Šta je novo?

Elite: Dangerous

@imandic:
1920x1080 ili si oborio na 720?
 
e jbm ti kakav sam retard 3 sata jurim metu misije u sistemu Futhorc i tek onda provalim da je u stvari trebalo da odem u susedni sistem Futhark...
 
sad sam prihvatio friend request i probao da te okrenem, al kaze mobilni pretplatnik nije dostupan ?
 
Odlicno radi na mojoj makini!Igrao jutros malo tutorijal,ali nemam trenutno bas puno vremena za igranje!Moram prvo da se ispraksam u voznji pa tek onda kasnije sve drugo!Moj nick je kao i ovde!
 
Jel većina vas igra na džojstiku?
Može li na k+m bezbolno ili ne?
 
@imandic:
1920x1080 ili si oborio na 720?

Sad sam probao, radi super na skoro sve LOW (i par Medium podesavanja). Borio sam se sa nekim bezobraznikom pola sata i na kraju odustao i pobego :). U stanici sve radi lepo...
I po meni izgleda fantasticno, bez obzira na podesavanja...Predobra igra, trebalo je da odradim brdo nekog posla veceras ali ****s ga, jednom se zivi, lepse je biti pilot u svemiru nego drndati mysql...
 
Jel većina vas igra na džojstiku?
Može li na k+m bezbolno ili ne?

Ja se opako mucim u borbama sa mis+tastatura, ali ima jako puno podesavanja osetljivosti svih aspekata pilotiranja tako da, koliko ja kontam, treba odvojiti malo vremena i sve lepo podesiti...Mozda gresim...
Jako je tesko pratiti neprijatelja kada je blizu, ali to i jeste poenta igre, ne zaletati se vec lepo razmisliti, skenirati neprijatelja, ako je opasan bezi, ako si lud napadaj.
Tutorial sa borbom sam prosao bez probelma.
Joystick nisam probao.

Moj nick: despot
 
Sad sam probao, radi super na skoro sve LOW (i par Medium podesavanja). Borio sam se sa nekim bezobraznikom pola sata i na kraju odustao i pobego :). U stanici sve radi lepo...
I po meni izgleda fantasticno, bez obzira na podesavanja...Predobra igra, trebalo je da odradim brdo nekog posla veceras ali ****s ga, jednom se zivi, lepse je biti pilot u svemiru nego drndati mysql...
Daj neki screenshot. 99% kupujem u petak.
 
Uzeh i ja igru, svidja mi se za sada. Za par sati dogurah od 1000 do 10k kredita, jeste smesno ali jedva cekam da uzmem Haulera za jos 4 trade slota pa da malo ubrzam stvar.

Vrtim se po pocetnim sistemima, pravim kao neke trade seme, ucim da letim i navikavam se na kontrole.

Evo jedan dobar link za sveze igrace, meni je dosta pomogao:
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=80291

Preporuka za podesavanja key bindinga po njemu! Iako imam Joy na kraju se dohvatim misa i tastature jer je skroz super igrivo.
 
Pala masovna kupovina vidim... (Mrzim vas)
 
Ma bre ljudi moz i ovako a moz i onako... bre! joy nije neophodan. Ali sta god da izaberete, vezbanjem cete postati bolji. Tako da bez brige i uzivajte.
 
[Kickstarter] Elite: Dangerous

@ spirit: Mogao bi da podelis na koji nacin si zaradio :)
 
[Kickstarter] Elite: Dangerous

I da li idete odmah open play ili solo?
I noob sam- sa cime da pocnem, gde ici? Isao sam za distress signal i nisam nista nasao :)
 
Poslednja izmena:
Ja tek igram tutoriale, nije loše upravljanje m+k, plašio sam se da će biti mnogo gore.
Odmah sam podesio kao što je onaj lik preporučio na forumu i nisam siguran dal poteškoće koje imam su tu jer sam nub ili jer je jednostavno teško upravljanje :d
 
[Kickstarter] Elite: Dangerous

@Vukodav i ja sam to ucinio. I meni tesko pada upravljanje tako da smo verovatno nub.

Josh jedno pitanje: kada sam u supercruise i nadjem nekoga ko je wanted, kako da ga zacnem? Nisam shvatio da li izlazimo iz supercruise ili treba da mu se priblizim ili sta vec.

E da jos nesto novac u soliranju se prenosi i u open world jel da?

Username: njikolaj
 
Poslednja izmena:
yes! how yes no!

zaradjeni evrici se prenose u solo play jer je to isti univerzum, jedina razlika je sto ne vidis druge igrace.

da bi u super kruzu zacnuo nekog treba ti posebna oprema fsd interdict nesto nesto. videces u outfitingu. pridjes mu da izvines od pozadi i interdiktujes ga. usledice kratak minigame u android fazonu (mice ili potapanje brodova obicno) ako pobedis, interdiktovao si ga i ispadate oba-dvojica u normalan svemir. ako te on pobedi (u micama ili potapanju brodova obicno) onda on nastavlja put, a ti ispadas u normalan svemir. Tako sam bar ja cuo da se radi, nisam probao nikad.

za parice na pocetku fino moze da se zaradi od USS (unidentified source signal), a jos bolje da se nadje extraction sistem, jer na prstenovima planeta postoje resource extraction zone. tu se dosta cesce nailazi na kriminalce, pa se i parice brze zarade.

i svi smo bili nubare kad smo poceli i nismo mogli vola da pogodimo, pa nikom nista :D
 
A sta da trazim ili kako da trazim u unidentified source signal? Posto nista ne nalazim.
 
ma to ti se pojavljuje gde god da krenes u super kruzu bukvalno, znaci u svakom sistemu.

dobra fora je recimo da udjes u super kruz, ali stavis throttle na minimum, da se kreces najmanjom brzinom (30km/s cini mi se). i nista samo kuliraj i gledaj lefi panel (prvo tab, onaj gde imas spisak lokacija, stanica itd). svakih sta znam 10-15 sec ces videti da se medju kontaktima pojavi Unidentified Source Signal. To treba da lokujes

i sad posto se kreces najmanjom brzimo, ne moras da se smaras i usporavas, nego obicno samo usmeris brod ka signalu (a posto si spor, on se sponuje blizu), i pritisnes dugme da izadjes iz super kruza. prvo sacekaj da vidis onu plavu poruku da mozes da izadjes. na poslu sam pa sad ne znam napamet sta pise.

i tako, nekad neces naci nista, nekad skup kargo, nekad pirate, nekad prijateljske letelice i tako. vici ako se ne snadjes
 
Moj nick je Vukodav, poslao sam zahteve svima koji su ovde ostavili nick, možda se spawnujemo blizu pa da igramo zajedno :d
 
Hahaha kakav sam baksuz. Pokupim neki wanted ubijanjem, dobijem prvu ozbiljnu paricu, nadjem neke trade data i naplate mi fine.. Odu parice i tri sata igranja :))
 
A sta da trazim ili kako da trazim u unidentified source signal? Posto nista ne nalazim.

Ako ništa ne nalaziš onda ne ispadaš kako treba u oblast. Treba levo da ti brzina i distanca od Unknown source-a bude u plavoj zoni, isto kao kada ispadaš u okviru sistema u stanicu. Ne može da se desi da odeš na unknown source i da nema ničega.

Inače interdikcija iz supercruise-a se radi sa alatkom koju staviš u internal slot. Kad dodješ iza nekoga opališ FSD Interdict i onda je kao neki mini game gde moraš da ga držiš stalno na nišanu dok se ne popuni skala za interdikciju do kraja, istu skalu on ima da bi pobegao od tebe. Ako pobediš u interdikciji ispadate zajedno iz supercruise-a i onda možeš dalje da radiš šta hoćeš...

Kazne ne moraš da plaćaš ako nećeš, ja imam dormant kaznu u nekom nebitnom sistemu od 50.000. Bitno je samo da ne umreš u tom sistemu dok imaš fine i nećeš morati da ga platiš.
 
Vidis da sam na kraju nasao Trade data :D hehehe. Hvala druze, svaka informacija je zlato vredna.
 
@daum i ostali koji igraju vec nekoliko dana

kolike isplate vidjas u misijama? i koju reputaciju imas sa frakcijom gde se nalazis recimo? pitam jer citam kako ljudi dobijaju misije sa preko milion evra isplate. Ja sam allied i sa federacijom i sa carevinom a i dalje imam iste one glupe misije za 3-5k eur. poneko ubistvo za 150k. ali nisam skoro uopste misije radio, moguce da od toga zavisi. dodjavola
 
Ja sam sa svima Neutral i dalje. Pokušavam sa Federacijom da se popravim da bih dobijao plaćenije misije. Za sada sam kod njih Rank: Cadet mada ne znam čemu mi to služi. Pošto sam generalno Bounty Hunter combat status mi je Novice i izleću mi često kontakti u supercruise-u od 50.000. Za sat vremena okvirno nabijem 200.000 do 300.000 ako mi izleti Anakonda.

I valuta je Credits, ne Euro ;)
 
@ spirit: Mogao bi da podelis na koji nacin si zaradio :)

Prodao sam neki skener i stavio jos 2T slot u Sidewinder. Potrefilo se da u istom sistemu imam agroculture i industrial planet gde jednoj prodajem tea, a u povratku nosim Marine Equipment - po 1t zarada mi je 650, znaci blizu 4k jedna tura.
Za pocetak nije lose, nisam smeo da se upustam u fight sa default Sidewinderom za bounties, a eto nisam ni istrazivao te unknown signals, moracu od sada :)

Nego, procitah na forumu da valjda moze da se naleti na 16t cargo rack (standardni su 4 i 8) samo je redak, e to ce vec biti uzivancija ko voli trade :)

Moj nick: Gorr
 
Izgleda da igra ima neki ranking sistem skriveni koji skalira kako ti je brod sve bolje opremljen tako da možeš opušteno sa osnovnim Sidewinderom da kreneš u Bounty Hunting. U početku su mi izlazili Wanted likovi po 1.500 idealno do 4000 a sada u proseku su 40.000-50.000.

Sad sam imao neverovatan sukob sa Anacondom, šteta što nisam snimio. Sasekla me na 30% hulla i razbila šoferku pa nisam imao target reticule za Cannone, krenula da beži u FSD i nekako uspem da je uništim i jedva stignem do stanice zbog kiseonika. Good times! :D
 
Ljudi, uzimajte ovu igru. Malo zlato koje ce prerasti u dijamant jako brzo. Ovaj ludak Braben zna sta radi.
 
Nazad
Vrh Dno