Šta je novo?

Empire: Total War

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Iskreno ne volim ovaj vremenski period, ali ovo ce biti...:zgran:

empirechristmas20071024ey3.jpg


Empire: Total War (commonly abbreviated as E:TW) is an upcoming 2009 real-time tactics and turn-based strategy in the Total War video game series that is being developed by Creative Assembly and published by Sega. Sega officially announced Empire: Total War on August 22, 2007. Empire: Total War is scheduled for release on February 3, 2009 in United States, and February 6, 2009 in United Kingdom and Pal territories.

Gameplay

Empire: Total War is about exploration, conquest, founding of colonies and fighting wars away from home. The game's timeline spans from 1700 to the early 1800s, in which you direct your nation to dominate Europe, North Africa, the Americas, the Indies, and the Indian subcontinent. The player will use both complex strategies on the campaign map as well as command battalions on the battlefield—both on land and sea. The game will feature gameplay correlating with that of the previous games in the Total War series, but with major additions to the campaign map and battlefield.

Campaign map

The previous title's diplomacy and military AI have been given major changes and have been completely refined. "Whereas the diplomatic and military AI in previous Total War games were separate entities, leading to some curious international actions, they have now been unified, which should result in more realistic diplomatic relations: more useful alliances and complex treaties"(Ferguson.J ,PC Gamer UK, June 2008). There are also new systems in place to draw armies out of cities, by the inclusion of barracks and mills outside the city walls to defend. The new animated campaign map features a huge cast of characters[verification needed], and shows every single building and upgrade, rather than just the cities, castles and docks of previous games. Players could cut off supply lines, trade, docks and industry without tackling the main city.

The auto-management system is improved along with the advice system, and the game itself will feature better tutorials that make the game easier to learn. There will also be an added focus on managing unrest in the player's empire, and the degree to which the player expands or denies political freedom to the population. Armies and fleets can now be constructed around the generals and admirals. Units that you want built will be constructed at the nearest possible place and move to join up with their leader. It is also confirmed that changes in government may occur during the campaign as the rise of democracy becomes an issue in this time period. For instance, the United States may only come into existence if the rulers of that area are unable to maintain social order. Another example is the French Revolution that may occur if the people of France (or any Faction in the game) are no longer satisfied with their sovereign. Factions will also have a varying number of objectives such as establishing successful colonies, trade routes and dominance in certain regions as victory conditions.

Features

Empire: Total War will feature a new game engine as well as 3D naval battles, a feature new to the series, as well as large land battles with musketeers, cavalry and artillery. Buildings and structures can be garrisoned, as well as being destructible, and there is a plethora of new formations and strategies to be mastered. Players can change the form of government of their empire from an absolute monarchy, constitutional monarchy, and republic. The game will feature a full host of historical figures including Peter I of Russia, Duke of Marlborough and Charles XII of Sweden.

The game will feature a tech tree for the first time in the series, that will allow players to research pure technologies as well as construct and upgrade buildings. Players can choose to focus on a whole host of different technologies that give units new abilities on the battlefield, allow your artillery to develop new types of ordnance, improve ships sailing and fighting performance. Other technologies will develop your economy and enable new buildings and infrastructure, and others will advance the educational level of your nation and speed up future research.

The naval battles feature:
Realistic damage model for ships. Tear sails and destroy masts with chain shots, cannon balls can kill men, destroy guns, smash through different parts of a ship's hull and sink it.
Realistic cannon fire.
Round shots, chain shots, and grapeshots.
Boarding action.
Dynamic weather that has a major impact on naval battles.

