Šta je novo?

Drajveri za laptop IBM R51?

matan

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poruke
150
Poena
320
Pokusao sam svasta ne bi li našao par drajvera za dotični lap, ali mi nije uspelo. Probao sam i programe my drivers i drivermax sa kojima sam buckup-ovao drajvere pre reinstalacije sistema (tad je imao sve drajvere) ali posle instalacije novog XP-a ne moze da nađe sledeće drajvere:
1. 2 x IDE Controller
2. Communications port (COM1)
3. Infrared port - ovaj mi je nibitan

Pa, ako neko ima neku ideju, a tip lapa je 2887 AVG
 
Ako imas bekap starog sistema mozes da probas s programom Driver Magician da bekapujes drajvere, meni je taj program za sada najbolji pa mozda on odradi posao.
 
U slučaju da imaš ADSL vezu ideš na Lenovo support stranice:
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/homeLenovo.do

Upišeš tip modela (piše na poleđini laptopa) i potvrdiš, ideš na "Downloads and drivers ", odabereš kategoriju "Software update tool", downloadaš "Software Installer for Windows 2000/XP". Instaliraš ga (potrebno je prvo instalirati .dot net) i pustiš da sam downloada i instalira kompletni softver za tvoj model.

PS. Možda ćeš drivere za mrežnu trebati ručno skinuti i instalirati (kategorija "Networking) pa tek onda "Softver installer".

Nitko ti ne brani da sve ručno skidaš pojedinačno, moguće ali nije preporučljivo. Jednostavnije je preko "Software installera".
 
U slučaju da imaš ADSL vezu ideš na Lenovo support stranice:
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/homeLenovo.do

Upišeš tip modela (piše na poleđini laptopa) i potvrdiš, ideš na "Downloads and drivers ", odabereš kategoriju "Software update tool", downloadaš "Software Installer for Windows 2000/XP". Instaliraš ga (potrebno je prvo instalirati .dot net) i pustiš da sam downloada i instalira kompletni softver za tvoj model.

PS. Možda ćeš drivere za mrežnu trebati ručno skinuti i instalirati (kategorija "Networking) pa tek onda "Softver installer".

Nitko ti ne brani da sve ručno skidaš pojedinačno, moguće ali nije preporučljivo. Jednostavnije je preko "Software installera".

Da taj software installer definitivno radi posao samo ti treba driver za mrezu a odatle bi se verovatno i moja baba snasla :D samo klikces next, next...
 
@Astan
nema stari bekap sistema.

@Ace Rimmer
Evo probah, poskida on svasta ali ne i ove drajvere koje navedoh.
Da li mu je mozda problem sto imam instaliranu neku verziju XP lite-a?
 
Nazad
Vrh Dno