Šta je novo?

EDGE 40

Vuletaa

Poštovan
Učlanjen(a)
20.02.2019
Poruke
141
Poena
95
Upravo je izašla recenzija na benchmark yt kanalu o Edge 40 pa da vidim kakvi su vaši utisci o telefonu.
Kako Peca kaže Best buy telefon u srednjoj klasi, mada ne znam da li je baš tako. Glavni konkurent po meni je Poco F5(a ne A54 i Redmi note 12 pro 5G) ali njega nažalost nema u zvaničnoj distribuciji kod nas(može se naći na kp i u nekim radnjama u balkanskoj).
Nikad nisam imao Motorolu i ovaj model me je baš zainteresovao(dvoumim se između Poco F5 i edge 40)
Naravno velika mana je softverska podrška...
Uglavnom kakvi su vaši utisci o telefonu?
 
Meni je taj stock android užas, kod svih proizvođača koji nemaju svoj skin, recimo motorola, nokia i sl. Jednostavno, prepuno bugova pa ni najosnovnije stvari ne možeš da namestiš. Čak mi je i miui bolji od stocka. Jel Poco isto miui?
 
Upravo je izašla recenzija na benchmark yt kanalu o Edge 40 pa da vidim kakvi su vaši utisci o telefonu.
Kako Peca kaže Best buy telefon u srednjoj klasi, mada ne znam da li je baš tako. Glavni konkurent po meni je Poco F5(a ne A54 i Redmi note 12 pro 5G) ali njega nažalost nema u zvaničnoj distribuciji kod nas(može se naći na kp i u nekim radnjama u balkanskoj).
Nikad nisam imao Motorolu i ovaj model me je baš zainteresovao(dvoumim se između Poco F5 i edge 40)
Naravno velika mana je softverska podrška...
Uglavnom kakvi su vaši utisci o telefonu?
Nisam još video pecin test ali ovako na prvu mi deluje slično kao edge 30 fusion, nevidim neku bitnu razliku.. ili možda grešim?
 
Samo da je chipset sd7+ gen2, ne bi bilo razmisljanja. Dimensity 8020 je u sustini Dimensity 1100, 6nm. Mada jednom sam imao telefon sa zakrivljenim p-oled ekranom i ako se slomi moze da se baci, jer ekran kosta kao polovan telefon, ali zato je telefon dosta lepsi i laksi da se drzi. Vanila android je plus za mene. Teska odluka.
 
Da je imao sd7 gen2 ne bi koštao 400e nego 600e. Sve ima svoje. Ali slažem se, sa Snapom ovo bi bio Best buy mob neko vreme
 
Meni je taj stock android užas, kod svih proizvođača koji nemaju svoj skin, recimo motorola, nokia i sl. Jednostavno, prepuno bugova pa ni najosnovnije stvari ne možeš da namestiš. Čak mi je i miui bolji od stocka. Jel Poco isto miui?
Iskren da budem nikad nisam imao stock android tako da ne znam kakav je, poco bi trebalo da dodje sa miui.
Da je imao sd7 gen2 ne bi koštao 400e nego 600e. Sve ima svoje. Ali slažem se, sa Snapom ovo bi bio Best buy mob neko vreme
Samo trenutno problem je sto je telefon dostupan samo u yettelu ili u a1. Cena kod operatera im je prenampupana i nije 58000din(490e) kako je najavljeno u recenziji. Odnosno uz najskuplji paket u yettelu je 58k a uz sve nize pakete prosek 68k.. Tako da ostaje nam da vidimo kakva ce im cena biti u prodavnicama kad se pojave..
Mada sada gledam na kp cena se krece oko 450e gore dole
 
Meni je taj stock android užas, kod svih proizvođača koji nemaju svoj skin, recimo motorola, nokia i sl. Jednostavno, prepuno bugova pa ni najosnovnije stvari ne možeš da namestiš. Čak mi je i miui bolji od stocka.
Koje stvari ne mozes da namestis na stock androidu? Imao sam Poco x3 nfc pre moto e30fusion i iskreno miui je bio u pocetku ok ali je posle bio uzasan, ovako na cistom androidu namestis sve sta ti treba :)
 
Meni je taj stock android užas, kod svih proizvođača koji nemaju svoj skin, recimo motorola, nokia i sl. Jednostavno, prepuno bugova pa ni najosnovnije stvari ne možeš da namestiš. Čak mi je i miui bolji od stocka. Jel Poco isto miui?
MIUI je bolji samo od Symbiana i to je upitno.

Ne znam šta još toliko ovde nedostaje...

A o "bagovima" jer je "čist" android 😂😂😂, ne bih da gubim vreme..

Jedino što sam primetio do sada (desilo se jutros), ne znam da li ostali imaju to.
Sinoć sam ostavio telefon u 21h i komirao se do jutros do 09h, kada sam ga jutros uzeo, nije hteo da prebaci sa lock screen-a na home screen. Držao dugme, resetovao ga i sve radi normalno. Videćemo da li će se ponoviti.

Interesantno je da mi se to par puta dešavalo i sa iP13 Pro max
 

Prilozi

  • Screenshot_20230611-160250.png
    Screenshot_20230611-160250.png
    254.7 KB · Pregleda: 121
  • Screenshot_20230611-160301.png
    Screenshot_20230611-160301.png
    71.9 KB · Pregleda: 135
Koje stvari ne mozes da namestis na stock androidu?
Kod Nokie nisam mogao da namestim clock na lock screenu, ma nikako, šta sve nisam probao, uključujkući i drugi launcher.
Omiljena funkcija na MIUI koju nema nijedan drugi skin - long press back button to kill app :)
 
Telefonu teško može da se nađe mana. Koristio par dana, SOC je dosta efikasan i baterija je odlična. Ekran odličan. Haptic feedback prilično dobar. Zvučnici odlični. Kameru nisam stigao lepo da testiram i deluje da je to najslabija stavka, jer brzim poređenjem sa S22 na sobnom svetlu se vidi da je niža kategorija, iako bi senzor trebao da je prilično dobar i široki otvor blende bi trebao da pušta više svetlosti. Vremenom ću videti kako se ponaša u različitim situacijama. Za sad svaka preporuka za ~400e.
 
Telefonu teško može da se nađe mana. Koristio par dana, SOC je dosta efikasan i baterija je odlična. Ekran odličan. Haptic feedback prilično dobar. Zvučnici odlični. Kameru nisam stigao lepo da testiram i deluje da je to najslabija stavka, jer brzim poređenjem sa S22 na sobnom svetlu se vidi da je niža kategorija, iako bi senzor trebao da je prilično dobar i široki otvor blende bi trebao da pušta više svetlosti. Vremenom ću videti kako se ponaša u različitim situacijama. Za sad svaka preporuka za ~400e.
Gde si ga kupio..na KP ?
 
Preko A1. Kad sračunam razliku između NEO23 paketa sa i bez uređaja, koji sam svakako planirao da uzmem, ispadne oko 390e.
Edit: Video sam da je na kp isto oko 400e.
 
Da li se zna kada će biti dostupan i u drugim radnjama (sem a1 i yettel-a)
 
Telefonu teško može da se nađe mana. Koristio par dana, SOC je dosta efikasan i baterija je odlična. Ekran odličan. Haptic feedback prilično dobar. Zvučnici odlični. Kameru nisam stigao lepo da testiram i deluje da je to najslabija stavka, jer brzim poređenjem sa S22 na sobnom svetlu se vidi da je niža kategorija, iako bi senzor trebao da je prilično dobar i široki otvor blende bi trebao da pušta više svetlosti. Vremenom ću videti kako se ponaša u različitim situacijama. Za sad svaka preporuka za ~400e.
A da li si koristio nfc i google pay možda? I drugo, kakva je zaštita ekrana, piše da nema gorilla glass?
 
Nisam još uvek koristio NFC, ali ne vidim što ne bi radilo. Sigurno ima NFC, piše u hardware info meniju. Što se tiče ekrana, na dodir i izgled ne mogu nikakvu raziku da vidim u odnosu na druge telefone. Ne bih rekao da se lako grebe kao što pišu pojedini. Probao sam ključevima donju ivicu da ogrebem, ne ostaje ništa. To je bilo čisto da se uverim da ne moram previše da pazim sa čim telefon stoji u džepu. A što se tiče pada, samo će vreme pokazati.
 
Ја га имам једно недељу дана и веома сам задовољан. Све ради флуидно, батерија ми издржи цео дан, камерама сам баш задовољан. Видео нема 60фпс у 4к већ само 30фпс (нисам нешто снимао па не могу да кажем колико је добар). Макро фотографије одличне, као и портрети, селфи такоће веома добар. Ноћни мод веома добро одрађује посао, слике изненађујуће добре. Ако вас још нешто занима, питајте слободно...
 

Prilozi

  • IMG_20230610_143336362.jpg
    IMG_20230610_143336362.jpg
    218.1 KB · Pregleda: 124
  • IMG_20230614_183032630_MF_PORTRAIT.jpg
    IMG_20230614_183032630_MF_PORTRAIT.jpg
    155.5 KB · Pregleda: 118
  • IMG_20230609_114821271.jpg
    IMG_20230609_114821271.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 117
  • IMG_20230614_105221307.jpg
    IMG_20230614_105221307.jpg
    153.6 KB · Pregleda: 109
  • IMG_20230613_091227133.jpg
    IMG_20230613_091227133.jpg
    174.1 KB · Pregleda: 110
  • IMG_20230610_090445497.jpg
    IMG_20230610_090445497.jpg
    128.7 KB · Pregleda: 101
  • IMG_20230613_173049762.jpg
    IMG_20230613_173049762.jpg
    214 KB · Pregleda: 107
Ја га имам једно недељу дана и веома сам задовољан. Све ради флуидно, батерија ми издржи цео дан, камерама сам баш задовољан. Видео нема 60фпс у 4к већ само 30фпс (нисам нешто снимао па не могу да кажем колико је добар). Макро фотографије одличне, као и портрети, селфи такоће веома добар. Ноћни мод веома добро одрађује посао, слике изненађујуће добре. Ако вас још нешто занима, питајте слободно...
vrhunske!
sve sam bliži odluci da zamenim mi 11 lite 5g sa edge 40 :)
 
Ja ga bas razmatram, koce me kilava softverska azuriranja i velicina. Kakav je u ruci generalno? Naginjem samo zbog velicine ka pixelu 6a ili eventualno 7a
 
Nisam ih poredio uživo, ali deluje da je pixel samo malo kraći po dužini. Širina nije strašna, verovatno bi značilo da je malo kraći. Težina je izbalasirana, nije ni mnogo težak. Zanimljivo je da su bolje odradili spoj ekrana sa ramom telefona, nego spoj zadnjeg dela telefona. Ivice nisu previše oštre od zakrivljenja.
 
Ја ћу у наредних пар дана вероватно пребацити на е-сим, само да наиђем поред неког Јетел-а кад будем имао времена...
 
Da li je bolji izbor ovaj telefon ili edge 30 fusion? Trenutno je slicna cena kod A1 operatera.
 
30 фјужн има бољи процесор, а код Е40 имаш бежично пуњење, ИП68 и мало већи отвор бленде на главној камери(на фјужн-у мсм да видео можу у 4к са 60фпс-а). Генерално врло слични телефони.
 
Često je taj 4k@60 lošiji od 4k@30 pa na nekim telefonima i nije šteta što ga nema.
 
Вама који имате фон, јел се дешава да се звук сам смањује и појачава? Пустим клип на ут-у(само на ут-у ми се дешава то) и час се лепо чује час се смањи.
 
Poslednja izmena:
Ja ga bas razmatram, koce me kilava softverska azuriranja i velicina. Kakav je u ruci generalno? Naginjem samo zbog velicine ka pixelu 6a ili eventualno 7a
Живот ти зависи од тога да ли ће ажурирање на нову верзију андроида стићи данас или за 6 месеци? Или је то оно "имам најновији андроид!!!"?
Друга прича су ажурирања у смислу закрпи, исправљања пропуста. То треба да буде брзо.
 
Вама који имате фон, јел се дешава да се звук сам смањује и појачава? Пустим клип на ут-у(само на ут-у ми се дешава то) и час се лепо чује час се смањи.
Да одговорим сам себи, након рестарта све ради океј (нешто је забаговао).
 
Nazad
Vrh Dno