Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Da da, vidio sam. Opet džaba kad je limitirana brzina, jedino nosivost i obrtni momenat na usponima...
 
Meni treba za nbg, sve je ravno... sacekacu vikend, mozda bude neka akcija
pazi, uzeo sam pre par dana, odmah sam ciljao malo jači jer sam znao da ako uzmem slabiji, bez razlike što će mi realno biti dovoljno, želeo bih jači.

prvi put kad sam stao, i 25kmh mi je bilo puno a sad mi je i 32kmh malo 😁

plus ono što je meni jako bitno jeste ubrzanje, jer ako voziš negde gde ima dosta pešaka, gužve, pa moraš da obilaziš, znači kad je jači i kad baš povuče.
 
Jesi proverio sa garminom brzinu? Moj xiaomi laže, kad piše da ide 25km/h ide stvarno oko 22km/h.
nisam 😁 nisam preko Garmina ali jesam preko njihove aplikacije kad sam snimao, koristi GPS od telefona
 

Prilozi

  • Screenshot_20240404_165028_Segway-Ninebot.png
    Screenshot_20240404_165028_Segway-Ninebot.png
    125.6 KB · Pregleda: 44
Vozim 25 kmh i ne bih brže
 
Bilo je uzbudljivo kad sam dostizao 32-33km/h sa PRO 2.Adrenalin je skakao,i gledao da nema neke dzombe na putu.
 
Mozda mi njega vidimo kao ludaka,ali on sebe ne.
On ili drugi,jednom prosao je pored mene dvosmernim putem BG-PA,u brzoj koloni vozila.
 
Mozda mi njega vidimo kao ludaka,ali on sebe ne.
On ili drugi,jednom prosao je pored mene dvosmernim putem BG-PA,u brzoj koloni vozila.
Nijedan ludak ne vidi sebe kao ludaka ;)
Zakon ograničava nominalnu snagu.
Pogledajte prilog 436850
Ispravi me ako grešim, ail zar nije caka i u ovom "trajna", jer se maksimalna snaga na skuterima vodi kao "peak" snaga, a ne trajna?

Jel onda ovi elektromotori imaju samo "cut off" na tih 25 km/h? U tom slučaju se opet isplati, jer će jači motor moći da vuče teže vozače, imati veće ubrzanje i lakše/brže savladavati uspone sa manje (ili bez) gubitka brzine.
 
Jel onda ovi elektromotori imaju samo "cut off" na tih 25 km/h? U tom slučaju se opet isplati, jer će jači motor moći da vuče teže vozače, imati veće ubrzanje i lakše/brže savladavati uspone sa manje (ili bez) gubitka brzine.
Mislim da nije samo cut-off, mi2 pro ide kilavo na usponima uz obavezno trotinetisanje sa nogom, dok se ne otkljuca, a otkljucan sasvim korektno (osim sto zdere bateriju).
 
Mislim da nije samo cut-off, mi2 pro ide kilavo na usponima uz obavezno trotinetisanje sa nogom, dok se ne otkljuca, a otkljucan sasvim korektno (osim sto zdere bateriju).
Da nije možda zbog zaleta? Jer ipak 25km/h i 35km/h zalet prave veliku razliku.
Ne znam jel možeš da probaš sa i bez ograničenja da ili ideš istom brzinom i meriš vreme prelaska istog uspona ili da se zaustaviš pre uspona sa oba podešavanja, pa kreneš i pratiš brzinu, vreme potrebno za savladavanje uspona (ili udaljenost dokle je stigao, ako ne uspe da ga savlada).
 
Da nije možda zbog zaleta? Jer ipak 25km/h i 35km/h zalet prave veliku razliku.
Ne znam jel možeš da probaš sa i bez ograničenja da ili ideš istom brzinom i meriš vreme prelaska istog uspona ili da se zaustaviš pre uspona sa oba podešavanja, pa kreneš i pratiš brzinu, vreme potrebno za savladavanje uspona (ili udaljenost dokle je stigao, ako ne uspe da ga savlada).
Nema zaleta, imam 3 brda od stana do posla, sve sam isprobao. Kao i na vikendici na fruskoj gori veliko brdo, iskustvo govori iz mene ;)
 
Nijedan ludak ne vidi sebe kao ludaka ;)

Ispravi me ako grešim, ail zar nije caka i u ovom "trajna", jer se maksimalna snaga na skuterima vodi kao "peak" snaga, a ne trajna?

Jel onda ovi elektromotori imaju samo "cut off" na tih 25 km/h? U tom slučaju se opet isplati, jer će jači motor moći da vuče teže vozače, imati veće ubrzanje i lakše/brže savladavati uspone sa manje (ili bez) gubitka brzine.
Ne grešiš. Nominalna snaga je trajna. Peak snagu zakon ne gleda.
 
Opet ja sa pitanjem :) prednja ili zadnja vuca? Sta preporucujete? Citao sam po netu, ali bih i iskustva napisana na srpskom :)
 
AWD najbolji :D
 
Je li moguće da je počelo sve a da i dalje ništa ne znamo?
 
Zna li se šta kolika će biti cena nalepnice za trotinete ?
Rekli su u sat emisiji oko 1.000 din.


Mada ne znam šta se ljudi uopšte i brinu za to. Da nisu možda proveravali da li imate kacigu ili prsluk.
U krajnjem slučaju ako vidiš pandura skreni na drugu stranu, nije da si u autu pa ne možeš da ga zaobiđeš. A i njima je verovatno stalo da idu i jure ljude na trotinetima... kad je neko čukanje u gradu im treba po 2 sata da dođu.
 
Nebi se kladio u to.Ako im narede i komunalci ce da jure.Porez je to.
 
Nebi se kladio u to.Ako im narede i komunalci ce da jure.Porez je to.
zato trotinet u sport mod i piči, pa neka trče 😂

zezam se, ali je presmešno kako su promenili zakon, doneli nov, zahtevaju "registraciju" apsolutno bez ikakvih informacija i cene. debilizam.
 
Nazad
Vrh Dno