Šta je novo?

Doom Iii

mislis da nisam sve probao??? Varas se... ako neko zna kako da invertujem misha i podignem rezoluciju na 1024 - neka javi ovde...
 
byMaX je napisao(la):
mislis da nisam sve probao??? Varas se... ako neko zna kako da invertujem misha i podignem rezoluciju na 1024 - neka javi ovde...

Otvori DoomConfig.cfg pa promeni sledece (mozes i iz konzole):
seta r_mode "5" - 5 je za 1024x768, sa listmodes dobijas spisak rezolucija

za invertmouse: nadji liniju seta m_pitch i stavi negativnu vrednost (-0.022)

Za sve ostalo konsultujte Quake 3: Arena Console Commands http://www.gamesdistrict.co.uk/menu/left/sorties/TheScene/q3a/console.htm cheers
 
One more question

Kako se ukljucuje always run, jako me nervira sto mili onako!
 
Max, mislim da bi bilo fino da, kad procackas po opcijama, postujes ovde neke utiske (najvise mislim na framerate- kako bih znao sa cim u stvari imamo posla). To se odnosi i na sve one koji trenutno poseduju demo.
BTW neka me neko ispravi ako gresim, ali zar nisu uvek proizvodi iz Id-ja predstavljali neku vrstu avangarde, kako graficki tako i u pogledu hardverske zahtevnosti :whip
 
Sto se tice utisaka oni su sledeci:
Igra ima fantastican engine ali to sa sobom povlaci i veliku zahtevnost. Na Ti4200 FPS zna da padne i ispod 10 kada se u sceni nadje vise aktera koji se medjusobno "nevole". Probao sam je i sa ukljucenim 8x aniso & AA 4x, u rezoluciji 640x480 stvar izgleda neverovatno ali se i onako mali FPS dodatno prepolovio. Imam prilicno brz racunar (XP@1750Mhz, KX7-333, 512MB DDR333, D740X) ali ucitavanja znaju da potraju, narocito na e3_3 mapi. Pogledao sam page file po izlasku iz igre i zaprepastio se, Doom III zna da angazuje oko 850MB virtuelne memorije. Na ovom racunaru igrica je generalno igriva, posebno kad uzmete u obzir da je kod neoptimizovan i da je po difoult-u ukljucen prilican broj detalja, (gotovo svi) sto se jasno moze videti i iz cfg fajlova! Razlika (svi aspekti igre) u odnosu na dosadasnja Id ostvarenja je mnogo veca nego sto nas je iskustvo do sada naviklo. U obzir dolazi i zvuk (imam SB Live!) i 5.1 sustav u sobi koji je dobro pozicioniran. Nesto sto je iza vas jasno cijete na surround zvucnicima (iza vas), a napadi pojedinih monstera su toliko munjeviti da se ponekad osecate jadno!
 
Re: One more question

Paradigma je napisao(la):
Kako se ukljucuje always run, jako me nervira sto mili onako!

Pa pogledaj onaj link za Q3A Console sto sam postovao... set cl_run 1
 
seta r_useStandardGL "1"
seta r_useParhelia "0"
seta r_useNV20 "0"
seta r_useNV30 "0"
seta r_useGL2 "0"

da li vredi ubaciti useNV25 za gf4ti ili koristiti NV20?
 
meni je prepoznao nV20 iako imam nV25... Stvar je samo u tome sto nV20 codepath vazi i za nV25 koji mu je jako slican, da ne kazem - isti. nV30 bi trebalo da donese nesto novo... Ne R9700, nego nv30
 
par pitanja za one koji su presli sve nivoe. Da li vam se desilo u prvom nivou kada poubijate sve zombije i naidjete na vrata, prodjete kroz njih kad ono nema slike, samo zvuk kada pucas? Uz to mi se pojavi kao poruka nesto demo je prestao da snima>>? isto tako i u drugom nivou kada se dosta prodje naidjem na neke merdevine, popne se gore i opet samo zvuk, slika crna? Sta je to?
 
frostonja je napisao(la):
par pitanja za one koji su presli sve nivoe. Da li vam se desilo u prvom nivou kada poubijate sve zombije i naidjete na vrata, prodjete kroz njih kad ono nema slike, samo zvuk kada pucas? Uz to mi se pojavi kao poruka nesto demo je prestao da snima>>? isto tako i u drugom nivou kada se dosta prodje naidjem na neke merdevine, popne se gore i opet samo zvuk, slika crna? Sta je to?

Pa rekao bih da je u pitanju to sto je ovo samo demo sklepan za pokazivanje na E3 sajmu :)
 
a druga mapa ona vrata sa sifrom, tj. gde da nadjem sifru; treca mapa kod onih velikih vrata ima panel nesto airlock-sta jeto, kraj mape? :)
 
frostonja je napisao(la):
par pitanja za one koji su presli sve nivoe. Da li vam se desilo u prvom nivou kada poubijate sve zombije i naidjete na vrata, prodjete kroz njih kad ono nema slike, samo zvuk kada pucas? Uz to mi se pojavi kao poruka nesto demo je prestao da snima>>? isto tako i u drugom nivou kada se dosta prodje naidjem na neke merdevine, popne se gore i opet samo zvuk, slika crna? Sta je to?

To je Alpha!
 
frostonja je napisao(la):
a druga mapa ona vrata sa sifrom, tj. gde da nadjem sifru; treca mapa kod onih velikih vrata ima panel nesto airlock-sta jeto, kraj mape? :)

Sifra je NOCLIP - u konzoli... :D
 
da li neko koje u okolini kalemegdana i knez mihajlove voljan da mi snimi demo? please
 
Re: Re: One more question

mikis je napisao(la):
Pa pogledaj onaj link za Q3A Console sto sam postovao... set cl_run 1

ovo nije bilo na osnovu iskustva. ne postoji taj cvar u Doom III.
 
Nazad
Vrh Dno