Šta je novo?

E3 2017

Gdin_M

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2009
Poruke
8,209
Poena
605
Hajpovanje i lozenje pocinje od veceras pa nek stoji ova tema za utiske. :) Evo rasporeda kad koji show krece (mi smo Berlin time):

dbkacbcumae3tiilxkb3.jpg
 
EA me je smorio sa konferencijom, jedino vredno paznje je bila prezentacija A way out, koje me nekako malo podseca i na Uncharted 4, pogotovo to bezanje iz zatvora.

Veceras u 11 ide Microsoft i prezentacija Scorpia, nadam se da su ostavili dosta gameplaya i iznenadjenja za to.
 
Nisam hteo da nastavljam komentar na Mazijevu poruku u drugoj temi koja navodno predstavlja vesti i misljenja o SW2, nego cu ovde...

Kao sto rekoh EA prejadan. Jedina igra koja je recimo zagolicala mastu je A Way Out i Anthem. Fifa svake godine isto ******, drugo pakovanje, verujem da je napredak tipa 3-5%, NBA Live, mislim what the fak sa tim, pored 2K ne znam cemu EA uopste pokusava da nesto uradi, umesto da zatvori tu "knjigu" i ulozi novac i ljude na nesto trece. Madden, tu verujem da je slicna stvar kao sa Fifom, Need For Speed, iskreno voleo bih da to bude nesto dobro, ali nisu me ocarali sa prezentacijom, a obicno ona treba da bude nesto wow da te natera da zabalavis za igrom, ali kod EA je sve suprotno.. BF1 delimicnom ok, nemaju oni sta tu da rade osim da ubacuju sitnice i da za to uzimaju lovu, i sto se tice SW2, nzm, glavna vest je Story Mod a oni nam bacaju 30 minuta multija, ali sve u svemu jedno "meh" dok ne izadje beta i slicno, da se to licno okusi. DLC normalno da ce biti free jer moraju malo da skupe dzep..

Microsoft danas je pod velikom paznjom i iskreno jedva cekam i nadam se da ce imati bolji show nego Playstation prosle godine na svom jesenjem event-u na kome su predstavili PRO, gde je citava prezentacija bila ukocena, usporena i nekako prazna, da ne kazem jadna.
 
Ocekujem od Ubisofta da ce ici istim tempom i imati isto smornu prezentaciju, doduse oni ce pokusavati da budu u fazonu na svoj nacin iako ce najverovatnije prezentovane igre biti nastavci onoga sto vec rade i serviraju godinama. Najvise ocekujem Sony i Microsoft konferenciju, Sony je prosle godine bio najbolji i samo su cepali sa igrama, dok Microsoft ove godine svi cekaju zbog novog hardwera i po nekih igara, mada sam licno previse skeptican kad su oni u pitanju.
 
Najavljen novi Metro :)
 
Ako ona Forza 7 zaista onako bude izgledala, native 4k i 60fps skidam im kapu. Za sada mi sve dobro deluje za ovaj novi xbox one x :D
 
XBOX One X 499$. Ceka se odgovor Sonija. :)


Edit.

Anthem.... auuuu, the hype is real! bang.gif
 
Poslednja izmena:
Maltene sve sto me zanima od prikazanog su multiplatform naslovi. Xbox ekskluzive me i dalje ni malo ne privlace za razliku od Sonijevih. X ne donosi apsolutno nista novo osim 4K rezolucije u kojoj ce 95% igara i dalje raditi u 30 frejmova. Jedina prednost nove konzole je za nijansu kvalitetniji 4K prikaz. Da sam neko jaje u Soniju posle MS nastupa mi ne bi palo na pamet da obaram cenu Pro modela.

edit: Po pitanju prezentacije, Anthem ce biti sve ono sto smo ocekivali od Andromede.
 
Poslednja izmena:
^ne verujem da ce da obaraju cenu odmah ali verovatno oko septembra, tada ce verovatno oboriti za 50e/$ ili biti u nekom bundle-u kao sto je sada uradjeno sa Slim verzijom po EU. Mada je Slim dobio poprilicno obaranje cene sada.

I videvsi ovo PS4.5 im komotno parira barem jos dve godine.
 
Skup Xbox WoW (valjda se tako zove, ne?) Očekivao sam cenovni paritet tj. 400 evrića. Mnogo je velika razlika od 100 evra kada su konzole u pitanju, ljudi bukvalno iskuliraju skuplju varijantu. Ajde da ima neki kršten procesor, nego onaj isti Jaguar samo malo nabudžen. Jeste to konzola i optimizacija i sve ali brate 500 evrića za RX480 i Jaguar jezgra, neka hvala.

Edit: Merkam konzolu jer samo mako Windows sa kompa ali mi je ponuda bleh. Ko će bre da igra ovakav Metro Exodus u 30 fps i to na džojpedu (ajde da je kao onaj Steam Controller pa i nekako).
 
Poslednja izmena:
Microsoft je lepo poprskao masu, X sitan ali dinamitan, igre veoma zanimljive, sve u svemu fino! :)
 
Trebalo je da završe sa OG Xbox compatibility. To bi bila čista pobeda. Mada i Anthem izgleda odlično.

A sad KOTOR I & II backward comp.

Sent from mTalk
 
Meni se svidelo ovo:


Uz naravno Ori:



Skup Xbox WoW (valjda se tako zove, ne?) Očekivao sam cenovni paritet tj. 400 evrića. Mnogo je velika razlika od 100 evra kada su konzole u pitanju, ljudi bukvalno iskuliraju skuplju varijantu. Ajde da ima neki kršten procesor, nego onaj isti Jaguar samo malo nabudžen. Jeste to konzola i optimizacija i sve ali brate 500 evrića za RX480 i Jaguar jezgra, neka hvala.

Još davno sam napisao da nema šanse da Scorpio bude ispod $499. UHD BR plejer + daleko jači HW to jednostavno nalažu.
 
Poslednja izmena:
Sad video ovaj Anthem... njima baš fali osećaj za filing. Poput američkog nindže je, desperatno se trudi da bude kul.

Vidi exo-suit oh yeah, vidi letim kao supermen, vidi raketni baraž iz ručnog topa, king kong protiv godzile, pandora iz avatara... trejler je sklepan kao kad Homer Simpson pravi idealni auto, too much of everything.

Ne sumnjam da će igra biti tupavog-smor gejmpleja ko i Assasins Creed, Mass Effect, Destiny i tako dalje i tako gore. Da sam 16, zovem se Chad i kapa-beta-omega bro sad bi pao preorder uz Xbox X One XXX. Ali nisam jbga.
 
  • Like
Reagovanja: M J
^ Ne znam samo kakvo si prosvetljenje ocekivao?

Cela prezentacija je bila bas mlaka, sto se dalo videti i po reakcijama u publici (osim onih par likova koji su se drali "yeah"). Bukvalno osim par trejlera je bio pravi transfer blama gledati ceo dogadjaj.

Realno samo Forza, Metro i Ori obecavaju, Anthem (i mozda AC) deluje interesantno ali dug je put od eye candy do finalnog, dobrog proizvoda. A ta nisa sci-fi,3rd person "RPG" shootera koji je stvorio ME ce uvek biti tu da pocese svrab onima koji vole zanr. Koliko sam skapirao u trejleru ono vrlo lako moze biti i neko online co-op njes** poput Destiny-ja...

Ako si gledao prezentaciju najavili su da ce da pici u 60fps na 4k - u sta cisto sumnjem i verovatno nas ponovo ceka upsampling. A 4k konzola verovatno sa sledecom generacijom PS5-ice odnosno "refresh" verzije Xbox-a, inace ne bi drugacije imali izgovor da naplate "update". Prosto je genijalno kako u samom startu izbace hardver koji je spreman za refresh i to ce verovatno da se poklopi sa izbacivenjm PS5-ice za neke 2 godine, jer koliko mi se cini ova PS4 Pro verzija taman toliko "gasa" ima u sebi.
 
Poslednja izmena:
Lady pregnant with twins is stabbing a Nazi while a guy is dropping acid...

Ne znam sta da mislim za Bethesdinu konferenciju veoma mlak utisak (sto govori i like/dislike bar), doduse svakako cekam EW2, dok mi se vajb Wolfensteina koji i dalje nastavljaju da guraju i ne svidja, ali svakako izgleda odlicno a i napucavanje ce najverovatnije biti odlicno. Ostalo je sve ocekivano, dok su mozda i Fallout i Doom u VR-u manje iznenadjenje, doduse Doom izgleda kao da je izgubio na fluidnosti a to je zapravo i pola onoga sto ga cini sjajnom igrom.
 
Ok MS konfa, true power, pravi 4K, 4K UHD player, najveći izbor igara (zahvaljujući free bc za razliku od konkurencije) i najjača konzola na tržištu.
Naravno da treba da bude skuplja od poluproizvoda ps4pro.
Sviđa mi se pravac u kom ide ms sa crosbuy, tako da ce sve Xbox igre biti dostupne i za PC, od sad pa na dalje i u buduće.
 
Jos jedna prejadna prezentacija, da nije Vuka 2, nista.. A da i novo uvaljivanje Skyrima, po ko zna koji put dok ne izadje sestica.. Tezak smor! Veceras ShitSoft i ocajni Sony, ali drzim mu fige, ako ne zaspim.. :D
 
Ako je nešto MS konferencija pokazala... to je da za Sony nema zime :) Apsolutno ne moraju da žure sa PS5. Zaista ne vidim svrhu konzole čije su sve "ekskluzive" dostupne i na PC. Večeras Sony konferencija, očekujem najavu sledeće igre od From Softa, možda malo više detalja o Last of Us 2 i Death Stranding.
 
Po meni ovo sto Microsoft radi sa xbox one x je puno vise nego sto je Sony uradio sa ps4 pro.. Realno.. Pa nek i kosta 500e ali takva mocna konzola mora i da kosta.. 4k i 60fps je nesto sto ps4 pro ne moze ni da zamisli pa ni u nekim indie igrama a ne o Forzi 7 npr i ostalim igrama sto ce biti. Imam ps4 nije da sam na strani Microsofta ali ovo sto su pokazali mee je odusevilo
 
Mazaju oči sa 60 fps, ne mere to CPU da izvuče. Će padne downgrade konzolnih mogućnosti kao što biva sa grafičkim prikazom Ubisoft igrara (a pogami i šire). Možda Forza i tako te Microsoft igre što su im endžini pisani specijalno za Xbox budu izvlačile 60 fps u 4K, ostalo jok. A za Forzu me baš briga, kao i uopšte za taj podžanr simkada :)

Što bi reko onaj sa reddita, sve vertical slice do vertical slice-a. U prevodu pravog gejmpleja ni u naznakama, sve neko in-engine cinematic petljanje da se masa primi uh vidi grafike. Ajde verujem Metro ekipi da će igra izgledati bruka, bar na masnom PC-u, pokazali su da znaju. Kao i Frostbite koji je već poznata stvar kako izgleda (i samim tim sa svakom novom igrom je sve manje wow efekat).

Nije ni čudo što se Gamescom uzdigao pa parira, ovaj E3 je takav jedan prevarantski show da je to strašno. Nivo američkih kečera.
 
Poslednja izmena:
Naučili od Sony kako se podmeću prerenderi i kako se masa na to loži...
 
Sony sada može samo da pokaže gameplay iz svih onih ekskluziva i ponovo će biti "pobednik" E3-a. MS je u go*vnima i njima treba ONE X da ih izvuče iz istih, ali onako prikazivati neke eye candy rendere koji lažno predstavljaju gameplay ... Videlo se na AC origins i Shadow of War demonstracijama da realna grafika u igrama neće baš mnogo napredovati, a kod Shadow of War čak izgleda lošije nego u Shadow of Mordor :D. Još nisam jedino siguran za ono iz Bioware-a, da li je real ili fake, ali biće to klon Destiny-ja bez brige, a i izlazi tek možda krajem 2018.

Zasad me zanimaju novi Wolfenstein i AC Origins od svega predstavljenog. To ću najverovatnije pazariti sigurno.
 
Poslednja izmena:
Zasad me zanimaju novi Wolfenstein i AC Origins od svega predstavljenog. To ću najverovatnije pazariti sigurno.


Metro i Anthem?

Nisam doduse uhvatio, hoce li Metro biti PC/XBOX ekskluziva ili ce biti dostupna i za PS4?

Ne znam sta ovde "ima da ga merite" sa XBOX vs PS4 Pro... 60fps na 4k verovatno tek sa PS5 i revizijom ove XBOX dobijamo.

Takodje veliki plus XBOX-a je backwards compatibility. A Sony cuva svoje remastere na kasicicu, kada im ponestane ideja i naslova.
 
Poslednja izmena:
Anthem stvarno lepo izgleda ali jako vuče na Destiny, što mi se nikako ne dopada. A Metro još treba videti kako će zapravo izgledati, btw onako neće 1000% ;), mada može i Metro na listu, teško da mogu nešto puno za zaribaju sa njim. Ja mislim da je Metro PS4,XBO i PC igra day one.
 
Ja nzm koliko vi ekskluziva ocekujete od MS-a
.. pa oni imaju samo osam studija u svom vlasnistvu (valjda imam tacan podatak), dok je Sony prastari igrac na konzolaskoj sceni i ima tone kvalitetnih studija. Da ne pricamo o tome koliko su Japanski developeri i izdavaci privrzeniji Soniju.

@Yojinbo
Metro ce izaci i za PS4.
 
Nazad
Vrh Dno