Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Sad tu nista ne izlistava ako je ovo pravi broj posiljke :trust:

capture.png


Nisu to neke pare da sad nesto dramim nego ako nece to stici da narucim nove stikere jer mi bas trebaju
 
Poslednja izmena:
Ja obilazim novajlije u sirokom luku za svaki slucaj. Mada vikend je tako da mu daj sansu jos nekoliko radnih dana da ti odgovori.
 
Poštarina je uračunata u cenu, a cena je verovatno manja jer je šrafciger marke Sdanly, a ne Stanley.
 
@Kica1 Pa nema šta mnogo da ga kontaktiraš sada; kad primi uplatu od paypal, poslaće. Ako ne pošalje, ili pošiljka ne dođe, onda tražiš refund; to ebay rešava u roku od par sati do nekoliko dana, zavisno od slučaja.
 
Da , daću čoveku šansu , novajlija , mora od nečeg da počne . Ne plašim se za novac , znam da mogu da ga blokiram , nego hteo sam tog Stenlija za tu cenu . Na slici piše Stanley , video sam u naslovu Sdanley , baš me zanima šta će poslati ( ako pošalje )
 
Ovo je najjeftinije , oko $9 sa shipmentom i prodaje se ko ludo http://www.ebay.com/itm/Stanley-4-in-1-Pocket-Screwdriver-66-344-/161355272907?pt=UK_Baby_BabyFeedingUtensils_EH&hash=item25918612cb
Kinez je u međuvremenu poslao i dao mi pozitivne ocene , ali nije odgovorio na poruku u vezi "Sdanly ". Računam , na slici je Stanly , u naslovu ključne reči " 4 in 1 Pocket Screwdriver - 66-344 " . Ako je nešto zezno , ganjaću ga za prevaru ili negativan feedback . Nek mi pošalje Sdanly kao na slici .
 
Poslednja izmena:
slika je nebitna. Retko to oni slikaju sami već rokaju stock photos.
Sačekaj da stigne pa ako je baš krš onda se buni, ali nemoj puno da se iznenadiš ako je stvarno sdanly
 
Sta sad ovo znaci

Sent by:
YANG LONGFEI
Email:
[email protected]
Total amount:
$4.48 USD (equals KM7.35 BAM)
Fee amount:
$0.00 USD
Net amount:
$4.48 USD
Refund:
KM0.00 BAM to PayPal balance
Refund:
KM7.35 BAM to Visa Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-7548
This transaction will appear on your credit card statement as "PAYPAL *YLFLMY".

Conversion from:
-$4.48 USD
Conversion to:
KM7.35 BAM
Exchange rate:
1 U.S. Dollar = 1.6416 Convertible Marks

Invoice ID:
PGW_18387343711
Date:
Jan 26, 2015
Time:
01:43:13 PST
Status:
Completed

Subject:
YANG LONGFEI has just sent you $4.48 USD with PayPal

?

to mi je stiglo danas na paypal
 
I sta sad raditi ako paket stigne a on refundirao pare kako da mu ponovo platim a da ne narucujem preko forme na ebay-u?
 
Nisam do sada imao taj slucaj, mislim da samo izvrsis uplatu preko paypal-a na njegov email adresu i to je to. Ne trebas ponovo koristiti ebay za to.
Neko je sigurno imao iskustva sa tim pa ce ti dati precizniji odgovor.
 
nasi ljudi uglavnom ne urade nista jer ne vide potrebu za time, ali, posto se radi o maloj sumi, ja uvek preporucujem kontaktiranje prodavca i slanje novca preko pp.
 
Da li je moguće vratiti robu kupljenu na ebayu (uz povraćaj novca preko paypala)?
 
nasi ljudi uglavnom ne urade nista jer ne vide potrebu za time, ali, posto se radi o maloj sumi, ja uvek preporucujem kontaktiranje prodavca i slanje novca preko pp.

+1

od naseg opsteg ponasanja prilikom on line kupovine sada, zavisice i nasa prodaja kada proradi pp za primanje novca (nadam se ove godine). Samo da nas do tada ne stave u rang sa Nigerijom zbog pojedinaca.
 
Poslednja izmena:
Kada vraćaš jer predmet ne odgovara opisu, prodavac je dužan da plati i poštarinu za vraćanje tog predmeta.
 
Odgovorili su mi na poruku
Hi
Please return the item back to us with your ebay ID, name and reason for return/refund mentioned in a note with the package for identification. The return address is as follows:...

@desp Hvala na savetu, navešću i to u poruci koju im pošaljem sa paketom.
 
Imaš ovde o tome. Ne mogu dalje mnogo da ti pomognem, nisam imao baš takav slučaj; imao sam par reklamacija na tu temu, ali su mi vratili novac bez povrata robe (vrednost robe je bila mala).
 
U vecini slucajeva postarina je skuplja od same stvari koju im vracas... ali ako je veca cifra onda samo napred.
 
Sada sam zvao poštu i rekli su mi da je cena slanja pismonosne pošiljke za Veliku Britaniju (preporučeno, do 2 kg), 1650 dinara, a kada bi slao kao paket 2100 din.
 
Pa ti sad vidi da li ti se isplati da vracas... mada nesto mi to malo za 2 kg do VB. Proveri ti to, imas kalkulator postarine na sajtu poste.
 
Recite mi jel ovo lažna aukcija : http://www.ebay.com/itm/Sdanly-4-1-Pocket-Screwdriver-66-344-/161567363030 . Platio preko PayPal u petak , na dve poruke mi uopšte ne odgovara itd . Inače cena je smešna u odnosu na ostale ponude zbog free shipinga , a kinezu je prva aukcija ???

Kinez nije više član eBay-a . Imao je još jednu aukciju , ne znam šta se desilo . Ja dobih

ebau.jpg

Dobio sam preporuku a sačekam 10 - dana , a onda da tražim novac nazad . Obzirom sa je prijavio da je poslao , baš me zanima ...
 
^to nece stici, 99% prevarant.
 
naravno da nece, kinez je alt account u pitanju, banovali ga pre zbog toga sto proviziju nije placao ili sta vec pa mislio da prevesla sistem.
@n3n0
otvori case, kazi da je u pitanju falsifikat loseg kvaliteta, hoces MOMENTALNU REFUNDACIJU, i to je to.

alternativno ako hoces da izigravas dobrog srbina plati 2100din i onda kasnije se ganjaj sa prodavcem na isti nacin koji sam u prethodnoj recenici naveo :D
ne razumem zasto niko ne radi logicnu stvar, oni i salju kopije zato sto znaju gde zivimo i kako sve funkcionise, ne samo mi vec i druge zemlje gde se vracanje ne isplati, a prosecan covek nece odmah "na noz" pa da otvara sporove tuzbe sudi se itd.
srecom mi srbi smo za to uvek spremni, tako da otvaraj case, kazi item not as described, uslikaj ako mozes sta misli da te vuce na falsifikat, itd. nije bitno sta je on stavio u returns.
 
^Ne razumem se bas u dzempere ali mislim da ovde ne moze da prodje prica sa falsifikatom posto je drugi brend. Jeste da lice ali prodavac jasno kaze da je to drugi proizvodjac. A i razlika u ceni je jedno 10x tako da je n3n0 trebalo da bolje obrati paznju.
 
Postavio sam pitanje prodavcu i evo šta mi je odgovorio
Hi, Thank you for the message. Please note the returns postage cost has to be paid by the buyer. We will issue you a refund of eBay selling price of the item. However, the postage cost has to be deducted as we have sent your item initially and we have been charged by courier service. I hope it answers your query.
Thanks
Ovo je odgovor nakon što sam na Order details išao na Return item i rekao mu da želim da vratim pošiljku.
Ako sada otvorim case i zatražim momentalnu refundaciju kao što mi je savetovao @sladoledsamesom da li ću bolje proći?
 
Nazad
Vrh Dno