Šta je novo?

Dying Light - Techland's next-gen Dead Island [Feb 2015 / PC / PS4 / Xbone]

znam da bilo na pocetku very h sada nema
 
Mislim da za teksture nije bilo nikada very high podesavanja.
Od pocetka, secam se da smo skoro svi igrali na medium.
Sad podesavanja mogu sve max lepo radi 45-70 fps kod mene.
 
Kako ova sad igra perfektno radi, a kad je izasla strasno je bilo :D
 
Imam na Steamu verziju. I posle ovog update od 3.1Gb u nekom momentu (moze puno vremena da prodje) zamrzne slika na nekih 10 sec. i nastavi kao da nista nije bilo. Jel se desava ovo jos nekom?
 
Jesu poboljsali optimizaciju? Meni je radilo ok kad je izaslo, ali sam morao da smanjim detalje :(
U sustini je na nivio proslog, ali posle onih silnih patcheva...na samom pocetku
je bilo bas neoptimizovano...sad je odlicno.
 
Lepo su oni odradili optimizaciju, ali su isto tako i smanjili detalje da bi postigli toliki boost, vidi se, u nekim scenama je i ocigledno, ali svakako ne utice na sveopsti utisak i izgled igre.

dl1.jpg

dl2.jpg

Takodje ako obratite i paznju na senke, sada su poprilicno losije i sa manje detalja, a to poprilicno utice na performanse. ;)
 
Poslednja izmena:
izbacili su nepotrebne stvarcice :D pametno :D
 
Znate šta me jako nervira kod ove "optimizacije"?

To što ne dozvoljavaju korisniku da sam odabere. Mislim čemu onda podešavanja low, medium, high, very high ako ti navodonom optimizacijom smanjuješ ta podešavanja?

U čemu je problem da taj patch doda ultra low, low, medium, high, very high, ultra i maximum?

Bezobrazno i na kraju korisnik plati jedno a dobije drugo. Ok, znam, mi igru samo trajno pozajmljujemo i njihovo da je menjaju ali ovo je jednako da jedan dan pokrenete igru a opcija recimo sandbox više nije uključena.
 
Znate šta me jako nervira kod ove "optimizacije"?

To što ne dozvoljavaju korisniku da sam odabere. Mislim čemu onda podešavanja low, medium, high, very high ako ti navodonom optimizacijom smanjuješ ta podešavanja?

U čemu je problem da taj patch doda ultra low, low, medium, high, very high, ultra i maximum?

Bezobrazno i na kraju korisnik plati jedno a dobije drugo. Ok, znam, mi igru samo trajno pozajmljujemo i njihovo da je menjaju ali ovo je jednako da jedan dan pokrenete igru a opcija recimo sandbox više nije uključena.

U potpunosti se slazem! Nek nam brate ostave mogucnost da biramo i cao, nego ovako kao rade optimizaciju i to sad gomili ljudi deluje psiholoski, uzdizu igru i sam studio, "eto napravise optimizaciju, sad radi extra, bla bla... vidis kako mogu kad hoce...". ;)

Generalno ovo je malo jadno. Aj da se ne primeti, ali meni je trebalo svega 5 sekundi da pogledam ovaj video i odmah sam primetio razliku, a ponajvise na senkama, totalno upada u oci. :( Znam, sada mozda delujem i malo kontradiktorno mom prethodnom postu, ali sto vise posmatram deluje mi sve ociglednije, na zalost.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro sada da su smanjili malo senke ali jel je bolje to ili da ti igra stuca na svakih 10 secundi?

Ali ajde generalno koliko ce ljudi da primeti tu razliku? Koliko ce ljudi koji budu igrali igru da kazu eto bez tih senki sada necu moci da se prepustim punom uzivanju igre? Ljudi to su bre gluposti oko cega se sada komentarise. Jel vam jasno da i dana danas ima ljudi koji imaju racunare stare po 5-6 godina koji ne mogu ni da pokrenu ovu igru a ima onih sa nesto mladjim racunarim ali ipak ne mogu igru da poteraju na full detaljima pa igraju medium ili low ali bitno im je a mogu da igraju.

Ima ljudi kojima je bitnije da odigraju igru i ne obracaju previse paznje na grafiku dok ima i onih koji bi dali zadnji dinar za racunar da mogu najnovije igre da potreaju na najvecim podesavanjima i u 1080p rezoluciji ili sada po najnovijem 4k a to sto sutra nece imati leba da jede to nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro sada da su smanjili malo senke ali jel je bolje to ili da ti igra stuca na svakih 10 secundi?

Ali ajde generalno koliko ce ljudi da primeti tu razliku? Koliko ce ljudi koji budu igrali igru da kazu eto bez tih senki sada necu moci da se prepustim punom uzivanju igre? Ljudi to su bre gluposti oko cega se sada komentarise. Jel vam jasno da i dana danas ima ljudi koji imaju racunare stare po 5-6 godina koji ne mogu ni da pokrenu ovu igru a ima onih sa nesto mladjim racunarim ali ipak ne mogu igru da poteraju na full detaljima pa igraju medium ili low ali bitno im je a mogu da igraju.

Ima ljudi kojima je bitnije da odigraju igru i ne obracaju previse paznje na grafiku dok ima i onih koji bi dali zadnji dinar za racunar da mogu najnovije igre da potreaju na najvecim podesavanjima i u 1080p rezoluciji ili sada po najnovijem 4k a to sto sutra nece imati leba da jede to nije bitno.

I koja je tvoja poenta?

Pa poenta je da nam daju izbor, koji su nam upravo uskratili. Sto, sta te je sputavalo da i ranije(na staroj verziji) uradis isto, smanjis malo ovo i ono i eto ti, odigras je bez ikakvih problema, sto se inace i radi, nisu ljudi mutavi. Ovako su samo ucinili da kao svima bolje radi, odnosno psiholoski deluju na masu, sada kao svi mogu da nafuraju na max detalje, ali corak. ;)

Ovo je definitivno downgrade, mozda ne toliko ocigledan, ali ipak DA.
 
I koja je tvoja poenta?

Pa poenta je da nam daju izbor, koji su nam upravo uskratili. Sto, sta te je sputavalo da i ranije(na staroj verziji) uradis isto, smanjis malo ovo i ono i eto ti, odigras je bez ikakvih problema, sto se inace i radi, nisu ljudi mutavi. Ovako su samo ucinili da kao svima bolje radi, odnosno psiholoski deluju na masu, sada kao svi mogu da nafuraju na max detalje, ali corak. ;)

Ovo je definitivno downgrade, mozda ne toliko ocigledan, ali ipak DA.

Pa dobro i da su odradili downgrade igre, sta im ti ili bilo ko drugi mozete, nista ali aposlutno nista... mozete da im pljunete pod prozor i to ako vam oni dozvole. To sto ti hoces da igra iz svakog meseca u mesec lici na real life sa grafikom krastavac nemaju svi para kao ti da cim izadje nova komponenta da je kupe ili da izuju svake godine 2-3 hiljade evra za najnoviju masinu.

Moras da shvatis da se igre ne prave zbog 1 ili 2% igraca koji imaju para za najbolje masine da kupe nego se prave da se prilagode sto vecem delu igracke populacije i da zarade sto vise para.

Niko nije reko da su ljudi mutavi ali da su glupi to ima i to mnogo njih, ne znaju svi oko racunara kao sto pojedini znaju ali video je igru i sta tele zna sta su podesvanja on uzme i nagruva sve sto se moze nagruvati i sta se dogadja igra secka.

Pre neko vece sam bio kod jednog decka koji ima 20 godina i ne zna da instalira igru jer ga ne zanima ali hoce da se igra. Kaze boli me tuki da ja to ucim ja platim nekoga dodje to mi uradi i svi zadovoljni a takvih ljudi nemas puno koji hoce da plate da im se namesti.

Pa onda po tvojoj poenti bi programeri trebali jos da sede kraj igre i samo da ubacuju raznorazne opcije u igru a onda je to jos posla jos vremena za testiranje jos vremena i odlaganaj do izbacivanja igre na trziste i jos gubljenje vremena da se zaradi novac. A oni sve gledaju kroz novac, bole njih sta ti mislis ili ne mislis.
 
Poslednja izmena:
A realno sweetfx skida u proseku 3-5fps-a i jede resurse, nisam istraživao tačno čime se "hrani". Video memorijom, sistemskom memorijom, GPU ili CPU snagom. Planiram da pogledam čim sastavim konfu. Mrzi me na telefonu.
 
@Fazlinovic
Razumem ja sta ti hoces da kazes i delimicno se slazem, ali svaka novija igra po instaliranju namesti prakticno sama recomended setovanja u zavisnosti od hardware-a koji imas, tako da.....eventualno podesis rezoluciju i vozi.

@Ljanmi
Ne znam sta sve koristis u sweetfx-u, ako je to uglavnom setovanje koloriteta i slicno, to ne vuce mnogo, ali ako dodas malo vise sejdera, onda to ume da pojede i po 15-20 frejmova.
Najsladje mi je kada pokrenem neku stariju igru, kao recimo sto ovih dana peglam odlicni Deus Ex(pripremam se za nastavak) i napucam ga lepo sa sejderima, izgleda super. ;)
 
Ja još ne vide da neki preset pojede 20fps-a a isprobam uvek 2-3 najpopularnija i uvek ali uvek sam imao taj neki pad od 2-5 minimalna fps-a. Neću da pravim zavadu, samo iznosim svoje iskustvo koje je vrlo bogato.
 
^ Probaj ReShade: MasterEffects, aktiviraj: filmicpass, lensdirt, lensflare, anamflare, gaus_anamflare, depth of field, ambient occlusion... pa da vidis kako srce. ;)

Inace prosek je nekih -10 frejmova, ali u pojedinim igrama u nekim scenama zaista ume da ode i na -15-20. Naravno, kad mi igra ima 90-100 frejmova, zabole me za tih 15-20 manje ako se desi.
 
Poslednja izmena:
^ Probaj ReShade: MasterEffects, aktiviraj: filmicpass, lensdirt, lensflare, anamflare, gaus_anamflare, depth of field, ambient occlusion... pa da vidis kako srce. ;)

Inace prosek je nekih -10 frejmova, ali u pojedinim igrama u nekim scenama zaista ume da ode i na -15-20. Naravno, kad mi igra ima 90-100 frejmova, zabole me za tih 15-20 manje ako se desi.
Ja ne aktiviram ništa, samo skinem recimo 2-3 najpopularnija preseta po broju downloada i koji mi se lično najviše sviđaju(obično se to podudara), gleda se i kreator preseta, zna se već odavno ko zna znanje ako se koristi sweetfx i nema šta tu ja da uključujem/isključujem. Čovek podesio sve da bude bolje a da ne menja origonalnu atosferu(dublje senke, AA, oštrina itd...). Nikada mi nije skinulo više od 6 fps-a. Obično 2-4.
 
Ja ne aktiviram ništa, samo skinem recimo 2-3 najpopularnija preseta po broju downloada i koji mi se lično najviše sviđaju(obično se to podudara), gleda se i kreator preseta, zna se već odavno ko zna znanje ako se koristi sweetfx i nema šta tu ja da uključujem/isključujem. Čovek podesio sve da bude bolje a da ne menja origonalnu atosferu(dublje senke, AA, oštrina itd...). Nikada mi nije skinulo više od 6 fps-a. Obično 2-4.

OK, tvoje iskustvo je bogato sa koriscenjem tudjih preseta, dok ja to vise volim sam da podesim i prckam, a kao sto napisah ne koristim sweetfx. ;) Cak i sam napravim neke texture za neki od efekata, itd...

Generalno jako mnogo vuce AA, depth of field i ambient occlusion.

Mislim da ne trebamo vise da spamujemo temu sa ovime, jer koga briga sta ti i ja koristimo, a ovde se radi o Dying Light igri i njenom downgrade-u. ;)
 
Ma, ima koga interesuju ove stvari o poboljsanju Image u igrama,
zasto smo i kupili ovako skup hardwer, (sto kaze onaj lik, "sad nemate leba da jedete":sceptic:), svaki napredak i informacija je dobrodosla....:)
Inace, najfer opcija je da se da mogucnost, da svako moze da postavi graficka podesavanja igri u odnosu na jacinu hardwera.
 
Pa zato sto svaka nova podesavanja koja bi dodatno ubacili pored standardnih bi morali da istestiraju i da provere jel bi sve bilo ok, a sto bi to radili drze se standardne rutine kao sto i svi rade i nema puno pametovanja. Kod ove vam igre to smeta a kod drugih igara vam ne smeta.

Kao sto rekoh njih ne zanima 1 ili 2% igracke populacije da im igra igru na najvisim podesavanjima njih interesuje da sto vise ljudi pokrene igru a samim time i da sto vise para zarade. I tu se svaka dalja rasprava zavrsava.
 
Ili je tu i ona prica da kada se postave neke opcije koje su za high end ili future hardware, neki od onih koji ne mogu da odvrnu sve do kraja sa prosecnim hardwerom pocinju da vriste unoptimized i tako prica ide u krug...
 
Gledao igru na YouTube malo, smor žešći.
Trči trči pa mlatni kojeg zombija, pa malo se penješ, pa onda opet udariš zombija, ne moraš ga udarati al et nemaš sta drugo pametnije radit nego udri po ne mrtvima.
 
Pa, eto i taj Mirrors,
samo malo gore-dole, levo-desno, smor zesci...(gledo i ja na YouTube)....:beat:
 
Nazad
Vrh Dno