The battles on land have been given a makeover too:
Music makes its way into the battlefield in the form of bagpipes, drums, flutes and trumpets.
Weapons may jam and misfire, cannons can explode.
Generals shout orders at their troops as the regiment goes into combat or fires at enemies.
The battlefield becomes strewn with dead, dying and dismembered bodies.
A new cover mechanic. Units can take cover inside buildings and behind walls.
When fighting in hand to hand combat characters will evade, parry and block attacks

Published by: SEGA
Developed by: Creative Assembly
Genre: Real-Time Strategy
Release Date: TBA 2008

Homepage

Empire Total War ''It's On'' Naval Gameplay

Shotovi...

empire-total-war-20080304045610960.jpg


empire-total-war-20080304045617303.jpg


empire-total-war-20080304045614491.jpg


gc-2007-empire-total-war-concept-art-20070822005103775.jpg


gc-2007-empire-total-war-concept-art-20070822005105447.jpg


gc-2007-empire-total-war-concept-art-20070822004743324.jpg
 
Poslednja izmena:
Ufff, XVIII i IX vek... ne bas moj omiljeni vremenski period... :( Ali, znajuci kakve su bile sve dosadasnje total war igre, ovo ne moze da omane.
 
Ja se jos uvek odusevljavam Medievalom II.

Jedva cekamo Empire!
 
Podanik kraljice babe™ u crvenom mundiru! :Klanjanje

Iskreno, malo me plaše pomorske bitke. To se ili maksimalno simplifikuje ili maksimalno zakukulji, a i samo po sebi je komplikovano. Ipak, sve pohvale i željno iščekujemo. Creative Assembly stvarno okuplja kreativne, a ne isceđivače limunove kore...
 
Uh, volim ovaj period. :) Svidja mi se kako sire igru sa svakim novim naslovom. Ko zna, mozda za par godina sve to objedine u kolosalnu igru visemilenijumskog trajanja i sa potpunom slobodom u kretanju Zemljinom kuglom.
 
Mislim da ce ovo biti pogodak. vodis svoju flotu,a na mikromenadzmentu brodova ce biti najvise zanimacije cini mi se
 
e kad bi opet odradili rome,sa poboljsanom grafikom,ko sto su i medieval...al ae videcemo sta ce ispasti od ovog.Nijedna tw igrica me nije razocarala.
 
Željno čekam,iako mi taj istorijski period ne leži.
R2tw ili m3tw sa pomorskim bitkama,to bi bio pun pogodak.
 
Odlicno! Bit ce tu poboljsanja u gameplayu, sto je i najvaznije.
 
Svaki TW je bolji od prethodnog, i uopste ne sumnjam da ce i ovaj biti 10/10, samo sto jos nisam sreo nikoga kome je ovo istorijsko doba zanimljivo.
 
Meni je zanimljivo :) Jedva čekam da se stavim u čizme Karla XII ili Gustava II Adolfa i sa moćnim Šveđanima prokrstarim centralnom Evropom, premda ni kolonijalni ratovi u ime kraljice babe™ od Britanije ne zvuče tako loše :D Francusku i Napoleona da ne pominjem...
 
Nisam skoro pratio zvanične forume niti znam bilo šta o razvoju, al' ima par stavki koje bi stvarno valjalo da izmene. Sistem kretanja u MTW je nekako i pasovao jer jedno polje = jedna provincija je baš nekako delovalo kao elektronska verzija ovakvih stonih igara. Sistem kakav postoji od Romea bi trebalo da je realniji, al' vremenski periodi su katastrofa, mislim ako je stvarno bilo potrebno više od 6 meseci marša od Napulja do Venecije ili preko godinu dana brodom od Male Azije do Egipta :d takođe poboljšati AI protivnika u kampanji jer često ima težnju da vodi suicidalne odluke :D Što se pomorskih bitaka tiče, još od MTW sam se pitao što ih nema u Real Time jer ipak su jako bitan aspekt. Politički aspekt, da diplomatija ne bude tako ''generička'' već da je moguće napraviti prave saveze, tipa da sa jednom silom mogu da se dogovorim o zajedničkoj akciji protiv treće sile, nešto tipa deoba Poljske. Uopšte da se sa ratovanja malo prebaci težište i učini složenijim vođenje države. Da odma' kažem, jedan sam od onih retkih koji bitke ne igraju skoro uopšte već samo gotive kampanju :-devil-:
 
Nisam skoro pratio zvanične forume niti znam bilo šta o razvoju, al' ima par stavki koje bi stvarno valjalo da izmene. Sistem kretanja u MTW je nekako i pasovao jer jedno polje = jedna provincija je baš nekako delovalo kao elektronska verzija ovakvih stonih igara. Sistem kakav postoji od Romea bi trebalo da je realniji, al' vremenski periodi su katastrofa, mislim ako je stvarno bilo potrebno više od 6 meseci marša od Napulja do Venecije ili preko godinu dana brodom od Male Azije do Egipta :d takođe poboljšati AI protivnika u kampanji jer često ima težnju da vodi suicidalne odluke :D Što se pomorskih bitaka tiče, još od MTW sam se pitao što ih nema u Real Time jer ipak su jako bitan aspekt. Politički aspekt, da diplomatija ne bude tako ''generička'' već da je moguće napraviti prave saveze, tipa da sa jednom silom mogu da se dogovorim o zajedničkoj akciji protiv treće sile, nešto tipa deoba Poljske. Uopšte da se sa ratovanja malo prebaci težište i učini složenijim vođenje države. Da odma' kažem, jedan sam od onih retkih koji bitke ne igraju skoro uopšte već samo gotive kampanju :-devil-:

Imaš jednu takvu igru, "Knights of Honor"... jes' da je matora, ali...
 
bash dobro :) ni meni ne lezhi period al' ajde... a kad treba da dodje, ima li shta konkretnije od 2008 :)
 
Ja licno mislim da je odlicno sto je uzet ovaj istoriski period jer ga ima veoma malo u igrama ako ga uopste i ima. Secam se samo jedne igre iz ovog perioda. Ionako je ovo logicki sled Total War serijala. I ja recimo najvise volim stari i srednji vek ali ima previse igara iz tog perioda.
 
...ali ni jedna jedina igra nije obradila srednji vek ( a bogami ni antiku ) na način koji bi bio dostojan tog vremena.

Čitava antička ekonomija oslanjala se na robove, a opet, robovi se ne pominju nigde,
slično je i sa feudalnim sistemom tokom srednjeg veka.

U doba kolonizovanja koja opisuje Empire: Total War, možda najbitniji je bio razvoj ratne i pomorske tehnologije kombinovan sa pametnom diplomatijom, organizacijom, trgovinom...

A siguran sam da će i ovde staviti bitke kao jedini stvarno razrađen deo igre...
 
Ni u 300 se nigde ne pominju ni Perijeci, a kamoli Heloti. Igra nema ambiciju da isporuči ultramegarealističnu simulaciju upravljanja, već mnoštvo masovnih bitaka, sa što realnijim mogućim pristupom istima, koliko je to moguće. Tako sam oduvek i gledao na Total War. Sve preko toga je čist ćar. E sad, što neminovno od 40-60% igre više ne izlazim iz taktičke mape, sve do finala, to je neka druga priča :)
 
Misliš strateške mape?
 
Čitava antička ekonomija oslanjala se na robove, a opet, robovi se ne pominju nigde,
slično je i sa feudalnim sistemom tokom srednjeg veka.

U doba kolonizovanja koja opisuje Empire: Total War, možda najbitniji je bio razvoj ratne i pomorske tehnologije kombinovan sa pametnom diplomatijom, organizacijom, trgovinom...

A siguran sam da će i ovde staviti bitke kao jedini stvarno razrađen deo igre...
Slazem se, ali igra se zove Total War, a ne Total Economy ;)
Ja licno mislim da je odlicno sto je uzet ovaj istoriski period jer ga ima veoma malo u igrama ako ga uopste i ima.
Imas Imperial Glory.
 
Total War, da... a ne Total Battles... preterano su se fokusirali na suve taktičke bitke,
dok je strateški deo pojednostavljen bez razloga. Kao da im je ROME: Total War bio previše komplikovan.
 
Total War, da... a ne Total Battles... preterano su se fokusirali na suve taktičke bitke,
dok je strateški deo pojednostavljen bez razloga. Kao da im je ROME: Total War bio previše komplikovan.

