Šta je novo?

eFootball 2023

Taj Zico big time.je bio 98 kad ga ubacim 101. Nejmar mi je super isto. Danas se zainatim i potrosim iz steka jedno 1000 coinsa. Dobijem silne gluposti ali dobijem Basstnija, Mbappea i Messija po ko zna.koji put. Pikirao sam De Jonga ali dzaba.

Ovaj drugi Zico kad je u igri 98 a u rezervama 95 valjda.

Jeste primetili kako su nerfovali šut, sve što mi je pre ulazilo golman brani kao lud. Mada i moj golman bolje brani. Mozda su golmane utegli.
 
Eto ja sam bas sad izvukao De Jonga… na ono free izvlačenje, a sto je najgore imam istog tog De Jonga kada su ga davali kroz TOTW. Posto su ova sada svi izlistani TOTW, imam par tih… Halanda, Mbapea, Kejna…
 
Moji utisci o eFootball 2024 su sledeći (igram oko 10 dana). Gameplay je mnogo realističniji nego kod EA Sports, nema suludih klizećih startova. Igra je besplatna i dobar tim se može napraviti besplatno. Šta me nervira: developeri Konamija ne iskorišćvaju mogućnosti Unity-ja, animacije, uglovi kamere, replay su nikakvi. Dizajn igre može da bude bolji, nisu se pretrgli.
 
Prekopirali su sta su napravili u FOX enginu svojevremeno i toga se drze kao.pijani.plota.

Kako me je lik odrao 6 nula.u zivotu me niko nije tako lako dobio. 8 suteva 6 golova. Odbranu igra savrseno sa udvajanjem bez greske a kontre nerealne.
 
Sad sam malo gledao po redditu izgleda da puno brzih napadaca i jak pressing ponovo vladaju od prekljucerasnjeg update-a. Presecaju pasove a igraju na PA1 i ne grese u passu. Prokleti Konami, sutra cu da postavim formaciju tako da vidim kako se ponasa.
 
Сад видим неко лудило од играча се добија.
Пар неких из Малезије,Хон Конга и слично. 😃
 
Uzeo sam malo da odigram protiv AI-a na Legend težini za dobijanje izvlačenja u Worldwide Clubs… koliko više nemam blage veze u PESu pa to je neverovatno, i sve zbog toga sto igram EAFC24 non stop u poslednje vreme. Bukvalno moram “iznova” da učim sve tj manje više da učim već da se navikavam na gameplay. Ne mogu nijedan pas da ubodem odnosno svaki drugi mi preseku protivnički igrači.

Inače na free izvlačenju sam izvukao onog turčina, najslabijeg od svih. :(
A opet nadao Salahu. :) I rekoh nek ide život i iskoristio sam 200 coins-a da uzmem još dva. Jednom dobio onog iz Djirone, drugi najslabiji igrač mada ima onaj booster pa ne ispadne tako loš. I dobio sam Diabija, ali opet ništa od ovih najjačih tipa Rodri, Salah… posto imam pravo na još jednog, možda iskoristim još 100 pa možda budem imao više sreće. :)

Jel probao neko Grizmana iz “nominating contract” dela?
 
Ja sam razmisljao aki odustao, imam B.Fernandesa, De Brujnea, Zika, Dibalu, Neymarqla, Mesija rekoh bice previse.

Igra je promenjena napadaci lakse otimaju loptu. Kreni od superstara laganao pa na legendary. Ja sam se vratio da igram ligu na superstar i svaki 5 key match moras na legendary. Svakako sam smanjio igranje nervira me jako igrica a guta mi vreme kojim bi mogao da zavrsim RE3 i ktenem RE4 pa Tlou2 kad izbace ps5 verziju.
 
Ja nisam ništa drugo igrao osim fudbala u zadnja 2-3 meseca… dal PES ili FIFA, nikako da uzmem nešto drugo da igram. A počeo Ghost of Tsushima i nikako da završim.

Zarazno je, pogotovo FIFA gde imaš masu opcija za igranje tj pre svega FUT. :)
 
Još jedna lepotica kao poslednji ekser u kovceg. Superstar doduse bangavi Palermo.
 

Prilozi

  • 18cfefaa5d337-master_playlist_1_1.mov
    2 MB
Sut na nekih 65% iz dva puta, L gore u trenutku suta kocka ponovo i smotao L levo. Sad ta druga kocka je za mrtvu loptu to iz navike stiskam ali mislim da se ovde nije primilo.
 
