Šta je novo?

e6400 ili e8400

blagota

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2008
Poruke
26
Poena
304
pomozite mi da odlucim.dali da menjam moj c2d 6400 za c2d 8400 uz doplatu od 50 do 55 evra.vredi li to tih para...
hvala na odgovorima unapred:trust:
 
Ako mislish zbog igrica odgovor je NE. Jedino ako ti komp sluzi za ozbiljnije poslove....
 
ga ep35 ds3 450 w chieftek

za kvalitetan kuler mi treba do 30 e a za doplatu 50 pa me to buni.imam odmah 3 ghz u def....
sta da radim
 
Poslednja izmena:
Uzmi 8400,za pocetak ako ces da ga drzis na default,dovoljan ti je i box koji ces dobiti uz njega,a kasnije ces lako da dodas za neki bolji kuler;)
 
Pa za tu doplatu je ok trgovina, ali o5 nedobijas nista radikalno. Ako igras igre bolje dodaj 50e na grafiku, više ćeš da se usrećiš :wave:
 
1. oc-ni ti taj e6400 na 3.2GHz sa boxom, nece mu nishta biti, ili kupi neki kuler tipa, polovan hyper tx ili neki titan za ~1000din pa mozda izvuchesh i vishe MHz uz nize temp, a ostatak para ulozi u, recimo, HD4850 ili se josh malo otvori (40e) za neki polovan HD4870.

2. ako vec menjash za 8400 to je greota drzati na defaultu i sa onim njegovim jadnim box kulerom, pa bi preporuka i u ovom sluchaju bila da josh malo para dash na kuler i poterash ga ~4GHz, a grafichka da ostane.
 
Na istim klokovima razlika izmedju procesora se meri u procentima. Moras da odvojish jedan dan za budzenje novog procesora i jos nekome da dash 50 jevereja! Ne isplati se to nikako. OC ga koliko moze i uzivaj dok ne crkne. A ako je radio dobro ranije, nece vrisnuti skoro sigurno! :)
 
Nazad
Vrh Dno