Šta je novo?

E4500 - sta mu fali

Show_Man

Slavan
Učlanjen(a)
30.11.2007
Poruke
1,004
Poena
349
Zelim da klokujem e4500 na 3ghz.Kuciste mi je neko MS Industrijal sa ,,400,,W.Da li je bezbedno klokovati ovaj procesor sa ovim napajanjem?Da li mi je potrebam dodatni kuler ili napajanje da bi moja masina radila stabilno.
Svaki savet je dobrodosao.
 
Poslednja izmena:
Pa s obzirom na jaku graficku, ja bih ipak na tvom mestu pazario malo jace brend napajanje, mada ko zna? Mozda i izgura.
 
Zelim da klokujem e4500 na 3ghz.Kuciste mi je neko MS Industrijal sa ,,400,,W.Da li je bezbedno klokovati ovaj procesor sa ovim napajanjem?Da li mi je potrebam dodatni kuler ili napajanje da bi moja masina radila stabilno.
Svaki savet je dobrodosao.

Pa to napajanje samo po sebi ne uliva bas neko poverenje, a ako je jos i malo starije (par godina) definitivno preporuka za menjanje. Nemoj rizikovati ostale komponente zbog loseg napajanja. Moj savet nemoj jos dugo drzati to napajanje. 400W verovatno to moze izgurati ali gledaj da to bude "kvalitetnih" 400W.
 
Pa to napajanje samo po sebi ne uliva bas neko poverenje, a ako je jos i malo starije (par godina) definitivno preporuka za menjanje. Nemoj rizikovati ostale komponente zbog loseg napajanja. Moj savet nemoj jos dugo drzati to napajanje. 400W verovatno to moze izgurati ali gledaj da to bude "kvalitetnih" 400W.
Cela konfiguracija kupljena pre 5 dana.Znaci savetujete novo napajanje pa da klokujem
a da ovako nista ne pokusavam?
 
396W.Ali sam umeto 3850 sam stavio 2900pro 512mb.Koliko ona vise trosi od 3850?
 
Kupi novo napajanje nemoj da se igrash sa tim kinezom !
 
Pa s obzirom na jaku graficku, ja bih ipak na tvom mestu pazario malo jace brend napajanje, mada ko zna? Mozda i izgura.

ti probaj,ako uspes uspeo si a ako ne...ode masina...
ali u svakom slucaju sto rece kolega...uzmi malo jace napajanje...:smash:
 
Cela konfiguracija kupljena pre 5 dana.Znaci savetujete novo napajanje pa da klokujem
a da ovako nista ne pokusavam?

Sve jedno, napajanje je beda jedna, izvadi ga pre nego napravi još neku bedu. ,)
Kupi neko Tt, LC Power, Corsair, Chiefrec... do 50€ i bićeš bezbedan.
 
Kuciste i napajanje su MS Industrial MERCURY (MDC-801) znaci nije bas kinez.Da probam il da investiram?Pitanje je sad.,)
 
Kuciste i napajanje su MS Industrial MERCURY (MDC-801) znaci nije bas kinez.Da probam il da investiram?Pitanje je sad.,)

Kupi neko brendirano kao shto je to naveo SuperStarr pa se onda igraj...
 
Kuciste i napajanje su MS Industrial MERCURY (MDC-801) znaci nije bas kinez.Da probam il da investiram?Pitanje je sad.,)

Probaj ali ćeš na kraju sve jedno da investiraš. Samo je pitanje koliko. ;)
 
Resio sam kupujem napajanje pa cu a se igram.Na umu mi LC Power.Do koliko ide moj procesor sa box culerom ali da stabilno radi?
 
kontam da ces ladno da ga navuces na 3ghz sa stock kulerom, ako ne budes preterivao sa naponom...
 
Ne stvarno,do koliko bi migao da ide ovaj procesor sa kvalitetnijim napajanjem.:beat:
 
(ako podignes napon )3.2,3.4 sa nekim boljim hladjenjem.
 
Pa to je super.Da li bi mi kupovina LC7560 ili LC6550GP resila problem ili da jurim nesto kvalitetnije?Jel mi kuler neophodan za 3ghz?:wave:
 
cm hyper tx(2) ce da ti odradi posao... moze i box ali ces imati jako bucnu masinu...
napajanje LC 6550GP ce takodje odgovarati
 
Mislis li na ovo

http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-rr-cch-l9u1-gp-hyper-tx-2/comp_comp_cooler/54/417
20e

i

http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-lc6550gp/comp_comp_powersupply/204/130
50e

To je 70 e za napajanje i kuler.Malo mi je puno da dam 70e za 800mhz.Dal bi mi ovo pomoglo pri klokoavanju graficke posto videh da 3850 moze solidno da se ubrza?;)
Da li mi je dovoljno ovo napajanje i kuler za buducnost.Mislim na penryn????Glupo mi da kupujem sad ovo dvoje a da za neko vreme moram da menjam.
 
Poslednja izmena:
Mislis li na ovo

http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-rr-cch-l9u1-gp-hyper-tx-2/comp_comp_cooler/54/417
20e

i

http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-lc6550gp/comp_comp_powersupply/204/130
50e

To je 70 e za napajanje i kuler.Malo mi je puno da dam 70e za 800mhz.Dal bi mi ovo pomoglo pri klokoavanju graficke posto videh da 3850 moze solidno da se ubrza?;)

Vidi ako necesh da dash sad 70 € kasnije te moze koshtati josh vishe :wall:
Meni nije jasno kako ti uopshte radi ta 3850 na tom napajanju.....

Da li mi je dovoljno ovo napajanje i kuler za buducnost.Mislim na penryn????Glupo mi da kupujem sad ovo dvoje a da za neko vreme moram da menjam

Penryn procesori troshe manje od Conroe tako da ce ti biti dovoljno....

I nerazumem ljude uopshte: bace 500 € na mashinu i nekupe normalno napajanje :wall:
 
to je zato sto prodavci uopste nisu obučeni za taj posao koji rade. oni bi trebali da savetuju kupca kad vide da je mašina jača a napajanje krš, da se uzme i jače napajanje...
offtopic: juče sam zvao jednu jaču domaću da mi kažu koja je matična ploča u jednoj njihovoj konfiguraciji i znate šta su mi rekli? AM2! Pa mu je kolega dosapnuo koja je, što je on meni bukvalno spelovao.. Čini se da nikad nije čuo a ni izgovarao ime te ploče... Eto toliko o prodavcima
Mislis li na ovo

http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-rr-cch-l9u1-gp-hyper-tx-2/comp_comp_cooler/54/417
20e

i

http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-lc6550gp/comp_comp_powersupply/204/130
50e

To je 70 e za napajanje i kuler.Malo mi je puno da dam 70e za 800mhz.Dal bi mi ovo pomoglo pri klokoavanju graficke posto videh da 3850 moze solidno da se ubrza?;)
Da li mi je dovoljno ovo napajanje i kuler za buducnost.Mislim na penryn????Glupo mi da kupujem sad ovo dvoje a da za neko vreme moram da menjam.
Ako ti je puno, ostavi box ili kupi za 5e neki CM hladjačić...
Ako ti lepse zvucio od onog klasičnog "Kupi ov, kupi ono..."
Investiraj u bolje napajanje i bolje hladjenje da ne bi imao kasnije trošak
 
Vidi ako necesh da dash sad 70 € kasnije te moze koshtati josh vishe :wall:
Meni nije jasno kako ti uopshte radi ta 3850 na tom napajanju.....



Penryn procesori troshe manje od Conroe tako da ce ti biti dovoljno....

I nerazumem ljude uopshte: bace 500 € na mashinu i nekupe normalno napajanje :wall:

Nije 500e nego 480e.:banana:
 
taman će se uklopiti, 480+70=550e, okrugla cifra:d
 
Resio sam kupicu onog LC-a za 50e i tx2 za 20e.Smatram da mi je to dobar zalog za buducnost(ovo se tesim jer znam da za tih 70e mogu da kupim 3850+70=8800gt mozda i gts)Pa kad ga dignem na 3,4 pa kad mi se razmase procesor pa procveta grafika pa memorija ubrza pa........................................joj.Preterao sam a?Znam da nije tema al jel moze neki instant savet za napajanje 50evrica
 
nemaš bolje od tog LC-a... kad bi okrenuo tih 70e u investiranje u 8800gt(s) bez boljeg napajanja, to bi ti bio potez godine...
scenario: bodeš 8800gt(s), bacaš 3850, zadovoljno trljaš ruke i spremš se za veličanstveno i svečano paljenje mašine... i... vatromet, kao za svaku novu godinu... samo ovaj put iz tvog kućišta..

e, sad sam ja preterao:smash:
 
nemaš bolje od tog LC-a... kad bi okrenuo tih 70e u investiranje u 8800gt(s) bez boljeg napajanja, to bi ti bio potez godine...
scenario: bodeš 8800gt(s), bacaš 3850, zadovoljno trljaš ruke i spremš se za veličanstveno i svečano paljenje mašine... i... vatromet, kao za svaku novu godinu... samo ovaj put iz tvog kućišta..

e, sad sam ja preterao:smash:

JEZIK PREGRIZO KAKAV VATROMET KAKVI BAKRACI.Novo napajanje pa onda posle moze da se bocne i 9800 kad izadje.Ili posto vise volim ati 4850.Dal je taj lc dovoljan za svaku grafcku danasnjice???????????,)
 
ne znam.. ako hoces da budes siguran, otvori se i uzmi nekog jačeg Anteca ili čak Corsair CMPSU-620HXEU
 
Vrh Dno