Šta je novo?

Dungeons and dragons online

killbane

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2003
Poruke
1,048
Poena
649
Zadnjih par dana igram beta verziju ove igre i prvi utisci su da ce igra biti dosta dobra. Svet je na prvi pogled ogromna, pomalo podseca na WOW ali je licno meni interesantnija. Sto se tice grafike mislim da je i tu bolja od WOW-a ali slabija od Guild Wars-a. Interesujema da li jos neko igra D&D Online.
 
Poslednja izmena:
Gde si downloadovao/prijavio se za betu?Po onome sto sam ja video igra ne da ce biti dobra nego mnoooogo dobra.Po net-u izlazi 28-og februara u usa a 3-eg marta u evropi(nadam se da ce neko od nasih distributera nabaviti brzo) da li se zna sistem placanja?mesecna pretplata ko wow ili kupis i uzivas ko guild wars?hmmm cudno mi je malo da izgleda losije od gw-a barem po screenshotovima i filmicima koje sam video grafika je skroz ok.Ah da jel mozes igrati pvp u beti i kakvi su utisci?
 
System Specs:

Minimum System Requirements:
---
Processor: Intel Pentium 4 1.6 GHz or compatible (must support SSE)
Video: GeForce 2 or equivalent with 32MB
RAM: 512 MB or more
Disk Space: 3GB, 5GB for High Resolution
DirectX: DX9c+
OS: Windows XP Home and Pro


Recommended System Requirements:
---
Processor: Intel Pentium 4 3.0 GHz or compatible (must support SSE)
Video: Geforce FX or Radeon 9800 or better with 128MB
RAM: 1 GB or more
Disk Space: 3GB, 5GB for High Resoultion
DirectX: DX9c+
OS: Windows XP

hmmm jel si 100% siguran da izgleda losije od Guild Warsa?Recommended requirements mu je daleko veci nego kod GW-a :D
 
Wizard + Atari + Hasbro .... sta reci vise :)
mesecno ~15-tak USD, pa i nije nesto :)
 
PvP nisam probao, atmosfera igre je odlicna pogotovo pri sunjanju kroz kripte i tamnice. Prijavio sam se na Codemaster-ovom sajtu ali za evropu. Na zalost placa se i to ce biti oko 15 dolara mesecno i to ce mozda biti razlog zbog kojeg cu razmisliti o daljem nastavku igranja jer sledeceg meseca izlazi Oblivio, pa uskoro Gothic III, Neverwinter Nights II, pa i ovog meseca ce biti par dobrih igara. Bilo bi cisto bacanje para platiti i neigrati ga, sto bi se verovatno desilo. Sto se tice grafike ona je odlicna ali po meni je ipak za nijansu losija od GW-a. Pored ogromnog broja mmorpg-ova koji izlaze ( od 5 rpg-ova koji su najavljeni 4 su MMORPG-ovi) zaista se nadam da ce vise njih slediti primer GW-a sto se tice mesecne pretplate, jer ovako cak ni na zapadu ljudi ne mogu finansiski da isprate sve to. Sto se mene tice ovo cu verovatno igrati kad bas nista drugo ne budem imao da igram ili kad budem imao para za bacanje i pored ociglednog kvaliteta igre.
 
inace Atari belezi velike gubitke... ako im d&d online prodje osrednje propadaju gotovo sigurno... nije bas da mi je krivo s obzirom koliko su igara upropastili...
 
Igra je dobra ali ne sumnjam da nece proci fenomenalno. Jednostavno nema toliko ljudi koji bi u isto vremem placali i igrali toliko mnogo mmorpg-ova. Zna se da je vecina tih vec u WOW-u ili GW, a jos imamo i dosta vec popularnih i igranih mmorpg-ova, a i izlazi Lord of the rings koji ce svakako imati dosta fanova i jos neki. Na kraju videcemo uskoro kako ce sve to ici
 
Eh ta mesecna pretplata :wall: Stvarno ne mogu da verujem da nisu sledili primer GW-a pa arenanet je ispala skroz cool i napravila poslovni potez bez premca lepo su znali ljudi da ce wow biti broj 1 mada je i to diskutabilno(GW po meni ima ubedljivo najbolji pvp od svih online igara)pa su isli na povoljnu cenu igranja i uspeli da privuku milione igraca :D D&D online stvarno puno obecava ali ako bude imao slab pvp + mesecna pretplata mislim da ce propasti pored wow-a i gw-a.Mada kad se pogleda realno to i nije toliko lose pauziras pretplatu pa kad izdjuskas oblivion i ostalo ti platis pa se igras samo u pravu ste kad kazete da ce mnogo dobrih igara izaci u ovoj godini tako da mislim da ce najjeftiniji/sa dobrim pvp-om(po meni jedini razlog zasto ljudi kupuju online igre) uspeti da opstanu
 
@killbane
cekaj, jel moze negde za free da se skine, ili se i to placa :trust:
 
O igri sam mnogo citao i slusao od ljudi sa kojima igram WoW i utisci nisu bas najbolji, mnogi komentari se odnose na to da su se izgubili u svojim dungeonima. :trust:
 
Ne dam Atari.. obozavam Atari... ali nikom ne dam 15$ mesecno :)
 
Evo i ja igram ovaj DnD Beta i meni se ovo bas svidja. Do sada nisam uspeo da se izgubim u tamnicama, a sto se tice grafike ona je na nivou GW-a ili mozda cak i bolja.

Igra postuje DnD pravila, znaci nije svaki udarac u neprijatelja stvarno i pogodak, kocka odlucuje o tome. Koriste se skillovi i featovi i spellovi i sta vec ima koja klasa.

Na PvP jos nisam naisao, kao ni na NPC-ove koje mozes da vodis sa sobom, tako da neznam da li ovo postoji u igri ili ne. Mozda treba da se dodje na neko odredjeno mesto gde ce to da proradi, ja sam jos u prvom delu prvog grada.

@Toxic Moglo je da se skine sa Fileplanetovog sajta, ali da bi mogao da igras morao si da se prijavis za evropsko testiranje preko Codemastersovog sajta pre par nedelja pa da te izaberu i posalju reg key.
 
Tales je napisao(la):
ali da bi mogao da igras morao si da se prijavis za evropsko testiranje preko Codemastersovog sajta pre par nedelja pa da te izaberu i posalju reg key.
auhhhh bre pobicu vas :p :d
pa sto ne recete pre, nego sad zazubice pravite :S:
 
Toxic mozes jos uvek da se prijavis beta traje do 28-og februara(datum izlaska igre u sad)samo pazi fajl sa file planet-a koji downloadujes je 1.6gb inace mozes za dz da se registrujes na fileplanet-u samo onda nemas premium servere za dl al ni ovim obicnim nista ne fali :D inace key ce ti stici na mail koji si ostavio prilikom registracije najkasnije za par dana od registracije
 
Posle sinicneg igranja mogu da kazem samo UFFFF! Sunjanje po dungeonu sa partijem je fenomenalno. Pokusao sam sam i normalno nisam uspeo. A onda upao u parti sa tri rogua, cleric, cleric i ja ranger. I mogu da kazem samo WOW ili kakav WOW. Dungeon je bio prilicno veliki sa dosta hodnika skrivenih zamki, prolaza i sl. Nema sanse ili je bar veoma tesko da jedan lik predjeo ovo. Ovo je pravi primer timske igre. Cleric nikada ne bi mogao da prodje zamke ili otkrije tajnje prolaze i otvori kovcezice. Kao sto ni rogue ne bi mogao sam da pobedi sve neprijatelje. Deljene exp je dosta dobro. Svaki quest ima neke base poene koje dobijas kad ga zavrsis pa jos dobijas poene za svakog uvijenog neprijatelj pronadjen prolaz zamku isl. U svakom cestu postoje po otprilike tri random itema za svakog clana partija tako da nema svadje oko toga ko ce ga prvi otvoriti. Ako je clan icapaciteted moze da se heal skilom pridigne i posle zaleci, posto ja imam heal skil ja sam to radio. Kad neko zagine ostane soul stone koji neko od clanova partija pokupi i nosi sa sobom. Moze da ga odnese do resurecson shrine-a ili ako ima clerica visokog nivoa da se resurectuje na licu mesta. Moze cak i clan partija da bude van dungeona i da dodje kasnije ili da izadje ako hoce da se zaleci itd. Na trenutak mi je delovalo kao da sam u Baldur's gateu ali ovog puta sa zivim saigracima.
 
A da sto se tice gubljena u dungeonima, moguce je ali malo verovatno. Svako ko je igao morrowind ili Baldur's gate je navikao na velike dungeona tako da je ovo samo plus.
 
koliko se generalno ceka na kljuc ?
prijavio sam se u Subotu (18.02.2006) i do dan danas nisam dobio kljuc, a posto je free igranje do 28-mog u mesecu, bas mi je hica :S:
 
stigao je kljuc !!
mozete (moderatori) da mi izbrisete postove !!! :wave:
 
proveri verziju bete da li je americka ili evropska isto i za server na kome se prijavljujes. Na kraju krajeva ionako ce Oblivion uskoro, pa Gothic III pa Neverwinter Nights II...
 
Poslednja izmena:
Meni ova igra deluje fenomenalno, tj. baš ono što mi treba. Bez grindovanja, bez jurišanja, brza akcija kao u doti a ne smor kao u ostalim mmorpgovima, bez samostalnog pravljenja okopa i oružja tako da što nađeš i kupiš to ti je to...
Samo me jedno zanima - može li finalna verzija koja je skoro izašla da se plaća preko Visa Virtuon karte?
 
Nazad
Vrh Dno