Šta je novo?

Eh, jedno naivno pitanje za velike mahere...

1. igre kod nas koshtaju mnogo vishe nego, na primer, u engleskoj i nemachkoj...
2. 90% istih je junk i budala je onaj koji ubedjuje ljude da svaka igra koju kupe mora biti original... jedini originali koji su se ovde prodali su Generals i WC3&TFT (preko chijeg jednog broja su igrala i po desetorica na netu)... takodje, jedna od retkih igara koja je dolazila uz knjigu i mapu je NWN... ostalo dobijesh u kutijici sa diskom u kesi... i onda se zapitash "gde ode tih 50 eur koje sam mogao potroshiti na neshto drugo?"
 
Da rezimiramo...

1. Znaci li to da definitivno u NS nemoz' da se uzme Full Pack Morovinda? :confused:

2. Mozda negde u BG (...mislim kutija, CD-ji, knjiga, mapa...) :happy:

3.
OptiPlex je napisao(la):
...Izgleda isto na Atiju, veruj mi...

Ima caka... po default-u je sve isto, ali treba malo cackati. Ako nekog bas interesuje, objasnicu... ne bi sad da davim. ctp;
 
Marion je napisao(la):
Da rezimiramo...
Ima caka... po default-u je sve isto, ali treba malo cackati. Ako nekog bas interesuje, objasnicu... ne bi sad da davim. ctp;

Jeste, treba ukljuciti TRUEFORM iz drajvera, :d, caka je strasna. :beat:

Probao sam i zaista nista bitnije nisam uocio. Ako to i postoji (neka mala razlika) onda zaista nije vredna pomena posto zaista nista posebno nisam primetio. Jedino ako jos nesto treba da se ukljuci iz same igre ?


Sto se tice originalnog Morrowinda i ja ga ovde u Bgd-u trazim (zbog mape i knjige, prvenstveno) medutim - mrka kapa :(

BTW nasi trgovci originalnim igrama rade nesto sto me uzasno iritira - ne daju originale sa kutijama vec vade boxove sa diskovima i to prodaju kao original (uglavnom). Zato i jesu retke igre koje vredi kupiti i koje svojim pakovanjem zaista cine razliku u odnosu na ove Princoe sto valjamo medjusobno :)

Pozdrav
 
OptiPlex je napisao(la):
...



Jeste, treba ukljuciti TRUEFORM iz drajvera, :d, caka je strasna.

...O.K., ali mislim da to nije dovoljno. Igra mora da podrzava TrueForm interno, da bi imalo efekta. Morrowind ga po defaultu NE podrzava.
N-Patch za Morrowind postoji u sklopu FPS Optimizer-a, koji moze da se skine ovde:

www.morrowind.nm.ru
www.travel.ag.ru/tes/
www.balmora.com
www.rpgplanet.com/morrowind/
http://www.lowgenius.com/articles/comp/soft/games/m/mwindfps.htm

Programcic je i inace must have. cheers

Sto se tice Quadric Lighting-a, ukljucuje se ovako prema prikacenom uputstvu.

Koliko sve to ukupno znaci ipak je subjektivno... ;P
 
MaxXx je napisao(la):
Sto se tice jadnih game izdavaca, meni ih je stvarno zao. Stvarno kako bre mogu ovi nasi ljudi da kupuju te pirate i tako stete milionsko bogatstvo nekog od izdavaca. Ej bre ljudi gde vi zivite??? Dovoljno on para nakupi od bogatih i glupih stranaca, i najbolje da ce da ga osteti (bar ne mnogo) sto ce u malobrojnoj Srbiji ljudi igrati piratske igre. Tako da ko oce nek plati original nek plati, a ja cu da predjem pirata i da ga bacim u stranu i boli me stojan.

pozdrav

hm....oni su glupi pa placaju, a ti si pametan, pa lepo k'o covek kupis kopiju i igras se..........ccc....da li ce se srbi ikada promeniti.....
 
Red_Alert je napisao(la):
...



hm....oni su glupi pa placaju, a ti si pametan, pa lepo k'o covek kupis kopiju i igras se..........ccc....da li ce se srbi ikada promeniti.....

Kad postanemo glupi i iskrivimo se od para
 
pirati vs legalisti po ko zna koji put...

ovom prilikom molim sve koji su zagovornici legalnog softvera da se prijave u najblizu podruznicu RJUP, odijel za volonterizam;
takodje, zelim da skrenem paznju na ugrozena decija prava u proizvodnji original i piratskih/laznih artikala na dalekom istoku (posto se tu pominju i neke patike i svasta)!

nije na nama da palamudimo o tome da li je to OK ili ne; uvek ce biti razloga pro/contra, ali mozemo da zastupamo stvari konkretno, tj. ko hoce d'ucestvuje u igri nek' ne se*e i
otrci odmah u radnju<=>krekuje neki program
 
Da se prikljucim: morrowind koji se dobija uz msi kartice ide na 2 cd-a na drugom je tescs ja sam kopirao taj morrowind od druga (on ga je dobio uz fx5200) i morao sam da skidam crack za njega... A sto se tice moralnog dela diskusije: nemojte osudjivati ljude koji kupuju pirate: mi zivimo u zemlji u kojoj za jednu covekovu prosecnu platu moze da se kupi 3 originalne igre ali pod uslovom da onda umres od gladi, ja verujem da bi svi (pa bar hard core gameri) kupovali originalne igre zbog propratnog materijala ali nemogu da ga priuste..... Kao sto nemogu da priuste ni najnovije graficke kartice, gigabajte rama i najbrze procesore,e sad, ima ljudi koji mogu i to, a onaj ko da 700e za 7800gtx ja verujem da ima i 50e za quake 4, naravno ni te ljude netreba osudjivati nisu oni krivi sto mi nemozemo isto, inace mi sto kupujemo pirate nikako ne ostecujemo kompanije koje izdaju igre: ja ako nekupim pirata wc3 tft, sigurno necu kupiti original jer nemogu da ga priustim (nikako), ali lik u americi koji nekupi pirata kupice original jer MOZE da ga priusti (ako nadje pirat dobro, ako ne opet dobro), ja ako nekupim pirata necu igrati nista!!!, znaci da npr blizzard ne gubi pare u srbiji on ih gubi u zemljama sa visokim zivotnim standardom u kojima njegovi proizvodi nisu luxsuz vec svakodnevica...

Mislite o tome....
 
highlander, ne bih da te prekidam u diskusiji, ali ako pogledas datum, videces da si zakasnio nesto vise od dve godine :) Temu je zapoceo decko koji je pitao gde moze da kupi original Morrowind, a verujem da sada vec razmislja o Oblivion-u :). Inace, cela diskusija posle toga je off-topic.
 
highlander82 je napisao(la):
mi zivimo u zemlji u kojoj za jednu covekovu prosecnu platu moze da se kupi 3 originalne igre ali pod uslovom da onda umres od gladi

Prvo, tebi ocigledno nije jasna sustina zivota -- nema svako po rodjenju pravo da se igra i radi sta mu se cefne. Ja mislim da su mnogi od nas prosli u zivotu i bolje nego sto zasluzuju. Mozda bi vise voleo da nemas para ni za racunar, da ti je glavna hrana pirinac i da 14 sati dnevno sijes patike za Nike za 1 USD dnevno?

Drugo, postoji nesto sto se zove stednja. Ni na trulom zapadu ljudi ne kupuju po tri igre odjednom samo zato sto su sve tri izasle istog meseca.

highlander82 je napisao(la):
ali nemogu da ga priuste.....

Pa sta? Nece umreti bez igrice dok neko ko sebi ne moze da priusti lek ili operaciju ili hranu moze zaista da odapne.

highlander82 je napisao(la):
onaj ko da 700e za 7800gtx ja verujem da ima i 50e za quake 4

Uz 7800GT i GTX se dobija ili CoD 2 ili Quake 4 za dzabe.

highlander82 je napisao(la):
inace mi sto kupujemo pirate nikako ne ostecujemo kompanije koje izdaju igre

Ne znam kako si dosao do tog zakljucka, ali moram da te razocaram -- to nema veze s mozgom. Naravno da ih ostecujete.

highlander82 je napisao(la):
ja ako nekupim pirata necu igrati nista!!!

I sad treba neko da se sazali na jadnog tebe sto nemas sta da igras?!? Daj ne tupi, svega ti. Odakle ti pare za racunar? Jesi i njega ukrao? Ako nisi znaci da si stedeo da ga kupis. Isto tako mozes da ustedis i za igru koja ti se svidja. Nema opravdanja i tacka.

Uzgred, nemogu, nekupim i sl. se pise odvojeno. Ubuduce vise paznje posveti casovima srpskog jezika, a manje se igraj. Ne bi bilo lose da se upoznas i sa pravilima foruma, nije preporucljivo dizati threadove "iz mrtvih" ako je diskusija odavno zavrsena, odnosno ako je poslednji post star 3 godine (17.11.2003, 21:48).
 
Poslednja izmena:
Marion je napisao(la):
Ima li neko pojma gde/dali se u NS moze LEGALNO KUPITI neka igra? :rtfm:


npr. Morrowind...

cale pre nego sto napises ovako nesto prvo popi lekove i sacekaj pola sata da pocnu da deluju!
 
Originally Posted by highlander82
inace mi sto kupujemo pirate nikako ne ostecujemo kompanije koje izdaju igre

Ne znam kako si dosao do tog zakljucka, ali moram da te razocaram -- to nema veze s mozgom. Naravno da ih ostecujete.


- Covek je samo hteo da kaze da srpska igracka populacija nije nista u odnosu na Kinesku ili Rusku. Nas ima 300 hiljada a njih 30 miliona :p
 
vladat1 je napisao(la):
cale pre nego sto napises ovako nesto prvo popi lekove i sacekaj pola sata da pocnu da deluju!

!? Stvarno mi nije jasno sta si hteo da kazes?
Covek je najnormalnije postavio pitanje, ako znas - odgovoris, ako ne znas, cutis i pustis da mu odgovori neko ko zna.
 
p.s.

A ne moras ni da se cimas, posto, kao sto vec ranije rekoh, pitanje je postavio pre vize od dve godine. I ti mu sad odgovaras? I to ovako!?
 
adresa

Marion je napisao(la):
Ima li neko pojma gde/dali se u NS moze LEGALNO KUPITI neka igra? :rtfm:


npr. Morrowind...

evo ti adrese imaju sve
DMC Team, Novi Sad, Miše Dimitrijevića 2

Tel:021/ 474 60 16

Fax:021/ 474 60 16
 
Ok ako cemo tako, mene za pravilan srpski jezik boli uvo (ja sam na to pazio kada su se delile ocene), drugo ja imam da dam tih 700e za 7800gtx ili 50e za quake4 ali smatram da ima pametnijih stvari da se za njih daju te pare tako da nema sanse da ih ja dam....
Moj brat u nemackoj kupuje po 4-5 hitova mesecno (ako ih toliko izadje) i to ga kosta oko 250-300e i on sa svojom prosecnom platom nemora da STEDI za njih ni za njegov 7800gt sli sistem od 1100e, samo bi mi morali da stedimo za originale (uz eventualno albance), ja nisam stedeo za moj racunar meni su ga kupili roditelji kao i sve u zivotu...

Sto se tice datuma i raise dead-ovanja teme, ja sam samo izneo moje misljenje nevezano za aktuelnosti igre jer ako pogledas malo bolje videces da je decko na pocetku pitao gde da kupi original igre a vi ste presli na moralisanje o pirateriji i standardu zivota kod nas, ti (audiofreak) verovatno imas para ako je tacno ono sto pise u tvom signature-u, pa ti originali nisu problem, ali vecina drugih ljudi ovde nema te pare, pa su im pirati jedino resenje ali sta sad, ti kupuj originale, vecina nas ce pirate i uzivacemo u njima podjednako kao i ti.... (i uz ovo treba da ide tema iz looney toones -a) bye...
 
Mrki Jovica je napisao(la):
highlander, ne bih da te prekidam u diskusiji, ali ako pogledas datum, videces da si zakasnio nesto vise od dve godine :) Temu je zapoceo decko koji je pitao gde moze da kupi original Morrowind, a verujem da sada vec razmislja o Oblivion-u :). Inace, cela diskusija posle toga je off-topic.

mater mu, a taman poceo da pravim planove kako da utopim ovaj moj originalni Morrorwind
:d :d :d :bottle:
 
Mrki Jovica je napisao(la):
p.s.

A ne moras ni da se cimas, posto, kao sto vec ranije rekoh, pitanje je postavio pre vize od dve godine. I ti mu sad odgovaras? I to ovako!?

Kao prvo nisam gledao na to kada je postavljeno pitanje, drugo posavetovao sam ga kao sto bi posavetovao brata. Mislim da ovakva pitanja ne treba postavljati iz razloga zato sto su originali kod nas preskupi. Bolje je sa tim novcem kupiti neko parce hardvera i pod tri nemoj molim te da da mi pripovedas o legalnosti jer sam siguran da koristis bar jedan program ili igru u racunaru koji su nelegalni.
Ovim se ogradjuem o podsteku na pitateriju jer samo kazem da je treba prilagoditi datim uslovima. Ja licno ovih dana prelazim na LINUX. :,,:
 
Nazad
Vrh Dno