Šta je novo?

EA SPORTS WRC

somebody89

Cenjen
Učlanjen(a)
25.08.2014
Poruke
285
Poena
115
Moja oprema  
CPU & Cooler
5600X/Scythe Mugen Rev. B
Matična ploča
MSI B550 Tomahawk
RAM
2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600 (F4-3600C16D-32GTZNC)
GPU
RTX 3070 (Gigabyte Eagle)
Storage
Samsung 850 EVO 512GB/WD Blue 3D 1TB
Zvuk
Edifier R1700BT
PSU
Seasonic FOCUS GX 850W
Kućište
NZXT H510
Monitor
AOC CU34G2
Miš & tastatura
Logitech G305/Keychron K2 V2
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 FE
Pristup internetu
  1. Optički internet


Codemasters + WRC licenca. Ne verujem da ce biti Dirt Rally 3 pod drugim imenom ali izgleda prilicno dobro za sada. Izlazi 3. Novembra.
 
Deluje obećavajuće, samo da vidimo koliko istine ima u ovom klipu. Bukvalno sve mane DR 2.0 su navodno ispravili, još pominju neki "Builder", nadam se staza.
 
Meni je najvaznije da ima gomila staza i lokacija, sto znaci da igra nece patiti od glavnog problema vecine Codemasters racing igara, nedostatka istih. Ne ocekujem Dirt Rally 3.0 sto se tice osecaja voznje ali nema veze, Codemasters umeju napraviti odlicne polu-arkadne reli igre.

Ove godine sam ponovo odigrao Grid (2008), kao i Dirt 2 i 3 i najveca mana sve tri igre je to sto se svaka staza ponavlja po 20 puta. A i Dirt Rally 2.0 je imao bas malo staza/lokacija na izlasku, tu sam se opekao jer sam uzeo igru day one i tek onda video da igra treba dobiti gomilu novih, ali kao placen DLC. Greskica...
 




 
Poslednja izmena:
I ja sam doduse na xboxu preko argentinske veze izaslo 2500din.Prosle godine me WRC Generations izaso 4500din preorder
 


 
Ne znam kako si iskopao lika koji ima manje sabskrajbera od mene, ali respekt. Lik objasnio problem arkada.

Svi developeri dobiju tacne informacije o svakom autu. Akceleracija, drzanje, kocenje. Ako imas sve informacije, i laserski skeniranu stazu, mozes imati jako dobru reprezentaciju rela life automobila. Razlika moze biti u dizajnu i fizici gume, kako reagije na neravnine i koliko procenata statičkog gripa ima.

Problem nastaje kada auto gubi frikciju. Tu se pravi razlika izmedju arkade i simulacije i mrzim izjave "simkada" samo zato sto igra ima pitbox, nekakvu customizaciju sa motorom ili dan-noć. Zato igre poput GT7 ili Forze imaju alternativnu fiziku. Imaju svoju filozofiju kako se auto ponasa bez neke real life logike.

Kada auto gubi frikciju, i prelazi u dinamicku frikciju, developeri arkada imaju problem simulacije ponasanja auta. Svaki igrac moze skakati izmedju iRaicinga, AC, ACC, Rennsporta, Automobiliste, Racerooma, LFS ili rFactora 2.. bez ikakvih problema. I ako te igre imaj urazlicite engine fiztike. Svi oni teze ka istom zakonu fizike. Samo je razlika koliko je nivoa implementirano. A onda uletis u GT7 i sve sto si godinama ucio leti kroz prozor. Ja nakon sedam dana voznje GT7 trebam proces navikavanja da se vratim na simulacije. Jer GT7, kao i forza i ostale arkade, imaju alternativni "zakon fizike".

Gore se spominje statička i dimanička frikcija ali bih ja dodao drugi stepen dinamičke frikcije.

Imas staticku frikciju kada auto ima, da kazemo, 100% grip (i ako to nije nikad slucaj) a prvi stepen dinamicke frikcije nastaje kada auto gubi grip ali ga drzis u krivini. "Slajding" automobila se desava nekada na prednji, nekada na zadnjim a nekada i na sva četiri tocka. Zavisi od vise faktora.

A drugio stepen statičke frikcije je kada izgubis, sto bi m irekli, grip pa ti se auto "okrene". Nekada mozes kontrirati nekada se izvrtis.
Najpopularnija simulacija iRacing ima najgori drugi stepen dinamičke frikcije gdje auto izgubi grup kao na dugme. Ne mozes ga vratiti ni pomocu filmskih trikova. Zato ne postoji driftanje u istoj. Fizički engine je jednostavno prestar (i ako imaju rally segment al ije to druga prica).

Modernije igre poput ACC imaju dosta kompleksniji dinamički grip i ima mnogo mnogo vise stepeni gripa gume. Tako da taj prelaz nije ON - OFF. Svakim danom unapredjuju engine fizike. Mislim radi pripreme prelaska na Asseto Corsu 2.

A onda............................... dolazi codemasters kod kojih automobili nemaju ni 4 tocka. Ti su pravili arkade na nivou mobilnih igara i tu na zalost situacija ostaje ista. Kome je zabavno super. Uzivali smo svi u prve 3 Dirt igre. Dirt rally je meni bio tada zabavan. 2 same ool' same ol'. Ali na zalost, od svih modernih igara, najbolji rally koji sam igrao je bio mod za asseto corsu. Dovoljno govori stanje igara u ovom žanru.

 
Poslednja izmena:
I meni je AC sa modovima, najbolja reli simulacija po asfaltu.
Za zemlju, blato i sneg nema baš fiziku "ukopavanja". Sve što sam probao je kao vožnja po mokrom sa mekim gumama. :)

Ovaj WRC i sa ovakvom fizikom deluje zabavno, ali isto tako deluje da može da se igra i na gamepad-u.

Kad bi se neko setio da napravi simulaciju da izgleda ovako, sa dobrim zvukom i sa fizikom iz Richard Burnsa + NGP. Ja mislim da bi zazidao terasu da napravim mesto za sim setup. :D
 
Poslednja izmena:


 
Poslednja izmena:
Pocelo jeeee
d95b1b2e-a048-4a59-b9b6-81587bad0906.png
 

Prilozi

  • 911e067a-421d-4d07-af62-c79e326a1e09.jpg
    911e067a-421d-4d07-af62-c79e326a1e09.jpg
    197.4 KB · Pregleda: 36
  • a2c206ef-3311-4b46-8dea-d8c1a4d37e6b.jpg
    a2c206ef-3311-4b46-8dea-d8c1a4d37e6b.jpg
    174.5 KB · Pregleda: 36
@dobrivoj

Kakve su performanse? Video sam na par mesta da igra nije najbolje optimizovana i da pati od shader compilation stuttera? El se uopste kompajluju shaderi kada se prvi put udje u igru?
 
Ovo je na xboxu series S
 
 
Ovo moze, a UFC od EA - NIKAD 😭. Mali OFF, ali sam morao negde tugu iskazati :D
Kao mladji sam obozavao CMR 2, sad mi malo trenira zivce... Ovo danas izlazi?
 
Poslednja izmena:




Inače, pojavila se u prodaji kod nas, 6499 din. Pitanje je kakav je MP i da li dobro funkcioniše, ako nije bagovit i ako je igra zarazna, onda možda i vredi te pare.
 




 
Ja igram od Colin 2 pa na vamo. Svaki deo igrao i uzivao i mogu Vam reci da je ovaj WRC samo savrsenstvo relija. Bolje od ovoga zaista ovog momenta ne postoji. Igram uporedo i Forzu Motosport (novu) koja je takodje odlicna.

Imali su gotovo svi problema sa tim shaderima tj sa tim novim grafickim engine om, ali je danas izasao update i uspeli su u velikoj meri da ispeglaju. Verujem da ce za jos neki update sve ispeglati da bude bez greske kao Dirt 2.0.

Generalno ovo i jeste Dirt 3.0 ali su zbog licence itd odradili to sa EA Sport i nisu pogresili sigurno.

Igra je odlicna tj igriva i na tastaturi kao i na volanu naravno. Ja sam od 5,6 god za volanom i zaista ovo je sam vrh realnosti👍💯🙂

Ko voli, neka kupuje i neka uziva u voznjama.
 
Napravio sam Benchmark Forum klub pa ko voli i želi neka se pridruži.Može sa bilo koje platforme https://racenet.com/ea_sports_wrc/clubs/4784

Posle nekoliko sati igra mi se sviđa. Kao Dirt 2.0 sa mnogo većim izborom staza i automobila. Jedino sam očekivao veći napredak u grafici. Ima ga pogotovo je biljni svet izgleda prirodnije i bujnije i prašina koja ostaje izgleda bolje.
 
Napravio sam Benchmark Forum klub pa ko voli i želi neka se pridruži.Može sa bilo koje platforme https://racenet.com/ea_sports_wrc/clubs/4784

Posle nekoliko sati igra mi se sviđa. Kao Dirt 2.0 sa mnogo većim izborom staza i automobila. Jedino sam očekivao veći napredak u grafici. Ima ga pogotovo je biljni svet izgleda prirodnije i bujnije i prašina koja ostaje izgleda bolje.

Napravio sam Benchmark Forum klub pa ko voli i želi neka se pridruži.Može sa bilo koje platforme https://racenet.com/ea_sports_wrc/clubs/4784

Posle nekoliko sati igra mi se sviđa. Kao Dirt 2.0 sa mnogo većim izborom staza i automobila. Jedino sam očekivao veći napredak u grafici. Ima ga pogotovo je biljni svet izgleda prirodnije i bujnije i prašina koja ostaje izgleda bolje.
Udjoh ja 😁👋odvozio prve 3 staze. Idi vozi da uporedjujemo vremena👍
 
Gde ste kupili igru, koliko ste platili i da li MP/online mod opravdava cenu? Posle skoro 25 godina igranja raznih rally igara, stvarno više nemam ni vremena ni strpljenja za SP/karijeru, WRC bih možda pazario samo ako je MP dobro implementiran, bez bagova i zarazan.
 
Uzeh negde key, vec zab :D vredi i vise ;) uzimaj pa da peglamo.
 
 
Nazad
Vrh Dno