Šta je novo?

DVR 111d problem

Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
332
Poena
620
U DOSU radi savrseno.WIN instalira bez problema. Znaci cita ok. U WIN XP sp 2 nevidi nijedan disk. U driverima je kao sve ok al dzaba , nemoze nijedan medij da vidi.Probao sam najnoviji firmware ali dzabe. Ovo mi se desava na 4 rezaca uzetih od razlicitih uvoznika. Dali jos neko ima slican problem, mozda ima neka caka koju ja neznam. Napominjem da sam ih probao na 5 razlicitih ploca i svugde se isto ponasaju.
 
Meni ovo zvuci potpuno neverovatno/nemoguce.
 
Uzmi SATA HDD i problem ce ti nestati kao rukom odnesen. Doduse to sa KT400 nece bas biti lako :(
 
A DVD rezači kojih proizvođača ti rade normalno?
I da li imaš neki 111 da radi normalno uopšte?
 
Iskljuci taj LG pa probaj samo 111 (neka on bude jedini opticki). Naravno proveri da nije u PIO modu i obavezno neka bude na ATA 133 kablu. Probaj kako se ponasa kao Sec. Master i Prim. Slave.
 
Pioneer je bas neko zakeralo.
Ima sam dosta slucajeva gde nije hteo da radi ako nije primarni uredjaj i ako nije ATA 133 kabl.
Uglavnom, stavi ga da bude sam na jednoj grani i uradi ovo gore.
Ako ni tad nece, onda je problem do neceg drugog (ko je rekao Matsonic).
 
ZverBre je napisao(la):
Napominjem da sam ih probao na 5 razlicitih ploca i svugde se isto ponasaju.

5?!?

Nocna ptica je napisao(la):
Ima sam dosta slucajeva gde nije hteo da radi ako nije primarni uredjaj i ako nije ATA 133 kabl.

i u uputstvu pise da zahteva ATA66 magistralu, tako da ne vidim poentu kaciti ga na ata33 kabl.
 
Hvala na pomoci , provalio sam o cemu se radi. :)
Svih 5 komada imalo je fabricku gresku tako sto je jedan pin u sredini bio uvucen do pola :wall: . Nepostoji sansa da sam ih ja "uvukao".
Obratite paznju pri kuovini ovih rezacha da se slucajno i vama "nezalomi".
Kad sam ovo ispricao momcima u servisu iz jedne od firmi sa kojima saradjujem slatko su se smejali :) i meni je chudno al bem' li ga .Chuda se deshavaju al zasto bash meni? :)
ae pozdrav!
 
Poslednja izmena:
ZverBre je napisao(la):
...
Svih 5 komada imalo je fabricku gresku tako sto je jedan pin u sredini bio uvucen do pola :wall: . Nepostoji sansa da sam ih ja "uvukao".
...

5 komada od razlicitih uvoznika? Razlicite serije ili ista?
Da li si koristio isti kabl za isprobavanje svih rezaca?
 
?? Svih 5 komada imalo je fabricku gresku tako sto je jedan pin u sredini bio uvucen do pola ??

Baki, ovo se desava na samo jedan nacin: kada pokusas ide kabal da naopacke uguras.. ;)

Pozdrav..
 
mrGood je napisao(la):
?? Svih 5 komada imalo je fabricku gresku tako sto je jedan pin u sredini bio uvucen do pola ??

Baki, ovo se desava na samo jedan nacin: kada pokusas ide kabal da naopacke uguras.. ;)

Pozdrav..

Ili kada probas da umuvas kabl starije generacije koji ima zatvoreni otvor na jednom pinu. :d
 
Nazad
Vrh Dno