Šta je novo?

EON sa VPN?

Pratim ovaj thread i registrovah se samo da vam napišem šta meni pomaže. Gledam Eon na Samsung TV-u iz tmurne nemačke.

Control D.

Mesec dana besplatno (sa 12 mejl adresa godina dana besplatno). DNS se namesti na Geo Blocking Serbia i to je to. Jedina mana je što svakog dana mora da se obriše aktivni profil sa Control D dashboard-a i napravi novi (3min posla) ako imate dinamičku IP adresu.

Ne smarajte se sa VPNovima jer ih blokiraju nakon nekog vremena.
 
ControlD tvoj saobraćaj preusmerava kroz VPN tunel, konkretno koristi Windscribe VPN servere.
 
Do sad je radio Orion sa TV aplikacijom bez problema, ali sad su udarili geo blokadu na Novu S i SportKlub...
 
Pratim ovaj thread i registrovah se samo da vam napišem šta meni pomaže. Gledam Eon na Samsung TV-u iz tmurne nemačke.

Control D.

Mesec dana besplatno (sa 12 mejl adresa godina dana besplatno). DNS se namesti na Geo Blocking Serbia i to je to. Jedina mana je što svakog dana mora da se obriše aktivni profil sa Control D dashboard-a i napravi novi (3min posla) ako imate dinamičku IP adresu.

Ne smarajte se sa VPNovima jer ih blokiraju nakon nekog vremena.

Hvala na preporuci. Namestio sam kod mene i stvarno radi.

Interesuje me samo da li se nakon brisanja profila svakog dana mora unositi i rucno dns adresa na smart tv-u, da li se i ona menja?

Inace, dosta je sporije ucitavanje kanala, ali bitno je da kada ucita da posle toga slika ne koci ili gubi na kvalitetu. Merio sam i brzinu preko EON speedtesta, sa ovim podesavanjima je oko 10 mbps, sto je sasvim dovoljno za najvisi kvalitet slike, pa cak i za 4K SK.
 
Hvala na preporuci. Namestio sam kod mene i stvarno radi.

Interesuje me samo da li se nakon brisanja profila svakog dana mora unositi i rucno dns adresa na smart tv-u, da li se i ona menja?

Inace, dosta je sporije ucitavanje kanala, ali bitno je da kada ucita da posle toga slika ne koci ili gubi na kvalitetu. Merio sam i brzinu preko EON speedtesta, sa ovim podesavanjima je oko 10 mbps, sto je sasvim dovoljno za najvisi kvalitet slike, pa cak i za 4K SK.
Nažalost da.

Nakon dodavanja novog profila na control D, dobije se nova DNS adresa koja mora da se promeni na TV-u. Oni kao uveravaju da ukoliko se plati mesečna pretplata (2 ili 4€ zavisno od paketa) onda se prati IP i DNS sinhronizuje automatski ali ja ne znam, nisam platio.
 
Ima opcija da automatski prepoznaje slicne IP i sam prilagodjava... Ali stvarno ne bi trebalo o ovome da se pise ako zelite da potraje...
 
Kako zaobići ovu geoblokadu koju su stavili da oni koji imaju EON nalog u mreži probaju da ga koriste van mreže na nekog drugom internetu i ne rade kanali United media grupe?

GeoBlock blokira na MTS optici i kaox dok za sada Supernova optika zaobilazi uz par trikova.

Kad god mi se pojavi geoblock, stisnem dugme da premotam napred. Instant proradi.
 
Kod mene na Orion netu preko Chrome pretraživača neće da se zaobidje geoblokada ni premotavanjem napred, ni prebacivanjem kanala pa vraćanje na blokiran kanal, ni refresh kanala ne pomaže
 
Nema svrhe komentarisati. Sve je objašnjeno samo treba pročitati bar 10 strana unazad, ali izgleda da je to pojedincima problem.
 
Pozdrav!

Upravo isprobavam surfshark na eon boxu i vidim da se odmah box diskonektuje sa etherneta i ne može se spojiti na vpn, a samim time ne radi ništa.

Vidim da mnogi muku mucite sa vpn.
Da li se na eon boxu moze podesiti PPTP vpn konekcija?

Dat cu vam ja svima na koristenje vpn server koji sam podigao na Telemach kucnom internetu.
Ukoliko to ne radi onda vam treba router koji se može spojiti na moj server.

Pisite u inbox
Koristiom Surfshark Vpn i EON, tj koristio sam ga do kraja novembra prosle godine. Sada pokusavam da se isto konektujem i gledam Nova S ali izlazi geoblokada. Pokusavam i sa Hrvatskom i Bosnom i isto daje blokadu. Za Bosnu je hteo juce, a danas desetak minuta i daje blokadu.

Ima li neki vpn koji bih mogao da otvori Novu S? Ili neki drugi nacin gledanja?
Meni za sad radi uz glupe smicalice,uz povremen block,pa opet u krug..
 
Pozdrav ljudi,
Surfshark VPN -> MacOS -> EON iz Browsera-> Geoblok
Ima li neko ideju ili neki drugi VPN Servis koji je proveren da radi?
 
Imam Xiaomi-mi-tv-stick-4k i instalirao bih neki vpn plaćeni preko kog bih mogao gledati EON TV.
Imate li neku preporuku.
Inače korisnik sam Mts interneta.
 
Ne znam da li je neko probao Avast secure Line VPN.

Imao sam to pre par godina uz antivirus.

Da li može da radi za EON, ne znam.

Vidim da su na popustu, 4.6 dolara za mesec ili 55 dolara godišnje.
 
Kupis eon van mreze
Sad pricah sa podrskom, kazu to vazi samo za eon box, ne i za aplikaciju. Kad sam otisao na sajt, zaista tako pise, samo zakukuljeno... Zvanicno mozes van mreze samo sa eon box-om, za aplikaciju izgleda ne postoji siguran nacin... Posto hocu da predjem na yettel, moze neko da napise kako mogu da napravim privatni vpn. Imam opciju da napravim u sbb mrezi vpn, pa da preko toga pristupam eon aplikaciji sa mog buduceg yettel interneta. To mi se cini kao jedino trajno rjesenje, al ne znam kako to da izvedem...
 
Ne znam sa kojom podrskom i koji se znalac javio ali ako imas ili uzmes Eon van mreze i Eon smart apk i Eon mobil apk ce se isto ponasati kao Eon box tj. moci ces na bilo kom srpskom internetu da gledas UM kanale nesmetano
 
Vecina je zatvorena. I ipvanish koji je bio jedan od najboljih, dodato +2 SRB servera ali sada ni na jednim ne radi.
 
Pratim ovaj thread i registrovah se samo da vam napišem šta meni pomaže. Gledam Eon na Samsung TV-u iz tmurne nemačke.

Control D.

Mesec dana besplatno (sa 12 mejl adresa godina dana besplatno). DNS se namesti na Geo Blocking Serbia i to je to. Jedina mana je što svakog dana mora da se obriše aktivni profil sa Control D dashboard-a i napravi novi (3min posla) ako imate dinamičku IP adresu.

Ne smarajte se sa VPNovima jer ih blokiraju nakon nekog vremena.
Ne fercera više...
 
  • Inaccurate
Reagovanja: skg
@shamanNS

Pročitah par strana i izgleda da je onaj tvoj post jedino rešenje. Ili da uzmem NV Shield i instaliram Cyberghost (Zenmate) i Eon app..
 
Da li je neko uspeo da natera nordVpn android tv app i eon tv app u kombinaciji da rade? Sve radi ok sa Nordom na mobilnom telefonu i browseru, ali na android tvu prijavljuje gresku sa mrezom...
Ako nema druga opcija, moze preporuka za neki jeftini ruter na kom se moze podesiti vpn, posto ovaj Orionov huawei nema vpn, kao ni archer c2 koji jos imam u kuci...
Kupovina eona van mreze nije opcija.
Hvala 🙂
 
@dadkristy94 Sto puta već napisano: startuj Eon SmartTV app dok je ugašen VPN > izađi upali VPN > vrati se nazad na Eon app i radi?
 
@dadkristy94 Sto puta već napisano: startuj Eon SmartTV app dok je ugašen VPN > izađi upali VPN > vrati se nazad na Eon app i radi?
Ne radi. I dalje je na sk i nova s geoblokada. Jos su sada pod geoblokom i rts i pink (za razliku od varijante kada nije ukljucen vpn)
Udjes u eon tv> izadjes na home dugme (tako da app ostane aktivna) ukljucis vpn> vratis se na eon app.
 
Nazad
Vrh Dno