Šta je novo?

Drveno kućište

vitocorleone

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2004
Poruke
14
Poena
304
Upravo sklopljeno i isprobano drveno kućište.
Evo slike
IMG_1798.JPG
 
Poslednja izmena:
Rad ti je za svaku pohvalu. Zaista lepo izgleda.
 
Fenomenalno!
Svaka cast za trud koji si ulozio u to.
Jos da ukombinujes sa ovim zvucnicima....
1480005504_m.jpg
 
Svaka cast stvarno za rad!
Jel' ovo cisto umetnicki radjeno ili zbog buke? Kako se pokazalo?
 
Trebalo mi je šire kućište jer sam nameravao da kupim neku budžu od CPU kulera pa rekoh da napravim sam. U međuvremenu sam odustao od kulera ali kućište sam završio.
Što se tiče buke, na prvu ne bih rekao da ima rezonancije sa bilo kojim ventilatorom. Ventilatori se sami od sebe čuju .To je neka najjeftinija varijanta. Nosač harda sam učvrstio preko gumenih podmetača.


51255845.jpg


10378977.jpg


91749730.jpg


76470537.jpg


43613383.jpg


16768590.jpg
 
Poslednja izmena:
interesantno izgleda.
svak čast za trud, ali meni je prva asocijacija bilo ovo.
 
extra odradjeno- svaaka cast.Supper izgleda.
 
Meni se sviđa. Samo vidi, ako kažeš da su ventovi malo bučniji, uzmi neke tiše i kvalitetnije, da leti ne bude, ne daj Bože, kao sa darth zool-ovvog post.
 
Trebao si da dizajn kucista prilagodis nekom drvenom upotrebnom predmetu ili komadu namestaja, a ne da simuliras limenog kineza, eto za drugi put da znas. Znaci da imas svoj jedinstven i prilagodjen dizajn, pusti masti na volju, a ovo broji kao demo case ;)
 
Odlicno... stvarno nemam reci.... Nego da ti ovo lepo patentiras pa da se ugradjuje na jahte jer mene je prvo na to asociralo ;)
 
Super odradjen posao meni je cale stolar zna da napravi sve a nikada se nisam zanimao da napravim nesto ovako mozda i ja smuckam nesto :-D,uzgred lepo je ispalo samo mozda si mogao i ove kulere da ofarba u neku braon boju recimo da lice na nautika kulere mislim da bi legli ko guza na nosu :-D.
 
Super odradjen posao meni je cale stolar zna da napravi sve a nikada se nisam zanimao da napravim nesto ovako mozda i ja smuckam nesto :-D,uzgred lepo je ispalo samo mozda si mogao i ove kulere da ofarba u neku braon boju recimo da lice na nautika kulere mislim da bi legli ko guza na nosu :-D.


Misliš Noctua? :lupko:
 
Mislim da je mnogo bolja fora da ne pravite kuciste od drveta vec da samo oblozite postojece kvalitetno kucite drvetom... to su i pokazali na onom linku. Sto ce reci, spolja drvo, iznutra metal.
 
Lepo, nema sta! Svaki put kad vidim nesto ovako dodje mi da izmodujem i ja moje al' kad se setim kolko imam slobodnog vremena prodje me volja.
 
Jako lepo ,svaka cast:)Jedino mozda dvd kvari utisak,mozda bi mogao nekako da se zamaskira?Mozda sa kant trakom ili tako nesto?U svakom slucaju mnogo urednije i pedantnije nego sto bi ja ikada mogao da uradim:)
 
Imam visak vremena pa sam mislio da napravim jedno drveno kuciste (furnirani mdf), e sad... zanimam me jesu li dovoljne dve 14-ice da ga hlade? Jedna napred ispred hardova da uvlaci vazduh i jedna nazad da izbacuje?
 
Što se tiče buke problem nastaje kao i kod klasičnog kućišta zbog samih ventilatora. Pak što se tiče grejanja ni tu (makar ja) nema problema. Temperatura procesora mi je oko 40-45 celzijusa a i na čipsetu mi je tu negde.
Napravio sam svoje kućište od drveta tačnije od 5 vrsta (divlja trešnja, beli bor, šljiva, bagren i topola) Izvolite slike i budite slobodni da komentarišete. Kompjuter je trenutno u funkciji ali trebam da sredim kablove i da ubacim neonku.
 

Prilozi

  • DSC00308.JPG
    DSC00308.JPG
    195.2 KB · Pregleda: 845
  • DSC00309.JPG
    DSC00309.JPG
    130.5 KB · Pregleda: 410
  • DSC00310.JPG
    DSC00310.JPG
    19.5 KB · Pregleda: 278
  • DSC00311.JPG
    DSC00311.JPG
    19.2 KB · Pregleda: 201
  • DSC00313.JPG
    DSC00313.JPG
    16.3 KB · Pregleda: 313
Svidja mi se "Barok" stajling. ne zbog same estetike, vec zbog cinenice da zahteva najvise rada da se i ostvari :) svaka cas'
 
Planiram da uskoro izbacim sve ventilatore i da ubacim neke kvalitetnije i tiše i da izbacim vazdušni hladnjak procesora pa da ubacim vodeno hlađenje zbog smanjivanja buke. Za sladokusce evo još koja slika.
 

Prilozi

  • DSC00312.JPG
    DSC00312.JPG
    132.2 KB · Pregleda: 243
  • DSC00323.JPG
    DSC00323.JPG
    15.7 KB · Pregleda: 143
  • DSC00324.JPG
    DSC00324.JPG
    108 KB · Pregleda: 811
moja preporuka - napravi "poklopcic" za frontalne konektore. :)
 
Vrh Dno