Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To Button Mapper radi, koristiš Button Mapper?

Šta izaziva to blage veze nemam, evo npr. volume bar se kod mene ne zadržava već mesecima tako dugo, sad si me ti tek setio da je i mene nerviralo to.

Samo uradi restart i više se neće zadržavati i onda probaj da pratiš kad ponovo počne da se zadržava tako dugo. Može biti da se zadržava tako dugo jer je kursor na tom mestu gde je volume bar "kliknuo" zadnji put. Probaj i sam to u EON TV i vidi šta se dešava, ako klikneš kursorom na listi programa desno pa počneš daljincem da skroluješ programe Button Mapper će početi da ti "otima" skrolovanje i označavaće bojom program na mestu gde je kursor poslednji put kliknuo. :D Nadam se da te nisam ubio u pojam sa ovim ali da, Button Mapper to radi, kao i ovo zadržavanje volume bar-a. Razlog ne znam. Osim ako nije ono da Button Mapper prikuplja sve komande na šta i sam Android upozorava i to izaziva ove anomalije.
Jeste do button mapera je bilo. Sad je dve tri sekunde i nestane.
 
Jeste do button mapera je bilo. Sad je dve tri sekunde i nestane.
Uradio si restart? Valjda neće da se vrati. :)

Postoji još nešto šta Button Mapper radi volume bar-u, svake 3 sekunde će volume bar da nestaje makar ti i konstantno pojačavao/utišavao ton. :D

Ako klikneš 3 puta računa 3 sekunde od prvog klika a ne od poslednjeg. :D Al' meni to i odgovara čak. :D
 
Bolje da je bilo do kraja utakmice. Kakvi pajseri.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sta se desava sa sbb u pancevu naselje misa da li neko znav, vec dva dana malo malo pa nema interneta treperi plava lampica na eonu i prva na ruteru


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel zna neko zasto nece EON da se zakaci na wifi mrezu, uradio sam sve kako je pisalo ranije na postu kako bih omogucio wifi, ali ne nalazi mi mrezu, pise samo network not found? Jel su izbacili neki update da ubiju to mozdda?
 
Koji Eon box, Kaon ili SDMC?
 
Kaon nema wifi
 
AV izlaz iz Eon box van mreže, bilo koja kombinacija kabla dobijam ton ali video ne, da li neko ima kabl koji radi, jer mi je hdmi ulaz na tv [emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Moonlight radi odlično. Vuče igre sa kompa.

Jel ima neka app koja samo mirror uje ekran PCa. Pošto su mi tastatura i game padovi u dometu samim tim mi Moonlight nije neophodan
 
AV izlaz iz Eon box van mreže, bilo koja kombinacija kabla dobijam ton ali video ne, da li neko ima kabl koji radi, jer mi je hdmi ulaz na tv [emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
probaj za sliku mozda je neka druga boja i gurni do kraja konektor.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Jel koristite eon box kao media player za sadržaj sa usb diska, može li to uopšte i zašto ne :) Kaže mi za disk "not supported"
 
Može da se koristi ko media player samo što usb mora biti fat32 formatted ko i za sve ostale android boksove.
 
SDMC model podržava i NTFS i exFAT :p
A moguće da i KAON posle update na Android 9.0, na 8.0 definitivno ne podržava
 
Koju verziju kernel-a koristi KAON model?

(Podešavanja uređaja > Osnovni podaci > vidi "Verzija jezgra" pri dnu)
 
Momci daljinski kad zovu sa tvom, posto je video izbrisan
Developer, USB debugging ??? Biranje marke

E sad nakon sto omogucim USB d. Da li preko oca/laptopa samo pokrenem onu komandu sa slovenskog videa?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Je l i dalje ista situacija sa 25fps na stream-u kod eon app na android box-u ? Meni uredno radi eon app na tanix tx3 mini, ali je sve na 25fps, pa dosta smeta kad se gleda neki sport i slicno :( Cini mi se da je samo na nvidia shield-u bilo moguce imati tih 50fps kao kod eon box-a ? Ne znam kakva je situacija sa mi box s, planirao sam njega da pazarim, eventualno neki drugi koji nema ovaj problem ?
 
Na mi boxu je sad ok ako koristis Eon app koja se aktivira sa kodom. Imas opciju Eon box 6500 ili Mibox 3/S 40-70e plus Eon daljinski 500-1000d zbog vece udobnosti.
 
Da, bas koristim tu app sa kodom na tanix tx3 mini, dugo vec, radi sve odlicno ali framerate ubija za sport i ovako kanale sa akcijom..probao sam sve u podesavanjima ali nikako ne moze preko 25fps, mislio sam da je mozda do neke licence ili sertifikata...vidim da mi box s ima l1 worldwide..mozda i to znaci nesto da bi radila skroz kako treba...
Elem, logicno resenje je da uzmem od sbb direktno, nego ovaj sam vec imao jos od ranije pa gledao da iskoristim.
 
Nema to veze sa Widevine (Eon app za sad ne koristi DRM). Zavisi od verzije Android OS + koji SoC čip koristi box. Amlogic čip + Android 8.x (valjda i Android 7??) = loš deinterlace.
Plus taj Tanix (krš :D) ima osakaćeni S905W...

Svakako ni interlaced stream na Eon nije naročito sjajan za sport ni na uređajima koji rade deinterlace kako treba.
 
Na KP, ja kupio
 
Ekipo draga, SBB Cisco ruter-modem, Mikrotik zaboden u port 1, net je tu. Port 2 Cisco-a zaboden u Asus WiFi zbog guest mreze koja je odvojena od LAN mreze. Port 3 i 4 su za SP2100 koliko znam. EON Box zabodem u port 3 ili 4, krene da vrti i kaze no no internet. Zovem SBB support da propustim kroz MT lik mi ponavlja neke nebuloze. Jel neko radio mozda slicnu rabotu?
 
Nema to veze sa Widevine (Eon app za sad ne koristi DRM). Zavisi od verzije Android OS + koji SoC čip koristi box. Amlogic čip + Android 8.x (valjda i Android 7??) = loš deinterlace.
Plus taj Tanix (krš :D) ima osakaćeni S905W...

Svakako ni interlaced stream na Eon nije naročito sjajan za sport ni na uređajima koji rade deinterlace kako treba.
Zahvaljujem, takav odgovor sam trazio. Jasnije sve.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav narode,
Koristim drugarov nalog a EONu, i do skora nisam imao problema, dok nisam presao na MTS optiku. Verujem da znate, ali nisam znao - N1 i SK su blokirani.
Da li postoji nacin da zaobidjem MTS kontrolu (neki proxy ili slicno)...
Da li imam opravdan osnov da prekinem ugovor (kapiram po zakonu o zastiti potrosaca bi trebao)...

Hvala!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno