Šta je novo?

Emulacija za PC - warning: totalni neznajsa

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,234
Poena
905
Ne znam ama bas nista o ovome pa molim za pomoc:

treba mi emulator za emuliranje raznih platformi iz 80tih, i za igranje igrica tipa Super mario, elite, boulder dash, ove iz avatara ...

Sta da radim, molim za tacno uputstvo i linkove.
:)
 
Poslednja izmena:
Nisam toliko upoznat sa emulacijom ATarija, amige, debeljka, itd... ali od NES-a pa na ovamo mogu da ti pomognem...

Za NES (Nintendo) ti je potreban samo emulator npr FCE Ultra i romovi koje mozes da nadjes ovde.

Za SNES (Super Nintendo) ti je isto potreban samo emulator koji mozes da skines ovde i romovi koje mozes da nadjes na prethodnoj adresi...

Za Segu Genesis (Iliti Sega Mega Drajv :)) samo emulator (npr Kega) i BIOS fajlovi za 32X i CD... (ako ti trebaju, pusticu ti ih na mail, oni su ukupno oko 100kb)...

Da ponovim, romove mozes da nadjes na sajtu koji sam naveo, a imas i sijaset drugih...

Ako ti treba pomoc konfigurisanja bilo kog od odih emulatora, pusti PP
 
Poslednja izmena:
nisi rekao na kom hardveru.. ako mislis na one arkadne aparate iz luna parkova, potrazi MAME
e da, ta iz avatara ti je najverovatnije 'space invaders'
 
Poslednja izmena:
Ne znam ama bas nista o ovome pa molim za pomoc:

treba mi emulator za emuliranje raznih platformi iz 80tih, i za igranje igrica tipa Super mario, elite, boulder dash, ove iz avatara ...

Sta da radim, molim za tacno uputstvo i linkove.
:)

DOSBox!

Rade sve dosovske igrice do 1997-e. Ima i verzija za linux :banana: Startujes ga (stari dobri DOS) mountujes direktoriju sa:

mount c c:\igrice (windows varijanta)

c:

cd igrice

igras do mile volje ;)
 
progooglash emulation i izbaci ti milione sajtova,
ili odes na nas Emulation Galaxy (ne znam link tacno), tamo ima svih emulatora da se skine + gomila opisa i tako to... mislim da je jedan od najboljih sajtova na tu temu, doduse nema download igara, ali za to se lako da snaci :)
 
Skinuo sam emulator i zelim da preko njega pokrenem igru Devil May Cry 1,inace igra se jos uvek skida sa interneta ali kada pokusam npr. da otvorim file->run CD/DVD ispise mi da nema bios a bez njega ne moze da radi!Trebam da skinem bios za njega ili sta?Posto nikad do sada nisam radio sa emulatorom da li mi neko moze objasniti sta i kako treba da se pokrene igra preko njega,narezacu je na DVD kada je skinem i ona je u zip fajlovima(verzija emulatora;pcx2 0.9.6)
 
Skinuo sam emulator i zelim da preko njega pokrenem igru Devil May Cry 1,inace igra se jos uvek skida sa interneta ali kada pokusam npr. da otvorim file->run CD/DVD ispise mi da nema bios a bez njega ne moze da radi!Trebam da skinem bios za njega ili sta?Posto nikad do sada nisam radio sa emulatorom da li mi neko moze objasniti sta i kako treba da se pokrene igra preko njega,narezacu je na DVD kada je skinem i ona je u zip fajlovima(verzija emulatora;pcx2 0.9.6)

Poseti ovu temu. http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=178504
 
Nazad
Vrh Dno