Šta je novo?

Ebay spora (ne)dostava iz Kine

__zevs__

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2006
Poruke
3,825
Poena
410
Ima li jos neko problema sa isporucivanjem stvari narucenih iz Kine?
Iz Singapura mi je stiglo za 16 dana, a iz Kine cesto ne stigne ni za 45 :-/
Trazim i dobijem refund, ali smara...
 
Ja sam 2 puta naručivao, prvi put stiglo za 30 dana, drugi put sam pazario 19.12. i još nije stiglo.
Kako si dobijao refund, tražio od prodavca ili pokretao žalbu kod eBay-a? Da znam ako zatreba.
 
Stićiće vam. To je zbog nove godine. I ja sam više nego obično čekao karticu (makar mesec i po dana) koja mi je tek skoro stigla.
 
Prvo popricas sa prodavcem, a onda prijavis problem ako ga ne resite...
Neke stvari ne stignu, dobio sam refund za neki punjac, koji je poslat bas davno (>70 dana, nemam ga u listi pa da znam tacno).
 
Nije neka cifra u pitanju ali svejedno. Koliko sam video eBay prihvata žalbe do 45 dana od kupovine, a taj rok se bliži pa reko da pitam.
 
Pa to zavisi koja postarina je u pitanju, iz Kine obichno ide na najjeftiniji moguci nacin da bi privukli kupce, pogotovo ako je nesto sto staje u koverat, a josh gore kada se narucuje u decembru. Ako hocesh da ti stigne brze, kazi da shalju airmailom, ali to cesh morati da doplatish...
 
Da li airmail ima tezinski limit i da li se kod nas na carini procesuira preko UPS-olikih?
 
Daj bre driveru pa ti bi bar trebao da znas da iz Kine i HK sve ide avionom... Inace traje 3 meseca ako salju kopnom...

Sve je normalno oko NG, sad ce jos malo i Kineska NG pa ce opet sve kasniti. Tamo u Martu se sve ispegla i krene normalno da stize do sledeceg Decembra :D

I ne resava eBay zalbe nego Paypal. Odes na paypal transakciju i otvoris zalbu u resolution centre-u :D
 
Postoji ali se svejedno svodi na odlazak na paypal resolution centre
 
Da li paypal nece praviti problema sto smo preko intese kada treba da vrati pare?
Koje uslove imaju da bi ti vratili pare?
Treba da dokazes da nisi dobio paket?
 
Do sad sam refund koristio 3-4 puta (i zbog nestizanja i zbog loseg kvaliteta) i to uvek prodavac pristane. Ni jednom nije doslo dotle da paypal treba da odlucuje i da se salju dokazi. Kad prijavis problem, onda postoji rok od mislim 15 dana da se dogovorite i u tom roku ti mozes da trazis naplatu od paypala (ako niste uspeli da se dogovorite). Ako to vreme istekne bez tvoje akcije, smatra se da ste se dogovorili. Kao sto rekoh prodavci su uglavnom kooperativni pa odmah ponude refund ili da posalju ponovo.
 
Daj bre driveru pa ti bi bar trebao da znas da iz Kine i HK sve ide avionom... Inace traje 3 meseca ako salju kopnom...

Meni jedno 30% Kineske robe redovno stize posle mesec i po, i u sred leta, i ni jedna nema "par avion" nalepnicu, i to je obavezno roba koja koshta malo i ima free shipping. Ne moze shipping da bude free pa ne znam shta da je, niti je moguce da ga je ugradio u cenu jer bi mi onda robu dao za dzabe :). Odavde najjeftinija posiljka ne moze da kosta ispod 500 dinara, a tamo ako je duplo jeftinije, ne moze da bude ispod 3 dolara...

Naravno, to je samo pricha za koverte, ne secam se da je neka kutija stigla tako...
 
Upravo mi je stigla jedna od 2 koverte, slanje je bilo besplatno i stoji lepo PAR AVION.
 
Njih izgleda postarina ne kosta duplo nego 5-6 puta manje. Kako ne znam :)
 
Upravo mi je stigla jedna od 2 koverte, slanje je bilo besplatno i stoji lepo PAR AVION.

Pa ne kazem da sve poshiljke idu "brodom" ako su besplatne, ali jedan procenat ide, redovno imam pakete na koje zaboravim koliko kasne, i na kraju se samo pojave...
 
Samo mali broj paketa nikada ne dodje, i to je uvek oko nove godine i uvek su to neke koverte...
 
Jel si dobijao povracaj para (svaki put) kada ti ne stigne?
 
Jel ti prodavac pristane na povracaj ili je cesce da nece pa mora da se ide preko PP-a?

Zanima me, jer mi je do sada sve stizalo. Pa cisto da znam kako stvari stoje s tim kad nesto ne dodje
 
Poslednja izmena:
Ili dobijesh refund odmah, ili ti poshalje ponovo, ili im paypal otme sa racuna :)

A ako hoce da te zavrne, prodavac to moze ladno, naravno rizikuje status i sam account na ebayu/paypalu...
 
Narucio sam nesto iz Kine pre 21 dan, a toliko stoji kao maximum ali koliko vidim sa ove teme ti paketi stizu i za 45 dana.
Sta mislite koliko da cekam pre nego sto pocnem da se raspitujem?
 
Ja obicno sacekam 35 dana, zato sto u poslednje vreme sve kasni. Ako ne stigne za npr 42 pokrenem slucaj.
 
Ja sam ima u januaru poručene 4 male pošiljke, koverte ....

2 su stigle iz HK za 19 odnosno 21 dan, (poslate sa dva dana razlike, stigle isti dan) a dve još uvek čekam ....

A sada u februaru imam opet 3 komada, poslate početkom meseca, 2., 3., i 8... ova što je 8. javio mi da ije moglo za srbiju, pasam preusmerio na italiju, pa sad čekamo ..... videćemo ...
 
Jel moze neko da mi kaze koliko treba od kada paypal refundira pare, do trenutka kada one postanu raspolozive na deviznom racunu banke intese?
 
Vrh Dno