Šta je novo?

Dual sim telefon za ženu - preporuka

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,223
Poena
905
Molim vas za pomoć, na teškim sam mukama :)

Potreban je telefon za žensku osobu koji mora da bude:
dual sim
lep, barem 5"
dobar i android
sa odliučnom kamerom i baterijom
sa dobrim kućištem koje nije sklono raspadu kao kod samsung modela
da nije apple :)

Molim za preporuku.
Samsung S5 ima strašan minus jer se onaj srebrni okvir dere pa izgledaju ružno, ali još nije eliminisan.
LG G3 ima minus jer koliko sam se raspitao taj dual sim i ne radi baš kako bi trebalo

Cena: ne ispod 200e i ne iznad 450e
 
Poslednja izmena:
Daj na pp tog sa kp, ne nalazim.
 
Ne mozes da ga omasis :) Al' evo stize pp
 
i ja sam uzimao nekoliko s3 s4 i s5 od varge super lik.
 
Hvala svima - kupljen S5, korisnik zadovoljan.
 
To je najbitnije, sad jos neki fensi spigen case.. :)
 
Oma kupljen silikonski prsten, štagod, koji ide oko telefona i pokriva lajsnu.
Spigen se meni svidja (onaj sa linka iz ove teme), gazdarici naravno ne :). Ima li ih kod nas?
 
Nema tih kvalitetnijih proizvoda kod nas, sve to se narucuje.. ima nekoliko proizvodjaca kvalitetne dodatne opreme ali mora da se naruci i ceka. Kod nas se uglavnom prodaju jeftinija resenja, do 15e max, losije izrade i dizajna.

Sad gledam ponudu, uglavnom su to silikonske obloge od 300-700 din. Mada vidim da jedna prodavnica ima ovaj spigen na snizenju http://www.spigen.com/galaxy-s5-case-slim-armor.html poslacu ti link na pp.
 
Poslednja izmena:
Pa duos je, G900FD, made in Kina, za tržište Rusije je, ful pak.
 
Ne znam kako to da proverim, molim za uputstvo. U ovom momentu ta opcija nije uključena, ali proveriću.

Zapažanja: jebla ih srebrna plastika, stavili smo silikonski okvir koji je pokriva i nadam se čuva, nije kao cela maska a opet se telefon dobro drži u ruci.
Kartice iz doba 063 moja mreža su morale biti zamenjene novim, tlf se nije najbolje snalazio sa karticama iz 90tih.
baterija - prvi dan je trajala taj prvi dan, ne duže. Nakon početnog čačkanja i uz minimalne optimizacije brightnessa evo je već radi 2. dan i još je na 46%

Gospodja je vrlo vrlo zadovoljnja a samsung interfejs je vrlo lak za upotrebu.
 
Pozoves prvu karticu sa nekog broja, javis se, drzis aktivnu vezu (nebitno je da pricas).
Pozoves onda sa nekog drugog broja DRUGU karticu, i ako dobijas da je TAJ broj pozvan, i mozes sa javiti onda je DSFA (Dual SIM Full Active).

Ukoliko dobijas drugi poziv, ali na PRVOJ kartici onda je to tipican tzv. Dual SIM Always On (druga kartica je nedostupna, ali preusmerava pozive ka prvoj kartici). Ovde bi trebalo i da vidis kao da druga kartica zove prvu :) (znaci kartice iz telefona se medjusobno zovu).
To je isto sto i Dual SIM Dual Standby, samo telefon automatski preusmerava pozive (koristi USSD kodove da podesi preusmeravanje When busy, when Unreachable, itd.)

Ta kartica iz doba Jure, jel' bila nano SIM? :D Ili saseckana u nano a ipak nece u S5 Duos?

Za TouchWiz, kome se svidja uopste, odlican je. Ostalima je trash :)
 
Ovu gimnastiku sa pozivima ću probati , nemam sad uslova. Čini mi se da radi baš tako kako je opisano za dual sim always on ali moram da proverim.

Karitice su bile naravno iseckane, sad su zamenjene za micro SIM, problem je što je jedna vlasništvo firme a provajderi imaju 0 fleksibilnosti da bilo šta rade bez ovlašćenja iz firme. Ipk, rešeno.
Touch wiz radi pos'o, mene jedino nerviraju ničim izazvane aplikacije koje su instalirane i nepotrebne su. Kad dobijem dozvolu pobiću to sve :)
 
Pitanje:
kada zovem sa svog broja bilo na broj vezan za karticu1 ili na onaj drugi na duosu se ne vidi na koju karticu stiže poziv. Jel može to da se namesti da se vidi?
 
Pise aktivna kartica u Status Baru.
Ovakve finese cine razliku izmedju Lenova gde su sve te sitnice dobro uradjene i ostalih:)
 
Pa to što piše koja je aktivna ne rešava ovaj problem. Zadatak je jednostavan - zovem br1 i hteo bih da sam telefon prikaže da je poziv upućen na br1 a ne na br2. Kada se pošalje sms, to se lepo vidi.
 
Kod mene (Lenovo A536) pise u vrhu koja je kartica (Sim 1 ili 2) i ime kartice (koje sam das).
 
Mene čudi da samsung ima i dopušta sebi ovakve "brljotine", ali šta je tu je.
 
Gospodja otkrila workaround - podesi se drugačija melodija zvona. Almost acceptable :)
 
Ako nemas Lenovo dual sim naici ces na jos ovakvih sitnica. Kod svih. Kod Sonya je jos gluplje:)
Jedino Apple ima resenje - nema dual SIM:)
 
Zašto samo Lenovo? I svi ostali kineski modeli koje sam koristio imaju dobro rešene dual sim opcije...
 
Kad smo vec kod Lenova, drugar ima neki... lenovo... mogu da proverim ako je bitno. Uglavnom telefon je dual sim, a problem koji se javlja je da ako prica sa nekim na liniji sa sim1, onda je sim2 nedostupan kad se zove u isto vreme. Da li se to negde moze podesiti da makar zvoni na sim2 pa da ima propusten poziv ili recimo preusmerava na govornu postu, il je to "feature" sa kojim se mora ziveti ?
 
To je zato što ima dual sim dual standby, koji je danas standard (jedan radio na obe kartice). Obično može da se podesi, ja to imam na single-SIM Nokiji od pre iEre (poziv na čekanju).
 
Mitre sa njima imam vrlo malo iskustva a zbog podrske zajednice ne rizikuje mi se. Mozda imaju ali sam samo kid Lenova kod nas video dobar dual SIM.
Jakso sta bi na kraju full active je s5 duos ili dual standby?
 
Ne znam, ne umem da probam :)
Realno ni ne dolazi mi telefon šaka. Inače, dobio sam privremeni službeni S5 običan, nema LTE (još). Izem ti flegšip :)
 
Alcatel je tata za dual sim. Ja koristim preko 2 godine Alcatel 997D i bolje rešene opcije za dual sim nisam video. Kontam da je ista situacija i sa Idol 2 i ostalim njihovim modelima.

Lenovo nisam imao prilike da probam.
 
Nazad
Vrh Dno