Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Poštovani,
posedujem LG 49sk8100 pla (4K) i interesuje me kako da dobijem što bolji prikaz (SBB Eon box).
Da li u EON Boxu da postavim rezoluciju na 4k 50Hz, 4k 60Hz ili 1080p, 1080i ....?
Da li da uključim ili isključim "Auto swith to best resolution"?
Da li u sistemskim podešavanjima (EON Boxa - srebrno dugme) da postavim rezoluciju ekrana na 2160p, 1080p ili 1080i?

Veliki pozdrav.




Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koristi li neko ograničen profil? Stalno mi se restartuje, nece da radi u Live-u nego samo premotavanje... Polude vise

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Poštovani,
posedujem LG 49sk8100 pla (4K) i interesuje me kako da dobijem što bolji prikaz (SBB Eon box).
Da li u EON Boxu da postavim rezoluciju na 4k 50Hz, 4k 60Hz ili 1080p, 1080i ....?
Da li da uključim ili isključim "Auto swith to best resolution"?
Da li u sistemskim podešavanjima (EON Boxa - srebrno dugme) da postavim rezoluciju ekrana na 2160p, 1080p ili 1080i?

Veliki pozdrav.




Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Najbitnije je da samu Eon app u podesavanjima za sliku i zvuk,podesite na CBR i nakvalitetnije do 7Mb/s. A sto se rezolucija tice isprobajte pa ostavite onu za koju vam se cini da je slika najbolja.Naravno morate i sam tv podesiti (podesavanje slike). Svako oko vidi sliku drugacije.
 
Poštovani,
posedujem LG 49sk8100 pla (4K) i interesuje me kako da dobijem što bolji prikaz (SBB Eon box).
Da li u EON Boxu da postavim rezoluciju na 4k 50Hz, 4k 60Hz ili 1080p, 1080i ....?
Da li da uključim ili isključim "Auto swith to best resolution"?
Po mom iskustvu prikaz boja je najbolji na 1080p60Hz, uređaj koji isporučuju nije u stanju da prikaže punu paletu boja na 4k.
Isključio sam "auto switch to best resolution", ali to ne znači previše jer se uređaj zbog svojih manjkavosti restartuje povremeno i rezolucija setuje na 4k 50 Hz gde prikaz boja naginje ka žutom, pa moraš s vremena na vreme opet da menjaš rezoluciju...
 
Poslednja izmena:
60hz ne znači ništa na EON boxu kako god pisalo, lockovan je na 50hz.
 
Da li eon applikacija moze da se instslira ns tsabletu sa win10

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poštovani,
posedujem LG 49sk8100 pla (4K) i interesuje me kako da dobijem što bolji prikaz (SBB Eon box).
Da li u EON Boxu da postavim rezoluciju na 4k 50Hz, 4k 60Hz ili 1080p, 1080i ....?
Da li da uključim ili isključim "Auto swith to best resolution"?
Da li u sistemskim podešavanjima (EON Boxa - srebrno dugme) da postavim rezoluciju ekrana na 2160p, 1080p ili 1080i?


Veliki pozdrav.




Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Ako ne gledas 4K UHD izvor na Eon boxu (SK4K, Youtube 4K...) vec prvenstveno FHD 1080p materijal mozes slobodno da setujes box na 1080p50, nakon cega upscale/downscale obavlja televizor umesto box-a, sto ima kvalitetniji rezultat nego jeftin box. U suprotnom set 2160p50 .
 
Poslednja izmena:
slažem se sa @e6111.... bolje je imati u 1080p jer TV (imam Sony 9005XE) napravi bolji upscaling ... problem kod mene je da uvijek kad na novo palim sve skupa ide automatski na 4k... pa sam sada na Conax kartici aEON box se koristi na Full HD televizoru.. na Telemachu znaju za ovaj problem več par mjeseci ali ništa ne urade :D
 
Moras 1080p50 display resolution da setujes u podesavnjima box-a da bude bez povremenih trzanja, kao na 1080p60.
Znači, po ovom principu, pošto koristim Mi Box na malo starijem LG 1366x768, treba da postavim display rezoluciju na 720p 50 Hz? On se automatski podesio 720p 60 Hz. Sada izlazi veliki broj rezolucija u postavkama, što nije bio slučaj sa onim monitorom od pre par dana.
 
Pozdrav drugari, postoji li bilo kakva sansa da pokrenem EON mobilnu aplikaciju na Nvidia Shield-u?
Instalirao sam je, ali izbacuje gresku da nije za taj uredjaj predvidjena.
Znam da mi treba pretplata za Smart Tv, porucio sam je, pa rekoh ako neko zna kako ide, da prebijem par dana, posto svakako imam pretplatu na Total TV a samim tim i 3 uredjaja mogu prijaviti besplatno!
 
Hvala puno, radi!
Nego jel nekome poznato u kojem je paketu History 2, od danas mi izbacuje da nisam pretplaćen na ovaj kanal a takodje i za Nova Sport, do juče sve radilo ok?
 
Koji je najbolji kvalitet videa, na Eon aplikaciji: Auto ili do 4mbs(visok)? Ovde neko pominje, 7mbs. Ta opcija kod mene nema, ni na Mi Box S, ni na PC-u. Mada, kada je na Auto, čini mi se da je kvalitetnije. Nego, dešava se da slika povremeno"cimne", usled promene kvaliteta. Mislim da je razlog zbog interneta koji koristim, sa visokim pingom oko 35 ms. Ima li to uticaja? Brzina 12/2 mbs.
 
Nemas 7mb zato sto ne koristis Smart aplikaciju u kojoj to ima. Na auto bi trebalo da je slika najvalitetnija.
 
Na SmartTV app kad prebaciš sa "ABR" na "CBR" imaćeš onda 'do 7 Mbps' opciju. Za komp / za Eon sajt "Auto" kvalitet daje isti (do 7 Mbps) stream.
Takođe verzija za telefone radi na isti način kao sajt (= nema biranja ABR cs CBR i "Auto" = max bitrate = do 7 Mbps).

Dakle bolje ime za "Auto" bi bilo "Maximum" ili "Bez ograničenja" a ostale opciju (do 4, do 2, do 1...) služe da stave fixan limit za max bitrate i spuštanjem kvaliteta spuste i potrošnju neta.
 
Na SmartTV app kad prebaciš sa "ABR" na "CBR" imaćeš onda 'do 7 Mbps' opciju. Za komp / za Eon sajt "Auto" kvalitet daje isti (do 7 Mbps) stream.
Takođe verzija za telefone radi na isti način kao sajt (= nema biranja ABR cs CBR i "Auto" = max bitrate = do 7 Mbps).
Jasno. Hvala. Na Mi Box S (Android TV OS), postoji opcija odabira ABR i CBR. Znači BR je "bitrate" i odabirom CBR, trebalo bi da se pojavi opcija 7 mbs, ako sam dobro razumeo? Probaću. Smart TV nemam, pa ne znam kako izgleda smart TV aplikacija. Mi Box S je povezan na stariji LG sa 1366x768. Display rezolucija je 720 p na 50 Hz. Bila je na 60hz, ali sam ja smanjio.
 
Ako si na Mi Box S instalirao EON TV aplikaciju sa Google Play Store, to onda jeste "Smart TV" aplikacija. CBR je constant bitrate opcija, gde aplikacija uvek strimuje 7mbps bitrate, i kada internet nije dovoljno brz, tada dolazi do prekida reprodukcije. ABR opcija automatski menja kvalitet stream-a kada je internet spor, da ne bi doslo do prekida reprodukcije. Za CBR kvalitet SBB preporucuje internet minimum 10mbit.
 
Pa i na Mi Box koristiš verovatno SmartTV verziju :D Na Mi Box bez budženja / bez prepravke apk fajla ne može da se koristi verzija za telefone...

Verzija za telefon:

HNYskNIY4xKUC9QDtx0SmRhuqPsyZnfu8Ct1v-44uLPbZ93VcAa26naMMiQvFqtm84s=w720-h310-rw



Verzija za SmartTV / AndroidTV box:

OpvPvA-6VmVKjQxUOBcgK_owCvm7U0qupXBShsPQrIYmQTwm9-oNey8J_j1Cdbr5bFo=w720-h310-rw


PCDF6bkwx74nht0qtProsp0buZhqWhu8Syt62ZaS5F7g61h38RprHE8cQ1q20W0c9A=w720-h310-rw
 
Da li je neko uspeo da nabudzi za mi box ne smart tv app. Apk iz par postova gore ne radi!

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@e6111
Da, instalirao sam originalnu aplikaciju sa G.Play-a. U pravu si bio za displej rezoluciju uređaja:kada se stavi na 50hz, slova klize fluidno. Rezoluciju 720p, mada televizor podržava i 1080p, 1080i,...mada mislim da to nema efekta na ekranu 1366x768(u to se baš ne razumem...). Mi Box-evi imaju problem, kad se isključe preko daljinskog: počne da "brlja", kako Eon, tako i druge aplikacije.

@shamanNS
Da, aplikacija izgleda kao na tvojoj drugoj slici SMART TV/Android TV box ("Tangled" :) ). Hvala na lepoj ilustraciji.
 
Jel radi eon aplikacija na kineskim boxovima?
Uzeo bih neki android 9 sa S905x3 procesorom.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Na tako neprecizno pitanje možeš dobiti samo neprecizan odgovor :D
Pa posle kupovine kukati...
 
Šta? Treba tacan model da navedem?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Za početak da budeš precizniji koju od 2 varijante (smartphone vs SmartTV) Eon aplikacije misliš da koristiš na tome.
Jer gomila ljudi "pozajmljuje" Eon nalog i pošto po nalogu može samo 1 SmartTV app a 3+ non-Smart app pa "pozajmljivači" u bar 80% slučajeva pokušavaju da koriste verziju za telefone na svom "boxu" i tu kreće igranka i potreba za budženjem (jer je SjBB dodao proveru u verziju za telefon da li radi na telefonu ili "boxu" ili SmartTV).

Takođe 2 vezuje aplikacije koriste i različit Eon stream (Smart verzija interlaced stream, telefon verzija progressive) a 99% kinez boxova ne radi de-interlace kako treba.

I tako dalje... Nije to prosto pitanje i prost odgovor "da li radi Eon app?" ;)
 
Poslednja izmena:
Može neko uputstvo za to budženje. Box u svemu se ponaša kao običan android ali eon ga prepoznaje kao AndroidTV?
 
Au ljudi, pa to su šokovi [emoji23][emoji24]

Recimo :

€ 24,86 47%OFF | A95X F3 Air 8K RGB Light TV Box Android 9.0 Amlogic S905X3 4GB 64GB Wifi 4K 75fps Netflix Youtube Box Android tv Media player X3
https://a.aliexpress.com/_sAZsYD

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno