Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Dobro, postoje procedure na papiru, a često ih ne slijede, što je malo bizarno jer elektronski potpis nije beznačajna stvar.
Ja imam LK za strance i neka što jako puno službenika nije ni čulo da postoje, kada sam otišao za potpis slali su me od kancelarije do kancelarije jer niko nije bio siguran šta da radi, dok se na kraju neko nije sjetio da treba da pitamo ove koji se bave strancima, i naravno da se kod njih to radi.
 
Jel radio neko zamenu strane vozacke za srpsku? Na e upravi ne stoji ta opcija pa ne znam jel se moze tako zakazati.
 

Prilozi

  • IMG_0093.jpeg
    IMG_0093.jpeg
    158.5 KB · Pregleda: 38
Ja sam izvadio novu, godinu pre isteka stare. Rekao sam treba mi zbog e potpisa, imaju vec dosta ljudi kojima to treba zbog posla, pa nisu ni pravili nikakve probleme.
To sam se bas pitao da li mogu da trazim novu ako mi ova vazi jos 15 meseci.
Jel ti na staroj nisi imao cip pa si je zato menjao pre isteka?
 
Vidim da u zahtevu za izdavanje KES ima i pitanje:

Уписати адресу електронске поште (е-mail) у сертификат: ДА НЕ

Koje su prednosti/mane upisivanje emaila u sertifikat?
 
Imao cip, ali nije mogao e sertifikat, zato sto je stari. Licna iz 2014.
Verovatno ce tako biti na kraju i kod mene za 2016.

Bio sad do mupa ponovo. Izasao sa posla ranije racunajuci na manju guzvu pred kraj radnog vremena. Poneo ispunjen zahtev za izdavanje. Stigao ispred negde oko 20 minuta pred zatvaranje u 20:00.
Frapirao se redinom koji je sad izlazila metrima napolje. Neko vreme mi je trebalo da skontam da je to valjda bio red gde su se zakazivali upisivali za sutra. Red za saltere je bio unutra. Jedno mozda 20 ljudi ali radia su tri saltera tako da je islo relativno brzo. ali ipak nije bilo dovoljno vremena a ni volje da nas sve prima. Ispred mene je bilo jedno detence 3-4 godine sa mamom koji su preuzmali pasose i ni njih nisu primili, salterski radnici tvrda srca. Zena iza mene se zalila da dolazi treci put danas da su jutros radila samo dva saltera.
Tako da vise srece mozda neki drugi put. Moram da se setim da pitam koliko ranije mogu da vadim novu lk pre isteka kada jednom stignem do saltera.
 
Redovno je 30 dana za LK i šest meseci pasoš.
Ali možeš ranije zbog nekih razloga (ako ne može sertifikat da se upiše ili značajno promeniš lični opis, lk je oštećena, čip je nečitljiv...)
 
Ја сам имао проблем са личном картом, у банкама и Пошти није хтела да се очита у СУПу ради. Годину дана до истека.
Једва су хтели да ми издају нову личну карту а све уплатио.
Али су на основу сертификата као издали нову.
 
Juce sam uspeo da stignem do saltera. Jedno dva sata sam cekao u redini. Kada sam stigao guzva mi je izgladala manja nego prvi put kad sam bio pa sam odlucio da stanem na kraj pa sta bude. Ipak su otvorili samo dva saltera od cetiri pa je islo dosta kilavo. Na kraju kada sam se sasvim priblizio salteru poceo je i sistem da im pada pa je i to dodatno usporilo. Isto je bilo i nekoliko momaka u trenericama koji su prosli preko reda, bez cekanja. Moguce da su bili neki mupovci, niko se nije bunio. Kada sam stigao do saltera bio sam spreman da mi kaze e pa to ti je stara lk ne moze na to ali se to nije desilo. Uzeo mi je zahtev i uradio to sto je valjda trebalo.
Nisam stigao to da isprobam za logovanje. Imam citac ali ne znam da li treba i neka dodatna aplikacija da bi se logovao sa ovim setrifikatom? To moram sad da vidim
Da pitao sam i da li mogu da trazim novu licnu ako mi ova istice za preko godinu dana. Receno mi je da mogu i da nema neki rok. Ali me je pitao kako sam zadovoljan slikom na lk meni nije bas bilo jasno sta je hteo sa tim. Ali sad mozda mislim da mi je sugerisao da mogu to da navedem kao razlog za izdavanja nove
 
Poslednja izmena:
Licnu kad podignes, treba na drugom salteru da ti aktiviraju za e potpis, znaci nije dovoljno da si im rekao, pitas ih kad preuzmes koji je sledeci korak.
 
Da li se podizanje vozačke za NBG radi u staroj zgradi MUP-a ili u SIV-u gde i sve ostalo? Hvala
 
Nisam iz tog kraja, ali dok ti neko ne odgovori 100% tačno, ovde je prošle godine bilo. Pa kako god da se "vika" ta zgrada. :)

2024-04-04_103620.png
 
Nisam siguran da li je i dalje tako - vozačke su ranije bile samo u staroj zgradi MUP-a, kao i registracija vozila. U SIV3 su bile LK i pasoši.
U svakom slučaju, zgrade su jedna pored druge, pa i ako promašiš pravu, lako ćeš stići do druge.
Pozdrav
 
Јел узимао неко скорије уверење о неосуђиваности преко е-управе? Колико се чека? И зашто нема опција да стинге у е-сандуче него мора у папиру?
 
E sanduče opet ne radi. "Unapređuju" ga.
 
Da li se podizanje vozačke za NBG radi u staroj zgradi MUP-a ili u SIV-u gde i sve ostalo? Hvala
Возачке су биле у згради МУПа, мислим да је и даље тако.
 
Narucio sam novu vozacku (produzio isteklu) preko euprave a da uopste nisam video izbor dostave (na kucnu adresu ili se podize u MUP-u).
Da li po defaultu salju na zvanicnu kucnu adresu sa mog naloga?
 
Ne, ako nisi izabrao dostavu, onda moraš do MUP-a da je podigneš. Način dostave bi trebalo da ti piše u detaljima zahteva, pa pogledaj.
Ne mogu da ti automatski šalju jer se dostava posebno plaća.
Pozdrav
 
Hvala. Proverio sam zahtev. Pise: Dostava. Postom na adresu pebivalista podnosioca zahteva....
 
Poslednja izmena:
Čudno, prijatelj je morao da ide u MUP po dozvolu jer nije izabrao dostavu.
No dobro, spremi 200+ RSD za poštara.
Pozdrav
 
Ovo je veci drugi ili treci put da mi stize email od euprave kako mi je u eSanduce dostavljen dokument. Kada odem na eSanduce, naravno, prazno je... Jel zna neko o cemu se radi?

Covece, nisam ni znao da moze preko eUprave da se sredi nova vozacka... VRH
Psihicki se spremam da stojim u redu vec jedno mesec dana...

Ustvari, sta je zamena vozacke dozvole? Meni istice za 15dana... Jel se to smatra zamenom?
 
Da, zamena po osnovu isteka prethodne.
Pozdrav
Edit: zahtev za zamenu može da se podnese najranije mesec dana pre isteka važeće dozvole.
 
Da li je moguce podneti ovako zahtev za novu vozacku koja je istekla ako je u medjuvremenu promenjeno prezime u licnoj karti?
 
Prosli put kad sam menjao telefon, lagano prodje bekap na consentid, sad nema sanse, trazi neku sifru... Probao sve zivo, nece, a tako me nervira odlazak opet u postu za podatke...
 
Bar trenutno aktuelna verzija aplikacije je oduvek tražila da postaviš password kad radiš backup. Pa ti posle kad radiš restore traži taj isti password da bi "otključao" sertifikat unutar tog backup zip fajla da bi ga importovao u ConsentId aplikaciju.
 
Nazad
Vrh Dno