Jes vala, strateške mape, i ja sam prolupao ovih dana.

Što se tiče pojednostavljivanja...ako će da im se dešava kao u Rome-u, da nakon osvojenih toliko i toliko teritorija dobijaš pobune u gomili provincija kako se približavaš kraju igre, ma šta u njima radio i kako njima upravljao, onda ne moraju ama baš ništa da stavljaju :)
 
Slazem se, ali igra se zove Total War, a ne Total Economy ;)

Imas Imperial Glory.
A na čemu se zasniva vođenje svakog rata ;) ekonomije dobijaju rat, ne vojske, WWII je npr. zapravo dobijen u fabrikama, ne toliko na bojnom polju. Šta su Hanibalu vredele i pobede poput Kane kad je Rim imao dovoljno snage da preživi takav poraz i skupi opet dovoljno vojske. Vojsku treba obučiti, naoružati, hraniti, transportovati... rat košta, tako da je ekonomija podjednako bitna. Neki pametan čo'ek je rekao da vojska jede pare, a s*r* go*** :D
Jes vala, strateške mape, i ja sam prolupao ovih dana.

Što se tiče pojednostavljivanja...ako će da im se dešava kao u Rome-u, da nakon osvojenih toliko i toliko teritorija dobijaš pobune u gomili provincija kako se približavaš kraju igre, ma šta u njima radio i kako njima upravljao, onda ne moraju ama baš ništa da stavljaju :)
Sećam se kako bi' se prosto obradovao kad bi izbila kuga u nekom (pre)velikom gradu :d a malo brži recept je i izbaciti svu vojsku koja održava red, namerno dopustiti da pobunjenici preuzmu grad i onda ga opet osvojiti, naravno uz exterminate :-devil-: što donosi i finu paricu. Al' realno je poptpuno debilno, da bi' bez masovnog ubijanja održavao grad lojalnim, potreban je pun garnizon plus dnevne trke/gladijatorske igre što naravno na kraju pravi gubitak pa bi bilo bolje da ga ni nemam.
 
Poslednja izmena:
Pa, ne bih se složio. Ta zezanja sa ekonomijom važe u savremenim, modernim i globalnim ratovima. Itekako ima primera da su se nekada ratovi rešavali genijalnošću vojskovođa, bez ikakve veze sa ekonomijom, posebno u dobu koje obrađuje Empire: Total War. Recimo upravo u ovom periodu u kome izlazi Total War je Napoleon vodivši izgladnele Francuze pokorio skoro celu Evropu, a i izgubio zahvaljujući genijalnosti ruskih vojskovođa. Fridrih Veliki je vodio ratove sa kompletnom ujedinjenom Evropom, komandovao je šačicom pruskih divizija tada prilično siromašne kraljevine, pa je gomilu ratova i bitaka dobio ili makar im okrenuo tok svojom genijalnošću. Rim nije pobedio Hanibala zbog jake privrede, već zbog ogromnih ljudskih rezervi usled pogodnog položaja Italije, gde nije bilo tako katastrofičnih sukoba kao u ostalom svetu praćenih onim što se danas zove genocid i etničko čišćenje, a bili su taman dovoljno blizu da svi napretci u tehnološkom smislu dođu do njih. Naravno, kombinacija ekonomije i ratne veštine je neophodna. Ali, daleko od toga da se mogao staviti bilo ko na čelo vojnih formacija.

Ipak, sve to na stranu, Total War je zamišljen kao igra koja će igraču konačno omogućiti da vodi hiljade jedinica, sa full taktičkim raspoređivanjem i uticajem na bitku, umesto 10-100 jedinica koje simbolički predstavljaju armiju, toliko puta viđane u RTS-ovima. Na tome im svaka čast. Iskreno, ne bih voleo da to ustupi fokus zezanjima sa ekonomijom i menadžmentom, tim pre što tako komplikovane stvari ne mogu da se simuliraju lako. Što neko reče, baš je trebalo 6 meseci da se pređe iz jedne u drugu provinciju...
 
Poslednja izmena:
Pa, ne bih se složio. Ta zezanja sa ekonomijom važe u savremenim, modernim i globalnim ratovima. Itekako ima primera da su se nekada ratovi rešavali genijalnošću vojskovođa, bez ikakve veze sa ekonomijom, posebno u dobu koje obrađuje Empire: Total War. Recimo upravo u ovom periodu u kome izlazi Total War je Napoleon vodivši izgladnele Francuze pokorio skoro celu Evropu, a i izgubio zahvaljujući genijalnosti ruskih vojskovođa. Fridrih Veliki je vodio ratove sa kompletnom ujedinjenom Evropom, komandovao je šačicom pruskih divizija tada prilično siromašne kraljevine, pa je gomilu ratova i bitaka dobio ili makar im okrenuo tok svojom genijalnošću. Rim nije pobedio Hanibala zbog jake privrede, već zbog ogromnih ljudskih rezervi usled pogodnog položaja Italije, gde nije bilo tako katastrofičnih sukoba kao u ostalom svetu praćenih onim što se danas zove genocid i etničko čišćenje, a bili su taman dovoljno blizu da svi napretci u tehnološkom smislu dođu do njih. Naravno, kombinacija ekonomije i ratne veštine je neophodna. Ali, daleko od toga da se mogao staviti bilo ko na čelo vojnih formacija.

Ipak, sve to na stranu, Total War je zamišljen kao igra koja će igraču konačno omogućiti da vodi hiljade jedinica, sa full taktičkim raspoređivanjem i uticajem na bitku, umesto 10-100 jedinica koje simbolički predstavljaju armiju, toliko puta viđane u RTS-ovima. Na tome im svaka čast. Iskreno, ne bih voleo da to ustupi fokus zezanjima sa ekonomijom i menadžmentom, tim pre što tako komplikovane stvari ne mogu da se simuliraju lako. Što neko reče, baš je trebalo 6 meseci da se pređe iz jedne u drugu provinciju...
Možeš imati i samog Alexandra velikog, Cezara il' Napoleona, al' ako ti vojnici nisu obučeni, dobro naoružani i nemaju šta da jedu džaba ti :D upravo te ljudske resurse u ovakvom tipu igre smatram pod ''ekonomijom'', mene zanima da u igri moram da se staram o celom državnom aparatu, da osećam odgovornost vladara i njegovih savetodavaca ne samo ulogu vojskovođe. Što se Napoleona tiče, vojnici su imali veru i volju da se bore umiru za malog Korzikanca, ni to ne pada s neba već je potrebno ''zaslužiti'' i dobiti, ''zavesti'' masu da se bori za tebe, tak'e stvar kol'ko god komplikovano zvučale bi' hteo da vidim u igri. Bile su genijalne ruske vojskovođe, al' bila je i izgladnela i u to vreme već veoma raznorodna njegova vojska.
Takođe što je neko rekao, gledajući TW ekonomija je bila ista u vreme robovlasništva i feudalizma :d
Što se tiče tih 6 meseci ja rekoh to, jbt pa da prelaze samo 20km dnevno za 6 meseci bi mogli preko 3000, ma da prelaze i 10 dnevno, al' gledajući turnove oni ne prelaze ni 5 :d

Pazi, kao što postoji GTR i NFS ili MS Flight simulator i Blazing Angels, tako se i ovome može prići na 2 načina, napraviti arkadu il' simulaciju il' nešto između. Pošto nažalost nema mnogo ovakvih igara nije lako osetiti te nijanse.

Smeta mi i nekakva generičnost. Dođem sa svojom vojskom, osvojim teritoriju, malo su na početku manje lojalni, dovedem par sveštenika i malo jači garnizon u grad i uskoro je ta provincija kao da je oduvek bila moja i sasvim opušteno štancujem u njoj jedinice.
 
