Šta je novo?

eBay i zastita kupaca bez PP

srlebvk

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2007
Poruke
93
Poena
309
Vidim da je ebay ubacio "ebay buyers protection", tako da bi ovo mogla da bude dobra vest za sve koji ne koriste PP.

Nadam se da se ovo odnosi na sve kupce i da nema nekih izuzetaka. Ako bude tako, postoji mogucnost da bi dosta prodavaca ponudilo i mb kao opciju(kao i neke druge - kad bi vratili google checkout to bi bilo odlicno).
 
Malo sam bolje pogledao i izgleda da je PP buyer protection ukinut (sto je i logicno) i sada je sve pokriveno sa ebay buyer protection
 
A nigde nisu napisali konkretan info u chemu se sastoji i kako funkcionishe taj novi buyer protection :) Sve neshto pishu na sto strana da niko ne bi provalio da tu u stvari nemash nikakvu zashtitu. Ako neko hoce da te zezne, to ce uraditi vrlo lako, a ni paypal ni ebay nisu obavezni da ti vrate pare, a pogotovo ne mogu da im shalju murju na vrata iako imaju sve podatke. Ti kada pokupish sve pare sa racuna koji si otvorio samo u tu svrhu, zavrshio si posao i oni ti nishta ne mogu. Na Paypalu takav nereshen claim stoji u resolution centru, i kao ako nekada bude para na tom racunu oni ce mi ih vratiti, ali taj lopov je to uradio sa namerom i on taj racun vishe nikada nece koristiti, tako da ko hoce da napravi prevaru na ebayu/paypalu, a da mu nije bitno da koristi te usluge, vrlo lako moze da uradi...

Jedino shto je 100% sigurno na ebayu je feedback. Kada neko ima bar 100 transakcija i sve ili skoro sve pozitivne, jasno je da nece da rizikuje svoj account, jer novi em krece od nule, em je problem otvoriti novi paypal na istu adresu, istom karticom ili na isto ime. Ko jednom napravi kradju, on ce teshko moci od svoje kuce da kupuje i na svoju adresu da narucuje...

Evo ja sa mojim nalogom bi sad mogao lagano da uzmem jedno 20-30k dolara i da nestanem, ali posedovanje ebay i paypal naloga 5-6 godina, sa 100% pozitivnih 1000 transakcija vredi vishe od toga :d
 
Poslednja izmena:
Ok, to je moglo i sa PP zastitom, ali ja ovo gledam kao odlicnu stvar, tj kao mogucnost da u neko dogledno vreme vidimo i mb i mozda jos neku alternativu PP-u na ebay-u (naravno pri tome mislim ne prividno kao sto je do sada bilo, jer ih do sada niko nije ni nudio, ali posto sada ebay nudi to za sve, onda stvari bi mogle da budu malo drugacije).
 
Ne razumem kakve to veze ima sa nekim drugim nacinom placanja ? Jednostavno su samo napravili neku bolju zashtitu za kupca, sve ostalo je isto, paypal ce zauvek ostati glavno sredstvo placanja na ebayu, pre cemo ga mi imati iz ove zemlje nego shto cesh moneybookersom moci nesto da platish...
 
Pa jer sada ebay pokriva sve nacine placanja. Do sada je to moglo samo kod PP-a.
 
Ne, paypal ne pokriva nishta, isto kao ni sada ebayu, kao shto sam objasnio u prvom postu. Niko ti nece vratiti pare ako te prodavac zavrne, najgore shto mogu da mu urade je da suspenduju account...

A problem sa nekim drugim nachinom placanja je i navika. Evo ja prvi sada ne bih primao neshto drugo osim paypala jer sam navikao i znam kako sve funkcionishe. Mi smo retka drzava koja zvanichno ne moze da ima paypal, tako da cesh mozda moci da kupujesh od nekoga iz Nigerije, jer ga nema ni on :), svi ostali ga imaju i koristice ga kao i do sada. Pre jedno 4-5 godina na ebayu je bilo meshanih nachina placanja, ali poslednjih nekoliko godina ja ne znam da iko shta prima osim paypala i bank transfera kod specijalnih sluchajeva (Nemaca :d)..
 
Poslednja izmena:
Ok, ali zasto bi neki prodavac sa odlicnim "feedback-om" rizikovao negativne ocene. Ja polazim od pretpostavke da neko ne zeli da me prevari.

Ok, sve je to u redu. Velike su sanse da ostane status kvo po tom pitanju, ali opet postoji i mala mogucnost da se neko odluci da pored PP-a sada doda i npr. mbookers

Mada se iskreno nadam da nas u skorije vreme to nece zanimati (jer cemo dobiti PP)
 
Poslednja izmena:
Ok, ali zasto bi neki prodavac sa odlicnim "feedback-om" rizikovao negativne ocene. Ja polazim od pretpostavke da neko ne zeli da me prevari.

Pa ja to i kazem, ono na shta se najvishe mozesh osloniti za sigurnost je feedback. Sad moze neko sa 10000 feedbacka da odluchi da uzme 500k dolara i nestane, ali su shanse za to toliko male da se nece desiti meni ili tebi, oni mnogo drugachije razmishljaju od nas, i ubedljiva vecina je mnogo poshtenija od prosechnog gradjanina ove zemlje :)

Druga stvar je znati da prochitash feedback i obavezno chitati feedback poruke pre kupovine nechega.

U prevodu: prodajes nalog za 30.001$, ako neko pita? :d

Pa zar ne rekoh da nije na prodaju :) Zahvaljujuci tom nalogu prema meni se na ebayu/paypalu ponashaju kao da sam drzavljanin USA :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno