeo da pronađem nigde. Doduše, kod mene Box radi odlično, ali bih voleo da znam gde ako zatreba.
U podešavanjima->sistem, postoji samo "restart" što se toga tiče. Nisam pronašao ni u drugim poljima.
 
da li na ovome radi kodi 18 sa netflix pluginom za legalno gledanje? ako radi, to je odlično rešenje za gledanje nf sa daljinskim

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nisam kući, ako se dobro sećam:
1. Settings
2. Storage
3. Factory data reset
4. Erase everything
 
Za raset ne ulazite u EON podešavanja, već na android podešavanja. Krug na daljincu, čini mi se, ulazi u android (nisam sad u prilici da proverim).
 
Našao sam, zupčanik u gornjem desnom uglu. Resetovao sam ga, javljam za par dana kakva je situacija. Hvala svima
 
Radi, ali samo 480p. Probao sam i sa onom posebnom App koja može da se koristi samo uz miša i takođe imam samo SD. Najbolje rešenje bi bilo kad bi dozvolili chromecast ali izgleda da su to namerno disejblovali :(

Pitao sam ih preko FB, nadaju se da će uskoro da proradi (?!)

Da sam ovo znao ne bih uzimao box, sad ću plaćati 4300 koliko sam plaćao za trio gold još godinu dana a onda još godinu 4999. Da živimo u normalnoj državi mogao bih da ih tužim što su me doveli u zabludu, pisalo je da ima ugrađen Chromecast, što podrazumeva da sve radi (imam već jedan pa znam šta sve može).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Sta radi? O cemu pises? Sta su disejblovali Chromecast?
 
Poslednja izmena:
Za raset ne ulazite u EON podešavanja, već na android podešavanja. Krug na daljincu, čini mi se, ulazi u android (nisam sad u prilici da proverim).
Nisam kući, ako se dobro sećam:
1. Settings
2. Storage
3. Factory data reset
4. Erase everything

Hvala. To je to. Jeste logično, a ja tražio u EON podešavanjima.
Našao sam tu i opciju da se uključi HDR. Onda mi je i TV odmah uljučio na svojoj strani. Videću ima li razlike..
 
Poslednja izmena:
To sa cast-ovanjem Netflix-a na AndroidTV "built in (Chrome)Cast" je poznat i globalan problem (= isto je na nVidia Shield, Sony TV-ovima)... jer je određeno na takav način da kad cast-uješ samo otvara Netflix AndroidTV app pa u njoj treba da puštaš šta si cast-ovao umesto da pusti odmah stream kao za bilo koju drugu aplikaciju.
A ti još na svom uređaju nemaš nj Android TV verziju aplikacije :d

Voli Netflix uvek da bude uvek "vaška obaška".
 
Poslednja izmena:
Radi, ali samo 480p. Probao sam i sa onom posebnom App koja može da se koristi samo uz miša i takođe imam samo SD. Najbolje rešenje bi bilo kad bi dozvolili chromecast ali izgleda da su to namerno disejblovali :(

Pitao sam ih preko FB, nadaju se da će uskoro da proradi (?!)

Da sam ovo znao ne bih uzimao box, sad ću plaćati 4300 koliko sam plaćao za trio gold još godinu dana a onda još godinu 4999. Da živimo u normalnoj državi mogao bih da ih tužim što su me doveli u zabludu, pisalo je da ima ugrađen Chromecast, što podrazumeva da sve radi (imam već jedan pa znam šta sve može).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Chromecast radi perfektno na boxu. Ne znam o cemu pricas. Ako ti Netflix ne radi onda je do njega a ne do boxa.
 
Chromecast radi odlično za sve druge aplikacije, to je tačno. Ali Netflix ne radi, pa pošto mi radi na drugom TV gde imam pravi Chromecast, zaključio sam da je do box-a.

Nisam znao da je to problem i na drugim uređajima, jel to ne radi ni na nVidia Shieldu i sličnim?

Kako je Netflix kriv za to?
 
Ljudi instalirajte KODI i FreeworldTV dodatak i imaćete Netflix, Hulu i Amazon, šta se patite?
 
Skini Puffin tv browser.
Sa njim skini Aptoide Tv (ne obican Aptoide vec Aptoide TV)
Na Aptoide TV trazi "Hbo Go Android TV" trenutna verzija 5.10.6.
To ti je za nase podrucje verzija za Android Tv OS.
Probao sam i radi odlično. Imam hbo go preko telenora tako da će tih 10gb mesečno biti korisnio za ponešto.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Uredjaj je pravo djubre. Vratio sam ga na fabricka podesavanja i radio je ok. Kazem ok, jer je i dalje imao nasumicna restartovanja i ucitavanja EON aplikacije.
Sa instaliranim Aptoide+HBO GO (verzije koje je neko gore napomenuo) dobijam random sneg po ekranu. U ovom slucaju pomaze samo on/off button. Neverovatno je da jos uvek nisu stigli da ispeglaju firmware...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno