Šta je novo?

EA pljačkaši

Vlasterx

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2004
Poruke
4,992
Poena
740
Dobra stvar - EA monstrum posustaje u svom pljačkaškom pohodu na igračku industriju, beleže sve manji priliv novca i konačno su došli do stadijuma kada moraju da razmisle o tome na koji način posluju.
Loša stvar - na žalost bandoglavci iz kompanije čine 100% pogrešnu stvar i umesto da počnu da nude bolje uslove igračima koji kupuju originale, oni ih još više pogoršavaju.

U čemu je sada problem?

Spore, igra za koju sam jedva čekao da se pojavi (i koju sam hteo da kupim), je ograničena samo na 3 aktivacije! To znači da posle treće instalacije (u normalnim slučajevima) igru više nećete moći da igrate! Sistem otprilike kao za OEM windowse gde posle menjanja matične ploče ili procesora isti više ne možete da koristite, s tim da je ovde situacija još rigoroznija i odnosi se i na reinstalaciju windowsa i na menjanje bilo kakvog hardvera. Da stvar bude još gora, igra uopšte nije jeftina, čak i u pogledu na to koliko prosečno koštaju hitovi. I kao šlag na tortu, igru su izdelili na Creature creator i na samu strategiju. Zašto da platiš jednu te istu igru, kad možeš da platiš dve? :mad:

Pljačka vrhunskih razmera! Mislim da je EA sada prevazišao sebe.

Igre koje se prodaju na isti način kao i Spore

Druga igra koja funkcioniše na isti način je i Mass Effect - 3 aktivacije i zbogom doviđenja
“The game can not start. For security reasons, only a limited number of machines can ever be licensed by a single purchase. This limit has been reached. Please purchase another registration code, reinstall, and then try again.”

Ima li ovde još onih koji bi da plaćaju EA igre?

p.s. I za kraj, evo šta kaže CEO EA Games-a

I don’t think the investors give a shit about our quality. They care about our earnings per share.
http://venturebeat.com/2008/07/21/e...with-john-riccitiello-ceo-of-electronic-arts/
 
Poslednja izmena:
I treća igra koja je radila na istom principu bila je Bioshock. Dobra stvar je što su nedavno (tj. posle manje od godinu dana) sklonili taj broj aktivacija.
To je sa serverske strane, verujem da će i EA isto da učini nakon, recimo, pola godine, ma koliki džiberi bili. Prosto, u toku prvih par nedelja ostvari se najveća prodaja pa grebu i rukama i nogama da odlože pojavu pirata. Posle godinu dana ionako svakog više zabole za igru...
 
Stani ako sam te dobro razumeo posle trece aktivacije igru mozes da bacis ili moras kupiti novu igru ili aktivaciju.
 
Nameravam da pazarim Mirrors Edge i/ili Dead Space za PS3, nadam se da nece biti te budalastine...
 
Stani ako sam te dobro razumeo posle trece aktivacije igru mozes da bacis ili moras kupiti novu igru ili aktivaciju.

Da, moraš da kupiš novu igru u slučaju da si je instalirao 3x na računaru na kom si dodao bilo šta od novog hardvera ili si reinstalirao windows.

Upravo čitam raspravu na http://www.amazon.com/review/produc...cm_cr_acr_txt?_encoding=UTF8&showViewpoints=1

With the exception of the (similarly plagued) MASS EFFECT, I never post reviews before actually using a product first-hand. What urged me to post this warning on SPORE was the unbelievable information leaked this week about this game. And it was what made me cancel my PreOrder of the game.

LIMITED INSTALLS? Well, we can thank BIOSHOCK for introducing and opening THAT can of worms - but hasn't anyone at EA heard how hard BIOSHOCK's PC sales were hit by that disastrous decision? How ridiculous their customer community office had to become to explain such hostile measures to their own customers? History does indeed repeat itself as a farce...
And, let me guess: exactly like BIOSHOCK, there will be IRREMOVABLE FOLDERS placed in our systems' Root that will effectively revoke our Administrator rights to our own PCs!

WEEKLY ONLINE AUTHENTICATIONS - FOREVER? What does EA thinks they are selling? NASA's trajectory software? I recently bought ADOBE's CREATIVE SUIT 3 (a much more expensive software than a PC game mind you) and it required only an initial activation.
What will happen after an unavoidable format? What about if you find yourself between internet providers for some days or your system crashes? There is no end to the ridiculous problems stemming from such a "security scheme". What were they thinking at EA? Were they thinking at all - or did they outsource that function to miser accountants?

In the end it boils down to this: who actually will be owning my copy? Are we to pay £35 only to...RENT this from its publisher - and be pestered with the weekly need to prove our purchase FOREVER? And what makes this even harder to understand: will such extreme measures actually prevent piracy? Well, they did not work for BIOSHOCK, why should they start working now?

So, one has to ask: what is next in store for customers that make the mistake of buying such a product? Chinese water torture? The Iron Maiden? Orwellian rat-masks? Guantanamo?

NO THANKS! No game is worthy of such harassment!
I canceled my PreOrder today. I would advise any serious PC gamer to do the same.


Ne znam za vas, ali ovo zaista odvraća od kupovine originala. Dakle, nema teoretske šanse da ikada kupim igru pod ovim uslovima, još je pitanje kakve gluposti ti sa kompom naprave ti programi za "zaštitu" igara od kopiranja.

Nije samo to problem, EA igre će u buduće sve zavisiti od redovne aktivacije preko interneta. Čak i da se limit skine, onogo trenutka kada se ugasi server za aktivaciju igre, vi više nećete moći da je igrate. Zamislite situaciju da hoćete da igrate neku svoju originalnu igru koju ste kupili pre 10ak godina, kad ono đ... - aktivacija nije moguća.

Fala bogu pa je tu gamecopyworld ;)
 
Poslednja izmena:
Stani ako sam te dobro razumeo posle trece aktivacije igru mozes da bacis ili moras kupiti novu igru ili aktivaciju.

Ali sa tim da na istom hardveru možeš beskonačno puta da reinstaliraš igru, pošto će server da prizna staru aktivaciju. A ukoliko reinstaliraš OS aktivacija ostaje ukoliko OS ima isti serijski broj, bar je tako bilo za Mass Effect (pratio sam malo koje muke imaju legalisti na forumu od Mass Effect :d). Inače support ne odgovara na žalbe korisnika, već se prave mutavi.

Sve u svemu ovako samo odbijaju potencijalne kupce.

Ne znam zašto se ne ugledaju svi na primer na STEAM, to je najelegantnije rešenje, lepo vežeš igru za svoj steam Id, na steam id možeš da se loguješ sa bilo kog računara (naravno ne istovremeno), a još ne moraš da brineš da li ćeš ogrebati DVD jer uvek možeš da skineš preko steam-a igru koju si ranije aktivirao, a takođe imaš mogućnost da kupiš igru i da je skineš. Mada se sve više izdavača odlučuje da svoje igre ponude preko steam-a.


Nameravam da pazarim Mirrors Edge i/ili Dead Space za PS3, nadam se da nece biti te budalastine...

Što da ne planiraš možda da menjaš hardver ili reinstaliraš OS na trojci :d
Ti nemaš razloga za brigu :)
 
Poslednja izmena:
Bila je cela polemika oko Mass Effect-a i rezime je da su se oni obavezali da će izdati patch koji uklanja tu aktivaciju ako ikada budu ugasili servere.
Ako se tako posmatra onda ima smisla, ali opet smatram da je totalno nebulozno zahtevati reaktivaciju svakih n dana ili ograničavati na tako mizeran broj dozvoljene aktivacije.
 
Super fora... Kupim auto, ali ako vise od tri puta promenim gume na njemu ne mogu vise da ga upalim i moram da kupim nova kola. Aha :)
 
Bila je cela polemika oko Mass Effect-a i rezime je da su se oni obavezali da će izdati patch koji uklanja tu aktivaciju ako ikada budu ugasili servere.
Ako se tako posmatra onda ima smisla, ali opet smatram da je totalno nebulozno zahtevati reaktivaciju svakih n dana ili ograničavati na tako mizeran broj dozvoljene aktivacije.

Ali one ne odgovaraju na zahteve za reaktivaciju u tome je problem....

Evo kako to funkcioniše :

"When (or IF) EA Support gets their @#$% together enough to deactivate my existing installs, I will gladly confirm this."
Sorry to bother you, but do you happen to be any closer to having any answers yet?

I'm locked out of my game after installing it on only one machine and would really like to know how I can play again. Since Friday I've been contacting EA Support like the FAQ said to do if we run out of activations, but instead I'm getting nowhere. The people I'm communicating with will only send me one response a day even though I reply within minutes or a few hours. And they just don't seem to understand or aren't bothering to read what I'm writing. This morning I had to follow directions to manually remove the game directory, registry settings, and my documents which predictably fixed nothing (but presumably did wipe out my achievements and save games).

Since buying Mass Effect PC I've only been able to play it for two days. It's been registered here and at EA Support, so you know I own the game but it will not run for me. It keeps telling me to "Please purchase another registration code, reinstall, and then try again."

Please can you help me or point me to somebody who can? Everything else I've tried has gotten me nowhere.


I onda se još žale na pirateriju :wall:
 
Poslednja izmena:
а шта ако неко нема интернет? не може да игра уопште?
 
Ne može.
Doduše na kutiji u requirementsu piše da je obavezna internet konekcija i aktivacija preko interneta, tako da se to vodi kao da si bio obavešten pri kupovini.
 
We will persevere... Za takve bolesti je najbolji narodni lek. Mogli bi da nas za*ebu jedino ako nam ne omoguce saveovanje. Kao u *@!#%^#* i ******* Gears of War...
 
prije zbog piraterije postoje ovakvi slučajevi ali,dobro je...dok je piraterije...
 
Za onih par ljudi koji možda znaju. Da li Enterprise Edition MS VS, Korelovi paketi, Autodeskovi paketi i slično, koji koštaju hiljade dolara svi dolaze sa hardverskim bravicama ili neki od njih i dalje imaju samo aktivaciju i registraciju seriala?
 
e sad više ne kupujem originale :p
 
Mislim da su ovo uveli zbog problema koji ih sve više muči a protiv kog ne mogu apsolutno ništa a to je trgovina second-hand igrama. Evo vam današnji članak sa Fudzille, znači strašno... Zinule im guzice, pa im sada smeta ako prodaješ svoju legalnu kopiju koju si odigrao ili te smorila i ne želiš je više.
 
Da bice da je to. Sigurno da i na zapadu ima ljudi koji se razmenjuju sa igrama. Igre koje je odigrao razmeni za one koje nije i tako. Bolje mu je nego da kupuje svaku. Isto kako kod nas sa igrama za PS3.
 
Za onih par ljudi koji možda znaju. Da li Enterprise Edition MS VS, Korelovi paketi, Autodeskovi paketi i slično, koji koštaju hiljade dolara svi dolaze sa hardverskim bravicama ili neki od njih i dalje imaju samo aktivaciju i registraciju seriala?

Adobe CS3 ima aktivaciju i registraciju seriala, ali je zaštita daleko ispod ove koja se implementira kod igara i još ne pravi probleme sa hardverom kao Starforce i slične gluposti.
 
Čuj "sigurno ima", pa pun je eBay polovnih igara na prodaju.
 
MS VS nema aktivaciju uopste.
Za ostale nisam siguran.
Za onih par ljudi koji možda znaju. Da li Enterprise Edition MS VS, Korelovi paketi, Autodeskovi paketi i slično, koji koštaju hiljade dolara svi dolaze sa hardverskim bravicama ili neki od njih i dalje imaju samo aktivaciju i registraciju seriala?
 
Corel i Adobe ne dolaze sa bilo kakvim HW zastitama, bar je kod Adobe proizvoda nisam primetio (imam CS3 Web edition).
 
Ali kad ti bane milicija u firmu, na*ebo si.
A niko neće da ti banjava po kućama što igraš pirata.
 
Cekaj , ovde stvarno postoje ljudi koji kupuju originale ? :S:

Ne vidim sta bi se drugo i moglo ocekivati od EA Games-a (i slicnih). Celu gaming industriju su sveli na
I don’t think the investors give a shit about our quality. They care about our earnings per share.
. :)
 
Ne znam za igre, ali sto se ostalog softvera tice - naravno.
 
A šta ako igricu instaliraš na drugu particiju, pa kada dižeš sistem ona je i dalje tu?:S:
Meni su sve igre tako instalirane, mrzi me da posle svake reinstalacije sistema, nanovo instaliram sve igre.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno