Šta je novo?

Eksterna baterija za fotoaparat?

milkobgd

Čuven
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruke
6,372
Poena
625
Zanima me za drugaricu, ima dva fotoaparata, Sony DSC-F828 i Canon G 11 i htela bi da kupi externu bateriju od 10, 11 hiljada mah da moze da ih dopunjuje po potrebi posto ce se desiti da po par dana nema mogucnost klasicnog punjenja. Pitanje je, da li ta opcija postoji npr sa ovim, http://www.svebaterije.net/proizvod-info/eksterne-baterije--power-bank/eksterna-baterija-11000mah? ne pitam toliko zbog ulaza koliko me zanima napon. ovde je 5v i to je napon punjaca za telefone i tablete dok za ova dva aparata mislim da rade na 7,2 i 7,4v. jel moze ova baterija ili da jurim nesto jace ako postoji?
 
Poslednja izmena:
A sto ne uzme rezervne zamenske baterije?

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Milko?!?

Aparati što ih spominješ nemaju mogućnost punjenja baterije u aparatu. I ne napajaju se iz USB porta.

Fotoaparati se ne koriste sa spoljašnjim napajanjima. To što ima ta mogućnost je za eventualno korišćenje u studiju, za time lapse fotografiju, i predviđeno je da se koriste namenski strujni adapteri. Potrošnja dig.fotoaparata je impulsna (zna u trenutcima da povuče veoma velike struje) i niko ti ne može reći kako će se ponašati sa kineskom no name spoljašnjom baterijom. Nisam čuo da je neko koristio digitalni fotoaparat sa "spoljašnjom" baterijom. Bilo to možda nekada sa starim video kamerama.

Rezerve originalne ili zamenske baterije su jedina opcija.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam je razumeo, ne bi koristila tu eksternu u toku rada već samo u svrhu punjenja originalne kad nema pristup klasičnim načinima (zid ili auto). A prednost bi bila (naspram dodatnih baterija) 11000 mah što bi bilo recimo 10 punjenja originalnih ako je uopšte ta varijanta moguća kao kod mobilnih telefona npr.
 
Ne znam za Sony, ali Canon baterija se ne može puniti u aparatu.

I za Sony neka proveri. Mislim da ne može.
 
Nazad
Vrh Dno