Šta je novo?

Doom3 Benchmarking na nV40 i R420 i roundup aktuelnih kartica

LUC1FER

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
11.06.2003
Poruke
1,153
Poena
649
Jel ste videli ovaj test http://www2.hardocp.com/article.html?art=NjQy

Po ovom testu 6800GT je odrao Radeona x800XT PE?

Nije mi jasno kako je toliko jeftinija kartica toliko brza. To je izgleda optimizacija endzina ili sta.

Pogledajte i citat John Carmack-a u kome kaze da za igranje Dooma3 nije preporucljivo overclockovati graficku jer se navodno prilikom igranja prvi put koriste neki delovi iste
 
odlicno.. igracemo u 640*480 16bpp ... ima da leeetiiiii... :d
 
Pa ocekivalo se da ce 6800Gt da dobije Ati x800xt i x800pro, ali bas nisam ocekivao da ce ATI 9800xt dobiti 5950 ultru, sve u svemu interesantan test.
 
Očigledno da voda odlazi na Nvidia-inu vodenicu. Doom III je engine koji će pokretati mnoooogo igara u budućnosti. NV40 polako ali sigurno izbija na prvo mesto...
 
One thing that you really must keep in mind when looking at timedemo results such as these, is that DOOM 3’s AI and physics engine are not being used as they would in a real-world gaming experience. That considered, we would guess our average framerates shown here to be a bit higher than if you were actually playing the game.


Znaci bice jos slabije od ovoga...
 
Mare je napisao(la):
One thing that you really must keep in mind when looking at timedemo results such as these, is that DOOM 3’s AI and physics engine are not being used as they would in a real-world gaming experience. That considered, we would guess our average framerates shown here to be a bit higher than if you were actually playing the game.


Znaci bice jos slabije od ovoga...
Koliko ja vidim max fps je bio oko 72, sad da li je u pitanju ogranicenje CPU-a ili ono njihovo maxfps=72 videce se.
 
Dajte ljudi, pa razlika nije tolika koliko sam očekivao! Znate i sami da u MOHAA i CoD nVidia nV40, a i slabiji, uvek tuku konkurentne Radeone... Ali jeste zanimljiv test!
 
pa to nikad ne vazi za timedemo, u q3 stavi sta hoces kad testiras ici ce i do 600 ako moze...
 
GoranM je napisao(la):
Pa ocekivalo se da ce 6800Gt da dobije Ati x800xt i x800pro, ali bas nisam ocekivao da ce ATI 9800xt dobiti 5950 ultru, sve u svemu interesantan test.

Da ali mu 5950Ultra vraca na aa/af testovima (apsolutno mi nije jasno kako jer je uvek radeon imao bolje aa/af performanse)

Manje vise ocekivano NV je dobila d3 duel sada jos samo hl2 da videmo sta nam donosi pa mogu da krenem da planiram kupovinu neke graficke :)
 
HL2 ... tu ce naravno ATi odrati nV. ... stara prica: jedan platio onoga, drugi platio ovoga i svi lazu.

Ja sam (za sada) opredeljen iskljucivo za ATi kartice iz makar samo jednog razloga: nisu varali musterije kao nV. sa svojim "DX9 - sakatim" GPU-ovima i pratecim "krpež" drajverima.
Njima više ne mogu da verujem, sve dok se ponovo ne dokažu a za to treba vremena i poštenja.

p.s.
a i onako ću da igram HL2 (kad imam slobodnog vremena) a Doom3 ću nabaviti samo zbog grafike jer ne nalazim nikakvog zadovoljstva u bauljanju mračnim hodnicima ...
 
maxer je napisao(la):
HL2 ... tu ce naravno ATi odrati nV. ... stara prica: jedan platio onoga, drugi platio ovoga i svi lazu.

Ja sam (za sada) opredeljen iskljucivo za ATi kartice iz makar samo jednog razloga: nisu varali musterije kao nV. sa svojim "DX9 - sakatim" GPU-ovima i pratecim "krpež" drajverima.
Njima više ne mogu da verujem, sve dok se ponovo ne dokažu a za to treba vremena i poštenja.

p.s.
a i onako ću da igram HL2 (kad imam slobodnog vremena) a Doom3 ću nabaviti samo zbog grafike jer ne nalazim nikakvog zadovoljstva u bauljanju mračnim hodnicima ...

1. Ne bih rekao da je nvidia ikad pravila "krpez" drajvere.
2. NV30 je izgubio bitku sa R300 ali nisam siguran za sudbinu NV40 kada je HL2 u pitanju.
3. Tumaranje prepusti onima koji vole da tumaraju :smoke:
 
Doom3 benchmark official

Ukratko, tesko nama sa slabijim karticama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja koliko sam video na nekom sajtu, bash je Carmack rekao da ce i sa 1.5Ghz i MX440 moci pristojno da se igra, i to su bash podvukli...Ovo ne znachi da cu ja da instaliram igru :)
 
Vuno, igraces je bez daha kao i sve ID-eve igre do sada :) Secam te se jos od Milutina kad si pricao kako ti je Quake 3 super, da je uzivanje igrati ga na 4. nivou tezine (hardcore), kako su do yaya uradjena oruzja...:d
 
Poslednja izmena od urednika:
Paradigma je napisao(la):
3. Tumaranje prepusti onima koji vole da tumaraju :smoke:

Tako je ! Long live tumaranje, blessed be mracni koridori ! :)

Jos samo par dana...
 
Pa sta je tu cudno sto je tehnoloski naprednija i kompleksnija kartica brza u novim naprednim igricama kao sto je doom3?! Nadam se da ce ati da se opameti i izbaci neku ps3 karticu dok jos nije kasno, jer se od stare slave ne zivi....

Pozdrav :wave:
 
Doom 3 i starije konfiguracije

S obzirom da su oba svežija thread-a koji se tiču Doom3 zaključana, te nije moguće više bilo šta objaviti u njima (ajde moderatori lakše malo ... svojstveni biser je upućivanje iz zaključanog thread-a u zaključani thread), a valjda nije POTPUNO zabranjena diskusija povodom navedene igre, dajem izvod testa koji je već naveden koji se odnosi na iskustva u odnosu na hardversku zahtevnost igre, ali isti nije od Carmacka već od testera Hardocp-a, zajedno sa linkom:

"For those of you that think you are not going to have the hardware that you need to play DOOM 3, the fact of the matter is that many of you will be just fine, although an upgrade may still be in your future. As of this afternoon we were playing DOOM 3 on a 1.5GHz Pentium 4 box with a GeForce 4 MX440 video card and having a surprisingly good gaming experience. Even a subtle jump to an AMD 2500+ with a GeForce 3 video card that is two years old will deliver a solid gaming experience that will let you enjoy the game the way id Software designed it to be. That fact alone should let many of you know that you will not be left behind in experiencing DOOM 3. "
http://www2.hardocp.com/article.html?art=NjQy

Dakle, biće sasvim moguće pristojno igrati D3 i na ovim starijim i time slabijim konfiguracijama. Naravno, nije puni sjaj u pitanju, ali mnogim ljudima koji ovo čitaju to i nije na pameti već samo želja da se zabave i odluka da li uopšte da nabavljaju igru i instaliraju je ili ne.
 
Poslednja izmena:
Judge je napisao(la):
S obzirom da su oba svežija thread-a koji se tiču Doom3 zaključana, te nije moguće više bilo šta objaviti u njima (ajde moderatori lakše malo ... svojstveni biser je upućivanje iz zaključanog thread-a u zaključani thread), a valjda nije POTPUNO zabranjena diskusija povodom navedene igre,
Izvinjavam se...
Naravno da nije zabranjena diskusija, nego sam ja greskom okacio link zakljucanog thread-a, a poveo sam se Filipenkovim komentarom :wall:
 
Crni je napisao(la):
Izvinjavam se...
Naravno da nije zabranjena diskusija, nego sam ja greskom okacio link zakljucanog thread-a, a poveo sam se Filipenkovim komentarom :wall:

:)

Zahvaljujem.
 
Test je dobar, jedino ni meni nije jasno kako 5950 brze radi u AA+AF modu. But who cares. Odavde se jasno vidi koja ce firma imati prodavanije karte. Shvatie da ce doom engine pokretati mnooogo vise igara nego Source. End of story. Plus sto se sledece godine ocekuje i Quake4 ...

2 Maxer: E razocarao si me potpuno :) JEsi ti sliguran da ne pricas o ATi kartama kad su drajveri u pitanju? :d
 
Poslednja izmena od urednika:
MAD_MUzzY je napisao(la):
Test je dobar, jedino ni meni nije jasno kako 5950 brze radi u AA+AF modu. But who cares. Odavde se jasno vidi koja ce firma imati prodavanije karte. Shvatie da ce doom engine pokretati mnooogo vise igara nego Source. End of story. Plus sto se sledece godine ocekuje i Quake4 ...

2 Maxer: E razocarao si me potpuno :) JEsi ti sliguran da ne pricas o ATi kartama kad su drajveri u pitanju? :d


Pa ti si stvarno NVpristrasan , a ja mislio da se zezas :d .Ovo je prva igra gde ce NV da kolje ATI-ja sa 80fps-a naspram 75 :party: ....hmmm da li da menjam kartu....ne , ipak u ostalih 99% igara je i dalje po starom ATI :smackbum: Nvidiju ( kojoj doduse treba crack za patch da bi imala barem 256 boja ) :D za nove karte a za stare DX8.76-skoro pa je stavrno DX9 compliant :p FX-ove ne zelim ni da komentarisem :d.
P.S.
O kojim drajverima pricas onim podesenim za 3dmark2K3 ili one za FarCry ali sa 1.2 patchom ili kojim?!? :S:


Pozdrav :wave:
 
test iz id-a je cista reklama nVidiji, za to su i dobili "the way it's ment to be payed" pare ;) bilo bi glupo da im nvidija plati da stave logo itd. , a da oni objave test u kome je x800 bolji od 6800...

sto se farcry patcha 1.2 tice, vidim da su ga napravili tako da vlasnicima ati kartica igra puca na desktop :(
 
:,,: Malo je smesno sto su tu neki veliki Atijevci, a velika vecina je pre atija imala nvidiu. Kao i ja na primer :D
Pa normalno je to da se prelazi s losijeg na bolje, a nekako imam utisak da nvidia nije stavila 70-etak miliona tranzistora vise od atija samo da bi sluzili da vuku vise struje i greju sobu :bottle:
Nova tehnologija je presudna, a nekako mi atijev proizvod deluje pomalo zastareo jer sem duplo vise pipelinea ne vidim neki veci napredak :S:

Vreme ce pokazati sta je bolje, al nekako imam utisak da ce ati da izadje kao gubitnik u ovom okrsaju :smackbum:

Pozdrav :wave:
 
Paradigma je napisao(la):
Ne bih rekao da je nvidia ikad pravila "krpez" drajvere.
MAD_MUzzY je napisao(la):
2 Maxer: E razocarao si me potpuno JEsi ti sliguran da ne pricas o ATi kartama kad su drajveri u pitanju?
Niste me shvatili: mislio sam na svakojako krpljenje nekompatibilnosti sa DX9 standardom/igricama i sl. ... pa znate vec i sami o cemu pricam.
Paradigma je napisao(la):
Tumaranje prepusti onima koji vole da tumaraju :smoke:
Naravno. O tome smo vec pricali ranije. Da dodam samo da me Doom3 uzasno asocira na Aliens vs. Predator. Tamo je bas bilo toga ... mracni hodnici i tako to. Tu sam bas i video da me ovakav tip atmosfere u igri, ne privlaci (mada obozavam filmove: Aliens 1 i 2). Ali u svakom slucaju o ukusima ne vredi raspravljati a o buducnosti Doom3-ke ... videcemo.
 
Poslednja izmena:
A jeli doom 3 d3d ili opengl igra?

Ako je d3d onda je cudno da je nvidia pobijedila jer valjda je ati bollji u d3d-u a nvidia u opengl-u.
 
Ja sam ocekivao pobedu nVidia-e u Doomu ali nisam ocekivao da ce GT dobiti XT PE-a stvarno.
 
A sta je GT nego par procenata sporija Ultra... 50 MHz sporiji Core i memorija.
 
@DADE: Stavila je nvidia i u FX seriju sve i svasta pa je ispala corak. Ako je nvidia stavila 70mil. tranzistora vise da bi imala 5-6 fps vise od atija onda stvarno...sta dodati, zamisljam atija sa tih 70 mil. tranzistora vise.
Zaboravljas koliko je ta krtica VELIKA i koliko STRUJE joj treba. To vise nije kupovina kartice, to je bacanje u trosak za jedno pristojno 420W napajanje (120e) na tih 500e za karticu.
Takodje zaboravljas da je za sada TA nova tehnolgija bolja od ATI-ja samo u doom3, u svemu ostalom bolji je x800 i to prilicno bolji po testovima koje sam citao. Tu dolazimo do poente mog prethodnog posta - doom3 benchmark rezultati su marketing za nvidiju, pazljivo isplanirani. Ono sto je joca karamak rekao da ni jedna ni druga strana nisu imale uvid u igru, i da nisu mogli optimizovati drajvere je mozda istina, medjutim ono sto je zaboravio da napomene je da je doom3 optimizovan za nvidiju i njene drajvere ;) (the way it's meant to be played logo dovoljno govori). Takodje ono sto je izbulaznio za OC kartica je smesno "bice korisceni tranzistori koji do sada nisu korisceni, zato se ne mojte zaliti nama...bla bla..." Nisam znao da imamo hidden tranzistora u karticama, verovatno nisu znali ni svi ostali programeri/koderi na ovom svet, samo je on znao, jelte, ipak on pravi svemirski brod....ima par ferarija...

Licno mislim da ako i ostane situacija da je 6800 serija bolja od x800 za doom3, x800 ce biti bolji za mnooogooo vise stvari od 6800...naravno ako vam to bude smetalo, uvek mozete da pazarite jos jednu (pazi strateskog poteza) 6800 i da terate u SLI rezimu, naravno treba da pazarite i plocu sa 2 PCI-E i onda ce te stici x800 :D kao i dosad sa karticama od FX serije pa nadalje: "the way you are meant to be played"
cisto da se zna, nisam ATI-jevac :) imam GeF4 u kompu, i prezadovoljan sam, kad sam je uzeo, bolje nije bilo ;) platio sam je tada 150e, a ne 500e....
 
Nazad
Vrh Dno