Sut na nekih 65% iz dva puta, L gore u trenutku suta kocka ponovo i smotao L levo. Sad ta druga kocka je za mrtvu loptu to iz navike stiskam ali mislim da se ovde nije primilo.
Појасни мало боље како шутираш.
Држиш на горе левом печуркицом и два пута коцка до неких 65%?
 
Mozes da drzis a mozes i pre nego sto sutne. Pre sam drzao pre suta ali hoce da se desi da pre suta malo cimnem i poremetim ciljanje. Jako je bitno znati koliki felš ima igrač. Npr. sa Dibalom ako drzis puno u stranu ide kifloza pa je i ciljanje dalje nego npr sa De Brujnetom.
 
Ja uvek te slobodnjake sa 30+ metara izvodim tako sto držim na gore i malo u stranu zbog felša, napunim 3/4 i kada je pred samim sutom i nakon sutra držim na dole i u stranu zarad felsa, da bi lopta propala.
 
X je da lopta padne vise, trougao manje. Sve posle suts. Ali trougao mislim ne radi 10ak godina.
 
Ja uvek te slobodnjake sa 30+ metara izvodim tako sto držim na gore i malo u stranu zbog felša, napunim 3/4 i kada je pred samim sutom i nakon sutra držim na dole i u stranu zarad felsa, da bi lopta propala.
Istekap edit, kada tako sutiras to sto drzis gore se ne vazi. Nekada je gore trebalo da se drzi preko 27m sada komotno moze i sa dole kako ti sutiras do nekih 35, 36m. Preko toga gore ali to gore dole diktira shot power igrača.

P.S. imate tutoriale na yt, verovatno se jos dosta toga promenilo. Ja ih ne gledam da ne poremetim sistem u glavi posto mi je svaki 3 slobodnjak gol, sto mi je i vise nego zadovoljavajuce.
 
Antonio ubica, definitivno uzima mesto u postavi Osimenu. 3 utakmice 10 golova. Doduše raspoložen na svakoj videcemo kakav je kad je strelica ravna.
 

Prilozi

  • 18d08c030aa31-screenshotUrl.png
    18d08c030aa31-screenshotUrl.png
    3.1 MB · Pregleda: 27
Frustriran fifom i time koliko je skriptovana odlučim da dam šansu eFootballu uz sve mane koje sam već znao i evo već par noći igram sa velikim zadovoljstvom :) Koliko je ovdje fizika bolja, u odnosu na fifu stvarno imam osjećaj da kontrolišem nešto, da ću neki šut/pass možda i promašiti (u fifi 1 na 1 nema šanse da mašim, o plasiranoj sa ivici šesnaesterca da i ne pominjem, sve ulazi) Centaršutevi, šutevi, duel igra, igra glavom, pasovi, gotovo sve je na mnogo većem nivou a što je najbitnije fizika same lopte je neuporediva u odnosu na fifu.

E sad, žali Bože ovakvog gameplaya pored onakvih modova koji su katastrofa. Autentičnih timova koliko sam primijetio gotovo da nema (najviše bih igrao sa autentičnim timovima, online division), ali kad već nema morao sam prihvatiti ovaj Konamijev pandan FUT-a sa custom timovima. Koja je fora da me nekad spoji sa igračem a nekad sa CPU-om, smara me da igram protiv CPU-u, može li se kako namjestiti da me spaja uvjek sa ljudima? Ili su to namjestili tako jer nema dovoljno igrača? Igram na PS5
 
Zavisi koje Game Mode izabereš, imas gde samo igraš protiv AI a imaš i gde igraš samo protiv pravih protivnika. Nikad nisam naleteo na mešavinu toga.

Imaš eFootball ligu, tu igraš uvek protiv ljudi. Isto važi i za one challenge mode-ove tipa “English Teams”.

Kad udjes u Match->Events imaš bas sekcije podeljene AI i PVP.

A sto se svega navedenog tiče, slažem se u potpunosti. Mene samo nervira sto nema nikakvog kontenta u eFootball-u, koje me vuče da igram kao sto je to u EAFC… ali da je bliza simulaciji pre svega zbog fizike lopte, to sigurno.

Jedino sto sam primetio je da je EAFC u FUTu i offline kada igram sa ortakom, skoro pa druga igra. Dosta sporije, dodavanja isto bolja, sut i fizika lopte takođe. Naravno ne kao u eFootball-u ali svakako mnogo bolje od arkadnog FUTa… ali šta ću kada mene FUT vuče da igram zbog svega sto nudi. :)
 
Desava se da dobijes Al protivnika kada pocinjes sa eFotball ligom, u rang 9/8. Predostavljam da je to neki vid procene tvog skill lvl, nakon toga dobijas prave protivnike.
 
Frustriran fifom i time koliko je skriptovana odlučim da dam šansu eFootballu uz sve mane koje sam već znao i evo već par noći igram sa velikim zadovoljstvom :) Koliko je ovdje fizika bolja, u odnosu na fifu stvarno imam osjećaj da kontrolišem nešto, da ću neki šut/pass možda i promašiti (u fifi 1 na 1 nema šanse da mašim, o plasiranoj sa ivici šesnaesterca da i ne pominjem, sve ulazi) Centaršutevi, šutevi, duel igra, igra glavom, pasovi, gotovo sve je na mnogo većem nivou a što je najbitnije fizika same lopte je neuporediva u odnosu na fifu.

E sad, žali Bože ovakvog gameplaya pored onakvih modova koji su katastrofa. Autentičnih timova koliko sam primijetio gotovo da nema (najviše bih igrao sa autentičnim timovima, online division), ali kad već nema morao sam prihvatiti ovaj Konamijev pandan FUT-a sa custom timovima. Koja je fora da me nekad spoji sa igračem a nekad sa CPU-om, smara me da igram protiv CPU-u, može li se kako namjestiti da me spaja uvjek sa ljudima? Ili su to namjestili tako jer nema dovoljno igrača? Igram na PS5
Ako si mazohista mozes da uvezbavas full manual gde nema nukakve automatike sve je do inputa koji dajes. Pass assist na 4 je full full manual i pored toga stavis targeting šuta na manual. Meni je PA na 3 i imam maks slobodu dok ne naidjem na nekoga ko je spucao bogatsvo na igrace koji igra na PA1 pa mi nerfuje pass kao da sam juce poceo sa igram, onda popizdim i stavim PA na 1. Šut ne igram na manual jer mi je baš heavy.

Predlazem da s eigras sa pass assistom da vidis sta ti najvise odgovara. Sa PA1 si igranicen, mislim da je PA 2 sweet spot.
 
Koliko vidim ima nas dosta aktivnih, ne znam da li smo svi na PS. Ove nedelje nisam pri konzoli ali mogli bi da organizujemo viber grupu pa da pukamo. Ima 2na2 pvp to bi bilo zanimljivo.

Javite ko je zainteresovan na PM pa mogu ja da napravim grupu.
 
Odradio ovaj novi challenge, Turkish Clubs za dobijanje free TOTW igrača i fino sam prošao.

Donaruma, koji je po ocenama sad iznad Neuera, Kahna i Maignana.

Rek’o nek ide život i potrosih 100 coins-a… i posrećilo mi se, dobio Vinija. :)

Inače čisto kao informacija, ne znam dal znate da uz PS+ pretplatu kvartalno dobijate free paket koji zadrži novcice, trening tokene i sl.

Samo nisam siguran dal je za Extra ili Premium, ja imam Premium. I tako kvartalno dobijem 300 coins-a. :) Možda će nekom znaciti.
 
Odradio ovaj novi challenge, Turkish Clubs za dobijanje free TOTW igrača i fino sam prošao.

Donaruma, koji je po ocenama sad iznad Neuera, Kahna i Maignana.

Rek’o nek ide život i potrosih 100 coins-a… i posrećilo mi se, dobio Vinija. :)

Inače čisto kao informacija, ne znam dal znate da uz PS+ pretplatu kvartalno dobijate free paket koji zadrži novcice, trening tokene i sl.

Samo nisam siguran dal je za Extra ili Premium, ja imam Premium. I tako kvartalno dobijem 300 coins-a. :) Možda će nekom znaciti.

На коју фору добијаш? Ја имам турски пс +,вероватно не може то за турски?
 
Pa koliko vidim samo ne može za Belgiju, tako su loot bićeš zabranjeni zakonom.

Trebalo bi da je u PS+ Exclusive Content… a trebalo bi da ti ponudi i kada udjes u Store-u i samu igru pa skroz dole gde ima dodatni content za tu igru.

Evo kako to izgleda na mobile verziji Store-a.

Sad mi piše unavailable jer sam već iskoristio, ovo je za period Dec-Mar.
 

Prilozi

  • IMG_8066.png
    IMG_8066.png
    248.9 KB · Pregleda: 12
  • IMG_8067.png
    IMG_8067.png
    462.3 KB · Pregleda: 11
  • IMG_8068.png
    IMG_8068.png
    176.4 KB · Pregleda: 12
Која је тачно разлика кад играч има слово Е у картици испод имена.
И то Е има у разним бојама,чини ми се да Меси са оценом 105 има љубичасто Е или тако нешто.
Код мене,Марадона има Е и оцену 100 а Ван Бастен нема Е и има оцену 100.
 
Nazad
Vrh Dno