Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Ljudi pre neki dan mi je odradjena licna sa cipom. Posto sam vadio prosle godine onu bez cipa sad kad sam ovu sa cipom nisam se ni slikao niti sam davao prst niti sam se potpisivao na onaj uredjaj . Posle sam na eupravi zakazao za el. sertifikat i dosao tamo dao im kovertu sa pinom i to je to.
Nigde se nisam potpisao nigde nisam popunjavao zahtev nikakav ugovor nigde nisam dao email ma bas nista .. samo su mi vratili koverat i licnu i sada kada sam usao na mupov sajt pise da se mora potpisati i podneti zatev i ugovor na nekoliko papira i svasta nesto sto ja nista nisam i da ja sam unosim pin a ovde su mi oni unosili i na kraju nisam dobio niakkav primerak ugovora nista a pise da se dobija ... da li je to sad odradjeno ili nije ?? I sta sad da radim prvo da skinem aplikaciju i kupim citac i onda mogu da koristim esanduce?
 
^ ma odrađeno je. Sliku, potpis, otisak već imaju. A potpisivanje dokumenata i ugovor nisam ni ja video. Bitan ti je taj pin u koverti i to je to.

Idi kupi čitač, poveži na komp, instaliraj drajvere, otvori eupravu, stavi ličnu kartu, poveži se sa sertifikafom, ukucaj pin i to je to. Laganica.
 
Hvala drug (y), nadam se da nece trebati pomoc vise , ako negde zapne pisem vam ..nisam bas u korak s vremenom za novu tehnologiju
 
Izvinite na smetnji , ako može neka preporuka za čitač kartica za elektronski sertifikat? Većina mi izlaze u pretrazi oni čitači za micro i sd kartice a za ličnu sam našao ove 4 povoljnije, ako su sve iste uzeću koja bude jeftinija.

GEMBIRD Smart Card Reader CRDR-CT401​

MANHATTAN Smart Card Reader​

TRUST Smart čitač kartica Primo​

SAMTEC Smart Card Reader SMT-603​

 
u principu svi usb čitači ličnih/zdravstenih/vozačkih/saobraćajnih kartica su isti
od ovih ovde Gembird je najjeftinji
 
Potraži i ovaj, isto radi ok

Yenkee Čitač ličnih i vozačkih karata YCR 101
 
@Marko83 kako si preuzeo LK bez davanja otiska?

Za čitač, svi su isti, ali eno u temi E-Fiskalizacija, svi se složismo da Gemalto jedini sigurno radi bez greške. Ja sam ih imao od ranije, pa ne znam koliko sada koštaju.
 
Sada su Thales'ova divizija Digital Identity and Security (DIS).
 
@Marko83 kako si preuzeo LK bez davanja otiska?

Za čitač, svi su isti, ali eno u temi E-Fiskalizacija, svi se složismo da Gemalto jedini sigurno radi bez greške. Ja sam ih imao od ranije, pa ne znam koliko sada koštaju.

Ne znam nista mi nisu trazili ni fotografiju ni potpis usao i izasao sve u roku od minut ..Verovatno jer sam vadio pre godinu dana bez cipa , nisu mi se godovi na prstu izmenili za to vreme :D

Hvala svima na preporukama ! Kad sam sisao dole do grada to sto ima na internetu nema nista u prodavnici samo jedan od 2300 dinara a meni ce citac trebati samo par puta godisnje i sad cu videti da porucim neki sa interneta sto imaju za 1300-1400 dinara ako su svi isti i nema velike razlike.
 
Ne znam za poresku. Kupio sam za tazbinu, oni su probali samo Čelik/Saobraćajnu/LPA/eUpravu i to je sve radilo.
 
Ne znam nista mi nisu trazili ni fotografiju ni potpis usao i izasao sve u roku od minut ..Verovatno jer sam vadio pre godinu dana bez cipa , nisu mi se godovi na prstu izmenili za to vreme :D

Ne kada si podnosio zahtev, već kada si išao da preuzmeš ličnu kartu. Ja sam za svaki dokument prilikom preuzimanja davao otisak prsta.
 
bezbednosni element kod poreske?
to je kod fiskalizacije a ne za ono sto je tebi potrebno
Ovako osnovao sam preduzetnika i sad kao preduzetnik moram da imam el. sertifikat zbog poreske i e -saduceta gde ce mi stizati resenja da ne trazim knjigovodje i idem po agencijama zbog toga i drugih sitnica ako ce zatrebati. Tako su mi objasnili ili ja sa sertifikatom ili kjnigovodja. Posto ima puno stvari koje se trebaju odraditi kao preduzetnik hteo sam da anagazujem knjigovodju za pocetak dok se saberem sa svim jer mi je sve novo i bio sam kod nekih knjigovodja da oni sve odrade umesto mene sta god da treba i da im platim, svi su me odbili. Jedan je rekao da im je sve popunjeno i da ne mogu da me prihvate, drugi da ja to mogu i sam da mi ne treba knjigovodja ili da odem kod nekog treceg ako bas hocu knjigovodju jer su u guzvi i nista mi nisu konkretno objasnili sta god sam pitao jer niko nece da da besplatno neke informacije neupucenima a ja nemam koga da pitam, u okruzenju mi niko nije preuzetnik.
Jedna zena me je poslala da idem prvo da kupim kasu jer su pocele kontrole a ja sam tek osnovan od skoro. Kada sam isao da vidim kase opet su mi rekli da moram imati prvo sertifikat da bi mogao uopste da je kupim i da je zavedu u poreskoj i kako to vec ide.
Zbog te fiskalizacije ne znam da li mi treba neki bezbedonosni element i citac koji ga moze ocitati? Ja jos uvek nemam ni bezbednosni element ni nista od fiskalizacije jer nisam ni kasu kupio jos uvek. Radim umetnicki zanat i postoji sansa da mi ministarstvo odobri to kao umetnicko pa da me oslobode kase. Do tad ne znam da li cu morati kupovati kasu ili da guram jos koji period bez nje dok mi prihvate zahtev ..

Izvivanjam se sto mnogo pisem i sto mozda masim temu. Ni na ovom sajtu se bas ne snalazim najbolje pa sve pisem ovde ako sam promasio temu mozete mi pustiti link koja je adekvatna za moja pitanja.

Ne kada si podnosio zahtev, već kada si išao da preuzmeš ličnu kartu. Ja sam za svaki dokument prilikom preuzimanja davao otisak prsta.
Nisu ni tad. Samo su mi ponistili staru i dali novu i na jedan papir potpis da su mi urucili i to je sve.
 
Eto, ipak si nešto potpisao...
Nikako da shvatim, zašto je potrebno po 3 posta za ovakve stvari...
 
@Marko83 kako si preuzeo LK bez davanja otiska?

Za čitač, svi su isti, ali eno u temi E-Fiskalizacija, svi se složismo da Gemalto jedini sigurno radi bez greške. Ja sam ih imao od ranije, pa ne znam koliko sada koštaju.
Ja imam Gemalto već kusur godina unazad kupljen preko Limunda nov. Uređaj besprekoran verujte mi. Ko nađe gemalto neka uzima odma.
 
Da mup nije počeo automatski da izdaje sertifikate na novijim LK možda? Majka hoće da pristupi eupravi da pogleda neke podatke, a LK je menjala prošle godine, pa rekoh da proverim.

Ako nisu, jel i dalje najbrži i najjeftiniji način odlazak do mupa?
 
Da mup nije počeo automatski da izdaje sertifikate na novijim LK možda? Majka hoće da pristupi eupravi da pogleda neke podatke, a LK je menjala prošle godine, pa rekoh da proverim.

Ako nisu, jel i dalje najbrži i najjeftiniji način odlazak do mupa?
Ne, ne daju automatski
Na sajtu MUPa imaš ugovor koji mora da se popuni i da se odnese
 
Da li je dozvoljen pristup e-upravi iz inostranstva? Trebaće mi dok sam na moru u Grčkoj. Verujem da jesta, ali da pitam za svaki slučaj.
 
Pozdrav,

dobila sam jedno uverenje u e-sanduče. Međutim, sada mi to uverenje treba u “fizičkom“ obliku. Pretpostavljam da nije dovoljno da ga samo odštampam, već je potrebno da se overi. Da li odštampani primerak elektronskog dokumenta overavaju javni beležnici i na koji način?
 
Javni beležnici ne overavaju e dokumenta
Sam e dokument u stampanom obliku je dovoljan
 
Znači dovoljno je da ga odštampam na štampaču ili u kopirnici i priznaje se kao važeći?
 
Dokument sadrzi kod za proveru.
 
Nazad
Vrh Dno