Šta je novo?

DVB-T2

Jel ima nekog iz sombora ko vata sa zemaljskom antenom madjare i hrvate ?

Razmisljam mojima da kupim neki strong 8200 + triplex antenu ali davno ne pratim TV ne znam da li se jos uvek mogu vatati stanice preko granice (zbog dometa). Ovi u subotici sigurno vataju, jel ima neko ko sa zemaljkom vata madjare a nije blizu granice ?
 
Kakva antena treba, je bolja (najbolja), za prijem digitalnog zemaljskog signala u etru?
Da li su to ove dosadasnje tva antene za analogni signal ili trebaju (su bolje) neke drugacije antene?
Analogni signal i digitalni signal idu u nekom slicnom opsegu ili su razliciti (i koliko)?

Ajde ko se ovim bavi ili je nesto montirao i radio po ovom pitanju da nam napise koju rec...
 
Ja ti mogu reći kako je u Hrvatskoj. Obična Loga na tavanu i radi sve normalno, nema smetnji na slici
 
Kakva antena treba, je bolja (najbolja), za prijem digitalnog zemaljskog signala u etru?
Da li su to ove dosadasnje tva antene za analogni signal ili trebaju (su bolje) neke drugacije antene?
Analogni signal i digitalni signal idu u nekom slicnom opsegu ili su razliciti (i koliko)?

Ajde ko se ovim bavi ili je nesto montirao i radio po ovom pitanju da nam napise koju rec...

Ista antena, isti opseg tj. isti kanali s tim što sad u jedan kanal uglave sve tv stanice.
 
Jedan T2 kanal nosi oko 35Mbt. U principu SD programi bi trebali da idu 2-3 mbt, a HD sa 5 i više, tako da je broj programa po jednom kanalu relativan. Kod nas je sad to 10 SD+jedan HD, a kod Mađara ima, na primer, jedan MUX gde idu samo 3 HD i jedan SD po kanalu, uz napomenu da je kod njih T varijanta.
 
Pitanje totalnog nooba: Imam kablovsku, i kapiram da ce samo umesto analognog pustiti digitalni signal... Moj TV podrzava samo DVB-T, ne i DVB-T2. Moram li da kupujem settop box pa da onda spojim kabl na njega pa u TV ili kako?
 
@sam663

Nemoj da zbunjuješ čoveka :). Pitao je za kablovsku, sigurno neće gledati nešto preko antene ako već ima kablovsku.
 
Pitanje totalnog nooba: Imam kablovsku, i kapiram da ce samo umesto analognog pustiti digitalni signal... Moj TV podrzava samo DVB-T, ne i DVB-T2. Moram li da kupujem settop box pa da onda spojim kabl na njega pa u TV ili kako?

Ako vec imas kablovsku,digitalizacija se ne odnosi na tebe.Sve ce ostati kao i pre,sto se tebe tice.
 
neka preporuka za resiver koji ima dvb-t2 i s2 tjuner ? (poželjno da može da se kači na mrežu i pušta nešto sa serviio servera, youtube i sl., ali ajde, nije baš obavezni :) ) i naravno da može u nekoj prodavnici kod nas da se kupi :)
 
Pitanje totalnog nooba: Imam kablovsku, i kapiram da ce samo umesto analognog pustiti digitalni signal... Moj TV podrzava samo DVB-T, ne i DVB-T2. Moram li da kupujem settop box pa da onda spojim kabl na njega pa u TV ili kako?
Kablovska (digitalna) je DVB-C i takav tjuner ti sluzi samo da gledas besplatno digitalan kablovski signal, odnosno bez ricivera, ukoliko tvoj provajder daje takvu mogucnost.
Koliko sam upucen, nema za sada nikakvih zakonskih ogranicenja i nasilnih prelazaka na noviji DVB-C2 koji bi vazio za kablovske operatere.
Ako bi se to i desilo, ti ne bi imao nikakav problem sa time jer gledas analognu televiziju na televizoru koji je napravljen za digitalni signal.
Jedini "problem" koji imas je da sto pre predjes na digitalni signal ako imas mogucnosti jer je takvo iskustvo neuporedivo bolje od gledanja kanala preko analognog signala.
 
Poslednja izmena:
A kakvo je iskustvo kada provajder kablovke televizije u 2014 godini i dalje koristi analognu stanicu. A potom digitalizuje analogni signal ? :confused: konkretno mislim na radijus vektor.
 
neka preporuka za resiver koji ima dvb-t2 i s2 tjuner ? (poželjno da može da se kači na mrežu i pušta nešto sa serviio servera, youtube i sl., ali ajde, nije baš obavezni :) ) i naravno da može u nekoj prodavnici kod nas da se kupi :)

Izbor nije baš preterano velik, pogotovo u ekonomskoj klasi.
Mislim da je ovaj već bio preporučen ali sačekaj još neki komentar, Amiko Mini Hd Combo S2-T2 Risiver cena ispod 100€.
 
pogledao sam taj model, cini mi se ok, mislim da cu njega na kraju i uzeti.
 
dzaba sbb-u tolika reklama kad nemam tehnickih mogucnosti samo 300 metara nize vazdusnom linijom :), al im je trosak da se toliko prosire u pm.
 
Pročitao sam temu, ali mi treba ipak pomoć.
treba mi stb koji dobro hvata signal (skontao da je bitnija antena i položaj same) - (synaps 2828 model?)
i hteo bih da povežem 2 telelvizora (potreban je rf modulator?).
Koji uređaj omogućuje ove dve stvari? Nisam uspeo da sam dođem do odgovora.
 
mene zanima,informacije radi....da li snimljeni materijal na nekom od DVB-T2 uredjaja,moze da se pusta bilo gde(komp,neki externi media player..itd)
 
Pročitao sam temu, ali mi treba ipak pomoć.
treba mi stb koji dobro hvata signal (skontao da je bitnija antena i položaj same) - (synaps 2828 model?)
i hteo bih da povežem 2 telelvizora (potreban je rf modulator?).
Koji uređaj omogućuje ove dve stvari? Nisam uspeo da sam dođem do odgovora.
svi imaju manje-vise tjuner koji je dovoljno osetljiv pa problema sa signalom ne bi trebalo da bude. naravno, antena igra glavnu ulogu. mora se usmeriti dobro prema predajniku koji ti je najblizi i ne bi trebalo da bude problema. meni je antena usmerena prema crvenom cotu koji mi je udaljen oko 20km, a hvatam i signal sa avale koji mi je na oko 70km, iako je antena okrenuta u suprotnom smeru.. valjda sam na dobroj poziciji. signal mi je dovoljno dobar i na toshiba tv-u sa ugradjenim dvb-t2 i na vox receiveru.

sto se tice prikljucivanja na dva tv-a, mozes audio/video kablove preseci i spojiti na dva tv-a (to su oni zuti,crveni i beli cinch kablovi) mada, kako god da ih spojis, gledaces isti program na oba tv-a pa i nije neko pametno resenje.
 
^Hvala na odgovoru,ocekivao sam tako nesto,jer je to ista sema kao i kod ovih novih Sat Boxova..Amiko Mini HD..itd....isti problem...
 
Jel kupio neko neki od ovih uredjaja vec?Vidim ovde ljudi pitaju,ali niko ne daje neke precizne odgovore,verovatno zato sto niko jos nema iskustvo sa tim.Ne bi bilo lose da neko ko je vec pazario,napise nesto malo vise o tome,tipa gde je kupio,koliko je platio,kako se uredjaj ponasa I tako...
 
Ja sam kupio za rodbinu jedan. U pitanju je Bear DTV 202, kupljen preko oglasa na KP, cena je bila oko 35e. U pitanju je kineski risiver koji se prepakuje u razne oblike i pojavljuje se pod raznim imenima. Sam uredjaj je sasvim ok za te pare, odlicno hvata i sa Avale i sa Crvenog Cota uz pomoc loge. Za nekoliko dana koliko sam imao prilike da ga koristim, sve pohvale, jedino sto mi se ne svidja je kratak strujni kabal. Sto se tice pustanja sadrzaja sa USB, 720p/1080p, mkv/mp4 sve je radilo, osim sto su mi neki filmovi bili bez zvuka, mislim da ne pusta DTS.



mene zanima,informacije radi....da li snimljeni materijal na nekom od DVB-T2 uredjaja,moze da se pusta bilo gde(komp,neki externi media player..itd)

Bear DTV202 koji ima funkciju snimanja, testirao sam i sav snimljeni sadrzaj je moguce pogledati bilo gde.
 
Materijal snimljen preko Amiko hd 8260 takodje se normalno pusta na kompu.
 
Da li neko zna kakav je T2 signal na Karaburmi, da li se hvata signal sa Čota, jer je Avala iza leđa tj. Zvezdare, pa pretpostavljam da je odatle mrka kapa.
 
Nazad
Vrh Dno