Šta je novo?

Ebay spora (ne)dostava iz Kine

Ne znam da li smem to da radim. Bojim se da mi ne ukinu nalog zbog takvih stvari. Ovo je sve lepo funkcionisalo, medjutim u poslednje vreme su se pojavili ovi talibani koji ne mogu da shvate da treba da posalju na moju pravu adresu.

Pa ne bi smeo da imas nalog uopste pa ga imas :) Ja sam uradio kao sto sam i napisao i za sada nema problema, a sansa da te provale i ukinu nalog postoji u svakom slucaju.
 
Samo ti napisi velikim slovima pod provincija: SERBIA i sve ce ti stizati. Madjari kad se zbune jer nema Belgrade u njihovoj zemlji, videce da se neko zeznuo i forwardovati paket ovamo. Ionako svi paketi iz inostranstva stizu na Budimpesanski aerodrom pa kopneno idu kod nas, osim ako nije DHL ili sl kompanije.

Kada budes stekao neku reputaciju na eBay, svi prodavci ce ti slati tamo gde ti naznacis, a dok je ne steknes, trpi i primeni gore opisan metod.


Ok, hvala. Zanimljivo je da dok nisam imao ni jedan feedback, svi su slali i to automatski na pravu adresu, odnosno primary shipping address, a sada kada imam oko 30-ak feedback-ova, svi pozitivni, sada prave probleme.
 
Imam jos jedan problem. :( Treba da platim za jedan artikal i mucim se vec par dana, ali ne vredi. Radi se o sledecem problemu. Dakle u pitanju je pokusaj placanja iz ovog posta. Kada dodjem do kraja treba da upisem sovje podatke. Na listi zemalja nema Srbije. Ima Jugoslavija, a kada izaberem Jugoslavija, dobijem da izaberem province i tu imas Srbija. Sve je to ok, medjutim kada potvrdim te podatke dobijem poruku "This invoice has no valid shipping methods available. Please contact customer support to complete this transaction.". Pokusao sam da kontaktiram prodavca, ali od njega dobijam, verovatno automatske poruke, da moram da platim za artikal. Posto nisam vise znao sta da radim, kontaktirao sam ebay preko chat-a i tamo su mi reklai da razumeju problem, ali da treba da prijavim problem Trust and safety team-u. E sada, pokusavao sam to da pronadjem, ali ne znam kako to da uradim. Jel moze mala pomoc oko toga? Ili neki predlog kakoda se resim bede? Najradje bih prekinuo transakciju, ali ne mogu da stupim u kontakt sa prodavcem, ili me covek ignorise.
 
Idi na svoj paypal nalog, pa na send money pa pod Online purchases klikni na ebay items i sve ostalo ti je lako. Unesi iznos item-a sa postarinom i prodavac ce dobiti priznanicu. Javi ako imas problema.
 
Hvala ti, ali nesto ne ide ni ovako. Probao sam sada, ali dobijam ovu poruku "We did not find any items that require payment at this time."

Postoji jos jedan problem. Gotovo sam siguran, ali ne znam kako sada da proverim, da je ovaj tip napisao da je free shipping. Kasnije sam video u mail-ovima koje je slao tip, da ce se obracunati postarina kada popunim sve podatke. Sada me to takodje jako nervira, jer ne znam kako da proverim da li je slanje zaista besplatno, naknadno i plasim se da ne ispadne sada slanje 50$ za artikal koji kosta 5$.

Neki predlog? :?
 
Free shiping a onda sitna slova kazu USA only? :p
Pozdrav ,)
 
AJde ovako, probaj da stavis pod Country: Slovenia, a pod state ili address line 2 isto velikim SERBIA...

Pogledaj listing pazljivo, ukoliko u shipping calculator-u stoji da je za Slovenia free shipping, onda je free, ukoliko trai neke pare prijavi eBay pa nek ga suspenduju malo...

Ja sam, kada nece da salju u Srbiju ili Yugoslaviju, stavljao Sloenija i uvek je stizalo sve.
 
Probao sam ovo sa Slovenijom, medjutim ne ide. Kada izaberem Sloveniju, onda se pod province, pojavi novi padajuci meni sa slovenackim gradovima. Dakle morao bih da izaberem i Sloveniju za drzavu i jos neki njihov grad za province, tako da sumnjam da bi to, ako bi uopste proslo narucivanje ikada stiglo.

Sto se tice postarine, gotovo sam siguran da je pisalo worlwide i free shipping. E sada, pokusavam to da rekonstruisem i sve sto sam uspeo da nadjem je ovo.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 46
  • 2.jpg
    2.jpg
    96.6 KB · Pregleda: 36
Resih se bede. Posle mnogo mail-ova, chat-a sa ebay support team-om i tako dalje, ovaj lik je poslao ponudu za prekid transakcije, sto sam ja prihvatio i sada je ok.
 
Kada ti stoji "contact the seller for additional shipping costs" logicno je da ga kontaktiras jer ti on nece omoguciti checkout dok ti on ne kreira invoice za tvoju zemlju. Pise da je free samo za USA i samo je USA u shipping calculator-u.
 
Kao sto rekoh, nisam siguran, ali cini mi se da je u izvornoj aukciji stajalo ship to worldwide i da je stajalo shipping free. E sada ovo sam video kada sam vec kupio artikal. Medjutim i to nije vazno. Checkout je ovde drugaciji, pitao sam te par postova nazad, tako da se mora popuniti sve rucno, ukljucujuci i zemlju, a to tako ne moze iz nekog razloga da prodje. Nisam video da je postojala opcija "contact the seller for additional shipping costs". Trazio sam je, ali je nisam video.

Nije ni bitno. Bitno je da sam prekinuo to sa njim. Ubuduce cu morati mnogo vise da pazim sta i od koga kupujem.
 
Pa brate sta ocekujes? Nece kinezi medjusobno na italijanskom da komuniciraju :D

Svaki lokalizovani eBay sajt je prilagodjen maternjem jeziku.

Ako ti trebaju jeftine kineske dzidza-bidze trazi na .com jer oni vise prodaju nama, tj zapadnjacima negoli sami sebi...
 
Ja sam narucio nesto pre 42-43 dana i jos nije stiglo. Sta sada tacno treba da uradim? Da li prvo treba da kontaktiram prodavca(sta tacno da mu kazem ili da ga pitam) ili treba odmah da otvorim to cudo u tom "resolution center-u" (kako se to radi)?
 
Poslednja izmena:
Meni danas stigose iz Kine neke gume za reket za stoni tenis posle tacno 38 dana. Oslobodjeno od carine, free shipping. Kinez stavio da je gift i stavio manju vrednost paketa - nista od toga nisam trazio. Poslao je paket avionom onog dana kada je i javio da je poslao.
 
Treba mi jedan savet. Pokrenuo sam nekoliko dispute-a, posto mi par artikala nije stiglo. Dva su ostala problematicna, dok su ostali vratili pare. E sada jedan od ovih mi duguje 38$, sto nije bas malo, s'obzirom da su u pitanju neke sitnice, pa ne bih bas to da mu poklonim. Inace tip je izuzetno drzak i bezobrazan, pa i za inat necu da dignem ruke od toga.

Dakle treba mi savet, da li smem da pokrenem escalate? Pitam zbog svihonih problema sa paypal-om, registrovanjem preko strane zemlje, razlicitim adresama za isporuku na ebay-u i paypal-u i tako dalj i tako dalje? Sta paypal radi u tom slucaju? Jel to ide na neko poverenje, da meni nije stigao paket, a posto ovaj lik nematracking number, pa samim tim koliko ja znam ne moze da dokaze da je paket stigao, onda oni njega pritiskaju da plati ili mu skidaju pare? Jel tako ili ce oni nesto proveravati drugo, recimo ko zivi na toj adresi gde je registrovan paypal i tako dalje?

Dakle da li smem ovo da pokrenem ili ne, posto mi uskoro i isitce rok za to?
 
Evo pitanja :)
Narucio sam neke jeftine cvike iz Malezije probe radi (moja prva kupovina, pa nisam hteo nista skupo :)). Iscitao sam ovde dosta toga i poslusao savete sto po pitanju registracije na paypal sa intesa internet karticom (guru, radi sve kako treba), sto po pitanju narucivanja (od koga kupovati, dgovor u vezi sa slanjem itd.). Lik ima dobar feedback, brzo je odgovarao na sva moja pitanja i posiljku poslao istog datuma kada sam platio (kod njih istog dana - kod nas, sutradan tj. danas).

Mene interesuje koliko ce vremena trebati (makar okvirno) da taj paket dodje iz Malezije?

Mozda ne bi bilo lose otvoriti temu u kojoj bi bilo sta smo narucili, odakle, za koji kes, za koliko je stiglo i tako to :) Bilo bi puno korisnih informacija svakako za clanove foruma :) Mene npr. generalno interesuje sta sve narucujete. Za neke clanove je lako provaliti (po malim oglasima :)).

Evo prodje 12 dana, i stigle su cvike iz Malezije :) Dodatni troskovi: 0din :D
Izgleda da sam imao srece. Bilo je napisano na paketu da su unutra cvike, da im je vrednost 15$ i da je u pitanju poklon. Znaci putovanje je trajalo 12 dana. Sasvim ok. Sigurnho su putovale avionom (cim su stigle za 12 dana ukupno), samo mi nije jasno gde to tacno da pogledam jer na poverti samo imam: 1. markice 2. da je proshlo njihov customs 3. bar-kod ove neke na trakicama samolepljivim.
 
Jeste da mi niko nije odgovorio(sta treba da uradim), ali evo da kazem da mi je stigao paket. Prvo sam otvorio zalbu, ali mi je stigao paket par dana kasnije, tako da sam zatvorio tu zalbu.

Zanimljio mi je da mi je na paketu pisalo da je vrednost 5 dolara, a ja sam za to platio 0.99 dolara. Naravno, nisam platio carinu.
 
Jedno pitanje u vezi ebay-a. Nisam do sada nista narucivao pa me zanima jedna stvar. Gledam neke haljine iz Kine kod jedog prodavca i nekoliko haljina se pojavljuje po 2 puta sa razlicitom cenom. Potpuno su iste, a cena je jedna npr. 140$ a druga 180$. Inace kod svih proizvoda nema licitacije vec ona opcija Buy Now. Poslao sam mu poruku da pitam cemu razlika u ceni i evo sta mi je rekao:
"Dear friend,
The different price is according to the beads to decide,if you order the expensive one,we will use the excellent beading.if you purchase a cheaper one,we will use the general beading,so hope you can understand!thank you!
Best wishes to you!"

Sta ovo u stvari znaci?
 
Moguce ali po onome sto je napisao...ne znam. Poslao sam mu poruku ponovo da mi objasni sta je to. Mislio sam da je nesto vezano za ebay, zato sam pitao ovde.
 
Ovaj link sto si ti dao su neke ogrlice i nigde se ne spominje materijal, osim u svojstvu keramike i stakla od cega se prave ove ogrlice. Ali OK, pretpostavljam da je materijal u pitanju.

EDIT: Izgleda da je u pitanju materijal od kojih se prave neki ukrasi na haljini.
 
Poslednja izmena:
Razlichite cene za dva identichna proizvoda kod istog prodavca su potpuno normalna stvar na ebayu. Fora je u tome da kupish onu skuplju, jer nisi dovoljno trazio da bi video i jeftiniju. Zato je opcija "Price + shipping: lowest first" najbitnija stvar u pretrazivanju...
 
Trebao bih da prebacim bratu iz Nemacke, neke pare na njegov paypal nalog. E sada posto sam do sada baratao samo manjim sumama, od par desetina $ i koristio ih iskljucivo za kupovinu preko ebay-a, interesuje me da li je i koliko bezbedno da preko paypal-a pokusam da prebacim ~500 eur? Da li postoje neki limiti za slanje/primanje? Da li je moguce da nekom kombinatorikom, ako provale da sam registrovan na Madjarsku, ili sta vec moze da se desi, da ostanem bez tih para? Takodje me interesuje da li i ko od nas dvojice placa neku proviziju i koliko? MOlim vas za ovaj odgovor i to ako je moguce sto preciznije, posto treba ovo da uplatim uskoro, pa da znam da li smem to da radim ili ne. Hvala.

EDIT:

Ne mora preko paypal-a. Ako znate neki drugi sigurniji nacin, moze i tako.
 
Poslednja izmena:
I mene ovo zanima, tj. nesto slicno ovome. Ja bih uzimao neku robu iz kine, neka odeca je u pitanju, narucio bi brat iz Italije i stiglo bi kod njega, da ne placam carinu i porez. Vrednost bi bila oko 4000e. Kako to ide? Prebacivanje para mozda i ne bio toliki problem, mogu licno da mu dam. Ali me zanima kada stigne ta roba, jel bi neko pravio problem, ili postavljao neka pitanja, zbog nekog poreza ili nesto slicno? Burazer mi rece da ne bi trebalo da bude nikakvih problema.
 
Zavisi da li bi je doneo "kombijem" ili zvaničnim kanalima, i gde bi je posle prodavao? Ako u prodavnici, normalno da će ti tražiti papire ...
 
Nazad
Vrh Dno