Voleo bih da vidim samo par stvari u strategiji, pa sad, koga ne interesuje, slobodno nek' preskoči,
neću se ljutiti:

1. Osnivanje i vođenje dinastije. Ne samo što su mnoge kraljevske dinastije započele jednim talentovanim vojskovođom, nego su se trudili i da se zbog mira orode sa drugim dinastijama.
Često su kraljevi udavali svoje ćerke za sopstvene generale, kako bi održali lojalnost i zaslužne
ljude promovisali u plemiće. Voleo bih da postoji mogućnost da kvalitet vojskovođa, trgovaca, sveštenika itd. u igri zavisi od neke rudimentarne "genetike" u igri.

2. Društveni sistemi. Dakle, robovlasništvo i osvajanje teritorija radi lovljenja novih robova.
Zato se npr. Rimsko carstvo tako širilo. Pa onda ide Feudalizam, gde kralj mora da balansira razne
faktore kako bi imao podršku barona, grofova i drugih veleposednika koji plaćaju danak. Kako se razvija ekonomija, nastupile bi neke buržoaske promene. Sve to bi ograničilo brzinu širenja nekog carstva, jer nikada u istoriji nije cilj osvajanja bilo puko širenje teritorije.

3. Ciljevi igre. Osim pukog osvajanja, bilo bi pametno postaviti neke stvarno strateške ciljeve.
Šta ima lepše za nekog desktop stratega nego npr. da sam ukapira da će mu npr. biti neophodno
da prokopa Suecki kanal, kako bi oslobodio neke ključne puteve trgovine... a da bi to uradio,
mora da podmiti Turke da napadnu Egipćane, kako bi igrač sa svojom vojskom imao šanse da
otme tu teritoriju i još da mu ostane dovoljno novca da izgradi kanal i tu se utvrdi itd.

4. Diplomatija. Dosta mi je više strategija u kojima nabacim gigantske vojske koje gaze sve pred sobom
i sve osvajaju na mišiće. Mnoga carstva su stvorena i diplomatijom. Englezi su npr. umeli
da zavade razna plemena međusobno i onda mirno vladaju i crpu sve što im treba, dok se
uzbuđeni Kurdi, Indusi, Indijanci međusobno satiru... i još kupuju oružje od Engleza...
Aleksandar Makedonski bi pobio čitav jedan grad, pa bi mu se okolni gradovi sami predali iz straha,
a onda bi ove što su mu se predali nagradio, pa bi onda Satrap sledeće provincije sam pozvao Aleksandra da mu bude overlord, jer bi bio ubeđen u snagu i pravednost tog osvajača.

5. Veći uticaj na svet u kome se sve odigrava. Mnoge gradove su osnovali osvajači, nadevali im imena, menjali imena, palili gradove. Mongoli su mnoge provincije totalno opustošili, jer su im bili neophodni pašnjaci za konje, kako bi dalje poveli osvajanja. Mislim da su ogromni grad Urgenč uništili tako što su skrenuli reku i podrili zidine. Rimljani su gradili puteve, te je trgovina unutar njihovog carstva išla višestruko brže, a vojske su se premeštale mnogo efikasnije.

6. Simulacija multi-etničnosti i religije. Po samoj definiciji, carstvo je država u kojoj obitava veći broj naroda, svaki ima svoj uticaj, koji bi vremenom slabio i integrisao se u kulturu carstva,
ali zato i carstvo širi svoj uticaj van svojih granica i time olakšava neku buduću integraciju
neke teritorije, ali zato se pojavljuju i protivnici koji protiv vas koriste vaša oružija, vaše taktike itd.
 
jao super, crveni mundiri!
doba Velikog Bleka Stene :D
 
@SuperStaljin
Ne bi' se mogao više slagati jer izgleda da obojicam želimo tu realnost :D al' bojim se da se baš svega što si naveo nećemo skoro nagledati jer igra treba da se proda, par stotina ili par hiljada ''fanatika'' koji bi' hteli da u poptpunosti osete kako je to biti vladar nije dosta. Ona ''generičnost'' i ''repetitivnost'' za koju sam već naveo da mi smeta kao da je nekima put do sigurnog profita :wall:
 
Nazad
Vrh Dno