Šta je novo?

Eksterni TV tuner

Gaston

Čuven
Učlanjen(a)
12.07.2003
Poruke
265
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Postavih isto pitanje i u konfi o TV, HTPC i ostaloj boraniji, ali ne dobih odgovor, pa da pitam i ovde. Prijateljica hoce da pazari eksterni tjuner, kacila bi ga na Lenovo S10.
Mene je zamolila za pomoc i preporuku, a ja nemam nikakvog iskustva sa tim spravama. Pa ja molim vas da mi pomognete. Leadet Palm Top Plus, moze ili ne? Ili neki drugi, mozda? Moze li Atom uopste da se izbori sa tim spravama? Cesto je u bolnici i treba joj nesto cime ce prekratiti vreme.
 
Koji god TV tuner da uzme imaće problem sa antenom. Da bi ovi tv tjuneri radili treba im makar dobra ili odlična antena, pa treba dobro razmisliti. Valja izbeći nešto što liči po veličini na USB flešku. Tražiti nešto skuplju varijantu koja je hardverski nezavisna od računara a da ima i USB vezu za kompjuter. pre godinu dve dana je toga bilo a sada??? mada to je opet još jedna kutija slične veličine kao i lenovo, malo manja pa još i kablovi ispravljača.
 
Koji god TV tuner da uzme imaće problem sa antenom. Da bi ovi tv tjuneri radili treba im makar dobra ili odlična antena, pa treba dobro razmisliti. Valja izbeći nešto što liči po veličini na USB flešku. Tražiti nešto skuplju varijantu koja je hardverski nezavisna od računara a da ima i USB vezu za kompjuter. pre godinu dve dana je toga bilo a sada??? mada to je opet još jedna kutija slične veličine kao i lenovo, malo manja pa još i kablovi ispravljača.

Dobra slika zavisi od dobrog prijema, tu nema spora. Ovaj Leadtek je jedini, a od krstenih firmi, sto sam nasao. Oslanja se na procesor, kao i vecina USB tjunera. Po specifikaciji, za gledanje programa trazi bar P4 na min. 1.4GHz. Ono sto mene brine je
kako ce (i da li ce!) Atom da se izbori sa tim. Na netu nisam nasao nista, pa bih zato
molio iskusnije da mi pomognu. Tebi hvala najlepse na odgovoru.
 
Nazad
Vrh Dno