Šta je novo?

DVB-T2

Imaš neke testove po netu. I na SK. Znam da se Horizons u tim testovima pokazao dobar. Nisu svi isti.
 
Imaš generičke stb koji se razlikuju samo po nazivu koji je odštampan na kućištu i imaš sa druge strane Xwave i Horizon.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam DENVER DTB-132, povezao sam ga na monitor, a antena mi je na terasi, na prizemlju zgrade.
Kvalitet signala mi je uvek 100%, a Intenzitet je trenutno oko 70 jer mi se malo pomerila antena, ali je bio oko 83-85.
Nikakvih problema nema.
Doduse, antenu sam kupio novu. Neka Yagi antena za 3600 dinara.
 
U okolnim mestima nisam našao Xwave pa sam pazario Horizons A115. Za početak proveravam kod kuće u Arilju i na auto pretragu nadje mi "samo" 7 nacionalnih programa. Nema nijedan lokalni uz neku panel antenu sa pojačivačem. Druga stvar je da EPG radi samo za Pink, a ne i ostale kanale. Može li neko pomoći?

Edit: nešto sam pritisnuo i dobio još 14 lokalnih :)
 
Poslednja izmena:
Generalno epg ne radi kako treba od kako je počela digitalizacija.
A sa ponudom kanala žali boze pra za stb i tv koji sad ne služi ničemu.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam šta si očekivao u vezi ponude kanala? Cela analogija, svi kanali su prešli i rade u DVB-T2 mreži i ubačeno još puno lokalnih tako da i STB ili televizori sa T2 tunerom naravno da služe, pošto bi bez njih imao NULA programa. Verovatno imaš kablovsku pa ti sve ovo onda deluje bez veze ali to nije uopšte ista priča, niti tema. Za EPG se slažem, bruka i sramota da nakon godinu dana taj servis nisu pokrenuli kako treba, osim RTV gde radi korektno.
PS. U MUX-u 3 su predviđeni atraktivniji programi koji će se dodatno plaćati.
 
Ma druže nemam kablovsku niti planiram da je uzimam,net mi je sasvim dovoljan. Ako ništa ne promene uskoro ne znam koji će im đavo digitalni signal sa sd slikom i ponudom kanala tipa Devic...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Zato što su, zbog međunarodnih sporazuma, bili u obavezi da pređu na DVB-T2.
 
Digitalno emitovanje tv programa je samo jedan segment(manji) cele te priče. Poenta je osloboditi VHF/UHF frekvencije koje država izdaje za sasvim druge potrebe i tehnologije i od toga ima zaradu 100 milki evra. A nama ostaju Dević i slični...:D;)
 
U okolnim mestima nisam našao Xwave pa sam pazario Horizons A115. Za početak proveravam kod kuće u Arilju i na auto pretragu nadje mi "samo" 7 nacionalnih programa. Nema nijedan lokalni uz neku panel antenu sa pojačivačem. Druga stvar je da EPG radi samo za Pink, a ne i ostale kanale. Može li neko pomoći?

Edit: nešto sam pritisnuo i dobio još 14 lokalnih :)
Samo da potvrdim da je signal odličan u selu, i da uredjaj za sad ne pišti, što je očigledno bio slučaj kod nekih sa A115.
 
ja se danas igrao i u WetekPlay stavio zamenski T2 tuner umesto S2...stavio sam Antenu (ANTENA IS-04 MALA LOGA ZA DVB-T2)i sa Rudnika odmah nasao 21 kanal...radi lepo..Epg samo na Pinku...
 
mts AntenaTV, besplatno do 1. novembra:

Film Klub, Agro tv, Ženska tv, Kitchen, Hram, Info na dlanu, Sve na dlanu, Pink2, Pink3, Pink Kids, Pink serije, Pink Premium, Pink Movies, Pink akcija, Pink Comedy, Pink Western, Pink Pedia, Pink Folk, Pink Music. 

+ radio: Radio Beograd 1, Radio Beograd 2, Radio 202, Play radio, Radio S
 
A kako se zakaciti na to? Koji je kanal?

Ili jos nije krenulo...
 
Koliko sam čuo ide pink paket u celoj Srbiji na t2 mreži..... nisam kod kuće pa ne mogu da proverim.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
kanali su (naravno) krš*, ali se ovim otvara mogućnost za arenu za 500 din mesečno kao na polarisu, što je po meni ok... kome treba.

* sadržaj im je krš, kvalitet slike je skroz u redu.
 
Slazem se. Jos kad bi bile HD :)
 
hd emitovanje se plaća... koliko puta više? zato i nema zemaljskih hd kanala. u svakom slučaju bitno je da postoji, pa kome treba neka plaća.
 
Slazem se. Jos kad bi bile HD :)

HD kanala ne verujem da ce biti na dvbt2 mrezi u neko dogledno vreme (par godina). Poprilicno su skuplji za "odrzavanje" od strane ET, a i zauzimali bi previse mesta u multipleksu i kako bi onda mogli da nabacaju ove pinkove kanale :)
 
plašim se da im ubacivanje radio kanala u mux ne bude alibi za odlaganje digitalizacije radija.
ko ce da sluša radio "preko televizora", a ne znam da li postoji dvbt2 radio receiver?
 
"Pravi" radio neće ići preko DVB-T2, već preko drugog standarda, da se tako najbolje izrazim.
 
kapiram da se postovi čitaju dijagonalno, ali kako je moguće da prva dvojica preskaču reč "alibi" u mom postu?
alibi kao "usporićemo sa digitalizacijom radija jer smo obezbedili radio preko dvb-t2 receivera"?
na takvu vrstu alibija sam mislio, pa sam to i napisao.
 
kanali su (naravno) krš*, ali se ovim otvara mogućnost za arenu za 500 din mesečno kao na polarisu, što je po meni ok... kome treba.

* sadržaj im je krš, kvalitet slike je skroz u redu.

Imas u Polarisu sada osnovni +premium +Arena paket za 650 dinara. Ne znam kome je namenjena ova ponuda mts za 900 dinara ali oni nisu normalni. Staviti toliku cenu za ove krs kanale je ravno samoubistvu. Imajuci u vidu da kompletan Pink paket kosta 1 evro za korisnika kablivskih mreza zarada preko ovoga ce im biti 7x veca.
 
Bolje objasnite proceduru kako se preplatiti na te kanale koji se "placaju" npr kod mene je STB > Strong 8210 a na drugom TV-u Panasonic sa intergisanim DVB.
 
+1

Gomila ljudi ima stb od 3-4k a sumnjam da oni imaju takve mogucnosti.
 
Potpises ugovor na 24 meseca, platis 1700 dinara za to, dobijes set top box na koroscenje ili cam modul.
 
http://mtsantenatv.rs/
Pazi da im ne platim 900din + doplata za drugi stb, da je barem neka ponuda...

@dejan87dex

Antena PLUS se isključivo može pratiti putem STB Antena PLUS uređaja koji nabavljaš u mts poslovnicama.
 
Poslednja izmena:
Za ove krš kanale jedino oni da plate pa da ih gledamo.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno