Šta je novo?

dve internet konekcije ...

Mite

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
132
Poena
619
Evo problem je sledeci... jel moze dve mrezne karte dva izvora interneta, dva utorrenta ??? nemora da se spoje u jedno ... moze i jedna konekcija za browsing druga za torrent. Jel moze li ?
 
Pa jeste, mislim da je oko 200e pa navishe. Zavisi koji.
samo mala ispravka - treba ti ruter sa dva WAN porta (to su ulazi za internet), a ne dva obicna porta, kolko obicnih portova ima je apsolutno svejedno, uglavnom imaju 4 pa navishe.
 
jel ovo:
Edimax Dual WAN Load Balancer Router; 2xWAN port 10/100Mbps + 4xLAN port 10/100Mbps, VPN, QoS support, Multiple DMZ

model BR-6624
cena oko 100 eura
 
I to moze da ti zavrsi posao, mada cena od 100 eura i nije bash sjajna. Pogledaj negde ako ima u ponu TPlink-ovih modela, prilicno su jeftini a odradjuju extra posao.... :wave:
 
jel ovo:
Edimax Dual WAN Load Balancer Router; 2xWAN port 10/100Mbps + 4xLAN port 10/100Mbps, VPN, QoS support, Multiple DMZ

model BR-6624
cena oko 100 eura

To je to. :wave:

PS. Ne treba da podesavas sve ono, automatski se namesti :type:

PPS. Ja ne bih isao na najnajnaj jeftiniju varijantu jer ce to vishe da ne radi nego sto ce da radi ;)
 
Poslednja izmena:
Softversko resenje:
Instaliras drugi windows u virtuelnu masinu, recimo u vmware. U njemu podesis da ti default bude jedna mrezna kartica, a u glavnom windowsu podesis da to bude druga. I to je to.
 
A zna li neko sta bi dobio ako stavim dva rutera, naravno dve odvojene linije, na jedan komp? Onako jedan ubodem u lan a drugi preko usb-a. Da li bi to sljakalo tako?
 
Znaci moze ali nema efekta bez ovog cuda sto ste pominjali gore. Nema veze imam dva komp, hehe.
 
Nazad
Vrh Dno