Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Kod mene u Srem. Mitrovici (Srbija) proradili N1 Info, Top Kanal itd ali samo kada ukljucim dodatak Hola u web brauzeru i podesim na zemlju BiH ili Hrvatska. Inace sam na Kopernikus mrezi.

Arena Sport kanali radi samo ako se dodatak Hola podesi na BiH ili Hrvatska.

Sport klub paket kanala radi ako se Hola dodatak podesi na zemlju Nemacka.

Pozz
 
Poslednja izmena:
Možda nije ovde mesto, ali juče odem u SBB, stigao mi račun 4300, a pričao sam sa polupismenim operaterima pre dva meseca i potpisao nov ugovor. Promocija prvih godinu da plaćam 2000 din, drugi 5000din. Otišao u ekspozituru, a gospođa mi kaže da je to za nove korisnike, a da je jedini način bio da raskinem saradnju, pa posle tri meseca bez sbb usluga, opet potpišem kao nov korisnik. Rekla mi da zovem call centar i da tražim da preslusaju razgovor. Imam problem sa njima dugo, kod nas u bloku 45 mnogi se žale. Igram online pa mi se često prekine. Imao sam brzinu 150, a uglavnom je to bilo između 30 i 120, sam imam 300, a preko 200 nisam ni jedared prešao. Desetak dana nije radio net, takođe ni fiksni, a ni vracanje kanala. Zovem ih, a oni posto imaju moj broj, javlja se sekretarica, pa moram da ih jurim sa drugog broja. A cene dižu kad stignu. Kapitalizam nam je došao glave


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Molim poznavaoce SBB usluga da mi pomognu da razrešim ove nedoumice.
Korisnik sam Trio Gold paketa na SBB, istekla UO. Moj setup:
- Technicolor EPC3208 modem. Iza njega moj ruter, i moja ethernet mreža po stanu, sve radi bez greške
- Dva TV-a, oba na D3 CAM modulima:
1. Panasonic 50" plasma, Full HD (nije 4K), sa neupotrebljivim smart opcijama (mada DLNA plejer super radi, i njega jedino koristim)
2. LG 32" LCD, Full HD (nije 4K), WebOS 4.0, koji ima i mogućnost EON aplikacije (sad se ne koristi)
Oba TV-a povezana Ethernet kablovima u lokalnu mrežu, oba TV-a imaju coax, sve radi odlično.
U narednih mesec dana stiže i AV risiver plus surround sistem (idu uz Panasonic).

Lična preferenca: nisam hteo nikakav D3 uređaj jer ne bih da imam dodatni daljinski i dodatne kablove. Programe vraćam EON aplikacijom sa povezanih računara.
Filmove/serije gledam tako što skidam najkvalitetnije ripove, i držim ih na DLNA serveru (altrnativa: MPC-BE kroz HDMI na TV)

Moja dilema:
Šta bih dobio prelaskom na neki EON paket (recimo Full)? Osim interneta, jedina korist koju vidim bi bila EON app na LG TV-u. Evo konkretnih pitanja:
1. Da li mogu preći na EON, bez da uzimam EON box, i time samo dodam EON app na LG-u?
2. Budući da LG već ima i eth i coax vezu, da li je na njemu komfornije koristiti DVB-C za gledanje tv kanala (uzimajući u obzir i EPG)? Ili je bolje EON app koristiti i za gledanje TV kanala i za vraćanje sadržaja?
3. Ako bih uzeo EON box, i stavio ga na Panasonic, da li mogu da zadržim trenutni modem EPC3208, i obe D3cam kartice (ili bi mi uzeli jednu, zbog EON box-a)?
4. Ako bih da "opametim" taj Panasonic, zar nije bolje da uzmem neki Android box, a ne EON box od SBB-a?

Nadam se da pitanja nisu previše konfuzna. Osnovni razlog zašto razmatram EON paket je EON app na LG-u. Nisam siguran šta bi mi doneo EON box, i da li uopšte SBB dozvoljava prelaz na EON pakete, bez uzimanja EON box-a.

Hvala! :wave:
 
Poslednja izmena:
@kibicer - Ono sto je sigurno je da obzirom da nisi pod UO mozes da predjes na bilo koji paket iz trenutne ponude, u ovom
slucaju Eon paketi su u ponudi. (ali nemas nikakav popust, placas koliko kosta paket... potpisivanjem UO dobijas neki popust)

Obzirom da ti, kako sam kazes, sve radi kako treba I da si zadovoljan mozda je bolje sacekati neko vreme da se stabilizuje sve
od samog Eon Box uredjaja do ostalih stvari ali i zbog nekih novih dogadjanja koja se predvidjaju pocetkom sledece godine.

Brzina Internet-a je meni licno jako bitna (pa cak I zanemarujem ono ostalo sto ne koristim) ali to je svakako licna stvar, ako
ti znaci brzi protok koji bi dobio...

Nemam pojma da li moze da se ne dobije Eon Box na licni zahtev ali ne vidim razlog za odbijanje. Ako vidis da ti ne treba samo
ga ne koristis... ali svakako ces dobiti aplikaciju za TV (jednu) koju mozes da koristis ako moze sam model TV-a... Mislim da ti
nemas problem jer inace nemas risiver (ako sam dobro shvatio) pa ti ga i ne mogu uzeti, a I sva cetiri porta na modemu / HG-u
su ti slobodna sto je prilicna prednost u odnosu na to kad imas risivere…

(4. zavisi od modela ali svakako se raspitaj i u vezi „pameti” koju ima Eon Box sto znaci mogucnosti Play Store-a pa odluci da li ti
je to dovoljno ili ti treba neki dugi box u tom smislu koriscenja...)

Po paketu bi ti sledovao neki Ubbe ili novi Tehnicolor HG ali ako ti ne treba I sve ti radi dobro tako kako je samo im to kazes I
ostanes na onome sto imas.

Pozdrav!
 
Hvala na odgovoru!

Nemam pojma da li moze da se ne dobije Eon Box na licni zahtev ali ne vidim razlog za odbijanje. Ako vidis da ti ne treba samo
ga ne koristis... ali svakako ces dobiti aplikaciju za TV (jednu) koju mozes da koristis ako moze sam model TV-a...

Mogu da ga dobijem i ne koristim, ali onda bi mi uzeli jedan D3 Cam modul, zar ne?

Po paketu bi ti sledovao neki Ubbe ili novi Tehnicolor HG ali ako ti ne treba I sve ti radi dobro tako kako je samo im to kazes I
ostanes na onome sto imas.

Najradije bih zadržao EPC3208, ali ako je problem max DL brzina (recimo, i slučaju EON Premium), onda bih samo onaj koji može u bridge, i da tako radi bez greške. To je onda samo Technicolor?
 
Mogu da ga dobijem i ne koristim, ali onda bi mi uzeli jedan D3 Cam modul, zar ne?
Nisam cuo da je nekome uzet Cam modul (?!) jer to ne spada u takozvane risivere i ono sto je sada jako vazno samostalne risivere.
Samostalne risivere uzimajau (sa naglaskom da svakako nastoje da uzmu V2 - ali procitao sam slucaj da su nekome rekli da ce mu
ostaviti mada sumnjam u to...) jer im je tako naredjeno od sefova.

Najradije bih zadržao EPC3208, ali ako je problem max DL brzina (recimo, i slučaju EON Premium), onda bih samo onaj koji može u bridge, i da tako radi bez greške. To je onda samo Technicolor?
Uvek je najmanji problem sa modemima / HG-ima. Za to nikada ne prave problem ako neko hoce da zadrzi postojece.

Koliko ja znam, samo taj novi Tehnicolor CGA 2121 moze u bridz mod bez problema. Ima gigabitni WiFi (sto je po meni
bas znacajno!) I kazu, neki koji ga imaju, da radi odlicno. Znaci - samo taj model! Tehnicolor uredjaje daju vec dve godine
ali su ti stari losiji od Ubee novijeg…
(koliko se secam… EPC3208 nema nikakvih problema sa brzinom vecom od 300Mbps...)


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav

Je l ima neko da bi mesecno rentirao svoj EON TV aplikaciju (ukoliko je ima unutar svog paketa, a ne koristi)? :)
Imaš na drugom forumu koji se ne pominje user i pass da "iznajmiš". Ne znam detalje, nisu me zanimali. Svakako moj savet je da kupiš samo njihovu uslugu TV i imaš online gde hoćeš da gledaš bez ovih zaobilaznica...
 
Sve da razumem, fox, sk, ali što n1 isključiše. Informativni program, njihova produkcija.

Mentoli.
 
To i mene nervira, ćale mi je gledao N1 sa mojim nalogom jer ga ne koristim osim kad odem kod njih preko interneta. Ali smo premostili tako što sa zakašnjenjem malo gleda na YT, izbacuju sve na YT :)
 
Možda nije ovde mesto, ali juče odem u SBB, stigao mi račun 4300, a pričao sam sa polupismenim operaterima pre dva meseca i potpisao nov ugovor. Promocija prvih godinu da plaćam 2000 din, drugi 5000din. Otišao u ekspozituru, a gospođa mi kaže da je to za nove korisnike, a da je jedini način bio da raskinem saradnju, pa posle tri meseca bez sbb usluga, opet potpišem kao nov korisnik. Rekla mi da zovem call centar i da tražim da preslusaju razgovor. Imam problem sa njima dugo, kod nas u bloku 45 mnogi se žale. Igram online pa mi se često prekine. Imao sam brzinu 150, a uglavnom je to bilo između 30 i 120, sam imam 300, a preko 200 nisam ni jedared prešao. Desetak dana nije radio net, takođe ni fiksni, a ni vracanje kanala. Zovem ih, a oni posto imaju moj broj, javlja se sekretarica, pa moram da ih jurim sa drugog broja. A cene dižu kad stignu. Kapitalizam nam je došao glave


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pokusaj raditi test sa gigabitnim lanom i malo novijim racunarom


Moze sbb da nam da i 10 terabajta net kad imamo krseve od racunara
 
Ako je izmerio 120, onda sigurno ima bar gigabitnu karticu.
 
Merio sam preko ps4 konzole, mobilnoga. Kad igram fifu online često mi secka, a i izbaci ponekad. Wifi mi nekad prestane da radi ili se uspori. Sony sam povezao preko kabla i isto *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Mislim da treba da zamene instalaciju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li neko neki VPN program, treba drug iz grcke da pusti eon, pa da namesti kao da je iz Srbije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesu vam na EON-u otkljucani svi kanali? Pošto kod mene sve radi tokom ove novogodišnje promocije osim HBO i Cinemax. Prijavljuje da nisam pretplacen.
 
Šta koristiš za root? Ako je Magisk, imaš u njemu hide opciju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Model je T95Z plus i ima predinstalirane neke apove a dodat je samo eon, iptv i rts planeta od dodatnih aplikacija...Ja ne smem vise da rizikujem sa instaliranjem jer sam ga sa nekim apom ubio i namucio se da ga vratim u zivot, i zato mi treba konkretna pomoc..
hvala ti u svakom slucaju.
 
Moze neko da objasni svrhu blututa na eon-u?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Da li je neko koristio eon na dva uredjaja istovremeno preko istog naloga? Kad god sam to pokusavao desava se da koci,blokira na svakih minut-dva. Nebitno da li je preko iste mreze ili ne.
 
Radi li eon u inostranstvu, konkretno me zanima za Norvešku

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Radi. Ne svi sadržaji, naravno.
 
Pozdrav! Pre nedelju dana, aktivirao sam EON Light, izvan SBB mreze, bez ugovorne obaveze (pre-paid) i bez uredjaja (samo preko mobilne aplikacije). Usluga je naplacena i normano funkcionise, ali u nalogu stoji "EON Free Trial" i da podaci o placanju nisu dostupni, tokom probnog perioda. Iz call centra me uveravaju da je to normalno za pre-paid uslugu, ali kada sam perko Fejsbuka komunicirao sa njima, nakon provere su mi samo rekli: u sistemu nije registrovana naplata usluge, vec samo pokrenut trial period od 15 dana. Pitam se, da li ce posle tih 15 dana, da krene normalan obracunski period? Jel uzimao neko ovaj pre-paid OTT EON i kako se kod drugih ponasa nalog? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno