Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Danas sam uspeo u MUP-u da dobijem novi kvalifikovani el. sertifikat i sad mi sve radi, odmah sam na laptopu generisao QR kod za ConsentID app na telefonu. Morao sam da ispunim/potpisem 4-5 papira za to. Zakazao sam termin preko euprave, ali to nije vredelo (dzabe sam stajao tamo pola sata), pa sam uz malo "izvinite mogu samo da pitam" (dok je stranka na redu ponovo popunjavala prethodno pogresno ispunjen obrazac) i uz malo srece uspeo da odradim to. Ne ide u ovoj drzavi nista glatko, ili se snalazis ili izvisis...
 
Ljudi,
Imam jedan problem sa elektronskim potpisivanjem pa mi treba mala pomoć, možda se već neko susretao sa sličnom situacijom.

Kad hoću da potpišem neki dokument (.pdf) u Acrobat reader-u, pojavi se poruka "fetching certificate revocation list" i kad se progress bar napuni do kraja, sve opet krene iznnova.
Uglavnom, postalo je nemoguće potpisati bilo šta.

Ima li neko ideju?
 
Prebriši istekle sertifikate, instaliraj auth i sign sertifikate u root, intermediate i personal, proveri datum i vreme, restartuj komp pa probaj opet.
 
Prebriši istekle sertifikate, instaliraj auth i sign sertifikate u root, intermediate i personal, proveri datum i vreme, restartuj komp pa probaj opet.
Jednom sam uspeo u kontaktu sa službenicom policije preko telefona da nateram potpis da radi, posle nekog vremena je opet počeo za pravi isti problem.

Ima li neko detaljnije uputstvo, pošto nije da mogu ovako iz glave sve da uradim
 
Ima li neko danas problema sa E porezom, nikako neće da prihvati opo poresku prijavu, dobijam neke prijave grešaka za polja koja uopšte ne trebaju da se popune
 
Dozvola stigla za 10 dana preko euprave, Bg je u pitanju.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Kako neko ko je u radnom odnosu (firma zamrznta) moze prebaciti zdrastveno da ide preko frilensinga, da se ne placa za DZ... Jer postoji problem pri samoj prijavi kada te pita - da li ste u radnom odnosu..
 
Da li mozete da mi kazete da li aplikacija consent ID moze da se napravi u drugom telefonu..? Svi podaci su mi na starom telefonu ali mi je zakljucan i ne moze da se otkljuca,pa da li ima mogucnost da se napravi drugi nalog ili sta vec…? Hvala unapred
 
Možeš da instaliraš aplikaciju na drugi telefon, ali moraš iz pošte da ponovo uzmeš parametre za pristup.
 
Ako imaš sertifikat na ličnoj karti, onda ne moraš nigde da ideš za nove parametre.
Jednostavno se uloguj na svoj nalog na eUpravi pomoću čitača i lk, i poništi parametre za ConsentID. Time ćeš deaktivirati app na starom telefonu. Zatim izdaj nove parametre i ubaci ih u app na novom telefonu i to je to.
 
Ako ima, a po pisanju i pitanju skoro sigurno nema 😃 Sa sertifikatom uvek može sve da odradi.
 
Ako imaš sertifikat na ličnoj karti, onda ne moraš nigde da ideš za nove parametre.
Jednostavno se uloguj na svoj nalog na eUpravi pomoću čitača i lk, i poništi parametre za ConsentID. Time ćeš deaktivirati app na starom telefonu. Zatim izdaj nove parametre i ubaci ih u app na novom telefonu i to je to.
Hvala za ovo, to sam propustio, mislio da mora u poštu. A sta sve moze da se uradi iz te android aplikacije posle?
 
Iz ConsentID?
Ništa posebno, služi za logovanje na servise eUprave pomoću mobilnog telefona, tj. bez čitača i lk.
 
Supruga treba da promeni dokumenta posle promene prezimena, dakle ličnu kartu, pasoš, vozačku, saobraćajnu.

1. Da li preko ePlati moram svaku od njih da biram pojedinačno i da platim ili postoji nešto zbirno?
2.Da li za LK i pasoš moram prvo da ih oglašavam nevažećim ili je to samo u slučaju kada se izgube?
3. Za vozačku vidim da ima promena zbog promena imena, to ću izabrati svakako.
4. Za saobraćajnu samo idem izdavanje nove?
5. Šta radim za zdravstvenu?
 
Sa citacem kartica sam stigao do poslednjeg koraka prijave poreza. Elem, izbacuje mi gresku prilikom klika na potpis... Da li sam ja propustio nesto odraditi ili je neka greska do njih :unsure:

viber_image_2023-10-30_14-49-16-097.jpg


viber_image_2023-10-30_14-45-42-302.jpg
 
Da li ovde treba ubaciti fajl iz LK? Smorio sam se, kao da oni meni treba da plate ...
viber_image_2023-10-30_15-42-27-703.jpg

Edit...E sad mi se otvorila opcija PODNESI

viber_image_2023-10-30_15-47-35-786.jpg
Valjda je to to, nemam pojma kako se sad odigralo sve :alien:
 
Poslednja izmena:
Danas se ulogujem putem ConsentID, i ne vidi me kao poreskog obveznika. Jel da se radujem, ili jos neko ima problema sa uvidom u poreske obaveze?
 
^ Nema radovanja, "iskopace tebe Bili, ja ti kazem" ;)
 
Planiram online podneti zahtev za vozačku dozvolu. Da li neko zna koliko se naplaćuje dostava na adresu ukoliko izaberem tu opciju?
 
230 din, postexpres. 1895 naknada za izradu.

Za 10 dana na adresi, Bg.
 
Zna li neko zašto čitač ne može da pročita dve lk jedna iz 2015. druga iz 2018. a moju iz 2022. bez problema čita 🤔
U čeliku mi za ove dve posle nekog vremena izbaci grešku da kao nisu elektronske lične karte
Potrebno mi je da sredim ConsentID za eUpravu i imaju te dve LK sertifikate od MUP-a
Je l imao neko iskustva sa ovim?
 
Pre koji dan aktiviran na ovoj jednoj
Uopšte neće da je čita, ni nju ni sertifikat
Mislio sam da je do čitača ali čita moju a opet nije ni do ličnih jer se u kopirnicama onim očitavaju bez problema 🤯
 
Probao sam od nule na drugom računaru i isto
Pretpostavljam da je neka fora sa čitačem jer je svakako stariji neki
Možda zato što su drugačiji čipovi na mojoj novijoj i na ovoj starijoj
Na slici levi hoće da pročita a desna dva ovakva ne 🤷🏻‍♂️
 

Prilozi

  • IMG_4378.jpeg
    IMG_4378.jpeg
    77 KB · Pregleda: 37
Uzmi onu tvrdu gumicu (za brisanje hemijske) i lepo istrljaj te kontakte. Moguce da su oksidisali pa ne ostvaruju kontakt kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno