Šta je novo?

EON sa VPN?

Rado bih ti pomogao, ali mislim da je to u tvom slucaju nemoguca misija.
Mozes da probas da se igras da podesis telefon za controlD, pa da ona uradis tether telefona na TV.
U ovom slucaju telefon bi prijavio tvoju IP adresu.
Nisam probao, ali ako imas neki rezervni telefon za eksperimentisanje, sto da ne, nema sta da se pokvari i nema dodatnih troskova.
U tvom slucaju VPN nije resenje, jer 4G ruteri obicno nemaju VPN klijent.
Mozda ti ovaj link moze biti od pomoci ako se odlucis za ovu varijantu.
Nisam probao, i male su sanse da sve bude ultra pouzdano, ali probaj
 
Naravno da je VPN laksa opcija,ali ako omas smart box,ali ja imam smart tv na kom ne mogu da instaliram ni jedan VPN....
Isti slucaj sam imao i ja Smart TV isto pokusavao svasta. Jos par hiljada dinara dodao za smart box pored VPN-a, i resio sve probleme brzo i bez ikakve muke.

No to je samo moj predlog da ne bi gubio vreme i zivce, jer sam isto prosao.
A ako nadjes resenje tako kako si zamislio, jos bolje.
 
Imam problem,na tvu sam podesio sve preko controlD,medjutim kad ugasim modem i ponovo pokrenem moram sve iz pocetka....ima neko resenje za to?
Kao što ti je @Neša napisao ControlD mora da zna tvoju trenutnu javnu IP adresu kako bi radio sa Legacy DNS.
Ako se menja možeš na device, 3 tačke, View IPs da proveriš koja je trenutno aktivna i da odobriš novu. Da ne ideš sve ispočetka

Alternativa je da se podesi DDNS koji će javljati tvoju tekuću adresu.
Kako to sve radi na 4g MiWi nisam nikad probao.

1703669257788.png
 
Zna li se koje IP adrese koristi EON - ideja je da u router-u ide trafic preko VPN samo ako EON applikacija radi?
 
@malistreber Zavisi od tvoje geografske lokacije sa koje pristupaš (tj od IP adrese sa koje pristupaš API-u), za Srbiju su sve 5.22.18x.xxx IP adrese servera, a varira od regiona Srbije. Sad tačno koji je start a koji end IP da pokriješ baš sve opsege to već nisam siguran.

Kod mene su 5.22.186.xxx IP adrese za Eon CDN servere.

Uglavnom tu gde si sa tog neta (dok si konektovan na VPN server??) sa kog ćeš pristupati Eon serverima otvori ovaj link ispod i vidi šta piše IP za bilo koji server u tom JSON odgovoru pa pokri tih 254 IP adrese iz tog opsega??

https://api.ug.cdn.united.cloud/v1/servers
 
Poslednja izmena:
@malistreber Zavisi od tvoje geografske lokacije sa koje pristupaš (tj od IP adrese sa koje pristupaš API-u), za Srbiju su sve 5.22.18x.xxx IP adrese servera, a varira od regiona Srbije. Sad tačno koji je start a koji end IP da pokriješ baš sve opsege to već nisam siguran.

Kod mene su 5.22.186.xxx IP adrese za Eon CDN servere.

Uglavnom tu gde si sa tog neta (dok si konektovan na VPN server??) sa kog ćeš pristupati Eon serverima otvori ovaj link ispod i vidi šta piše IP za bilo koji server u tom JSON odgovoru pa pokri tih 254 IP adrese iz tog opsega??

https://api.ug.cdn.united.cloud/v1/servers
Hvala za link, ali nažalost nije dovoljno ako samo unesem npr. 5.22.186.0/24. Mora da koriste još neke adresse za proveru.
 
Da li si to uradio (skinuo listu servera) dok si konektovan na VPN server na kojem praniraš da bude dok gledaš Eon?
Streaming serveri i API server bi trebalo da su svi u istom opsegu. A morao bi biti precizniji šta si probao i šta nije radilo kako nije radilo.
Pošto je npr poznat momenat da Eon SmartTV app neće da se pokrene ako je uključen VPN u momentu kad se radi "cold start" aplikacije. (doduše to je za Android uređaje i VPN client app direktno na njima... nađam da je u pitanju neki gremlin / Android bug u vezi konektovan na VPN + kako odgovara na pitanje "jel ethenet kabl uključen?").

Testiraj taj ruter VPN split tunneling setup na komp / browser + Eon sajt?? Da li otvara sajt i da li ima/nema geoblock na kanalima koji bi imali geoblock da pristupaš bez VPN.

Vidi šta ti vraća za "/geolocation" endpoint: https://api.ug.cdn.united.cloud/v1/geolocation (sa i bez VPN tunelling-a).
 
Poslednja izmena:
1. VPN uključen preko compa (ceo saobraćaj preko VPN-a)
- */geolocation vraća korektnu IP adressu u RS
2. VPN preko router-a (ceo saobraćaj preko VPN-a)
- */geolocation vraća korektnu IP adressu u RS
3. VPN na router-u sa tunneling (samo adrese servera 5.22.xxx.xxx)
- Geoblock
 
3. VPN na router-u sa tunneling (samo adrese servera 5.22.xxx.xxx)
- Geoblock

Pa onda te verovatno redirektuje na drugi CDN server koji je lupam u 5.22.188.xxx opsegu? Probaj da dodaš još opsega, tipa od .178.xxx do 189.xxx ? :D :D
A odmah da znaš da i za neke kanale tipa Eurosport 4K, Hrt 1, 2, ostali regionalni... CDN često radi redirect sa srpskih CDN servera na servere u Bosni ili u Ljubljavni, koji su na nekim skroz drugim opsezima (not 5.22.xxx.xxx).
Ako imaš mogućnost nakači se na VPN server u Sloveniji i Bosni pa ponovo za njih onaj /servers API zahtev da vidiš koji su tamo opsezi u opticaiju, da i njih rutiraj kroz VPN split tunnel na ruteru.
Uglavnom, igraj se budi uporan pa ćeš valjda namestiti.
Ja se lično nisam nikad igrao sa "VPN za Eon IP-based split tunneling" a za taj API endpoint za CDN servere znam kad sam se davnih dana zezao da na kompu sa NetLimiterom ograničim koliki max download može da povuče odjednom Eon stream, još dok sam koristio 50 Mbps VDSL net :D

edit: Evo baš sad bacih pogled na NetLimiter filter definiciju šta sam stavljao tamo :D :D

trt.PNG
 
Poslednja izmena:
Pošto je npr poznat momenat da Eon SmartTV app neće da se pokrene ako je uključen VPN u momentu kad se radi "cold start" aplikacije. (doduše to je za Android uređaje i VPN client app direktno na njima... nađam da je u pitanju neki gremlin / Android bug u vezi konektovan na VPN + kako odgovara na pitanje "jel ethenet kabl uključen?")
Na dva android boksa,ATV 11,radi mi ta kombinacija bez problema i kod "hladnog starta".Dva različita vpn-a,ako je bitno...
 
@offline71 Moguće da je i to neki aspekt raznih VPN-related bagova prisutnih na AndroidTV 9.0. Eventualno da je posle v8.0 UnitedCloud nešto menjala po Eon SmartTV app.
Znam da su mnogi kukali na taj problem i da sam ja testirao na mojim boxevima koji svi fraju AndroidTV 9.0 gde generalno VPN nije upotrevljiv ako ne uradiš split tunneling , da samo određene aplikacije idu kroz VPN tunel.
 
@offline71 Moguće da je i to neki aspekt raznih VPN-related bagova prisutnih na AndroidTV 9.0. Eventualno da je posle v8.0 UnitedCloud nešto menjala po Eon SmartTV app.
Znam da su mnogi kukali na taj problem i da sam ja testirao na mojim boxevima koji svi fraju AndroidTV 9.0 gde generalno VPN nije upotrevljiv ako ne uradiš split tunneling , da samo određene aplikacije idu kroz VPN tunel.
Kad Shaman nesto objasni nema vise tajni kako da se gleda EON preko VPN i DNS.Pozdrav za sve borce za Tv prava u zemlji i inostranstvu.
 
Koji Vpn Smart dsn preporucujete da radi ok sa Samsung Tizen os? Mislim ako je upste moguce da se tako namesti ili mora na neki drugi nacin. Koliko vidim za Tizen nema vpn aplikacija.
 
Poštovanje, nisam ispratio celu temu, sorry...koju VPN aplikaciju bi preporučili da se instalira na računaru, i da rođak u inostranstvu može jednostavno da izabere Srbiju i da gleda eon.TV u browseru?
 
ExpressVPN i ProtonVPN su po meni odlilcni servisi, ako cena nije problem.
Ako je cena najbitniji faktor, onda je Windscribe najpovoljniji - kupi samo neogranicen pristup za Srbiju $2 mesecno.
Ja izbegavam visegodisnje pretplate, jer SBB uvek moze da ukine pristup preko VPN-a
Generalno, bilo koji mainstream VPN provajder koji ima Srbiju u ponudi ce biti OK
 
Ја сам још увек свеж да бих делио препоруке, испробавам Surfshark и лепо ради и ЕОН и Хипернет. Кад се преузме као апликација нуди 7 дана пробе. За гледање у Edge или Chrome је довољно инсталирати додатак.
 
Da znate da eon radi i sa drugim drzavama ne morste da gledate da li vpn ima samo srbiju...mrzi me opet da gledam ali bese slovenija, bosna, grcka rade, nek proveri neko ko ima vremena
 
Poštovanje, nisam ispratio celu temu, sorry...koju VPN aplikaciju bi preporučili da se instalira na računaru, i da rođak u inostranstvu može jednostavno da izabere Srbiju i da gleda eon.TV u browseru?
Ako hoce besplatnu opciju a ima android telefon neka instalira Vpnify, zatim Every proxy, ukljuci hotspot i poveze laptop. Onda u internet podesavanjima ukuca IP i port iz Every proxy i to je to. Evo ga i objasnjenje:

 
Da znate da eon radi i sa drugim drzavama ne morste da gledate da li vpn ima samo srbiju...mrzi me opet da gledam ali bese slovenija, bosna, grcka rade, nek proveri neko ko ima vremena
Bosna, Hrvatska i Makedonija
 
Nord je los za EON.
 
Nije los ako radis meshnet sa sbb IP. Ako koristiš IP Nord za Srbiju, onda verovatno jeste.
 
Samo EON TV slot za TV i neki poznati VPN koji je 2-3$ (hakovani nalozi izađu još jeftinije) mesečno je rešenje.
Sve ostalo je manje ili veće cimanje :)
 
Hvala puno svima na trudu i promptnim odgovorima :) probamo pa javljamo.
 
OpenVpn server na sbb lokaciji i openvpn klijent kod mene kući rade savršeno
 
ja koristim surfshark vec pola godine za eon i iris i sve radi besprekorno, nikada jedan problem nisam imao
 
@marko_84 Najbrže i najjednostavnije rešenje ti je da kupiš neki jeftin ruter koji podržava PPTP ili L2TP VPN client (npr. Netis WF2411e za 1000 din ili TP-Link TL-WR840N za 2400 din) i da skineš NordVPN kredencijale za PPTP/L2TP i da u to spojiš EON Box. Izguraće oko 40 Mbps u zavisnosti od enkripcije što je više nego dovoljno.

Sve te zezancije oko Windows-a i Internet Connection Sharing su klimave, zahtevaju da držiš upaljen PC, da je EON direktno spojen u LAN port, i stvarno će te nervirati posle već par dana.

Nije vredno uštede 1000 dinara.
Druze, mozes li me kontaktirati privatnom porukom?
 
Nazad
Vrh Dno