Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Jel postoji način da se EON gleda u kodiju, ako neko zna nek se javi u PP, hvala....
 
Ne mora na pp, neko je uspeo preko firefox addona za kodi da pokrene eon browser verziju, ne mogu sad tačno da se setim ko. Dakle treba ti airmouse.
 
Kako namestiti eon box analogni ulaz da koristim slika u slici opcija?

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Jel postoji način da se EON gleda u kodiju, ako neko zna nek se javi u PP, hvala....
Ja sam inkstalirao chrome addon i pokrenuo iz njega Eon. Naravno uz pomoc misa. Sam Eon addon zvanicno ne postoji. Neki ljudi ga imaju jer su godinama radili na njemu i koriste ga. Da se razumemo,nisam jedan od njih :).
 
Koristim EON aplikaciju na LG televizoru. Kada pokrenem aplikaciju prvi prozor koji se pojavi je onaj meni sa leve strane i sa desne strane neki sadrzaj, i da bih krenuo da gledam moram da prebacim do dole na gledaj koji ima ikonicu PLAY.
E sad me zanima jel postoji neki laksi nacin za to, probao sam da pritisnem play na daljinskom medjutim ne reaguje na to. Isto sam probao da krenem da listam ka gore jer bi tako odmah trebalo da skoci na opciju gledaj, medjutim ni to ne radi. Tako da svaki put moram 4 ili 5 puta da prebacujem dok dodjem do opcije gledaj i onda da pritisnem ok.
 
Malo sam se igrao sa ne-TV aplikacijom, probao sam da obrisem proveru root-a, ali nemam rootovan telefon ili box da vidim da li radi pa ako neko hoce da proba... :D

https://mega.nz/#!95IwQCBQ!RL1SSrIyfLZzMIfn58q4fD-veUsPv1ho-LWsTtVm59k

App ne mozete instalirati ako imate EON sa Play Store-a jer je drugi signature, ali mozete probati backup podataka sa nekim root backup appom, obrisati EON, instalirati ovaj patchovan EON i vratiti backup.
 
Poslednja izmena:
Ja na Android telefonu uopšte ne mogu da se ulogujem u EON aplikaciju. Probao sam na dva telefona i uvek dobijem info da je pogrešan user name ili šifra. Koristim iste podatke kao kada se logujem na moj SBB portal i na eon.tv
Ima li neko ideju u čemu grešim?
 
Poslednja izmena:
Drugari, da pitam nešto tiče se eon box glasovne pretrage!?? Da li kod svih ostalih radi (tehnička podrška SBB-a) kaže da se čekaju neka nova ažuriranja eona ili to samo kod nekih ne radi a kod nekih radi??? Da li može nešto vanredno da se odradi da se ne čekaju podešavanja tj ažuriranja???
 
Ne grešiš. Imao isti problem, kontaktirao podršku i promenili mi user name i tek tada proradilo.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Koristim EON aplikaciju na LG televizoru. Kada pokrenem aplikaciju prvi prozor koji se pojavi je onaj meni sa leve strane i sa desne strane neki sadrzaj, i da bih krenuo da gledam moram da prebacim do dole na gledaj koji ima ikonicu PLAY.
E sad me zanima jel postoji neki laksi nacin za to, probao sam da pritisnem play na daljinskom medjutim ne reaguje na to. Isto sam probao da krenem da listam ka gore jer bi tako odmah trebalo da skoci na opciju gledaj, medjutim ni to ne radi. Tako da svaki put moram 4 ili 5 puta da prebacujem dok dodjem do opcije gledaj i onda da pritisnem ok.

Pritisni strelicu levo. :) I mene je isto to nerviralo, pa sam bio baš uporan i našao.

Još neke skrivene funkcije - dok si na nekom kanalu, strelica desno prikazuje detaljan opis trenutnog programa, dok strelica levo otvara drugačiji tip navigacije kanala.
 
Poslednja izmena:
To care! Covece mislim da sam pritisnuo svaki taster na daljinskom sem strelice[emoji23]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Šta je ovo sada ne razumem.Imam eon preko računara gledam i korisnik sam sbb, i danas sam reinstalirao windows i malopre da uđem preko chrome da gledam eon on me baca na stalno na ovu eon novu stranicu.Imam dva hdd i na drugom hdd kada pokrenem eon preko Brave ili Chrome radi extra.Kako da aktiviram sada ovde?
 
Ja sam inkstalirao chrome addon i pokrenuo iz njega Eon. Naravno uz pomoc misa. Sam Eon addon zvanicno ne postoji. Neki ljudi ga imaju jer su godinama radili na njemu i koriste ga. Da se razumemo,nisam jedan od njih :).

A koji je to dodatak, može link?
 
Ja sam skinuo aplikaciju iz Windows store-a, pa tako gledam. Lakše mi bilo, nego da otvaram Chrome, pa bookmarks itd.
 
Ko želi da gleda KODI i da bude u toku sa nahboljim add onovima , imate na FB grupu Balkan Green/najbolja grupa za kodi.Ja koristim Balkan-GreenLeia fenomenalan build.
 
Ja sam skinuo aplikaciju iz Windows store-a, pa tako gledam. Lakše mi bilo, nego da otvaram Chrome, pa bookmarks itd.

Jel uopšte bilo igde objavljeno da su pustili taj beta Win 10 Eon app? Znam da NetTV Plus Win 10 app postoji odavno, ali nikad mi ne bi palo na pamet da uradim search za EON (s obzirom da ne koristim ni jedan jedini 3rd party app za Store-a).
 
Nem pojma, veruj mi. Ja sam slucajno usao u Windows Store, trazio nesto i ponudio mi je EON Beta, rekoh aj instaliram. Fino radi, ne mlatim se vise sa Chrome-om.
 
Baš dobro radi ta app
 
Da, lepo radi. Ne bih ni znao ima da nisam ovde pročitao. :)
Inače, izgleda da je bitrate malo veći kada se kvalitet slike postavi na automatski.

Evo, npr. levo od "skoka" je na visok kvalitet, a desno na automatski.
Screenshot_2019-05-08-18-35-13-331_com.mikrotik.android.tikapp.jpg
 
Poslednja izmena:
Inače, izgleda da je bitrate malo veći kada se kvalitet slike postavi na automatski.
Dobro jutro Kolumbo :d Automatski = "do 7 Mbps".

Ne znam stvarno šta vamo tu toliko dobro & lepo radi kad koliko vidim kad se koristi taj app u odnosu na EON sajt primetno sporije diže bitrate po promeni kanala... nalik na običan Android app.
Tj generalno taj Win 10 app je po interfejsu i funkcionalno mutant smartphone aplikaciju i Eon sajta.
Umesto da su lepo odradili varijantu kao SmartTV verzija.
 
Danas sam imao vise vremena da testiram aplikaciju. Tacno je da joj treba vise vremena da ,,namesti,,sliku. Cini mi se da je slika kvalitetnija breko browsera.Oper,meni se vise svidja ovaj interfejs od onog preko browsera,ali to je stvar ukusa
 
Jeste, na aplikaciji sporije podiže bitrate u odnosu na browser.
Svejedno, meni to ne deluje kao neka mana, jer je interfejs lepo odrađen i generalno mi je lakše tako. Sličan je tv aplikaciji.
Bitrate je kasnije praktično isti...
Primer; na početku (sa leve strane) je preko aplikacije, a kasnije (desno od "skoka") je na browser-u.
Screenshot_2019-05-08-21-27-26-235_com.mikrotik.android.tikapp.jpg
 
Poslednja izmena:
Vi što koristite eon na android smart box, je instalirate aplikaciju sa play storea ili ima neka modifikovana za android box? Pitam se jer čini mi da je za d3go imala?
 
U zavisnosti koja verzija Androida ti je na box-u tu će da "povuče" (AndroidTV ili obična, mobilna). Naravno, uvek možeš da instaliraš sideload-ovan apk ako nisi zadovoljan ponuđenom varijantom (ili nemaš licencu).
TV verzija, zahteva "licencu" tj kod koji nema u svakom paketu.
Obična, mobilna verzija, zahteva air mouse.
Obe su stock bez ikakvih modifikacija.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno