Šta je novo?

Dugogodišnje teme na forumu

Šta je bolje - tema od 300-700-1000 strana koja ima 10 godina ili ista tema segmentirana po godinama

  • Nema potrebe za podelom po godinama, drži sve na gomili da ne pobegne

    Glasovi: 195 50.6%
  • Podela po godinama čini sadržaj relevantnijim i lakšim za pretragu i predstavlja bolje rešenje

    Glasovi: 190 49.4%

  • Ukupno glasača
    385
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Na našem forumu postoiji dosta "generacijskih" tema, koje su započete pre 3-5 pa čak i 10 godina. Upotrebna vrednost takvih tema je vrlo upitna jer ono što je bilo katuelno 2016. ili 2018. ili 2020. godine više nije aktuelno danas (na stranu teška pretraga, indeksiranje i potencijalni problemi sa performansama).
Moja preferenca je da se takve teme zatvaraju (za dalju diskusiju) kada se navrši godina, kao što to radimo već deceniju skoro u Clubbingu, kako bi ih učinili relevantnijim i lakšim za pretragu i snalaženje.

Dakle, šta je bolje - tema od 300-700-1000 strana koja ima 10 godina ili ista tema segmentirana po godinama?
 
Ja sam za da se podeli na godine, ali su mi recimo teme za serije i filmove bolje kao zbirne teme. Kad me zanima neki film, odem u temu poslednji filmovi, u pretrazi ukucam ime filma i pročitam utiske forumaša. Sad će to sve biti razbacano po godinama i teže dostupno.
 
Изгледа ми као SEO, па реално зависи од теме до теме.
Нпр нека тема има 20 страна годишње, нека има 50.
Ако има 50, може да се дели, али безвезе је линеарно делити све теме по годинама.
Непрегледно је ако теме имају мало страница.
 
Obično su problematični prvi postoji u krupnim temama, jer je sadržaj relativan i ode po nekoliko strana kroz reciklažu priče o nastalim promenama. Videvši koliko je sati, počeo sam da izbegavam tu praksu, osim ako baš dođe do zastoja gde se ne može preći dalje.
 
Na našem forumu postoiji dosta "generacijskih" tema, koje su započete pre 3-5 pa čak i 10 godina. Upotrebna vrednost takvih tema je vrlo upitna jer ono što je bilo katuelno 2016. ili 2018. ili 2020. godine više nije aktuelno danas (na stranu teška pretraga, indeksiranje i potencijalni problemi sa performansama).
Moja preferenca je da se takve teme zatvaraju (za dalju diskusiju) kada se navrši godina, kao što to radimo već deceniju skoro u Clubbingu, kako bi ih učinili relevantnijim i lakšim za pretragu i snalaženje.

Dakle, šta je bolje - tema od 300-700-1000 strana koja ima 10 godina ili ista tema segmentirana po godinama?
Bolje da su segmentirane po godinama.
 
"Drži sve na gomili da ne pobegne". Sugeriše se da je druga opcija pravi izbor a prva kao da je reč o hordingu.:) Ne bih isključio ni čuveni inat da je imao svog udela u glasanju.
Što se izbora tiče, nemam neki stav. Ako vam nije teško da tolike teme zatvarate i otvarate nove početkom godine, samo napred.
 
Ja ne vidim benefit u splitovanju tema, sem ako su performanse/infrastruktura/cena problem.
Meni je svejedno i da tema ima 10000 strana ako pretraga radi kako treba.

Ako gledam novije postove, tu je brojac stranica, odem npr. 10tak strana unazad i citam.

Ako cu da pretrazujem temu, u objedinjenoj temi dobijam sve rezultate poredjane po datumu, i jednostavno skrolujem nadole. Kada dodjem do nekog datuma za koji smatram da vise nije relevantan, prekidam pregledanje.

U slucaju podeljene teme, ako to sto trazim nije iz tekuce godine, siguran sam da necu znati iz koje je, niti zelim da razmisljam, te cu biti primoran da pretrazujem vise tema redom unazad, sto mi je iscrpljujuce.
Kako je upit za pretragu ovde, po mom misljenju, nezgodno resen, radije cu ici na custom search preko Google-a, vec sada u 30% slucajeva tako radim.

My 2 cents.
 
Jel to adminima malo dosadno pa bi po svaku cenu nešto da rade?!? :p

Mislim da nema smisla splitovati teme. Kako bre da znamo šta je pričano koje godine, ako nas to zanima?
I kako da nađemo nešto u nekoj od tema tema koje se zovu bla.bla.bla.2019, ili bla.bla.bla.2017, ili bla.bla.bla.2015?

Ako nas ne zanima cela, pa te duge teme ja čitam od pozadi, ili koristim search.

Jeste da neke možda ima smisla deliti, a neke ne. Al' ko će pohvatati koja je pogodna za podelu, a koja ne?!?
 
А могло би се мало порадити на сортирању тема у подфоруму за мобилне телефоне. Honor би требало да буде одвојен од Huawei-ја; Oppo, Vivo, Realme и OnePlus би требало да буду у једном подфоруму јер припадају истој групацији и тд.
 
Po meni ne bi trebalo deliti. Ako te nesto zanima u odredjenoj temi mnogo je lakse pretraziti kad je jedna celina.
 
Za neke teme nije bitno, a za neke moze jedno ili drugo. Za filmove, recimo, bolje je jedna tema jer isti ne zastarevaju tako lako. Sa druge strane, overclock od pre 7 godina mozda i nije bas bitan danas, osim u arhivi.
Glavni problem koji vidim kod deljenja tema je trenutak podele. OK, ne bi se seklo svake godine nego u neke vece komade od po 3 recimo, ali gde je taj momenat. Hardver se ne izdaje za novu godinu. Intel izbaci novi cpu u oktobru i mi isecemo diskusiju o overclocku na pola.

Moze li se prvo videti koji je broj tema koje imaju tako mnogo strana? Ako se broje na prste onda je matematika jasna, crva nije ni bilo.
 
Prilicno komplikovano, zato kazem da je mozda bolje nista ne dirati, jer ima pretraga pa svako moze da nadje sta mu treba u okviru odredjene teme.
 
Uglavnom kad pretražujem teme (pre svega na telefonu) napipam ih prvenstveno prema avataru i imenu (nadimku) pokretača teme. Znao sam da promašim temu koja me zanima ako je pokretač promenio avatar.:) A tek sad kad bi administratori/moderatori preuzeli na sebe... I kakav je stav prvobitnih pokretača o ovome, možda nekima smeta što im je "oduzeta" tema?
 
Fascinatno je da je nekome palo na pamet da podeli temu o serijama i filmovim, nezamisliva glupost jer cesto udjem i listam po stranicama i trazim preporuku jer filmovi nisu samo iz tekuce godine i sar neko uzme i podeli tu temu po godinama? Mislim da je to zaista suvisno
 
Poslednja izmena:
Po meni bez deljenja.
I staviti one sa najvećim brojem poseta u pin gore.
 
Nekome je dosadno pa je uzeo da menja stvari ne shvatajuci da tako samo moze da otera postojecu publiku. Mladje narastaje forumi prosto ne zanimaju i if it aint broke dont fix it
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno